görücü usulu fikirlerinizi ögrenmek istiyorum

madlen1

Guru
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2009
538
117
arkadaşlar aynı başlıkta konu açmıştım, konular silinemediği için ve size detaylı yazıp dertleşmek için fikirlerinizi almak için aynı konuyu açıyorum. Lüfen alaycı yargılayıcı cümleler kurmayın

25 yasındayım evlenmek istiyorum, üniversite mezunuyum, karşıma kim çıktıysa alkol için hayır dedim çoğunluğunun kriterleri uyuyordu(alkol hariç),doğuda büyük bir şehirde yaşıyorum. Açık bir bayanım ama dini gereklilikleri yerine getirmeye çalışan haram olandan günah olduğu için şimdiye kadar uzak durmuş biriyim ama bunu yapanlara da saygım var. Üniversite hayatım boyunca alkol alan bir sürü arkadaşım oldu yadırgamıyorum kimseyi ama eş adayında benim gibi olmasını isterim.

Alt komşumuz Mekke'de yaşıyor, aynı zamanda burada evleri var,İstanbul' da da aile dostları var, aile dostları maddi durum yönünden varlıklı.Aile dostu (aynı memleket ) kız arıyorlarmış. damadın kriterleri;üniversite mezunu,zayıf,sosyal anlamda kuvvetli(çevresi olduğu için),kendileri çok varlıklı olduğu için kendilerine uygun varlıklı !!bir eş istiyormuş(maddi durumum iyi (çok zengin olmasa'da evi arabası ve maaşı olmayan birine vermez evlenemem ailemin istekleri'de benim için önemli)

Aracı olan alt komşumuzun eşi bayan geldi, fotoğraf istedi benden (karşı tarafta bana gönderdi tipleri görmek amaçlı foto gördüm diye evlilik olmaz !) alkol konusunda hassas olduğum için içiyorsa olmaz dedim, aaa dedi olur mu çok dinine bağlı insanlar her yıl umre yapmaya gelirler, çocuk çok efendi kızlarla konuşmayı bile bilmiyor :KK43:??(böyle birinin olma iht düşük old biliyorum) öyle kız ark falan yok çapkın falan değil kız gibi!! dedim ki; öyle biri kalmadı bu dünyada aslına ama neyse,

Bayan sürekli ben başkalarını önerdim eşim yok dedi komşumuzun kızı uyar çok iyi aile kızın iyi bir ailesi olsun isterim demiş(eşi gerçekten beni ,annemi kızı gibi sever ) (zaten söyledikleri damadın kriterlerine uymuyordu kendisi de dedi) bayanla ilgili buna çok sinir oldum sürekli ben arda yokum demeye başladı ama hemde övüyor(bayan baya ortalığı karıştırdı tanımadığı halde tanıyor gibi söyledi bunları sonra bazı olaylar ortaya çıkınca vallahi ben tanımıyorum çocuğu dedi !!!)

Aile fotoğrafı beğenmiş, bende beğenir gibi oldum ama şaşkınlık yaşadım gönderilen fotoğraf yüzü başka yere dönük bir fotoğraf ben bundan istemediğini anladım çevremdekiler habersiz bile göndermiş olabilirler dedi bekledim damat numaramı istesin uzak şehirde olduğumuz için hemen yüz yüze görüşemezdik ama 1 hafta bekledim bana çok uzun geldi bu süre sadece çocuğun anne babasının laflarını getirdi aracı oda üstüne koyup eklemiş ! çocuk aynı zamanda İstanbul dışında Ankarada' da yaşıyor (ben Ankarada okudum ama eşim günlerce ankarada kalacaksa bende oraya gitmek isterim tek ist de kalamam)ev araba falan var(kayınvalide ilk oğluna bunun gibi kız beğenememiş 30 una kadar oda sevdiği kızı alıp getirmiş nikah kıymış habersiz buna çok kızmışlar)
bu bir hafta içerisinde çocukla ilgili tek şey duydum oda beni şoke etti annem babam beğensin benim için sorun yok demiş?? ben bunları ayrı ayrı günler duydum tek tek artık çıldıracaktım bayana dedim bunları karşı tarafa ilet lütfen
1.2 ay içerisinde asla evlenmem 6 7 ay tanımam gerek
2.bana isteksiz geldi nasıl evleneceği birini merak etmez num istemez konuşmaz yüz yüze görüşmek istemez anne babasına nasıl bırakır gelecegini
3.aile cahil geldi bana dedim anne baba yaşlı eski fikirli olabilir 7 kız kardeşi üniversite okumuş akıldamı veremiyorlar kardeşlerine çocuğu beğenmedim başka yere bakılan fotograf görücüye gönderilmez konuşalım anlaşırsak gelsinler görmeye dedim yoksa gelmesinler (benden 2 resim daha istediler ben istemedim ) bana başka resimler atıcak böyle olmaz dedim

