Gebeliğe Hazırlık gonal f ile yumurta takibi 2019

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

loveinsect

mucizelerim 💕
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
242
401
35
merhaba hanımlar
gonal f 450 bu ay regl 2. günü başladım ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
1 buçuk yıldır evliyim ve evlendiğimden beri bebek istiyoruz. 6 ay denedik olmadı sonrası başladık testlere malüm hsg hormonlar amh herşey yolunda derken varikosel çıktı eşimde operasyon geçirdi sonraki aylarda bu süreçte klomen ve yumurta takibi yaptık olmadı biraz ara verelim derken hamile kaldım ancak 9 haftalıkken kalbi durdu ve kaybettik.

7 aydırda deniyoruz olmadı.
4 ay klomen 2 ay letu ve çatlatma iğnesi denedik artık haplar etki etmiyor. bu ay doktorum gonal f 450 hergün 75 lik başladık. bu gün 3. günüm heyecanlıyım 7. gün kontrol var
gonal f başlayanlar sizin kontrolleriniz nasıl geçti neler yaşadınız

Son düzenleme:
merhaba hanımlar
1 buçuk yıldır evliyim ve evlendiğimden beri bebek istiyoruz. 6 ay denedik olmadı sonrası başladık testlere malüm hsg hormonlar amh herşey yolunda derken varikosel çıktı eşimde operasyon geçirdi sonraki aylarda bu süreçte klomen ve yumurta takibi yaptık olmadı biraz ara verelim derken hamile kaldım ancak 9 haftalıkken kalbi durdu ve kaybettik.

4 ay klomen 2 ay letu ve çatlatma iğnesi denedik artık haplar etki etmiyor. bu ay doktorum gonal f 450 hergün 75 lik başladık. bu gün 3. günüm heyecanlıyım 7. gün kontrol var
Bende cuma günü başlayacağım heyecanlıyım nasıl olacak bilmiyorum kendime iğne nasıl yaparım bilemiyorum kafamda bir sürü soru işaretleri var açıkcası

merhaba hanımlar

Bende cuma günü başlayacağım heyecanlıyım nasıl olacak bilmiyorum kendime iğne nasıl yaparım bilemiyorum kafamda bir sürü soru işaretleri var birde iğnenin yan etkısı falan oldu mu sana

Bende cuma günü başlayacağım heyecanlıyım nasıl olacak bilmiyorum kendime iğne nasıl yaparım bilemiyorum kafamda bir sürü soru işaretleri var birde iğnenin yan etkısı falan oldu mu sana

ben o kadar çok korkuyordum ki iğneden ama bu gün iğneler bitti ve hepsini kendim yaptım gerçekten sadece anlık bir acı zaten iğne ucu ufak eminim sende yapıcaksın. yarın kontrolüm var 3 gün önce 2 adet 12 milim yumurta vardı bakalım ne kadar oldular🤗

yan etkiye gelince ben birşey yalamadım sadece hafif ağrı zaman zaman oluyor ağrı bile değil sadece arada yumurtalar büyüğü için sanırım hissedebiliyorun ufak bir şişlik var birde sıkıntı yaşatacak şeyler değil inan.

kaçlık vurulucaksın belli mi canım

Kizlar beslenmenize cok dikkat edin dogal beslenmeye calisin pek mumkun degil bu devirde ama yinede arastirin . Bnde gonalf le asilama oldum ilki kimyasal oldu ikinci tuttu cok sukur beslenme cok onemli

merhaba hanımlar

Benim bitti çatlatma iğnemi de oldum doktor yumurta oluşmuş dedi ve ilişki günleri verdi

Kizlar beslenmenize cok dikkat edin dogal beslenmeye calisin pek mumkun degil bu devirde ama yinede arastirin . Bnde gonalf le asilama oldum ilki kimyasal oldu ikinci tuttu cok sukur beslenme cok onemli
harika haber sağlıkla kucağına alırsın inş. canım. ikincide tutma olasılığı daha yüksek diyorlar ben bu ay aşılama olmicam ilişki ile denicez yumurta takibindeyim ama olmassa bir sonraki ay aşılama denicez. beslenme konusuna dikkat teşekkür ederim 🤗

hergün köy yumurtası tüketiyorum akdeniz usülü beslenme vitaminler folik asit gb devam. senin özel bir önerin var mı canım

hergün köy yumurtası tüketiyorum akdeniz usülü beslenme vitaminler folik asit gb devam. senin özel bir önerin var mı canım
Bn tavuk yemedm hc canim esime de yedirmedm 6 ay neredeyse koyden kestirdm getittirdm o sekilde yedik . Brde su gnluk herkesn kullandigi vitamn kapsullerinden de kullandi bol.nohut turk kahvesi arada baska kurler falan kendim hep havuc suyu ananas suyu elma suyu ictim elmalarda koyden geldi avakado yedim birde cok her gun salatayla folik asit +b12 aldim birde

Bn tavuk yemedm hc canim esime de yedirmedm 6 ay neredeyse koyden kestirdm getittirdm o sekilde yedik . Brde su gnluk herkesn kullandigi vitamn kapsullerinden de kullandi bol.nohut turk kahvesi arada baska kurler falan kendim hep havuc suyu ananas suyu elma suyu ictim elmalarda koyden geldi avakado yedim birde cok her gun salatayla folik asit +b12 aldim birde
Peki nasıl beslendiniz biraz yazarmısınız

teşekkür ederimm 🤗🙏

X