Gizli gebelik hakkında bilgisi olan var mı?

20.haftaya kadar bir bebeğin ultrasonda gözükmemesi imkansız gibi geliyor bana, daha kesesi nokta kadarken usg de hemen görülüyor, geç döllenme olasılığı olabilir o da ilk üç aya kadar mutlaka belli olur

Ya arkadasin ablasi 6 ayliga kadar bilmiyordu adet olmuyormus zatsn 1 senedir.. psikolojik ilaclar vs kullandigi ve baska hastaliklarindan dolayi agir ilaclad kullanmis. Karnindaki bazi gelismelerden gitmis ve ogrenmis bebegi dogudugunda sordum bi sknti varmi diye resmini flan atti cok sukur turb gbi dedi hic bisey yok dedi.. kadin epey agir ilaclarda kullanmis bikmedigi icin. Yani istinaden olabilir ama cok istina..

Bu hormon dediğiniz gibi olabilir kanda idrarda negatif çıkabilir pekala ama bi hormon bebeğin bi süre sonra görünmemesini engelleyemez en fazla 2-3 aya gözükür çünkü içeride büyüyen bi bebek var ultrasonda en ufak kistler oluşmamış kesenin yeri bile gözüküyorken büyüyen bebek gözükmeme ihtimali yok. Eğer bu dediklerinize taöamen inanıyorsanız ozaman zaten 9aya gizli yada değil bir bebek doğacaktır bekleyin ozmaan bi kaç ay daha 5 aylık yani 20 haftalık olduğunda ultrasona girersiniz. Ve bu bahsettiğiniz şeyler çok nadir olan şeyler sizin geri çekilme yapıp böyle bir şey yaşayacağınızı sanmıyorum

Bizde de prezervatif ve geri çekilme vardı . İkisi aynı anda yani . Bende çok şüphelendim ama düzenli regl olup bu dedikleriniz imkansız . Düşünmemeye çalışın . Korunmuyor olsanız ve her şeye rağmen şüphelenseniz anlarım ama korunurken bunun çok zor olduğunu anladım ben. Ve eğer dediğiniz gibiyse 4.-5. Aya kadar bekleyin ozaman daha da yoksa yoktur yani ama ihtimal bile vermiyorum ben boşuna endişeleniyorsunuz bence . Son olarak her ay böyle endişeye düşmrk yerine dk hapı prezervatif geri çekilmeyi kullanın bu üçüne karşı hala hamile kalırsanız rekorlar kitabına girersiniz :KK70:

Dedigim gibi rahmim geride oldugundan belki gorulmemistir kese filan diye dusundum :110: hormonla ilgili de doktorlar asla oyle biseyin mumkun olmadigini soyluyolar bilimsel hicbisi yok elimde sadece fikirler bide bu arastirmalar :KK14:

Evet vajinal ultrason ile belirlendi

mesela en son kan testiniz kac cikmisti 0 mi cikmisti ve kac haftalikti o kan testi yapildiginda?? Bi de 90 gun gecikme diyosunuz daha buyuk olmasi gerekmiyo mu cunku ilk adet tarihiyle birlikte hesaplayinca nerdeyse 4 ayliga denk geliyo? Son adetten 90 gun sora mi yoksa bat dan 90 gun sora mi belli oldu hamileliginiz? 3 aylik olabilmesi icin bat dan sora 90 gun olmasi lazim kafam karsiti birazcik ama cok ilginc geldi bana

mesela en son kan testiniz kac cikmisti 0 mi cikmisti ve kac haftalikti o kan testi yapildiginda?? Bi de 90 gun gecikme diyosunuz daha buyuk olmasi gerekmiyo mu cunku ilk adet tarihiyle birlikte hesaplayinca nerdeyse 4 ayliga denk geliyo? Son adetten 90 gun sora mi yoksa bat dan 90 gun sora mi belli oldu hamileliginiz? 3 aylik olabilmesi icin bat dan sora 90 gun olmasi lazim kafam karsiti birazcik ama cok ilginc geldi bana

Hiç kanda çıkmadı ultrason da da çıkmadı hiç bir şekilde son adet tarihim marttı hamile kaldığım ay nisan ayı mis geç döllenme olmuş dedi doktor
Birde en son gittiğim de bakılmadı ne kan ne idrar o zaman bakılsa eminim ki çıkardı doktor bana stres den dir dedi bir hafta önce yaptığım tahlilleri gösterdi bak dedi hamile değilsin bakmadı da dedi olsa bir günlük de olsa çıkar stres den dir ve bana adet söktürücü verdi zaten on tane var içinde kullan adetinin üçüncü günü gel dedi bende aldım kullandım hepsini sadece bir lekelenmem oldu bekledim olmadım bu defa doktorumu değiştirdim allah razı olsun bu gittiğim doktor 90 gün gecikme yaşadım ve adet söktürücü kullanmama rağmen olmadım dediğim de hemen bana vajinal muayene yapmm gerek dedi yaptı ve gebelik var dedi

Yani ben öğrendiğim de 12 hafta lik olmuştum bazen geç döllenme oluyor mesela 12 haftalık dim fakat iki hafta geride dim hep doktor sebebini geç döllenme olarak açıkladı biraz benim şansızlığım biraz da doktorun vurdum duymazlığı yüzünden oldu açıkçası.

