Görümce :)

Abi kardeş değil, kuzenler. Ev ayrı ocak ayrı. Nişanlının neyini bekliyorlar, çok istiyorlarsa evlensinler. Daha aday bile yoktur eminim ; akıllarınca biz kocamaaağğn bir aileyiz ayağını denk al diyorlar. Fos. Kapın ayrıysa herşeyin ayrıdır, bi menfaat çatışmasına bakar kanlı bıçaklı olmaları. Öyle ne kardeşler gördük biz.
Benimde eşimle kuzen olan adamın karısı için eltin derlerdi nerden eltim oluyorsa. Bayılıyorlar valla ya.

Benimde nişanlımın kız kardeşi yok 2 tane teyze kızı var 9-10 yaş var aramızda ama büyümüşte küçülmüşler çok meraklılar başlarda biz görümceyiz herşeye karışırız eleştiririz falan dediler bende şakayla karışık hadi ordan bitane elti var bide görümce falan anlamam ben hepinizin hakkından da gelirim dedim, bunlar kv ile aynı binadalar gittiğimizde görüşürdük falan ama hep eltimle bir olup bi kenarda konuşup ben içeri girince sessiz kalıp insanı fazlalık hissettirirlerdi nişanlımla bi yere giderken bizde gelelim, işte bana çiçek kolye falan alınsa boynumdayken gelip bakıp hıı bunu mu almış diye ağız büzmeler falan böylelerdi ama ben nişanlımı çok sevdikleri abi gibi gördükleri için kıskanıyolar daha çocuklar gözüyle baktım,sonra nişanlımla küstüler beni de heryerden silmişler mesela ben onların o kadar hareketlerine rağmen umursamadım şimdi ne aldım neyi nasıl yapıyorum kınada ne giycem hepsini kv ye soruyolarmış aldığım şeye o kadara alınır mı işte o eşya o kadar tutar mı hiç diye laf ediyolarmış bende durumu olan bunu yapar olmayan onu yapar onlar bunu konuşcağına derslerine okullarına baksınlar onların yaşı aşar dedim kızların anneside ordaydı küçüğü evlenmeyi düşünüyomuş biz evlendikten sonra bizi bekliyomuşta bi evlenemediler bizde yolumuza bakalım diyomuş kv anlatıyo tabi bunları o şakayla gülerek anlatıyoda ben komik bişey görmüyorum bunda, karşılaştığımızda selam verirlerse alırım veririm hiç ötesi yoktur eltimde sağolsun kv de denk geldiğimizde otururken ay burcuya çıkayımda bi çay sigara yapalım onlar özlemiştir yengelerini der çıkar yanlarına bana da gelmek istiyosan gel ablacım falan der yani benle hiç bişey yapmadığım halde konuşmayan insanların yanına neden gideyim bunu bildiği halde böyle kaoslardan hoşlanan bir eltim var bende gülüyorum hallerine
Gereksiz akraba ilişkilieri.

Abi kardeş değil, kuzenler. Ev ayrı ocak ayrı. Nişanlının neyini bekliyorlar, çok istiyorlarsa evlensinler. Daha aday bile yoktur eminim ; akıllarınca biz kocamaaağğn bir aileyiz ayağını denk al diyorlar. Fos. Kapın ayrıysa herşeyin ayrıdır, bi menfaat çatışmasına bakar kanlı bıçaklı olmaları. Öyle ne kardeşler gördük biz.
İşte doğduklarından beri aile apartmanı herşeyler bir babaları yok yakındaki erkekleri baba abi bilmişler nişanlım onlara karşı çok korumacı ve müdahaleci olduğu için kötü oldu zaten bu yaşta ne evliliği diye karşı çıktı o yüzden konuşmuyorlar erkek arkadaşları var ikisininde ve olabilirde gençler ama büyüklerin gözüne soka soka yaşanmaz bazı şeyler nişanlımın abiside karşı çıktı onlada tartıştı kavga etti kızlar bozuştular ama eltime karşı hiç tavır almadılar nedense bana ve nişanlıma karşı böyleler ee gittiğimizde sürekli orda oldukları için böyle laflara imalara maruz kalıyoruz gülüyorum hallerine, kaostan da faydalanan eltimde fırsat bilir böyle şeyleri ve o evlendiğinde o çocuklar küçükmüş bitanesi doğmamış bile ellerinde büyümüş tabiki iyi olsunlar da daha nişanlımın hayatında biri yokken bakın ilerde gelin gelince onu benden çok sevip samimi olmayın bizim ilişkimiz başka diyen biri böyle insanları da ciddiye almamakta buldum doğruyu