Komşu aramış konuş sevdir kıza kendini demiş fotoğraf geldi 10 tane bunlardan sosyal medyasını buldum amacım buydu deliye döndüm !! alkoller barlar takip ettiği kullanıcıların hepsi kız ayrıca normal degil kızlar bir sürü tahrik edici resimlerle dolu hesapları gittim kapıya annemde biraz cahillik vardır. söyleme ayıp dedi,hayır dedim bu sefer ayarlayana kocasına dedim bu alkol alıyor şöyle böyle olmaz dediki; seni arayacaktı bu akşam (müsait değildik yarın arayacakmış) birde demiş ki hacı abi ben nasıl konuşucam ben kürtçe bilmiyorum bende şanterler attı allah aşkına Türkiyede üniversite okuyan biri nasıl Türkçe bilmez ? asla olmaz dedim kapattım.birde babası demiş tamam bi cafede önce görüşsünler

En çok sinirlendiğim şey tanımadan bana övdüler sonrada gelip tanımıyoruz onla oturup kalkmadık oldu ama benle aynı zamanda 3 kız daha görmeye gideceklerdi onlar bazı durumlardan olmamış eğitim yaş gibi ama çok ayıp bir şey kurbanlık koyun gibi birde sürekli babası evlerine gidip evlerini görmek istiyorum demiş annem başta erkek istemedi kız kardeş anne gelebilir dedi ne yani evimdeki mobilyalarıma göre mi beni alacaktı ben çocukla görüsüm öyle gelsin demeyen kadar çocuğun gelme lafı olmadı anne babası tek te gelebilirdi sonra çocuk gelebilirdi ama ailesiylemi evleniyorum dedim çocuk gelmeden ailesi gelmesin çıkmam dedim akşam çocuğa ve ailesine haber verilmiş bunlarda sinirlendirdi beni;
damadın dedikleri;
Ben içmiyorum arda dışarı takılıyorum ama zenginim tabi kız ark olacak ama eşim olunca onla gezerim o kızlar biter ?? yemin içmiş içmediğine öyle kötü huylarım yok demiş

Abim böyle bir evlilik yaptığı için annem babamı kırmak istemiyorum sadece en basında gönülleri olsun istiyorum sonrasında zaten ben konusucam sürekli yaşadığı yere gidicem gezecektik birlikte onu tanımadan kafam uyuşmadan evlenmezdim bende demiş bu yüzden çok kişiye yok demiş

BENİ BEGENMEMİŞ ? BANA KIZ ÇOK ! ben beklerim acelem yok sen yine bana kız bul demiş
Anne ve babası da demiş ki; benim gözüm paralarında değil tüm düğün masraflarını da ben karşılardım akrabalarını ist ye ben uçakla getirecektim istediği zaman annesine giderdi ne isterse yapacktık vs demiş benim için iş işten geçti dedim aracı ben bunu araştırıcam dedi gerçekten araştırınca demişler arada içiyor cocuk geceleri gec çıkıyormuş ailenin haberi yok anne baba yemin içiyor alkol almıyor diye babası abisi evden kovarmış zaten o fotografları sildi ben dedikten sonra

