Gizli Evlilik Sözleşmesi

Esiniz farkinda degil belki ama bosanmada o mal kacirma olayi sizin onayiniz olmadan yapildigi icin gecersiz sayilir. Büyük ihtimal ile bir yerlere sahte imzalariniz yapilmistir. Bence arastirin

Ordaki evlilik işlemlerinde avukat imza attirmisti,bir iki yere o zaman dil bilmiyordum. Sordugumda ole birsey avukat teklif ettiğini ama onun kabul etmediğini söyledi yenilerde.

Avukat ne diye imza attirdi size? Belki orda size sözlesme imzalattirdilar

Avukatın üzerine hiç eşiniz suç falan atmasın, kendisi özellikle talep etmedikçe hiçbir avukat oturup müşterisinin eşine gizli birşeyler imzalatmaz.

Nasıl düşünürsün tarzında ifadelerine hiç itibar etmeyin. Ya memur giriş yaparken hata yaptı (çok düşük ihtimal) ya imzanızı taklit etti ya da avukata özellikle talimat verip size geçersiz sözleşme imzalattı.

Konuyu çok iyi araştırın, uzmanına danışın.

Devamlı ailesine para göndermesinden sonucu tahmin edebiliyorum, düşündüğüm gibiyse önüne boşanma ve dolandırıcılık dilekçesiyle sizin avukatınız gitsin kendisiyle artık görüşmenize gerek yok.

Eğer böyle bir şey varsa boşan. Ailesine bence bu kadar para vermesi de problem. Madem mal ayrımı yapıyor sana maaş versin o zaman çalışman karşılığında. Vermiyorsa başka yerde işe gir. En azından kendi birikimin olur. Kimseye muhtaç olmazsın. Ama bence kocan o wp deki mesajda gerçek yüzünü göstermiş. Sen bu kadar fedakarlık yaptıktan sonra onun tutupta bir ev muhabbeti yapması saçma bana kalırsa.

erkekler bır dala tutunmadan dıger dalı bırakmazmıs
ben boyle bırseyle karsılassam yol yapıyor kendıne yer yapıyor demek kı derdım
aklının bır kosesınde gıtmek bıtırmek var kımın ıcın ne ıcın derdım

guvenım tamamen sarsılırdı esten gızlı mal sahıbı olmak ne demek yahu hıc bır acıklaması yok bana gore

haklısınız yanı cok haklısınız

Kirilmamda bana hak veriyor musunuz siz olsaydınız ne yapardınız? Hic kimse bana fikirlerini söylemeyecek mi:KK43:
Ben size hak verdim.
Eşinizin aklına başka birşey var gibi.
Zira size gerçekten güvenmeydi arkanızdan böyle bir iş çevirmezdi.
Boşanmak için yol yapıyor gibi geldi bana.

Hangi ülke bu?

Dediğiniz gibiyse eğer çok çirkin. Siz kendinizi her türlü garanti altına almaya bakın. Burnuma hoş olmayan kokular geliyor.

Senin onayın olmadan nasıl yapabilirler?
Sanırım imzalattıkları şeylerden biri ile senin onayın alınmış.
Eğer öyle ise hile ile imza artırıldığını dilini bilmediğin için neye imza attığını bilmediğini, eşine güvenerek bunu yaptığını ama kandırıldığını ileri sürerek o sözleşmenin iptali için dava açmalısın.
Eşin iptaline yanaşmazsa boşanma sebebi olur.
iyi bir avukata ihtiyacın olacak.
Öncelikle böyle bir onay verip vermediğini öğren.

Merhabalar Arkadaslar, Degerli fikirleriniz icin simdiden tesekkur ederim. Biz esimle yurt disinda yasiyoruz, 8 senelik evliyiz. Ben 35 esim 41 yasinda. Çocuğumuz yok. Iyi geçinen bir çiftiz. Esimin maddi durumu evlilik öncesi iyiydi,evlendikten sonra daha iyi oldu; bir is yeri satin aldi , sonra bir ev satın aldi. Tesadüfen evin tapusunda mal paylasimi disinda olan evlilik ibaresini gordum. Esimin ustune yapılmış. Normalde buranin kanunlarinda mal paylasimi icinde evlilik oluyor. Esim bana sormadan bole birseyi nasil yaptırabilmis bilmiyorum. Ciftler herhangi birinin üstüne ev alsalar bile, ikisinin de imzası gerekiyor. Ev hakkinda birbirlerinden habersiz hicbir islem yapamiyorlar .Bole birsey yapması için, Turkiye'deki gibi sözleşme yapılması gerekiyordu. Biz sözleşme yapmadık. Esime sorduğumda ole birsey yapmadim, avukat halletti tapu işlemlerini , benim haberim yok deyip gecti. Hatta bole birsey düşünebildiğim icin beni ayıpladi. Bu durum beni çok kırdı. Turkiyeden de hicbirsey satin almamaya ozen gosteriyor. Bir mulk sahibi olmaya karsi cikiyor. Benim de birikimim vardi evlilik öncesinden onu da vermeyi teklif ettiğim halde ve soz verdigi halde Turkiyeden ev almayi ret etti ve sözünden çaydığıni dile getirdi. Evlilik can paylaşmak demek, o mal paylaşmayı bile kabul etmemişken ve bana güvenmezken ben ona nasil guvenebilirim. Ben Turkiye de memurdum, evlilik icin istifa ettim onun isi icin yurt dışında yasamaya basladik. Ailemden vatanımdan ayri. Arkamdan is çevirmesini icime sindiremiyorum. Ne dogru ne yalnis ,nasil hareket etmeliyim bilmiyorum. Yüklü miktarda Birikimini de yegenine borc olarak, is kursun diye verdi.
Siz esinizle neden evlendiniz? Malim icin benimle evlendi diye mi düşünüyor acaba?? Aslinda ben size kendi adima cok kızdım..Hangi erkek deger elinizdeki isi birakip ülke degistirmeye??

