Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Kızlar Merhaba,
Sırf bu başlık için üyelik açtım diyebilirim. Ben de meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdim. Küçüklüğümden beri memelerim çok büyük ve sarkık. Doğum sonrası emzirme de bitti (1 aydır emzirmiyorum) ve bir doktor ile görüştüm.

Görüştüğüm doktorun ismi Candemir Ceran. Ameliyatın sarkıklığım çok yüksek olduğu için riskli olduğunu ve meme ucunu kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu paylaştı.

Köprücük kemiği ve meme ucu arası uzaklık 30cm den sonrası riskli imiş. Benim biri 33 diğeri 35cm ölçtü. Özellikle 35cm olan için riskli dedi. Çok üzgün çıktım açıkçası. Alternatif çözüm olarak da meme ucunun damar bağlantısını komple kesip sadece uç kısmını kes yapıştır yapar gibi küçültme sonrası sırf görüntü için uygun bir yere dikeriz ama ne bir daha emzirebilirsin ne de uç kısmında meme hissiyatı olur dedi. Yani sadece görüntü olarak duracak ve biraz da eğreti durabilir dedi.

Yaşım 33 olduğu için yine de riski alarak ilerleyebiliriz diye de bitirdi.

Size sorum şu ; benim kadar büyük ve sarkık memeli olup bu ameliyatı olan var mı? Varsa doktorunuz ismini ve memnun kalıp kalmadığınızı öğrenmek istiyorum. Kusura bakmayın uzun oldu ama canım çok sıkkın bu konuda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden iyi bayramlar 🙏🙏
Kızlar yok mu hiç benim gibi :KK43: bayram sonrası temmuz gibi olsam sıcakta çok zor mu olur yardımınıza ihtiyacım var

Kızlar yok mu hiç benim gibi :KK43: bayram sonrası temmuz gibi olsam sıcakta çok zor mu olur yardımınıza ihtiyacım var
Ben şubatta oldum terleme olmadığı için rahattım ama teyzem balıkesir de ağustosta oldu dikişleri tutmadı sıcaktan çok sıkıntı çekti yaşadığım şehir serin derseniz sıkıntı değil ama sıcak bi şehirde yaşıyosan bunları bil bu ameliyatları kışın yada bu aylarda olmak daha iyi

Ben şubatta oldum terleme olmadığı için rahattım ama teyzem balıkesir de ağustosta oldu dikişleri tutmadı sıcaktan çok sıkıntı çekti yaşadığım şehir serin derseniz sıkıntı değil ama sıcak bi şehirde yaşıyosan bunları bil bu ameliyatları kışın yada bu aylarda olmak daha iyi
İstanbulda yaşıyorum emzirmeyi bırakalı 1,5 ay kadar oldu o yüzden Temmuz a kalıyor. Eylül e bırakayım ben o zaman

Benim ameliyattan 4,5 gün sonra akinti oldu kanama sandım meğer yag nekrozuymus doktor sıkarak boşalttı tekrarlayacak mi bilmiyorum hala ara ara oluyor akinti

1 ay da hissetmeye başladım sizin nasıl oldu boşaltım dediğiniz kesimi açdı benim yumurta gibi sert ele geliyo siz hala hissediyomusunuz
Yok kesi açmadı akinti olduğu için çağırdı yag nekrozu dedi sıkarak boşalttı kesi olmadan ben 2 hafta önce oldum ameliyat o yüzden elimi vurup birsey hissedemiyorum

X