çevremdekiler bu süre zarfında beni pişman ettirmeye çalıştılar çok iyiydi efendiydi maddi durumu iyiydi vs şimdiye kadar herkese de hayır dedigim için alkolden dolayı ne olacak arada bir içebilir iş adamı cocuk (babasının otelleri var onları yönetiyor) bütün kriterleri aynı anda bulamazsın yaşın geçiyor orta yolu bul artık diye diye ekimden beri söylendi annem dahil hala söylüyor yanlış yaptın diye

asıl mesele 6 nisanda buraya gelecekler yine kız bakmaya :KK12: aracı tekrar teklif etti geliyorlar istersen görüş olmassa yine olmasın(annem habersiz nişanlı old görmüş rüyasında) sizce görüşsemmi ?
sosyal medya hesaplarını çok sordum aracıya bilmiyorum dediler

Son düzenleme:
Şu yazıyı (içerik, mantık, yazım, ifade, anlam bütünlüğü ve total konu içeriği açısından) bir üniversite mezunu genç kızımızın yazdığını kabullenemiyorum.

Konunuza gelince baştan sona ofsayt. Aklınızda evlilik deyince ne geliyor bilmiyorum ama hem hem sizin, hem ailenizin, hem karşı tarafın ailesinin, hem aracınızın, hem de o mükemmel zatî şahane eş adayınızın düşündüğüm gibi bir şey değil.

Eş adayı olacak kişi hayatı hakkında yalan söylüyorsa zaten bu iş baştan bitmiştir.Nedeni ise; kendi hayatını,yaşadıklarını,yaptıklarını sahiplenmeyecek kadar dürüst değil.İkinci neden ise böyle bir hayatı yaşadığını ailesinden çekindiği için saklıyor kesin.Evet ailesini herkes sevsin ama bir erkek ailesine sıkı sıkı bağlıyken kendi evine bağlanması çok zor.
Bence siz bu olayları hiç kurcalamadan baştan bitirin

Böyle karışık alengirli olaylar var ve sen hala evlenmek istiyosun.
Şu aracı kadında senı bı an once evlendırmek istiyo sanki.
Çocuk içiyo fotosunu yakalamışsın ozamn istemıyorum beğenmedım dersın biter.kimse senı zorla vercek degılya.
Hem içki içmesin diyosun hem fotosunu gordum içkiyle dıyosun.birde smdı ggorusmeye gideyim mi diye bize sormussn.
Sen biraz sakinleş. Başka adaylarla devam et dıyorum

Yani anlamadım ki alkol istemem diyorsun,adam içiyor..

Kendince temiz biri olsun istiyorsun,adam kızlarla alemlerde..

Dilini bilmiyor ki 2 üniversite okudu diye dilini bilmesi gerekmiyor!

Sana uyan tek kriter maddi imkanı sanırım..

Bu cocukla senin sonun belli..
Seni ailesi için alır eve koyar kendi de keyfine bakar..

ya ben istemiyordum cok katı düsündüğümü arda içilebilecegine annem ikna etti yumusadım gibi

Eş adayı olacak kişi hayatı hakkında yalan söylüyorsa zaten bu iş baştan bitmiştir.Nedeni ise; kendi hayatını,yaşadıklarını,yaptıklarını sahiplenmeyecek kadar dürüst değil.İkinci neden ise böyle bir hayatı yaşadığını ailesinden çekindiği için saklıyor kesin.Evet ailesini herkes sevsin ama bir erkek ailesine sıkı sıkı bağlıyken kendi evine bağlanması çok zor.
Bence siz bu olayları hiç kurcalamadan baştan bitirin
teşekkürler

beni sanki türkçe bilmiyor durumuna getirdi ben kürtçe bilmiyorum nasıl konusucam demiş

Yeminle devrelerim yandı bu nasıl bir yazım şekli o bunu dedi aracı bunu dedi çözene kadar ben kör düğüm oldum :deli:
Bu işte hayır yok madem istediğiniz kriterlere uymuyor o zaman hiç görüşmeyin

X