Merhabalar Arkadaslar, Degerli fikirleriniz icin simdiden tesekkur ederim. Biz esimle yurt disinda yasiyoruz, 8 senelik evliyiz. Ben 35 esim 41 yasinda. Çocuğumuz yok. Iyi geçinen bir çiftiz. Esimin maddi durumu evlilik öncesi iyiydi,evlendikten sonra daha iyi oldu; bir is yeri satin aldi , sonra bir ev satın aldi. Tesadüfen evin tapusunda mal paylasimi disinda olan evlilik ibaresini gordum. Esimin ustune yapılmış. Normalde buranin kanunlarinda mal paylasimi icinde evlilik oluyor. Esim bana sormadan bole birseyi nasil yaptırabilmis bilmiyorum. Ciftler herhangi birinin üstüne ev alsalar bile, ikisinin de imzası gerekiyor. Ev hakkinda birbirlerinden habersiz hicbir islem yapamiyorlar .Bole birsey yapması için, Turkiye'deki gibi sözleşme yapılması gerekiyordu. Biz sözleşme yapmadık. Esime sorduğumda ole birsey yapmadim, avukat halletti tapu işlemlerini , benim haberim yok deyip gecti. Hatta bole birsey düşünebildiğim icin beni ayıpladi. Bu durum beni çok kırdı. Turkiyeden de hicbirsey satin almamaya ozen gosteriyor. Bir mulk sahibi olmaya karsi cikiyor. Benim de birikimim vardi evlilik öncesinden onu da vermeyi teklif ettiğim halde ve soz verdigi halde Turkiyeden ev almayi ret etti ve sözünden çaydığıni dile getirdi. Evlilik can paylaşmak demek, o mal paylaşmayı bile kabul etmemişken ve bana güvenmezken ben ona nasil guvenebilirim. Ben Turkiye de memurdum, evlilik icin istifa ettim onun isi icin yurt dışında yasamaya basladik. Ailemden vatanımdan ayri. Arkamdan is çevirmesini icime sindiremiyorum. Ne dogru ne yalnis ,nasil hareket etmeliyim bilmiyorum. Yüklü miktarda Birikimini de yegenine borc olarak, is kursun diye verdi.
Bence çocuğunuz yok ya olurda vefat yada boşanma gibi bir durum olursa size birşey kalmaması için bildiğim kadarıyla çocuk yoksa anne baba kardeş yeğen amca bunlardan hangisi sağsa varis olabiliyor üzücü bir durum her iki durumda da vefat yada boşanmada başkasıyla evlenme ihtimalini düşünüp size birşey yedirmemek gibi geldi bana.Baksanıza yeğenine şimdiden aktarmış bile😏

Kocanız çok sinsi bir adam .Yaptığı şey yenilir yutulur değil .Yerden göğe haklısınız .O size güvenmiyorsa siz ona nasıl güveneceksiniz .Keşke memuriyeti bırakmasaydınız bu adam için .Gerçekten böyle şeyleri duydukça ,her şeyden korkar oldum .Yazık geçen 8 seneye .Sizde gardınızı alın ,bu adamdan her şey beklenir .

Avukatla gorusun dıxem sma daha da aranuz bozulacsk .Bence hıc bır erkek ıcın iş bırakılmaz.Bak kışın ortadında işsız kaldım.Bırde ozeldi .

ben anlamadim. gecen sene bizde ev aldik hersey esimin üstüne ama bosansak zaten evlilik döneminde oldugu icin otomatikmen kazanclar ve borclar yüzde elli paylasilcak... noter de öyle demisti.

bu yüzden ben kendim esime belirttim, ilerde bosanirsak kendi kazancimla zaten evin altindan kalkamam diye bana bi daire aldik. evlilik sözlesmesinede yazdik ev onun daire benim diye.

bizde yurt disinda yasiyoruz

Herhangi bir kağıda imza attigimi hatirlamiyorum. Benim imzami taklit etmis olabilirler mi bilmiyorum. Zira burda rüşvet cok yayginlasmis durumda.
Eğer Arap ülkelerinden birinde iseniz işiniz zor. Örneğin Suudi Arabistan'da kocanizin izni olmadan banka hesabı bile acamazsiniz.Degil ki evlilik içerisinde adil mal paylaşımı olsun. Kadın bizatihi "mal " durumunda zaten orda. Kadın olarak haklariniz çok kısıtlı.

Hangi ülkede iseniz oranın medeni hukukunu bir araştırın. Buradan birşey söylemek zor.

Son düzenleme:
X