Görümce🙄

iyi ki görümcem yok o zaman ana kuzusu eşim nolurdu hiç bilmiyorum. evlenmeden önce farklılar evlenince aile manyaklığı geliyo bunlara. benimde erkek kardeşimin eşi var kız kardeşimden ayrı tutmuyorum. hatta daha iyi bile anlaşıyorum. valla erkek kardeşimi bu dünyada adam edebilecek tek kadın zaten kendisi niye karışayım banane ya. ama erkekleride anlamıyorum madem bu kadar meraklısınız ananıza kardeşinize evlenmeyin ya
Bence de bizi üzüyorlar sadece

E siz laf işitip susuyorsunuz, sonra eşim neden beni savunmuyor diyorsunuz, eşiniz de aynısını yapıyormuş. Kimsenin sizi savunmasına gerek kalmadan kendi cevabınızı kendiniz verebiliyor olmalısınız. Neden bunu yapamadığınızın sebebini çözümünü bulun derim
Sinirlenince ağlayanlardanım çözüm bulabilsem keşke😔

Ben sinirlenince ağlıyorum işte😬 evet kötü olma sebebim eşimin susmasıydı ama söz verdik ablası için tartışmamaya o tek görüşcek artık.
Ve cevap verme meselesi çok istiyorum ama hem kırmaktan korkuyorum hem de çok duygusalım değişmeye çalışıyorum 😔
Ben 11 aylık evliyim. İlk 10 ay kaynananın her söylediği şeyi alttan aldım. Karıştığı, laf çarpmaya çalıştığı her şeye sustum, tamam dedim eşimin annesidir bunu da duymazlıktan geleyim. Ama ben böyle yaptıkça o coştukça coştu. En son benim için hayalmimarı da bir şey söyleyince anlamıyor dedi, bu bardağı taşıran son damla oldu. 2 defa bağırıp çağırarak tartıştım, beni istemeye geldikleri günden o güne kadar içime attığım sustuğum ne lafı varsa tek tek hepsini söyledim. Manipülatif davrandı, ağladı vs. Ben öyle bir şey demedim, sen yanlış anladın... Hep aynı terane. Şimdi bir şey sorarsa cevap veriyorum, onun dışında yanındayken de muhabbetim yok, telefonla da aramam etmem. Daha beni istemeye geldiği ilk günden fitne fücurluğu başlamıştı. Hiç samimi olmadım, o tartışmamızdan sonra iyice kapı duvar oldum ona karşı. Hiç de pişman değilim. Daha 11 ayım oldu evleneli, geçen yanımızda diyor ki oğlum kız olsaydı şimdiye çocukları olmuştu. 2. tartışmamız da burdan çıktı. Böyle hadsiz kaynana olursan bu davranışları da hak edersin. Ben kötü bir şey mi dedim diyor, kötü olması için ne demesi lazım acaba hayret ediyorum. Ben de dolmuşum yazdıkça yazdım :KK70: Velhasıl çok da duygusal olup alttan almaya gerek yok, değer görmek istiyorsan mesafeni koru kimsenin lafını sineye çekme canım.

Ben eş ailesinden herhangi biri ile "tamamen" ilişkiyi kesmenin, önünde sonunda o evliliği bitireceğini düşünüyorum. Yani mesafe koyulabilir ama hiç görüşmemek olası bir durum değil bence evlilikler için. Tabi yakın aileden bahsediyorum.
Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz ? Olanca insanlığım ve iyiniyetimle görümceme yaklaşmıştım ama o kötü kalbini o kadar çabuk belli ettiki, evlenmeden kestim ilişkimizi. Abisinin evini gelip göremedi bile, 3 yıl olacak yakında... Resmen kin güdüyor bana. Bu yüzden boşanılacaksa ben varım zaten ? Eşimde haklı olduğumun farkında ki bir tek gün bile kardeşim evimize gelsin, annemlere kardeşim varken gidelim vs... diyemedi. Alacağı cevabı biliyor çünkü.

Aile uyeleri ile bağ koparilmiyor malesef. Ha koparinca olay cok buyuyor. Jer ortamda hatirlaniyor falan. Ile çok buyük olay olmadıkça iletişimi kesmekndeğil de mesafe koymak daha iyi. Bence oyle yapin daha rahat edersiniz

Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz ? Olanca insanlığım ve iyiniyetimle görümceme yaklaşmıştım ama o kötü kalbini o kadar çabuk belli ettiki, evlenmeden kestim ilişkimizi. Abisinin evini gelip göremedi bile, 3 yıl olacak yakında... Resmen kin güdüyor bana. Bu yüzden boşanılacaksa ben varım zaten ? Eşimde haklı olduğumun farkında ki bir tek gün bile kardeşim evimize gelsin, annemlere kardeşim varken gidelim vs... diyemedi. Alacağı cevabı biliyor çünkü.
Gerçekten böyle düşünüyorum tabiki bu benim çevremde gördüklerimden,duyduklarimdan gözlemlediğim.. sayamayacagim kadar çok örnek var etrafımda.. en son, en yakın arkadaşımin 10 yıllık evliliği önümüzdeki ay bitecek bu sebepten (en başından beri görüşmüyor ablalariyla). Bilemiyorum yurutebilenler belki vardir ama ben rastlamadım..

Gerçekten böyle düşünüyorum tabiki bu benim çevremde gördüklerimden,duyduklarimdan gözlemlediğim.. sayamayacagim kadar çok örnek var etrafımda.. en son, en yakın arkadaşımin 10 yıllık evliliği önümüzdeki ay bitecek bu sebepten (en başından beri görüşmüyor ablalariyla). Bilemiyorum yurutebilenler belki vardir ama ben rastlamadım..
Belki bizimde sonumuz öyle olur bilemiyorum , kader kısmet herşey. Ama yüzde binbeşyüz haklı olduğum için ve kendisinde kötülük bir adet olduğu için asla görüşmeyi düşünmüyorum ve inanın bana kendi kendine hallenmesine rağmen ben içimde çok şans verdim kendisine, öyle demek istememiştir öyle yapmak istememiştir vs.... Odağı kötülük ve böyle bir insanı hayatımda istemiyorum. Annesi dahil.

