Görümcemden nefret ediyorum.

Kötü değildim de sonradan oldum diyeyim. Belki de kıskancmdır. Eleştiriye açığım. Ama haksız yere yapılan her şeye kapalıyım. İşte o sebepten haksızlığa çok uğradığım için onlara büyük bir öfke duyuyorum
Ama bu kadar öfke iyi degil eşinizle ilişkinizi zedelersiniz başka birşey olmaz eşimizin ailesine sevmesek bile saygı duymalıyız benimde kayinvalidem çocuğuma 1 da at bakmamıştır hicbir faydası olmadı bunu bile söylediğimde eşimle çok kötü noktalara geldik eşiniz yine iyi bi insanmış çok tepki vermemiş eşinizin ailesi sonuçta bir olur 2 olur size patlar birseyde yapmıyormuş görümceniz bazı olaylara sünger çekmek lazım mutlu olmak için aralarında ilişkiyedir karışmamak gerekiyor siz ailenizi silebilir mısınız silemez kimse siz bir aile gibi gördükten sonra herşey yoluna girer inanın bu kadar nefret edilecek bir durum yok ortada önyarilisiniz siz eşinizle iyi olun sevgi saygıyı kaybetmeyin bu kadar kin mutsuzluk getirir

Sen benim görümce misin yoksa ? Benim görümce eşimin her gittiginde 1 saatte olsa uyumasini ( işinden dolayi imkan buldugu her yerde uyur) firsat bilip mesajlarimizi okurdu kendileri hakkinda yazdiklarimi degil ne yazdiysak okurdu. Hatta verdigim peynir siparisini bile okuyup, kardesimi maymun etti peynir begendiremiyor kardesim diye dedikodu yapmisligi bile var. Kendine neyse artik. Benim görümce tam taşlamalik.
Hahahha o benim level atlamışı:KK70: ben daha hiç tel karıştırmadım. Açıkçası kötü konuşuyorsa bile günahımı alıyor diye seviniyorum :KK70:

😟 öyle tabiki ordan oraya savruldum. Bazı şeyler değişmiyor sanırım böyle de gider gibi ayrılmadığım sürece yorumunuz için teşekkür ederim Mune Mune
Eşler aileleriyle eşi arasında denge kuramayınca ne senin ailen benim ailem kavgası bitiyor, ne geçmişte yaşananlar defteri kapanıyor.

Eşiniz sizin konuştuklarınızı görümcenize taşımasaydı, nişanlılık vs zamanından itibaren sizinle ailesi arasında yaşananlara müdahale edip herkese durması gereken yeri söyleyip hatırlatsaydı, siz bugün görümcemden nefret ediyorum demez görümceniz üzerinden aslında eşinize olan öfkenizi dillendirmezdiniz.

Aslında konunuzu açarken yazdığınız her kırgın ve öfkeli cümlenizin ana hedefi eşiniz, nefretiniz bile eşinize ama onu değiştiremediğiniz için ailesine daha da öfkeleniyorsunuz.

Ayrılıp ayrılmayacağınız sizin kararınız ama bence sizin yerinizde olsam eş ailesinden hiç kimseyi dikkate almam, ne söylüyorlar, ne yapıyorlar ilgilenmem, laf mı sokuyorlar umursamam yok sayarım, insan değer verdiği kişiye kırılır, gözünüzde değeri olmayanlara kırılmak sinirlenmek kendinize zarar vermekten başka bir şey değil.

Hahahha o benim level atlamışı:KK70: ben daha hiç tel karıştırmadım. Açıkçası kötü konuşuyorsa bile günahımı alıyor diye seviniyorum :KK70:
Şimdi benden çoook uzaklarda umarim bu defa bu kocada durur da bir daha gelmez. Kardesi bana peynir begendiremiyor güya , bu memlekette kendine koca begendiremedi mubarek yedi kocali hurmuze döncek bu gidisle.

