Görumce sorunsalı

pusulamruzgar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2022
10
2
35
Merhaba hanımlar içinden bir türlü çıkamadığım bir derdim var inanıyorum ki yardımcı olacak birileri çıkacaktır.
Eşim yıllar önce benim haberim olmadan görumcemi oturduğumuz binada satılık ev var diye aradı daha doğrusu damadı.onlarda hemen anlaştılar ve evi satın aldılar kredisi eşimin üstüne ev de tabii ki.soran olmadı bile bunları yaparken.(ki burada en büyük hata eşimde) imzaya gitmiyordum bankaya eşim olmaz dedi.biz tabi kavga kıyamet o günden beri yatırımlık aldıklarını buraya gelmeyeceklerini
söyledi durdu yıllarca ve o gün geldi çattı tasinacaklarmis buraya bir türlü anlaşamıyoruz eşimle kesinlikle bu kadar yakın olmak istemiyorum şimdi sizlere soruyorum aynı şey başınıza gelse ne yapardınız 💆

Bir müddet otururdum olduğu kadar olmadıysa çözüm sonra arardım
Konudan bağamsız kusura bakmazsanız
Sorunsal kelimesi bir çeşit vurgu mu
Cümleyi daha mı çok betimliyor 🤷‍♀️

Merhaba hanımlar içinden bir türlü çıkamadığım bir derdim var inanıyorum ki yardımcı olacak birileri çıkacaktır.
Eşim yıllar önce benim haberim olmadan görumcemi oturduğumuz binada satılık ev var diye aradı daha doğrusu damadı.onlarda hemen anlaştılar ve evi satın aldılar kredisi eşimin üstüne ev de tabii ki.soran olmadı bile bunları yaparken.(ki burada en büyük hata eşimde) imzaya gitmiyordum bankaya eşim olmaz dedi.biz tabi kavga kıyamet o günden beri yatırımlık aldıklarını buraya gelmeyeceklerini
söyledi durdu yıllarca ve o gün geldi çattı tasinacaklarmis buraya bir türlü anlaşamıyoruz eşimle kesinlikle bu kadar yakın olmak istemiyorum şimdi sizlere soruyorum aynı şey başınıza gelse ne yapardınız 💆
Benim gorumcemle bir sorunum olmadıgı ıcın rahatsızlık duymazdım suan bekar gerci, ben derim esime ihtiyacı olursa bir sey belki benden cekınır sen uzat elını dıye

Eşimin hatası işte kabul etti ama iş işten geçti onları cekmediler o zaman üstlerine kredileri vardı anlaşamıyoruz aynen aynı bina çok fazla her an maruz kalmak denk gelmek evi satıp gitmek istesem üzerime kredi çıkmıyor kredileri olduğu için nerden bakilsa kapalı konu

Ben sorunun tam nerde oldugunu anlamadim..daha önce kavganiz mi oldu onlarla? Krediyi ödemediler mi?
Kavgamız yok ama arada zaten mesafe var buraya geldiklerinde de asilacagini düşünüyorum çünkü geride kalan bir aile değiller çocuklarıma karışır gelsinler gitsinler o olsun bu olsun herşeyime tanık olacaklar krediyi ödüyorlar bu arada

Yakın olunca sık sık görüşmek zorunda değilsiniz, mesafe koyarsınız. Eğer anlamazlarsa eşinle kavga kıyamet taşınırsınız.

Karşı komşumla karşılaştık daha bugün ayaküstü konuştuk en son aylar önce karşılaşmışızdır. Aynı apartman demek sürekli denk gelmek değil ki. Burda iş size düşüyor koruyun mesafenizi samimi olmak mecburiyetiniz yok neticede

Eşimin hatası işte kabul etti ama iş işten geçti onları cekmediler o zaman üstlerine kredileri vardı anlaşamıyoruz aynen aynı bina çok fazla her an maruz kalmak denk gelmek evi satıp gitmek istesem üzerime kredi çıkmıyor kredileri olduğu için nerden bakilsa kapalı konu

Kavganız yokmuş. Taşındıklarında mesafeli davranırsınız. Denk gelmezsiniz, bahane bulur az görüşürsünüz. Eşinize de mesafeli ol deseniz bir dert demeseniz bir dert. Mesafeli olalım deseniz bu sefer size "ailemi istemiyorsun" diyebilir. İşiniz zor gibi.

Sinir bozucu,eşiniz kafasına göre iş yapıyor. Sizin fikrinizi bile almamış.Görümceye alınacak evin kredisi niye eşiniz üstüne. Ben de istemem,ne münasebet

İleride illaki sıkıntılar yaşanacaktır bunlara gerek kalmadan konuşalım diyorum kırmadan dökmeden hikaye zaten baştan yanlış biz bişey yapmak istesek onlar yüzünden yapamıyoruz 10 yıl bide evsiz olur imkanı olmaz yardım edilir anlarım yine gelsinler başka bir bloğa bu kadar yakın olmak çok gereksiz aile apartmanı sanki

Kavgamız yok ama arada zaten mesafe var buraya geldiklerinde de asilacagini düşünüyorum çünkü geride kalan bir aile değiller çocuklarıma karışır gelsinler gitsinler o olsun bu olsun herşeyime tanık olacaklar krediyi ödüyorlar bu arada

Bu insanlara bagli bir durum. Kayinvalidem ve kayinpederimle ayni binadayim. Onlar bize karismiyor veya cocuklara, bazen günlerce birbirimizi görmüyoruz :KK70: Ama sınır tanımayan insanlarsa istememekte haklisiniz, cünkü onlara hadlerini bildirene kadar bir cok kavga olur.

Yani anlaşamıyorsanız baştan sınır koyun. Tamamen yok saymak bence abartılı olur bundan sonrası için gözle görülür bir sebep olmadıkça. Ama mesafe koyabilirsiniz,herkesin evi ayrı.

X