Ee yuh artık konuda da mı geçirmesin.. Konunun ana fikri de o değil zaten..
Arkadaşını öğretmenine şikayet eden yaramaz çocuklar gibisiniz.. Mune'yi etiketlerken abartmasanız mı?
Konu sahibinin bu konuda bana diyecek üç beş kelimesi vardır diye düşünüyorum.
Siz neden dert ettiniz ki :rolleyes:

Sinirlenince ağlayanlardanım çözüm bulabilsem keşke😔
Siz sinirlenince ağliyorsunuz,eşinize de kal geliyor demekki kalıyor öyle ,aynı şey yani ona da kızmayın o zaman.

Ağzınız var diliniz var,aglasaniz da konuşun,kendinizi savunun.Görümce kim ki onun lafına ağlayacaksiniz,öyle düşünün.

Konu sahibinin bu konuda bana diyecek üç beş kelimesi vardır diye düşünüyorum.
Siz neden dert ettiniz ki :rolleyes:
Siz konu sahibine yanlışıni soyluyorsunuz SÖZDE yani...
Siz burada neden dert etmiştiniz ???

Sizi uyaran üye de size yanlışınızi söylüyor ....
Bu durumda siz neden dert ettiniz ki diyemezsiniz

Belki bizimde sonumuz öyle olur bilemiyorum , kader kısmet herşey. Ama yüzde binbeşyüz haklı olduğum için ve kendisinde kötülük bir adet olduğu için asla görüşmeyi düşünmüyorum ve inanın bana kendi kendine hallenmesine rağmen ben içimde çok şans verdim kendisine, öyle demek istememiştir öyle yapmak istememiştir vs.... Odağı kötülük ve böyle bir insanı hayatımda istemiyorum. Annesi dahil.
mutlaka haklisinizdir zaten haklı olmasanız neden gorusmeyeceksiniz.. öyle olmayadabilir sonunuz kendinizi buna sartlamayin.. eşinize de bağlı erkekler biyere kadar susuyor yıllar geçtikçe işler değişebiliyor malesef.. hayırlısı herşeyin🙏

Siz sinirlenince ağliyorsunuz,eşinize de kal geliyor demekki kalıyor öyle ,aynı şey yani ona da kızmayın o zaman.

Ağzınız var diliniz var,aglasaniz da konuşun,kendinizi savunun.Görümce kim ki onun lafına ağlayacaksiniz,öyle düşünün.
Eşim normalde öyle birisi değil ablası zor dönemden geçtiği için cevap verememiş ve aramızda diyeymiş.
Hayır görümce için ağlamak değil yapı meselesi maalesef inşallah artık öyle yaparım ki umarım gerek kalmaz

sadece benim mi içim kalkıyor acaba bu görümce/kvalide/elti konularından acaba.
Evlenmiş koca kadınlar görüşmek istemediğiniz kişiyle görüşmeyin nolur. Bunun ikilemini yaşamayacak kadar net olun.
Ben netim de eş bırakamıyor ailesi ile zorla görüştürmek istiyor

o kadın aramıza gıremez demıs ya mıde bulandırıcı boyle bır mesaj gorsem ensest var derım kardesler arasında eşinden yana konusurken o kadın o adam sankı 3. sahısmıs gıbı davranmak asıklar arasında olur cok mıde bulandırıcı ıkısıde normal degıl

sakın ol tabıkı demıs bırde ıyyy

daha esınızle pazarlık yapıyorsunuz yok verdıgını almam yok eve sokmam ıgrenc dıyologları var cok net ve keskın durusunuz olsun ben olsam sen boyle ana kuzusu kusmuk kokulu totosu bezlı gıbı gorunmeye devam ettıkce bendekı saygını bıtıreceksın rustunu ıspat et buyu oyle gel ben senın dadın degılım karınım , kadınım hıc bır kadın boyle sumuklu adam sevmez derdım

lafımı soylerdım gerısını onlar dusunsun ne ıgrenc bır aıle dınamıklerı var ya karısı ıcın o kadın aramıza gıremez dıyor höşşş yanı

ayrıca bırı sıze laf soyledıgınızde kocanız ebeveynınız degıl sıze soyluyorlar lafı sız cevap vereceksınız kocanızdan ne beklıyorsunuz benım karıma boyle konusma dese zorunuza gıtmesı lazım benım agzım var kendım cevabımı verebılırım deyıp şak dıye lafınızı soylemenız lazım

Siz konu sahibine yanlışıni soyluyorsunuz SÖZDE yani...
Siz burada neden dert etmiştiniz ???

Sizi uyaran üye de size yanlışınızi söylüyor ....
Bu durumda siz neden dert ettiniz ki diyemezsiniz
Canım benim yazacağım şeyleri yazmışsın teşekkür ederim.
Diğer kişiye neden dokundu bilmiyorum yasak olduğunu bilmiyordum ve cümle arasında yazdım

Canım benim yazacağım şeyleri yazmışsın teşekkür ederim.
Diğer kişiye neden dokundu bilmiyorum yasak olduğunu bilmiyordum ve cümle arasında yazdım
Yasak değil ztaen
Burada siyaset din cin muska büyü konuşmak yasak da bu şekilde değil, yani seninki yasak degil

Bildiğin muska üzerine sohbet edersen yasak

X