İşte doğduklarından beri aile apartmanı herşeyler bir babaları yok yakındaki erkekleri baba abi bilmişler nişanlım onlara karşı çok korumacı ve müdahaleci olduğu için kötü oldu zaten bu yaşta ne evliliği diye karşı çıktı o yüzden konuşmuyorlar erkek arkadaşları var ikisininde ve olabilirde gençler ama büyüklerin gözüne soka soka yaşanmaz bazı şeyler nişanlımın abiside karşı çıktı onlada tartıştı kavga etti kızlar bozuştular ama eltime karşı hiç tavır almadılar nedense bana ve nişanlıma karşı böyleler ee gittiğimizde sürekli orda oldukları için böyle laflara imalara maruz kalıyoruz gülüyorum hallerine, kaostan da faydalanan eltimde fırsat bilir böyle şeyleri ve o evlendiğinde o çocuklar küçükmüş bitanesi doğmamış bile ellerinde büyümüş tabiki iyi olsunlar da daha nişanlımın hayatında biri yokken bakın ilerde gelin gelince onu benden çok sevip samimi olmayın bizim ilişkimiz başka diyen biri böyle insanları da ciddiye almamakta buldum doğruyu
Allah yardımcın olsun canım

Erkek arkadaşla ilgili durumlar kendi bilecekleri iş. Nişanlın niyetlerinin evlenmek değil size arıza çıkarmak olduğunu biliyor, ondan tepki vermiştir. Nişanlının tavrı da hatalı, 15 yaşında değil bu kızlar, bu kadar üstlerine düşmesin artık. Hem isterler üstlerine düşülsün, işine gelmeyen yerde sananeee diye ağlarlar ama.

aha al bizden de o kadar
görünüşte asla öyle değil güya ama
ben atıyorum şu zeytinyağını alalım desem ne gerek var bu da güzel der bazen alır bazen almaz
ama ablası bir yağı övsün aa onlar bak böyle yağ kullanıyor biz de kullanalım der.
her konuda en iyisini o bilir.
4-5 kere ciddi kavga çıkarınca biraz törpülendi ama içten içe hala yapıyor arada
Sizin iyi yine biz 3 senede minnacik yol aldik😅

Erkek arkadaşla ilgili durumlar kendi bilecekleri iş. Nişanlın niyetlerinin evlenmek değil size arıza çıkarmak olduğunu biliyor, ondan tepki vermiştir. Nişanlının tavrı da hatalı, 15 yaşında değil bu kızlar, bu kadar üstlerine düşmesin artık. Hem isterler üstlerine düşülsün, işine gelmeyen yerde sananeee diye ağlarlar ama.
Evet bende aynı şeyi söylüyorum 20 yaşındalar karışma anneleri var, amcaları var onlar bi yanlış varsa müdahale eder sen kuzenisin diyorum ama yok anlamıyordu başlarda ama şimdi bıraktı konuşmadığı için karışmıyor da ne halleri varsa görsünler dedi,işte nişanlım onlara kızıp karşı çıktığında kızlar bana laf atıp söyledikleri için kavga etmişler çoğunlukla siz geziyosunuz siz onu bunu yapıyosunuz pelin de öyle pelinde bunu giyiyo sen git peline karış bize gelince mi böyle oluyor diye karşı çıkıyorlarmış bende bunu kızları savunurken nişanlımdan öğrendim senle kıyaslıyolar kendilerini bişeyini anlatma gösterme dedi o günden sonra da böyleyiz umrumda da değil gençliklerine cahilliklerine veriyorum

Merhabalar sizlerle konuşmak bana çok iyi geliyor biraz muhabbet edelim istedim uzun yazıp sizi sıkmayacağım yaşınızın yakın olduğu görümceniz var mı ? Sizi kıskandığını hissediyor musunuz ve nasıl davranıyorsunuz ? :)

Örnek vermek gerekirse görümcem evli ve çocuğu var. Ben karışmam abisiyle arasındaki duruma ama o bizim evimize karışıyor mesela sahile gittiğimiz stroy görüp bensiz gitmişsin benide götür der. Eşimin bana aldığı hediyeyi görünce banada al der. Sıfır ilgi abi git konuşma benimle der. Kendisi cipsi ister mesela o an alınmaz ama bizim evde görünce ben istedim almadın diye çemkirir. Sürekli tatlı ister abisinden abisidir alıcak tabi ama kasıtlı gibi geliyor bana ona alıyoruz hatta ben derim seviyor kardeşin alalım diye ama biz evimize alınca sen banada alırdın bana neden almıyorsun diye cırlar. Şaka yapmıyorum cırlıyor bağırıyor eşime. Ben karışmam kardeş arasına haddim değil ama çok fazla böyle şeylerle karşılaşıyorum yakın değilim zaten ama eşimle konuşmam gereken bi konu var mı ya da müdahele etmem ? Börek alıyoruz eve yeme ben gelince alırsın diyor. Ona da alıyoruz sonra tekrar istiyor tekrar almayınca bana bak alıcaksın yarın gelicem kahvaltıya diyor. Şaşkınlıkla izliyorum 🤷🏻‍♀️
Evinize her alınandan nasıl haberi oluyor?

X