🌠Gök Kapılarını Titreten Dua🌠

Kızlar ben iki gündür okuyordum duaları hepimiz için . Her gün okuyamazsak sorun olur mu arada mesela bazı günler okuyamazsak ? Kaç gün okuyacağız bir de ?

1 tane mi okuyoruz herkese ve süresi var mi?

Herkes için ayrı ayrı 1 tane okuyup sonra o kişinin duasını ediyoruz dualar ilk sayfada var
Tamamdır bende okuyorum şimdi, benim içinde herşeyin hayırlısını dileyip, evime huzur sağlık bereket nasip etsin Rabbim, Evlatlarımızı bize bağışlasın, yeniden bebek sahibi olmayı nasip etsin Rabbim sağlıkla hayırla, buradaki arkadaşlarımın da dualarını hayırlısıyla kabul etsin Rabbşm🤲

Bende bütün listeye okudum, Rabbim kabul etsin inşallah her birimize sağlık huzur mutluluk versin evlerimize, Evlatlarımızı Allah yolunda yetiltirmemizi nasip etsin, vatana millete hayırlı insan olsunlar, vicdan merhamet sahibi olsunlar, inşallah her hayırlı iyi insanlarla karşılaşsınlar, evlat hasretiyle yanıp tutuşan arkadaşlarımı en yakın zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin, bizleri de o yavruları Allah yolunda hep hayırlı yollarda büyütmemizi nasip eylesin, Malında evladından eşinde hep hayırlısını versin Rabbim bizlere, evi olmayanlara hayırlı ev, arabası olmayanlara hayırlısı dan versin, bekar kardeşlerime hayır eş nasip etsin Rabbim, söyleyemediğim ne dileğiniz varsa gönlünüzden geçen hep hayırla olsun 🤲🤲🤲🤲🤲 @Harlofia

Yaşanan bir hadisenin üzerine Allah'a(c.c) bu duayla dua eden bir mümine Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi :
"Dua eden falan mümin'i kim kurtaracak?" ben talep ettim de görevlendirdiler Ey Allahü Teala'nın Mümin Kulu iyi bil ki senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allahu Teala onun sıkıntısını giderir ona yardım eder.

Dua genelde sevgi ve muhabbet için okunur bu yüzden sevdiğine kavuşmak aile içinde sevgiyi arttırmak niyetiyle okumak daha fazla tercih edilir.
Fakat dua Cebrail Aleyhisselam'ın da belirttiği gibi her türlü istek ve sıkıntı için okunabilir.

🔆Gök Kapılarını Titreten Dua🔆

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Vedûd! Ya Vedûd! Ya Ze’l-arşi’l-mecid! Ya Mübdi’, Ya Mu’id! Ya Fe’aalün lima yürid! Es’elüke bi-nuri vechikellezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi-rahmetikelleti vesiat külle şey’in. La ilâhe illâ ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!
(Amin)

🔆Duanın Türkçe karşılığı şöyledir🔆

“Ey Vedûd! Ey Vedûd! Ey yüce Arşın Sahibi! Ey kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi’! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey dilediği her şeyi yapan! Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nûru hürmetine; yarattığın bütün varlıklara hükmeden kudretin hürmetine ve her şeyi kaplayan rahmetin hürmetine istiyorum. Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bana yardım et. Ey güç durumda olanlara yardım eden ve ummadıkları yerlerden ihtiyaçlarını ellerine veren Muğîs! Bana yardım et!”

Bu dua vesilesiyle hayırlı istek ve sıkıntılarımızın çözülmesi niyetiyle bir dua grubu oluşturalım diye düşündüm kızlar. Herkesin niyetine kişinin duasıyla beraber 1 tane olucak şekilde okunucak. Kişi sayısının fazlalığına göre verilen süreyi de uzatırız böylelikle okumalarınız sıkışmamış olur. Okumalarımızı diğer dua grubumuzdaki okumalar tamamlandığında başlatıcağım (13.05.21) o zamana kadar katılım sağlayabilirsiniz. 🤗

⬇️Listemiz⬇️
@Harlofia✔okumalarını bitirdi✔
A arkadasimes ✔okumalarını bitirdi✔
@Nana929
HejaR12 HejaR12
Oriana Oriana ✔okumalarını bitirdi✔
burcusami burcusami
Z zinciriye ✔okumalarını bitirdi✔
LarkeTanner LarkeTanner
@gecenin_resmi
U umuthepolmaliaslinda
U umuthepolmaliaslinda (kardeşi)