Su an ikinci defa hamileyim ve artık aklım başım da gittim doktor muayene etti normal ultrason ile bana kese var bebek yok dedi yada geç döllenme olmuştur çünkü tutmuyor dedi sadece kan testi aldı betahcg eve geldim ve ben hemen değiştirdim doktorumu farklı doktora randevu aldım ve iki hafta daha bekledim gittim Ve doktora vajinal muayene istiyorum dedim çünkü herşey daha net çıkıyor haftası herşeyi vajinal muayene yaptı ve su an 8 haftalık hamileyim kalp atışlarını duydum herşey normal dedi şu an üç aylık hamileyim bazen böyle şeyler olabiliyor ultrason cihazın in kalitesinden ve doktor dan kaynaklı bisey

Hiç kanda çıkmadı ultrason da da çıkmadı hiç bir şekilde son adet tarihim marttı hamile kaldığım ay nisan ayı mis geç döllenme olmuş dedi doktor
Birde en son gittiğim de bakılmadı ne kan ne idrar o zaman bakılsa eminim ki çıkardı doktor bana stres den dir dedi bir hafta önce yaptığım tahlilleri gösterdi bak dedi hamile değilsin bakmadı da dedi olsa bir günlük de olsa çıkar stres den dir ve bana adet söktürücü verdi zaten on tane var içinde kullan adetinin üçüncü günü gel dedi bende aldım kullandım hepsini sadece bir lekelenmem oldu bekledim olmadım bu defa doktorumu değiştirdim allah razı olsun bu gittiğim doktor 90 gün gecikme yaşadım ve adet söktürücü kullanmama rağmen olmadım dediğim de hemen bana vajinal muayene yapmm gerek dedi yaptı ve gebelik var dedi

Kusura bakmayin cok sey soruyorum ama hani benim ogrenmeye calistigim sey su, diyosunuz ya son gittigimde kana bakmadi diye o son gittiginizden bi hafta once negatif cikmis hani, o hafta kacinci haftaydi? En son hangi haftada negatif cikti ve ultrasonda gorulmedi? Atiyorum 8. Haftada miydiniz cikmadigi zaman??

Kusura bakmayin cok sey soruyorum ama hani benim ogrenmeye calistigim sey su, diyosunuz ya son gittigimde kana bakmadi diye o son gittiginizden bi hafta once negatif cikmis hani, o hafta kacinci haftaydi? En son hangi haftada negatif cikti ve ultrasonda gorulmedi? Atiyorum 8. Haftada miydiniz cikmadigi zaman??

İki hafta geriden hesaplayın çünkü doktor büyük ihtimalle geç döllenme olmuştur dedi. Ve bebek de iki hafta geriden geldi doğuma kadar orada üç hafta da çıkarın 15 günde ilaç kullandım gitmedim ilaç kullandım ve bir hafta sonra da tekrar bakılmadı tahminen 6 felan dim o zaman

İki hafta geriden hesaplayın çünkü doktor büyük ihtimalle geç döllenme olmuştur dedi. Ve bebek de iki hafta geriden geldi doğuma kadar orada üç hafta da çıkarın 15 günde ilaç kullandım gitmedim ilaç kullandım ve bir hafta sonra da tekrar bakılmadı tahminen 6 felan dim o zaman

Tamam simdi anladim cok tesekkurler cevabiniz icin:KK15: ayni durumdamiyiz da kanda filan cikmadi diye dusundum de sanirim baya farklilik var ve ben adet gordum . Ultrasona girdigimde de 10 haftalik olmaliydi, kese vs. Hicbisi gorulmedi; ters rahimden dolayi bazen bebek gorulmeyebiliyomus ama mutlaka kese gorunuyomus o yuzden kafamdaki soeu isaretleri tek tek gidiyo.. cok tesekkurler tekrar ayrimtili cevaplariniz icinn:KK54:

