Görümce ile mesafem ne olmalı?

isimsiz1kiz

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2020
9
6
Merhabalar değerli KK üyeleri. Ben 25 yaşındayım, 3.5 ay sonra da düğünüm olacak. Eşim 27 yaşında polis , bir görümcem var. Görümce ile çok iyi anlaşırız benden küçük olmasına rağmen.

Sorum şu ki değerli üyeler, ben henüz görümce kv ilişkilerinde yeniyim,9 ay filan oldu.Birkaç gün sonra görümce aradı, birşey olmamış gibi. saygısızlık eşimin asla tahammül edemeyeceği birşeydir. Ancak ben bunu ona söylesem eşim kardeşine kızacak, kavga çıkacak ve ben ara bozan,kavgaya sebep olan gelin olmak istemiyorum.
Görümce ile yaşadığım bu olay beni farklı şeyler düşünmeye itti. Acaba ben ne kadar iyi olursa olsun görümce ile bu kadar yakın olmakta hata mi ettim? Abla gibi değilde yenge gibi mi yaklaşmalıydım ona? Arama yeterince mesafe koyamadığım için mi bana saygısızlık etme cesaretini buldu kendine? Nasıl davranmam doğru olur sizce? Ne yapmalı böyle bir durumda? Uzun oldu biraz kusuruma bakmayın, içimi buraya dökmek istedim.

Son düzenleme:
Düğün kimin? Siz ve nişanlınızın mı yoksa görümcenin mi?
Ben fikirlere açık bir insanım. Asla ille de benim dediğim olsun diye tutturmam. Etrafıma danışırım fikir alırım. Benden küçük olmasına rağmen zevkine güvenip ona bile danıştığım şeyler olmuştur. Kendisi beni sürekli kendi istediğim şeyleri yaptırmakla itham ediyor. " öyle olsam kaç yaş küçüksün benden,gelip sana sorar fikir alır mıyım?" Diye sordum cevap veremedi. Kv çok iyi ama bir huyu var ki oğluna danışmadan salonlarla konuşuyor, düğün hazırlığı yapıyor vs. Oğlu defalarca "anne bana sormadan iş yapma, senin düğünün mü benim düğünüm mü?' Diye azarlamıştır. Ben oğlundan azar işitsin istemediğim için çoğu şeyi anlatmam eşime, " sen oğlunla konuş anne" derim. Eşim doğuda olduğu için telefonu zor çeker, çoğu zaman benle iletişim kurar. Eşya vs aldığımızı annesi benden öğrendi, kv arayıp eşime sitem ediyormuş " eşya aldın bana niye söylemedin hiç haberimiz yok" vs diye. Kocaman adam, her adımı annesine ailesine danışamaz ya. Eşimi onlara danışmadan iş yapmakla itham ediyor görümce. Ki kendisi sürekli sorar, nasıl apalım diye fikir alır, Asla ailesini hiç yerine saymaz. Ama kv ve görümce sanırım istiyor ki oğulları eve iğne alsa ya da adım atsa onlara haber versin. Halbuki oğulları ailesini dahil olmaları gerektiği kadar dahil ediyor zaten. Bir ara sürekli görümce bana " abim haber vermiyor bize; abim bize danışmadan iş yapıyor" diyordu kızdım artık, 'Bana anını şikayet edip durma, o benim eşim,haklı da olsanız size hak veremeyebilirim, ne sorun varsa evinizle halledin dedim. Bize dediği de anne babasına sormadan iş yapıyormuş,öyle diyorlar .

O kadar uzun yazmışsınız ki gerçekten okurken yoruldum. Bu kadar ayrıntıya ve saygı takıntısına gerek yok cidden.
Eşin iyi, kv iyi, daha ne olsun? 19 yaşındaki ergen görümcene yüz vermişsin, zaten telefonda bağıra çağıra konuştuğuna göre seviye problemi olan birisi, baştan hata etmişsin. Arkadaş gibiyiz muhabbetini gereksiz görüyorum, sana arkadaş mı yok? Sonuçta o görümce, sen gelinsin. Sıcak kanlı yenge olmak daha iyi olurdu sizin için. Bu arkadaş imajı baştan laçkalığın kapısını aralıyor. Seviyeyi düzeltmen lazım acilen.
düğün dernek meselelerini onunla konuşmana hiç girmiyorum bile...

Sanırım sizinle yapılacak olan bir kınadan sonra bide ayrıca kendi aralarında erkek kınası yapmak istiyorlar doğru mu anladım?
Evet aynen onu kastetti. Ki eşim bunu istemiyor, zaten ortalık kötü tek seferde yapalım bitsin düşüncesinde. Bunu da nazik bir dille belirttim ama anlamıyor.

Arama yeterince mesafe koyamadığım için mi bana saygısızlık etme cesaretini buldu kendine? Nasıl davranmam doğru olur sizce? Ne yapmalı böyle bir durumda? Uzun oldu biraz kusuruma bakmayın, içimi buraya dökmek istedim.
Demişsin ya,aynen arkadaşım.bazı insanlara yüz verince,derdini dinleyince,samimi olunca,dertlerini çözdüğünde, iyi olunca maalesef herşeyi söyleme ve yapma haklarını kendilerinde buluyorlar.en iyisi ne yakın ne uzak olmak

Evet aynen onu kastetti. Ki eşim bunu istemiyor, zaten ortalık kötü tek seferde yapalım bitsin düşüncesinde. Bunu da nazik bir dille belirttim ama anlamıyor.
E bence sen bu konuda görümcenle boşuna yüz göz olmuşsun. Erkek kınasının kız tarafıyla alakası yok kendi aralarında yapıyorlar. İstemiyorsa eşin kendisi söylesin.

O kadar uzun yazmışsınız ki gerçekten okurken yoruldum. Bu kadar ayrıntıya ve saygı takıntısına gerek yok cidden.
Eşin iyi, kv iyi, daha ne olsun? 19 yaşındaki ergen görümcene yüz vermişsin, zaten telefonda bağıra çağıra konuştuğuna göre seviye problemi olan birisi, baştan hata etmişsin. Arkadaş gibiyiz muhabbetini gereksiz görüyorum, sana arkadaş mı yok? Sonuçta o görümce, sen gelinsin. Sıcak kanlı yenge olmak daha iyi olurdu sizin için. Bu arkadaş imajı baştan laçkalığın kapısını aralıyor. Seviyeyi düzeltmen lazım acilen.
düğün dernek meselelerini onunla konuşmana hiç girmiyorum bile...
Saygı takıntısı değil, ben aynı saygıyı gösterirken beklemekte hakkım. Evet ayrıca hata ettiğimin de farkına vardım, gerekli mesafeyi koruyacağım bundan sonra. Uzun olması konusunda birşey diyemem, okumak sizin tercihiniz olmuş. Teşekkürler yorumunuz için.🙏

9 ayda daha düğün olmamışken bu hızla samimi olmanız süreci buralara getirmiş. Siz de görümceniz de hiç olgun değilsiniz buradaki diyalogların özeti bu. Ayrıca birine dönüyorsunuz demek gerçekten hiç hoş değil siz başlamışsınız. Bağırıp çağıran görümce tam bir ergen.
Dönüyor kelimesiyle fikrinizi neden değiştirdiniz demek istediğimi çok iyi biliyor. Bunu kimse söylesem böyle anlar. Asla onlara öyle dönek demeyeceğimi bilir. Ya beni yanlış anlamak istedi, ya da ne demek istediğimi anlayacak birisi değildi, ben başka kelime kullanmalıydım belkide. Fikriniz için teşekkürler. 🙏

X