Görücü geldikten sonra?

Pinkrose14141

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2018
576
244
Merhaba ablalarım...
Ben 25 yaşında atanmış bir öğretmenim.
Dün bana görücü geldi. Aracı, çocuğun annesi ve ablaları.. Şöyle ki çocukla ben birbirimizi görmedik. Memur o da ve yaş olarak da bir kaç yaş büyük benden.
Size görücü usulü hakkında sorularım olacak. Cevaplarsanız çok sevineceğim 😊
Geri dönüş ne zaman olur? Olumsuzsa bildirirler mi yoksa sessiz mi kalırlar? Bir daha ki görüşme olursa çocuk da gelir değil mi? Kusura bakmayın çok soru sordum ablalarım yorumlarınız benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden 😊😊

Merhaba ablalarım...
Ben 25 yaşında atanmış bir öğretmenim.
Dün bana görücü geldi. Aracı, çocuğun annesi ve ablaları.. Şöyle ki çocukla ben birbirimizi görmedik. Memur o da ve yaş olarak da bir kaç yaş büyük benden.
Size görücü usulü hakkında sorularım olacak. Cevaplarsanız çok sevineceğim 😊
Geri dönüş ne zaman olur? Olumsuzsa bildirirler mi yoksa sessiz mi kalırlar? Bir daha ki görüşme olursa çocuk da gelir değil mi? Kusura bakmayın çok soru sordum ablalarım yorumlarınız benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden 😊😊

Daha 25 yaşındasınız ve öğretmensiniz görücüye ne gerek var ilerde birinle tanışıp aşk evliliği yaparsınız belki tabi yinede sizin biliceginiz iş hayat sizin ben düşüncemi yazdım sadece ama ben olsam görücü falan istemezdim hakkınızda en hayırlısı neyse Allah onu nasip etsin.

görücü usulu en güzeli bence, yıllarca flört edip, herşeyi tüketip, evlendikten kısa süre sonra ayrılıklar oluyor...ayrıca eskisi
gibi değil görücü usulleri, sadece adı kaldı...yine kızla oğlan birbirini tanıma fırsatı buluyor, görüşüyor...yıllarca flört edipte evlenmek marifet değil bana göre...

Görücü usulünü ben de düşünmüyordum aslında ama kötü tecrübelerim oldu o yüzden görücü usulü de olabilir diye düşünüyorum artık. Zaten tanımadan evlenmeyi düşünmüyorum

Görüücü usulü evlenmek kötü yada ayıp birşeymiş gibi yansıtılıyor. Ama ben cevre deki severek evlenenlere göre daha şanslı, daha mutlu vede daha huzurlu Bi evlilik yaşıyorum. Arkadaşlarımın yada kardeşimin evlenmeden önce böyle değildi yakınmalarını dinliyorum.

Daha 25 yaşındasınız ve öğretmensiniz görücüye ne gerek var ilerde birinle tanışıp aşk evliliği yaparsınız belki tabi yinede sizin biliceginiz iş hayat sizin ben düşüncemi yazdım sadece ama ben olsam görücü falan istemezdim hakkınızda en hayırlısı neyse Allah onu nasip etsin.
Öyle tabi de kısmetin nereden geleceği belli olmaz belki o belki de ben olumsuz diyeceğim. Ben sadece isteyenleri değerlendiriyorum

X