Göğüsümde sertlik var..

maviisever

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2018
763
202
Kızlar 13 gün önce doğum yaptım ve ilk günden beri bebeğimi emziriyorum, dün kızımı yoğun bakıma aldılar bende evde süt sağıp götürüyorum bugün akşam süt pompasına göğüsümü yerleştirirken elime baya büyük sertlik geldi ve göğüsüm sıcak... göğüs kanserinden korkuyorum ama düne kadar yoktu o kadar çocuğu emzirirken elliyordum sıkıyordum veya vermek için tutuyordum süt pompasına yerleştirmek içinde keza aynı tutuyordum sertlik yoktu akşam oldu yani farkettim.. annemde meme kanseri iyice korku geldi doktora gitmeyide korkuyorum kötü haber alırım diye

Kızlar 13 gün önce doğum yaptım ve ilk günden beri bebeğimi emziriyorum, dün kızımı yoğun bakıma aldılar bende evde süt sağıp götürüyorum bugün akşam süt pompasına göğüsümü yerleştirirken elime baya büyük sertlik geldi ve göğüsüm sıcak... göğüs kanserinden korkuyorum ama düne kadar yoktu o kadar çocuğu emzirirken elliyordum sıkıyordum veya vermek için tutuyordum süt pompasına yerleştirmek içinde keza aynı tutuyordum sertlik yoktu akşam oldu yani farkettim.. annemde meme kanseri iyice korku geldi doktora gitmeyide korkuyorum kötü haber alırım diye
Canım geçmiş olsun bebeğini inşallah hemen kucağına alırsın.
Emzirirken göğüste süt birikir.bebek yanındayken iki saatte bir süt veriyorsun ya bu süt kendini yeniler azaldığı için.
Senin süt damarın dolmuş tıkanmış olabilir.bende de olmuştu sol göğsümde alt kısımda süt damarim tikanmisti.
Yumru gibi bişey vardı.sonra doktora gittim onlar sütü çektiler damar açıldı.hafif kan geldi.
Ama yumru indi süt vermeye devam ettim.

Korkmayın. Yeni doğum yapmış bir anne için çok normal bir durum. Mastit olmuşsunuz. Yani süt kanalları tıkanmış. Sıcak havlu koyun. Masaj yapın bölgeyi. Memeyi pompayla boşaltın. Bebeğinize ve annenize geçmiş olsun.

Sıcak havlu koyun ve hafif masaj yapın. Belki sağmaktan olabilir. Ağrı sızı var mı? Annenizde varsa geçmişi olan bir hastalık olduğundan bence gitmelisiniz doktora. Çok geçmiş olsun bebeğinize neden yoğun bakımda peki? Sarılık mı?

Hemen aklınıza kötü şeyler getirmeyin. Emziren bir çok anne de olan bir seyi yaşıyor olabilirsin. Büyük ihtimal Mastit olmuşsunuz . Doktor uygun tedaviyi uygular ..

Siz de evde varsa lahana yapraklarini ısıtip memenize koyabilirsiniz ya da sıcak suyun altina girip memenizi ovarak yumuşatabilirsiniz .

Sıcak havlu koyun ve hafif masaj yapın. Belki sağmaktan olabilir. Ağrı sızı var mı? Annenizde varsa geçmişi olan bir hastalık olduğundan bence gitmelisiniz doktora. Çok geçmiş olsun bebeğinize neden yoğun bakımda peki? Sarılık mı?
Teşekkür ederim, bi tane kan değeri çok düşük en son seviyeye düşerse iç kanama beyin kanaması vs geçirebilirmiş onu tedavi ediyorlar.. sıcak havluyu denicem belkide demeniz gibi sağmaktanda olabilir süt iyice gelsin diye yüksek ayarda yapıyorum birde düzgün almıyor gibi elimle sıkınca süt çıkıyor ama pompaya bazen gelmiyor biraz sızlama oluyor evet hangi doktora gidicem onuda bilmiyorum

Hemen aklınıza kötü şeyler getirmeyin. Emziren bir çok anne de olan bir seyi yaşıyor olabilirsin. Büyük ihtimal Mastit olmuşsunuz . Doktor uygun tedaviyi uygular ..