Tamam simdi anladim cok tesekkurler cevabiniz icin:KK15: ayni durumdamiyiz da kanda filan cikmadi diye dusundum de sanirim baya farklilik var ve ben adet gordum . Ultrasona girdigimde de 10 haftalik olmaliydi, kese vs. Hicbisi gorulmedi; ters rahimden dolayi bazen bebek gorulmeyebiliyomus ama mutlaka kese gorunuyomus o yuzden kafamdaki soeu isaretleri tek tek gidiyo.. cok tesekkurler tekrar ayrimtili cevaplariniz icinn:KK54:

Benim bu gebeliğim karın dan bakınca görünmüyor sebebi de rahmimin dönük olmasıymış bazen olabiliyor fakat ben de hiç hamile iken adet gören duymadım üstüne görme biliyorum ama normal adet göreni görmedim ama inşallah vardır rabbim gönlünüze göre versin inşallah

Benim bu gebeliğim karın dan bakınca görünmüyor sebebi de rahmimin dönük olmasıymış bazen olabiliyor fakat ben de hiç hamile iken adet gören duymadım üstüne görme biliyorum ama normal adet göreni görmedim ama inşallah vardır rabbim gönlünüze göre versin inşallah

Allah isteyenlere versin insallah, bebeginizi de saglikla alirsiniz kucaginiza insallah . Karindan kese de mi gorunmedi sizin yoksa sadece bebek mi gorulmedi?? Bende kese de yok ama rahim cok net gorunuyo alttan bakmaya gerek yok dedi doktorum..

Allah isteyenlere versin insallah, bebeginizi de saglikla alirsiniz kucaginiza insallah . Karindan kese de mi gorunmedi sizin yoksa sadece bebek mi gorulmedi?? Bende kese de yok ama rahim cok net gorunuyo alttan bakmaya gerek yok dedi doktorum..

Çok az görünüyor du bana rahim duruşundan kaynaklı dedi.

Bunu bilmiyorum ama benim de ilk gebeliğim de kan idrar ultrason hiç birşey de görünmedi 90 gün gecikme olmasına rağmen doktorum bana adet söktürücü ver kullan olursun stres den felan olabilir dedi ve bende kullandım 15 gün bekledim ve yine olmadım adet olmak için elim den geleni yaptım ve tekrar hastaneye gittim ve 3 aylık hamile olduğumu öğrendim :KK33: kesinlikle size tavsiyem böyle görünmezlik bir durumunuz varsa hemen doktoru dinleyip ilaç kullanmayın sabır edip bekleyin.
hanımefendi başka bir forumda da 93 günlük gecikmeye rağmen sonucun çıkmadığını gizli gebwlik olduğunu ancak 3 ay 15 gün sonra hamile olduğunu ve adet söktürücü haplarla alakalı verdği bilgilerde yine sayısal olarak farklı değerler vermiş. öncelikle böyle bir şey imkansız bu forumda verdiği sayısal dwğerleri göz önüne alırsak kendisi 28 gün +90 gün gecikme yaşamış yani yaklaşık 17 hafta ancak ultrasonfa 12 hafta çıkmış bu demek oluyor ki 5 haftalık geç döllenmesi var. ve geç döllenmeyi yaklaşık 3 hafta olarak değerlendirmiş sayısal değerlere pek hakim olamadığından mı yoksa gebeliğinden yıllar geçince unuttuğundan mıdır bilinmez. en son kan tahlili ve ultrasonu kendi kafasına göre 6 hafta olarak hesaplamış ama hanımefendi zaten 5 hafta geç döllenme yaşamış yani doktor tarafından yapılan son tahliller kendisi 4 haftalık hamileyken yapılmış bu durumda ultrasonda görülmemesi çok doğal olmasının yanısıra kanda çıkmaması da yüksek bir ihtimal zaten. insanları burada umutlandırmaya hakkınız yok eğer değerleri sonuçları rakamı rakamına hatırlamıyorsanız lütfen topluma yanlış bilgiler vermeyin (bu arada bahsettiğim diğer forum melekler mekanı mı neydi gizli gebelik diye aratırsanız bulursunuz kendisi tüm bu doktor ihmallerini ve kişinin tıbbi bilgi yoksunluğunu gizli gebeliğe bağlamış. UNUTMAYIN SON CİNSEL İLİŞKİDEN 16 GÜN SONRA NE KOŞULLARDA BİRLEŞMW OLURSA OLSUN İSTER GEÇ İSTER ERKEN KANDA BETA HCG STERİL ORTAMLARDA ÖLÇÜLDÜĞÜNDE (Evden bahsetmiyorum) KESİN SONUCU VERİR. BEN DE TIP ÖĞRENCİSİYİM KİMSEYE KORKU YA DA UMUT SAÇMAYA HAKKINIZ YOK!

X