­čîáG├Âk Kap─▒lar─▒n─▒ Titreten Dua­čîá

LarkeTanner

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 A─čustos 2020
1.308
1.257
30
Bu dua adetli okunur mu ki arkada┼člar

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ald─▒nda.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 67 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 164 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :42 Kg. ┼×imdiki Kilom :43 Kg.

LarkeTanner

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 A─čustos 2020
1.308
1.257
30
Ben de kat─▒lmak istiyorum ekleyebilir misiniz ?

umuthepolmaliaslinda

Kullan─▒c─▒ ├╝yeli─čini pasifle┼čtirmi┼čtir.
├ťyelik ─░ptali
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2014
682
423
Ya┼čanan bir hadisenin ├╝zerine Allah'a(c.c) bu duayla dua eden bir m├╝mine Cebrail Aleyhisselam ┼č├Âyle dedi :
"Dua eden falan m├╝min'i kim kurtaracak?" ben talep ettim de g├Ârevlendirdiler Ey Allah├╝ Teala'n─▒n M├╝min Kulu iyi bil ki senin yapt─▒─č─▒n bu duay─▒ kim yaparsa Allahu Teala onun s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒ giderir ona yard─▒m eder.

Dua genelde sevgi ve muhabbet i├žin okunur bu y├╝zden sevdi─čine kavu┼čmak aile i├žinde sevgiyi artt─▒rmak niyetiyle okumak daha fazla tercih edilir.
Fakat dua Cebrail Aleyhisselam'─▒n da belirtti─či gibi her t├╝rl├╝ istek ve s─▒k─▒nt─▒ i├žin okunabilir.

­čöćG├Âk Kap─▒lar─▒n─▒ Titreten Dua­čöć

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Ved├╗d! Ya Ved├╗d! Ya ZeÔÇÖl-ar┼čiÔÇÖl-mecid! Ya M├╝bdiÔÇÖ, Ya MuÔÇÖid! Ya FeÔÇÖaal├╝n lima y├╝rid! EsÔÇÖel├╝ke bi-nuri vechikellezi meleÔÇÖe erkane ar┼čike ve esÔÇÖel├╝ke bi-kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi-rahmetikelleti vesiat k├╝lle ┼čeyÔÇÖin. La il├óhe ill├ó ente. Ya Mu─čis, e─čisni! Ya mu─čis, e─čisni! Ya mu─čis, e─čisni!
(Amin)

­čöćDuan─▒n T├╝rk├že kar┼č─▒l─▒─č─▒ ┼č├Âyledir­čöć

ÔÇťEy Ved├╗d! Ey Ved├╗d! Ey y├╝ce Ar┼č─▒n Sahibi! Ey k├óinat─▒ hi├žten ve benzersiz bir ┼čekilde yarat─▒p bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir ┼čekilde s├╝sleyen M├╝bdiÔÇÖ! Ey varl─▒klar─▒ ├Âl├╝m├╝nden sonra yeniden in┼ča edip dirilten Mu├«d! Ey diledi─či her ┼čeyi yapan! Ar┼č─▒n─▒n r├╝k├╝nlerini dolduran Z├ót─▒n─▒n n├╗ru h├╝rmetine; yaratt─▒─č─▒n b├╝t├╝n varl─▒klara h├╝kmeden kudretin h├╝rmetine ve her ┼čeyi kaplayan rahmetin h├╝rmetine istiyorum. Senden ba┼čka hi├žbir il├óh yoktur. Ey kendisinden yard─▒m isteyene yard─▒m eden! Bana yard─▒m et. Ey g├╝├ž durumda olanlara yard─▒m eden ve ummad─▒klar─▒ yerlerden ihtiya├žlar─▒n─▒ ellerine veren Mu─č├«s! Bana yard─▒m et!ÔÇŁ

Bu dua vesilesiyle hay─▒rl─▒ istek ve s─▒k─▒nt─▒lar─▒m─▒z─▒n ├ž├Âz├╝lmesi niyetiyle bir dua grubu olu┼čtural─▒m diye d├╝┼č├╝nd├╝m k─▒zlar. Herkesin niyetine ki┼činin duas─▒yla beraber 1 tane olucak ┼čekilde okunucak. Ki┼či say─▒s─▒n─▒n fazlal─▒─č─▒na g├Âre verilen s├╝reyi de uzat─▒r─▒z b├Âylelikle okumalar─▒n─▒z s─▒k─▒┼čmam─▒┼č olur. Okumalar─▒m─▒z─▒ di─čer dua grubumuzdaki okumalar tamamland─▒─č─▒nda ba┼člat─▒ca─č─▒m (13.05.21) o zamana kadar kat─▒l─▒m sa─člayabilirsiniz. ­čĄŚ

ÔČç´ŞĆListemizÔČç´ŞĆ
Bende kat─▒lmak isterim. ­čą░

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775

Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 67 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775

LarkeTanner

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 A─čustos 2020
1.308
1.257
30
Bug├╝n ba┼član─▒yor de─čil mi duaya ? Nas─▒l okunacak peki ben tam anlayamad─▒m . ─░lk mesajda yazan isimlere s─▒rayla m─▒ okuyaca─č─▒z yoksa herkes i├žin 1 er tane mi ?

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775
Bug├╝n ba┼član─▒yor de─čil mi duaya ? Nas─▒l okunacak peki ben tam anlayamad─▒m . ─░lk mesajda yazan isimlere s─▒rayla m─▒ okuyaca─č─▒z yoksa herkes i├žin 1 er tane mi ?
Sizler bana kendiniz i├žin etmemizi istedi─činiz duay─▒ mesaj olarak g├Ândericeksin ben de isimlerinizin alt─▒na ekliyece─čim daha sonra herkes i├žin ayr─▒ ayr─▒ bu duay─▒ okuyarak ki┼činin kendisine etmemizi istedi─či duay─▒ edicez bug├╝n ba┼čl─▒yoruz Allah ─▒n izniyle

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775

Harlofia

ÔŁĄ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Nisan 2021
660
775
Bana dualar─▒n─▒z─▒ ├Âzelden yaz─▒n arkada┼člar