⬇️DUALARIMIZ⬇
@Harlofia
Bismillahirrahmannirrahim. Elhamdüllillahirabbilalemin Elhamdüllillahirabbilalemin Elhamdüllillahirabbilalemin Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim Ya Kavi Ya kadir sen sare kuluna ve ailesine sağlıklı huzurlu bir hayatı yaşamayı nasip eyle sare kuluna hedeflerine ulaşabilmesi için çalışma azmi ve sabır nasip eyle . Gönlündeki kişiyle arasındaki bildiği bilmediği tüm engelleri kaldır aralarına sevgi ve muhabber nasip eyle . Onlara senin yolunda hayırlı birliktelik nasip eyle ve gönlündeki kişinin sevgisini kazandırıcak ameller ilham eyle gönlüne. Sev bizi Allah ım sevindir bizi Allah ım dualarımızı kabul eyle Allah ım burda birbiri için dua eden kardeşlerimin dualarını da kabul eyle Allah ım . İmtihanlarımızı zorlaştırma kolaylaştır Allah ım Allahümme salli ala seyyidina muhammed sen peygamber efendimizi dualarımızın kabul olması için şefaatçi kıl Allah ım aminn

@Nana929
Allah ım sen bu kuluna hayırlısıyla bir ev nasip eyle. Çocuklarını hem bu dünyalık hem ahiret için en güzel şekilde büyütmeyi yetiştirmeyi bu kuluna nasip eyle ailesine bolca sevgi sağlık ve huzur nasip eyle sen bu ailenin evinden huzuru eksik etme Allah ım

burcusami burcusami
Rabbim sen bizim bilerek bilmeyerek isledigimiz günahlarımızı affeyle.. Rizana uygun yasamayi nasip eyle.. Canım kizim elifimle cennette kavuşmayı nasip eyle. Onun bize şefaatçi olmasını nasip eyle.. Ya Şafi isminle tum hastalarına sifa, dertlilere deva, borçlulara edalar nasip eyle.. Evimize huzur bereket nasip eyle rabbim.. Tum isteyenlere bende dahil sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eyle.. Bu mübarek günlerin hürmetine sen bizim dualarımızı kabul eyle..

U umuthepolmaliaslinda
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim El-hamdü lillahi Rabbil-alemiyn. Vesselatü Ves-selamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiyn. Ey herşeyi yoktan var eden, dilediğini dilediğine veren Rabbim! Allah im sen af edicisin, af etmeyi seversin. Beni ve tüm musluman kardeşlerimizi af et. Her türlü ecel ve kabir azabindan koru bizlere cehennem yüzü gostermeden onun korkusunu yasatmadan cennetlik kullarından olmayı PEYGAMBER efendimiz (s.a.v.) komşu olmayı nasip eyle. Bu dünya ve ahiretimiz için ömrümüz boyunca en hayırlı insanlarla karşılaştır bizleri. Kızımı imanla güzel ahlakla büyütmeyi nasip eyle. Okulunda, derslerinde çok başarılı ve istekli olsun. Birbirimizi hep çok severim, aramız hep çok iyi olsun. Ileride çok iyi mutlu huzurlu hayırlı bol kazancli olacagi bir mesleğiml olsun. Babasının gönlüne merhamet ve çocuğuna karşı muhabbet ile doldur. Aralari hep iyi olsun. Cumlemizden hanemizden sağlığı mutluluğu huzuru eksik etme Rabbim. Bana hem benim hem evladım için olabilecek en hayırlı insanı eş nasip eyle. Gönlümden buna dair ve her geçen duaları, cümlemizi de dualarını, isteklerimizi hayırlısıyla kabul eyle, duama amin diyen tüm dua kardeşlerinin de gönüllerinden geçen dualarını hayırlısıyla kabul eyle. Bugun araba kazasina ugramis olan kardesimin anlattığı o kuluna ve tüm hasta kullarina şifa, dertli kullarina deva ver Rabbim..Amin Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun ve selamun alel-mürseliyn velhamdülillahi Rabbil alemiyn el Fatiha measalavat"

Oriana Oriana
Bismillahirrahmanirrahim. Rabbim , Merve Nur kuluna yeniden sağlıklı sıhhatli hamile kalıp hamileliğinin sağlıklı sıhhatli ilerleyip evlatlarını sağ salim kucağına alıp yetiştirmeyi nasip eyle. Sağlıklı sıhhatlı evlatları olsun Ona da annelik duygusunu En kısa zamanda hayırlıya döndürerek yaşat Allah’ım. Verdiği emeklerin ettiğimiz duaların okuduğumuz kur’an ı kerimin yüzü suyu hürmetine eşinde ve kendisinde bildiğimiz bilmediğimiz bebek olmasına engel ne durum varsa sen şafi isminin hürmetine onlara şifa ver anne bana olmalarını nasip et ya Rabbim. Amin