Gece gece canım sıkıldığı için yazıyorum. Bu öfkeyi kini atamıyor olmak , beni ya hasta edecek ya öldürecek az kaldı. Eşimin telefonunu aldım karıştırdım. Daha doğrusu sadece görümcemle yada annesiyle olan mesajlarına bakıyorum ama çoğunlukla sadece görümce pisliğine bakıyorum. Neyse. Görümcemle biz üç aydır falan konuşmuyoruz ne o bana yazar ne ben ona mesafeliyiz bin şükür. O da eşimin ( geçmiş sohbetlerinde, karım her kavgamızda senin söylediklerini yüzüme vuruyor kavga sebebi yapıyor demesinden ötürü) çizgiyi net çekti. Benim de beklediğim buydu kaldı ki 15 Güne bir ikili oynardı. Muhakkak yazardı. Ama arkamdan söyledikleri, nikahta yüzüme karşı söylediği sana çok doluyum cümlesi, çerezi niye biz aldık demesi (bu da nişan zamanıydı) düğünde tartışma, düğün sonrası iftira yalan, hepsi ayaklarına dolandı binlerce şükür. Eşimle 4 sene oldu inanılmaz yıprandık. 4 senenin haftada üç günü aile tartışması abartmıyorum. Neyse düğünden sonrada arkamdan cahil şizofren kelimeleri vs. Annesine sürekli paylaşımlarımı göndermesi ( paylaşımlarım ergence şeyler değildir. Paylaşımlarıma diyor daha çok o kelimeleri. Özellikle dikkat ederim ama paranoyak olmuşlardı artık ailemle bi şeyi paylaşmam bile onlar için bir malzemeydi. Her neyse telefonu kurcaladığımda mesajlarda, abisine her şeyi haber vermek zorunda hissediyor kaldı ki kendisi evli şuraya gidiyorum istediğin bi şey var mı, yada yeğenimin istediği bi şey var mı yakındasınız gelemiyorum(aramız 3 saat) Gibi şeyler yazmış eşimde onu mutlu edecek kelimeler yazmış gerizekalı. Ayrılayım da kardeşi baksın bence buna. Kuzu kuzu yaşarlar birlikte. Beni oğullarına asla yakıştıramadılar. Onlara hiç saygısızlığım olmamıştı ta ki düğünde benim damarıma felaket bastılar. O günden sonra işimiz gücümüz birbirimizin kuyusunu kazmak oldu. Ben daha çok mesafe koymayı seçtim orası ayrı. Şimdi bile şöyle eşim normalde asla kavgamızı anlatmaz ama birinde boşanma aşamasındaydık ve o gün aradığında anlatmış, kayınvalidem demiş ki gel ben sana kız bulurum.Aramızda 20 saat mesafe var. Ama telefon yetiyor tabi. Görümcemden kaynanama geçtim kusuruma bakmayın. Sonuç olarak tekrar mesajlaşma kısmına değineceğim hem abim abim yeğenim yeğenim beni bi kere sormayan insanın benim evime gelme hayalleri kurması (beni ayrılmaya yitiyor) tabi başka sorunlara sadece bu durumlar ekleniyor. Eşimde mükemmel değil mükemmellik beklemiyorum tabi ama çizgiyi asla çekmedi. Yengene saygısızlık yapmıcaksın diyemedi. Kendin söyle diyor bana dengesiz. Kaç kere söylicem acaba.

Not evet balık baştan kokmuştu yaşım 22ydi anlayamadım. Pişmanım. Bu evlilik değil ama bu görümce belasından psikolojim bozuldu. İnanın sandığınız kadar uzaktan basit göründüğü kadar değil.
Ben de salak gibi cahil yaşta evlenip böyle zir manyak bir aileye düşmüştüm gorumcemin hiç işi hedefi yokmuş da tek derdi abisi gibi davranırdı abisi de aynı şekilde sana tek diyeceğim Allah beni kurtardı seni de kurtarsın eşinin değişmesi için dua ederdim de değişmiyorlar benimki benden sonrakine de aynı şeyi yapacak muhtemelen ben kıskanmak şöyle dursun acıyorum bile zaten benim için erkek olarak bir hükmü kalmamıştı ne duygusal ne cinsel ne fiziksel sen de sogumussundur muhtemelen evlilikler boyle böyle bitiyor.Benimkiler ilerleyip paramı da yemeye çalışmışlardı üstelik ava giderken avlandilar😂

"Ben de" demeye geldim. Benim lanet suratlı görümcem de benzer şeyler yaptı bana. Yüzsüz arsız. Abisinin salaklığı... Eşimin burnundan fitil fitil getirdim. Yurtdışında okuduğum için düğünden hemen sonra okuluma döndüm, o yüzden o salağa ağzının payını veremedim. Az kaldı, döneyim dünya kaç bucak göstereceğim.
Eşimle ne kadar tartışsam da o salağa olan öfkem dinmiyor. Karşısına geçip yaptıklarının hesabını soracağım, içim ancak öyle soğur. Siz de eşinizi araya koymadan karşısına geçip saydırın. En azından içinizde kalmaz 😁

Sizin tek sorununuz eşiniz.Bir konuda ondan igreniyorum bile demissiniz acikcasi zoraki evlilik sürdürüyor gibisiniz.Nefretle yazilmis cumlelerinize denk geldim.Üzüldüm çocugunuz da varmış.Ya bosanin ya da herseyi bir kenara birakip kendinize size iyi gelecek bir ugras bulun.Çalisiyormusunuz bilmiyorum ama çalışin,hobi edinin takılıp kalmayin eski konulara.Es ailesi sevmiyorsa sizi sevmesin birakin artik onlari degistiremezsiniz.Ayni evde oturmadiginiz insanlari niye bu kadar dert ediyorsunuz ki.