Siz de evde varsa lahana yapraklarini ısıtip memenize koyabilirsiniz ya da sıcak suyun altina girip memenizi ovarak yumuşatabilirsiniz .
Herkes öyle diyor internete yazdım direk kanser vs şeyleri yazıyordu bende korktum dediğinizide ilk sizlerden duyuyorum belkide öyle olmuştur pompayla bebeğin emişi bir olmuyor sonuçta

Teşekkür ederim, bi tane kan değeri çok düşük en son seviyeye düşerse iç kanama beyin kanaması vs geçirebilirmiş onu tedavi ediyorlar.. sıcak havluyu denicem belkide demeniz gibi sağmaktanda olabilir süt iyice gelsin diye yüksek ayarda yapıyorum birde düzgün almıyor gibi elimle sıkınca süt çıkıyor ama pompaya bazen gelmiyor biraz sızlama oluyor evet hangi doktora gidicem onuda bilmiyorum
Allah korusun acil şifalar diliyorum. Siz yine olumsuz düşünmeyin masaj ve sıcak havluyu deneyin. İnşallah sağmaktan veya emzirememenizden kaynaklı bir tıkanma sorunudur. Takip edin kendinizi çok geçmiş olsun tekrardan.

Herkes öyle diyor internete yazdım direk kanser vs şeyleri yazıyordu bende korktum dediğinizide ilk sizlerden duyuyorum belkide öyle olmuştur pompayla bebeğin emişi bir olmuyor sonuçta
İnterneti okursanız psikoloji bırakmaz ama tabi ki siz kendinizi bilirsiniz ona göre önlem alırsınız.

Sıcak havlu ve meme masajı korkmayın süt kanalınız tıkanmıştır.
Yinede sadece göğsünüzü değil koltuk altlarınızıda kontrol edin. Eğer zaten korktuğunuz şey ise lenf bezlerinizde şişmiştir. Ama muhtemelen emzirme kaynaklı sizinki.

Öncelikle çok geçmiş olsun umarım bebisiniz hemen iyileşir.Hemen kötüye yormayin benim 2 göğsümde toplam 4 kist var ve kanser değilim kist falan olsada korkulacak bir sey yok.Kaldı ki emziriyormuşsunuz süt kanalları tıkanmış olabilir bence aksatmadan bir doktora görünün.

Anne falan değilim ama aklıma direkt süt birikmesi geldi.
Çok sık rastlanan bir durum çünkü.
Zaten bir şey olsa 1 günde pat diye belli olacak kadar büyümez diye düşünüyorum.
Arkadaşlar öneri vermiş uygulayın bakalım.
Doktora da görünün tabi.
Göğüse genel cerrahi bakar.

Bebişe de acil şifalar diliyorum.

Korkmayın. O her emziren kadınlarda olan bir durum. Bende devamlı olurdu. Benimki ağrılı olurdu. Hatta ateşlenip yatağa düştüğüm çok olmuştur. Ben, beyaz lahananın yaprağını buz dolabında bekletip, daha sonra o soğuk yaprağı ağrıyan göğsüme koyarak tedavi ederdim.

Bende 24 gün oldu doğum yapali benimde oldu meme uçlarım yara olduğu için emzrimedim fazla pompyla sağmaktan daha kötü oldu maalesef antibiyotik kullandım hatta meme ucunun yan ksmnda sertlik kaldı umarım benim de orası emzirdikce geçer sanırım bu sürecin en zorlu kısmı emzirme dönemi oldu benim için. Korkmayin genel cerrah bakıyor bı görünün isterseniz Bebeğinize acil şifalar diliyorum

Korkmanızı anlayabiliyorum fakat bu korkup ertelenecek birşey değil biliyorsunuz.. Her kitle de kansere işaret etmiyor tabi ki. Bende yıllardır bir kitle var ama zararsız bir kist.. Ben hemen gidip baktırmıştım inşallah sizinki de öyle birşeydir.. Hiç vakit kaybetmeden doktora gidin lütfen..

X