Gebeliğe Hazırlık Git gide siliklesen ovulasyon testi (resimli)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Yasemincemm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2021
43
79
Merhaba arkadaşlar

8 kasım’da adet oldum. Biter bitmez hemen ovülasyon testine başladım. 12 kasımdan beri takip ediyorum. Kafamı karıştıran bir şey var; öncelerde 2. çizgi daha koyu çıkarken şimdi ise git gide silikleşiyor. Yumurtlama da olmadı daha. Sizce bunun sebebi nedir? Tecrübenizi merak ediyorum.

ovu.jpeg

Ovulasyon testini her gün aynı saatte yapmalısınız böylece daha doğru bir sonuç verir. Yanlız görünüşü göre yumurtlamaniz bitmiş gibi gözüküyor.

Canim ayni saatte yapmalisin hergun, yoksa yumurtlamayi kacirabilirsin. Ben yinede pes etme derim bazen boyle olup birden cift cizgi cikabiliyor. Gec yumurtlayacak gibisin.

Merhaba benimde böyle oluyor önce bir süre belirgin bir çizgi çıkıyor sonra silikleşmeye başlıyor sonra tekrar belirginleşip bir kaç gün sonra pik yapıyor hatta bu durumdan dolayı eylül ayında panik oldum doktora gittim yumurtam 16 mm çıktı sizde ovulasyon testi yapmaya devam edin ama yinede içinizin rahat etmesi için doktora yumurta takibi yaptırabilirsiniz.

hem aynı saatte yapmalısın hem de testten önce en az 2 saat sıvı tüketmemen lazım. bir de sabah ilk idrar da yanıltıcı oluyor.. yumurtlaman normale göre geç olacak olabilir. birde bildiğim kadarı ile sağlıklı bir kadında bile her ay yumurtlama olmayabiliyor.

X