Gece gece canım sıkıldığı için yazıyorum. Bu öfkeyi kini atamıyor olmak , beni ya hasta edecek ya öldürecek az kaldı. Eşimin telefonunu aldım karıştırdım. Daha doğrusu sadece görümcemle yada annesiyle olan mesajlarına bakıyorum ama çoğunlukla sadece görümce pisliğine bakıyorum. Neyse. Görümcemle biz üç aydır falan konuşmuyoruz ne o bana yazar ne ben ona mesafeliyiz bin şükür. O da eşimin ( geçmiş sohbetlerinde, karım her kavgamızda senin söylediklerini yüzüme vuruyor kavga sebebi yapıyor demesinden ötürü) çizgiyi net çekti. Benim de beklediğim buydu kaldı ki 15 Güne bir ikili oynardı. Muhakkak yazardı. Ama arkamdan söyledikleri, nikahta yüzüme karşı söylediği sana çok doluyum cümlesi, çerezi niye biz aldık demesi (bu da nişan zamanıydı) düğünde tartışma, düğün sonrası iftira yalan, hepsi ayaklarına dolandı binlerce şükür. Eşimle 4 sene oldu inanılmaz yıprandık. 4 senenin haftada üç günü aile tartışması abartmıyorum. Neyse düğünden sonrada arkamdan cahil şizofren kelimeleri vs. Annesine sürekli paylaşımlarımı göndermesi ( paylaşımlarım ergence şeyler değildir. Paylaşımlarıma diyor daha çok o kelimeleri. Özellikle dikkat ederim ama paranoyak olmuşlardı artık ailemle bi şeyi paylaşmam bile onlar için bir malzemeydi. Her neyse telefonu kurcaladığımda mesajlarda, abisine her şeyi haber vermek zorunda hissediyor kaldı ki kendisi evli şuraya gidiyorum istediğin bi şey var mı, yada yeğenimin istediği bi şey var mı yakındasınız gelemiyorum(aramız 3 saat) Gibi şeyler yazmış eşimde onu mutlu edecek kelimeler yazmış gerizekalı. Ayrılayım da kardeşi baksın bence buna. Kuzu kuzu yaşarlar birlikte. Beni oğullarına asla yakıştıramadılar. Onlara hiç saygısızlığım olmamıştı ta ki düğünde benim damarıma felaket bastılar. O günden sonra işimiz gücümüz birbirimizin kuyusunu kazmak oldu. Ben daha çok mesafe koymayı seçtim orası ayrı. Şimdi bile şöyle eşim normalde asla kavgamızı anlatmaz ama birinde boşanma aşamasındaydık ve o gün aradığında anlatmış, kayınvalidem demiş ki gel ben sana kız bulurum.Aramızda 20 saat mesafe var. Ama telefon yetiyor tabi. Görümcemden kaynanama geçtim kusuruma bakmayın. Sonuç olarak tekrar mesajlaşma kısmına değineceğim hem abim abim yeğenim yeğenim beni bi kere sormayan insanın benim evime gelme hayalleri kurması (beni ayrılmaya yitiyor) tabi başka sorunlara sadece bu durumlar ekleniyor. Eşimde mükemmel değil mükemmellik beklemiyorum tabi ama çizgiyi asla çekmedi. Yengene saygısızlık yapmıcaksın diyemedi. Kendin söyle diyor bana dengesiz. Kaç kere söylicem acaba.

Not evet balık baştan kokmuştu yaşım 22ydi anlayamadım. Pişmanım. Bu evlilik değil ama bu görümce belasından psikolojim bozuldu. İnanın sandığınız kadar uzaktan basit göründüğü kadar değil.
Başlığa cevaben: Bende!!!!!

görümcem biraz domdodur, baze ne konustugunu bilmez ama şu an ölümce penşeleşiyor coronoda dolayı ,iyileşsin de yine patavatsızlık yapsın:KK43:((

görümcem biraz domdodur, baze ne konustugunu bilmez ama şu an ölümce penşeleşiyor coronoda dolayı ,iyileşsin de yine patavatsızlık yapsın:KK43:((
Evet ölmesin ama kötülükte patavatsızlıkta yapmasın çocukları varsa Allah onlara bağışlasın sevmiyorsanız sizden uzak olsun yeterli kendi görümcem için de aynı böyle söylerdim corona olsa...

X