Giyim mağazasında çalışan var mı?

8renkligokkusagi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2013
386
101
29
Merhaba. Bugun bir suru yere baktim is icin. Bi giyim magazasi var, sabah 8.30 aksam 20.30 . 4 kisi olucakmisiz ve 2 kisi erken gelip erken cikicakmis, 2 kisi gec gelip gec cikicakmis. Bundan kasitlari da su, mesela 2 kisi 8 bucukta gelip 7de cikicak, 2 kisi 10 gibi gelip 9da cikicak. Haftalik 120 civari bi ucret + gunluk yemek parasi. Ben ogrenci oldugum icin bu bile bana gayet yeter.

Ben daha once hic calismadim. Ordaki kizlardan biri evliymis, biri 2 yildir orda calisiyomus filan. Simdi ben yarin basliycam orda, ne yapmam lazim nasil davranmam lazim hic bilmiyorum. Iyi davransam sicak davransam sanki somururler kullanirlar ezerler gibi hissediyorum. Ama hepsini gordum gayet tatlilardi iyilerdi. Yeniyim diye ezerler mi ki, butun isi bana mi yuklerler acaba?

Bi de magazada ne yapilir, yorucu olur mu ki iki katli bi bayan giyim magazasi. Ne kadar dolu olabilir ki. Nasil bisey magazada calismak, deneyimi olan var mi?

Mağaza dediginiz butik gibi mi yoksa koton gibi mağazalar mi...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Büyük mağazaysa primli çalışırsınız.
Prim kazanmak içinde 4ünüz sürekli müşteri kapmaya çalışcaksınız zaten.
Kimse kimseye iş yüklemez o yüzden en fazla müşterini çalar.
Çok yorucu bir iş bence.
Akşam eve geldiğimde ayaklarım şişiyordu ilk günler :26:
İş arkadaşların iyidir bence yakın davranmanda bi sorun yok.
Asıl uğraştırcak olan mağaza müdürün. Genelde aşağılık kompleksi olur.
Azarlar, bişeyler emreder vs.
Ona katlanabilirsen zaten kalırsın.
Yada benim gibi kahva edip çıkarsın :KK1:

Çalışma saatleri hiçte az değil. aylık 480 TL alacaksınız sigortada yok sanırım.. e yemekte versinler bi zahmet
Bence büro tarzı yerler düşün... bazen ben mağzada çalışan bayanlara üzülüyorum akşama kadar ayaküstü
Aldıkları para çok az, yinede siz bilirsiniz. İş yerinde samimiyet iyi değildir tavsiye etmem

Büyük mağazaysa primli çalışırsınız.
Prim kazanmak içinde 4ünüz sürekli müşteri kapmaya çalışcaksınız zaten.
Kimse kimseye iş yüklemez o yüzden en fazla müşterini çalar.
Çok yorucu bir iş bence.
Akşam eve geldiğimde ayaklarım şişiyordu ilk günler :26:
İş arkadaşların iyidir bence yakın davranmanda bi sorun yok.
Asıl uğraştırcak olan mağaza müdürün. Genelde aşağılık kompleksi olur.
Azarlar, bişeyler emreder vs.
Ona katlanabilirsen zaten kalırsın.
Yada benim gibi kahva edip çıkarsın :KK1:

:) bakalim ben bu yorucu tempoya ayak uydurabilcek miyim :KK43: magaza muduru cok tatli bi adam, matematik okuyorum dedim o da matematik ogretmeniymis. Bu ortak noktadan sevdi beni diye dusunuyorum. Bi de mesela ne kadar ucretle baslarim dedim, hemen gulumsedi sen ucreti dusunme merak etme dedi. Calisan kizla yururken ona sordum kiz dedi ki onun 100 dedigine bakma daha fazla verir gibi bisey soyledi. Hakedersem vericek yani..

Sicak ama mesafeli ol.
Samimi ol ama ilk günden asla herseyi mi dökme. kolay gelsin canim.