Z zinciriye
Bismillahirrahmanirrahim

Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah

Elhamdulillah

Allahhumme salli ala seyyidîna Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed ×3
Allah'ım sen affedicisin,cömertsin,affetmeyi seversin benide affet. Bilerek yada bilmeyerek işlediğim günahlardan sana sığınırım rabbim. Sen dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı rahmetinle af ve mağfiret eyle ve bu günahlardan sakınacak iradeyi bana nasip eyle.
Rabbim yuvama huzur,bereket ,sağlık ver . Eşimin ve benim gönlümüzdeki darlıkları aydınlığa çevir. Yuvamızı her türlü musibetten ,kötü insanlardan ve nefisden koru .Anneme sağlık sıhhat hayırlı ömür ver Allahım sen onun acılarına ,hastalıklarına şifa ver.
Allah'ım senin kapına geldim ellerimi açtım, ruhum dilenci gönlüm evlat hasreti ile yanmakta . Nolur Allah'ım sen bize bedenen ,ruhen ,zihnen sağlıklı , annesine ,babasına ,vatanına,milletine ve dinine hayırlı evlatlar ver rabbim . Evlat hasretiyle senin emanetini bekleyen tüm kardeşlerime ve bana beklediğimiz annelik duygusunu yaşat ve bizi evlatlarımıza kavuştur Allah'ım . Sen evlat sahibi olmamızı engelleyen bilinen bilinmeyen eşimle benim ne sıkıntımız varsa şafi isminle şifa ver rabbim . Lütfen Allah'ım lütfennn Sen ol de olsun.

Sen bize hayırlı rızıklar ve bol bereketler ver. Hayırlı şekilde en kısa sürede faize bulaşmadan ev almamızı nasip eyle .

Allahhumme salli ala seyyidîna Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed ×3
Amin amin amin

LarkeTanner LarkeTanner
Benim duam gönlümdeki kişi ile güzel bir yuva kurmak
Allah dualarımızı kabul etsin

A arkadasimes
Dileklerimin müjdeli haberlerini almaya ve beni mutlu edecek tüm güzelliklerin hayatıma gelmesini niyet ediyorum bu duaya katilanların da dileklerinin sevinçlerini yaşatsın Allahım

HejaR12 HejaR12
benim içinde herşeyin hayırlısını dileyip, evime huzur sağlık bereket nasip etsin Rabbim, Evlatlarımızı bize bağışlasın, yeniden bebek sahibi olmayı nasip etsin Rabbim sağlıkla hayırla, buradaki arkadaşlarımın da dualarını hayırlısıyla kabul etsin Rabbşm🤲
Arkadaşım ben hakkınızı helal edin okuyamadim daha. Inanın yogundum hem disarda islerim vardi hemde ruhen yorgundum canimi cok sokak seyler oldu. Sizde zaten bi sure sinirilamasi yok dediniz..tabii ama cabuk bitmesi daha iyi yazdiniz.. icim rahat degildi bir türlü okuyamadjm diye ama o haldede değildim pek.. aradan cikarma gibi olmasin istedim.. cok şşükür sıkıntı da geçti inşallah bir daha olmaz hayırlısıyla. Şimdi listeye bakayim dedim. Kafam karıştı.Yani burada yazan isimlerin bazıları son sayfada yok ama anladığım kkadarıyla güncel liste bu degilmi? Ben bu listeyi okuyacagim Allah in izniyle. Okudum diyede yazacagim inşallah.
Yinede okursaniz bu msjimi cvp verirsiniz cok sevinirim

Nikah günü alacağımız gün çekip gitti tek bi mesajla.. En ufak bi yanlışı kötü davranışı yoktu benimle paylaşamadığı evlilik ve maddiyat endişesine yenik düştü sanırım.. Rabbime dua ediyorum kalbine hidayet vermesi ve geri dönmesi ya da kendisine ulaşabilmek konuşabilmek için.. Aska ümitsiz ve isyankar değilim iyilik istiyorum iyi düşünüyorum.. Siz de dualarımın hayrolması ve kabulu için duacım olur musunuz 😐

Arkadaşım ben hakkınızı helal edin okuyamadim daha. Inanın yogundum hem disarda islerim vardi hemde ruhen yorgundum canimi cok sokak seyler oldu. Sizde zaten bi sure sinirilamasi yok dediniz..tabii ama cabuk bitmesi daha iyi yazdiniz.. icim rahat degildi bir türlü okuyamadjm diye ama o haldede değildim pek.. aradan cikarma gibi olmasin istedim.. cok şşükür sıkıntı da geçti inşallah bir daha olmaz hayırlısıyla. Şimdi listeye bakayim dedim. Kafam karıştı.Yani burada yazan isimlerin bazıları son sayfada yok ama anladığım kkadarıyla güncel liste bu degilmi? Ben bu listeyi okuyacagim Allah in izniyle. Okudum diyede yazacagim inşallah.
Yinede okursaniz bu msjimi cvp verirsiniz cok sevinirim
Arkadaşım bu sayfayi bulamayinca yazamamistim ve size ozelden okudum diye bilgi vermistim. Duaya katılmıs olan arkadaslarda bilsin diye burayada yazıyorum simdi hazır sayfayi bulmusken :)...okudum cok şükür. Rabbim kabul eylesin inşallah.

X