Yok biseyimi dokmem, ayy cok heycanliyim tesekkur ederim

Çalışma saatleri hiçte az değil. aylık 480 TL alacaksınız sigortada yok sanırım.. e yemekte versinler bi zahmet
Bence büro tarzı yerler düşün... bazen ben mağzada çalışan bayanlara üzülüyorum akşama kadar ayaküstü
Aldıkları para çok az, yinede siz bilirsiniz. İş yerinde samimiyet iyi değildir tavsiye etmem

Evet sigorta yok mecbur, cunku devlet kredisi aliyorum ogrenciyim. Sigorta olsa mcdonalds a giricektim. Bir suru yere baktim ama genelde ya uzun sureli eleman ariyolar yaz aylari icin ozellikle, yada sigortali, deneyimli vs. Bakalim nasil olucak bi de haftada 6 gun.

Kompedana da basvuru yaptim insallah ordan ararlar, o zaman bu magazaya gerek kalmaz :KK43: tabi orasi sigortasiz calistirir mi onu bilmiyorum.

5 senelik bir deneyimim vardı, inanılmaz yorucu ve 30 yaşından sonra seni seni kenara atacak bir sektör..
Sen öğrenciysen sorun yok..
Ama anladığım kadarıyla adı bilinmiş bir mağza değil..
Yani boyner ykm gibi falan, benim sana tavsiyem mahalle arasında mağzalarda çok vakit kaybetmemen..
Yani avm lerde ki mağzalara bakarsan onlarda da çok güzel ücret ve çalışma saatleriyle part time iş bulabilrsin..

Okula ne zaman gidicen? 6 gun full calisican part time parasi alip sigortani odetmicen? Ben haftanin 3 gunu bu paraya calistim ogrenciyken.

Calisanlari dert etme icinden geldigi gibi davran. Onlarla sorun yasamazsin. Ama mudur anasinin gozuymus.

5 senelik bir deneyimim vardı, inanılmaz yorucu ve 30 yaşından sonra seni seni kenara atacak bir sektör..
Sen öğrenciysen sorun yok..
Ama anladığım kadarıyla adı bilinmiş bir mağza değil..
Yani boyner ykm gibi falan, benim sana tavsiyem mahalle arasında mağzalarda çok vakit kaybetmemen..
Yani avm lerde ki mağzalara bakarsan onlarda da çok güzel ücret ve çalışma saatleriyle part time iş bulabilrsin..

Avm aklima gelmemisti, kalkip avmye gitmeyi dusundum suan. Ama orasi da kisitli ya ve sigortayla calistirirlar tahminen. Carsidaki magazalar orda da var. Pf napsam bilemedim

Okula ne zaman gidicen? 6 gun full calisican part time parasi alip sigortani odetmicen? Ben haftanin 3 gunu bu paraya calistim ogrenciyken.

Calisanlari dert etme icinden geldigi gibi davran. Onlarla sorun yasamazsin. Ama mudur anasinin gozuymus.

Okula gitmiyorum sinava yeniden hazirlaniyorum. Nerde calistin, bana da soyle de ben de calisayim valla. Kac saat butun carsiyi gezdim bir suru is var ama baslangic olarak 120 tl veriyolar. Deneyim bile yok bende.
Mudure niye oyle dedin :))

Avm aklima gelmemisti, kalkip avmye gitmeyi dusundum suan. Ama orasi da kisitli ya ve sigortayla calistirirlar tahminen. Carsidaki magazalar orda da var. Pf napsam bilemedim

Okula gitmiyorum sinava yeniden hazirlaniyorum. Nerde calistin, bana da soyle de ben de calisayim valla. Kac saat butun carsiyi gezdim bir suru is var ama baslangic olarak 120 tl veriyolar. Deneyim bile yok bende.
Mudure niye oyle dedin :))

Sigorta işin sıkıntıymış bunu bilmiyordum, olsun ben yerinde olsam giderim, yani tutup Boyner de falan çalışmazsın o zaman ama küçük yerler var mesela takıcılar, çantacılar gibi yada orta stanttlar vardır bilirsin, onlara da sor derim ben..
Yine mahallede ki mağzalardan daha hoşgörülü ve düzgünlerdir bence

Deichmann, C&A, Defacto gibi mağzalar part time çalıştırır, haftada 3 gün çalıştırır.
Aşağı yukarı 700 TL civarı da para verirler, yemek parası da ayrıca verilir..

X