GÖRÜMCEMi Anlayamadım

Hicbir kadin nisbet olsun diye cocuk dogurmaz yani zamanlamanin bence sizle alakasi yok.Kardesini aramasinda bi mahsur yok ama sizi aramamasinin sebebi belki cekinmistir uzulursunuz diye.Allah size de nasip etsin insallah.

Haha çok komiksiniz cidden ne çekiştirmesi ya görümceme ulaşamayınca onunla konuştum eşimin ara demesiyle aradım ayrıca yoksa yüzyüiken tebrik etmeyi tercih ederdim
kalbinizi hicbir sey icin karartmayin yalan dunya her sey bos coluk cocuk hepsi emanet

Merhaba ben 2 yıllık evliyim evliliğimin ilk yılı bebek düşünmedik sivilce tedavisi gördüm o bitti derken bir kistim çıktı onu tedavisi oldum şuan çok şükür eşiminde benimde sorunumuz yok.yaklaşık 8 aydın bebek istiyoruz görümcem bu yaşadıklarımıza Şahitti ve ilk çocuğu 7 yaşında oda benımle aynı anda bebek istemeye başladı neden beni beklediğine anlam veremedim.Neyse olur neden olmasın dedim tabi bu arada kayınvalidem filan çocuk konusunda sürekli birşeyler söylüyordu bize .Neyse üç gün önce görümcemi aradım bana bişi anlatmadı ertesi gün eşime yazmış yiğenleri çifteliyorsun diye eşimde sevinmiş aramış haliyle eve geldi bana da dedi bende çöm sevindim ama bana da söylemesini isterdim bende bir taraftan bir burukluk yaşadım tabi eşimle sarıldık ettik teselli etti beni .sonra ertesi gün Aradım görümcemi tebrik için teli kapalıydı sonra kayınvalidemi aradım tebrik ettim ablam yazmış öyle öğrendim dedim .kayınvalidem dediki o evde test yapmış kendı kendıne pozitif çıkmış daha bugün hastaneye gitti dedi .benım anlamadığım neden hemen erkek kardeşine bir ay olmadan söyler bir abla bu normal mi kardeşi çocuk için üzülürken
neden söylemesin ki ?
tabiki üzülüyorsunuz eminim bunu en iyi bilenlerden biri benim ama insan önce kardeşleriyle paylaşmak istiyor bunu art niyetli oldugunu sanmiyorum art niyet olsa size soylerdi ki bence siz uzulmeyin diye direk size soylememis

Benim yillardir bebegim olmuyor.Ama ben bunda art niyet goremedim.Bence bosuna takiyorsun.

Kusura bakmayın. Resmen fesatlanmışsınız. Sevincini kardesiyle paylasmasindan daha masum bi şey yok bu dünyada. Hamile olması size göre ayip olabilir. Fakat 21.yy dünyasında normal. Açıkca soylemesinde kesinlikle bi sakınca yok.

7 yaşında çocuğu olan birş artık zamanı geldiği için bebek düşünür. Siz alınganlık ediyorsunuz. Muhtemelen onlar da bunun zayıf noktanız olduğunu gördükleri için kullanıyorlar. Her şeye alınmayın, kafaya takmayın, rahat olun, eşinizle gidip gelin, beraber oturup kalkın, genelde oğullarının yanında bu konuları açamazlar.

Görümcenizin davranışında artniyet göremedim. Kadın test yapıp hemen kardeşine söylemiş ne var bunda, onlar kardeş sonuçta belki aralarında farklı bir diyalog var. Herkes abisinden yada kardeşinden çekinmek zorunda değil.

Siz, çocuk istedikten sonra o da istedi demişsiniz. Olabilir isteyebilir herkesin kendi hayatı.
Ben hamile kaldım 1 sene çocuk istemeyen eltim 1 ay sonra hamile kaldı. Abimin eşi o da istemiyordu 6 ay sonra o da hamile kaldı. Herkes bana kıskanıyorlar muhabbetine getirdi ne alaka dedim herkesin evladı kendine, Allah nasip etmiş ki olmuş. Öyle her isteyenin çocuğu oluyor mu ki dedim herkesin ağzını kapattım.

Şimdiden doğmamış çocukların sevgisini bile kıyas yapıyorsunuz. Çocuğunuzun başkası tarafından sevilmesi çok mu önemli anlamadım.

Merhaba ben 2 yıllık evliyim evliliğimin ilk yılı bebek düşünmedik sivilce tedavisi gördüm o bitti derken bir kistim çıktı onu tedavisi oldum şuan çok şükür eşiminde benimde sorunumuz yok.yaklaşık 8 aydın bebek istiyoruz görümcem bu yaşadıklarımıza Şahitti ve ilk çocuğu 7 yaşında oda benımle aynı anda bebek istemeye başladı neden beni beklediğine anlam veremedim.Neyse olur neden olmasın dedim tabi bu arada kayınvalidem filan çocuk konusunda sürekli birşeyler söylüyordu bize .Neyse üç gün önce görümcemi aradım bana bişi anlatmadı ertesi gün eşime yazmış yiğenleri çifteliyorsun diye eşimde sevinmiş aramış haliyle eve geldi bana da dedi bende çöm sevindim ama bana da söylemesini isterdim bende bir taraftan bir burukluk yaşadım tabi eşimle sarıldık ettik teselli etti beni .sonra ertesi gün Aradım görümcemi tebrik için teli kapalıydı sonra kayınvalidemi aradım tebrik ettim ablam yazmış öyle öğrendim dedim .kayınvalidem dediki o evde test yapmış kendı kendıne pozitif çıkmış daha bugün hastaneye gitti dedi .benım anlamadığım neden hemen erkek kardeşine bir ay olmadan söyler bir abla bu normal mi kardeşi çocuk için üzülürken
Banada gayet normal geldi canım

Konu sahibinin cok da uzerine gidilmesi taraftari degilim. Cunku zor bir surec geciriyor belli, bu surecte de alinganlik, farkli dusunme vb bas gostermis olabilir. Gorumcenin once kardesine haber vermesi olayi ise zaten bebeginiz olmuyor uzuluyorsun diye sana soylemek istememistir, nispet yapar gibi anlasilmasin diye, sonucta sen esine gore daha hassassindir.
Konu sahibinin gorumceye ulasamayinca kvsini aramasinda hicbi sakinca gormedim, ben olsam da arardim hayirli olsun diye .
Gorumcenin zamanlamasjna gelince de siz bebek dusununce heveslenmis de olabilirler, art niyet yok bence.

Tabi bunlar bizim hipotezlerimiz. Gorumceni de kvni de sen bizden iyi tanirsin.

Ama bana kalirsa sinek kucuktur mide bulandirir olayina girmissin, yapma cik ordan.

Hic uzulme, dert etme kendine. <3

Kiz kardesim hamileyken 2.5 ay sonra ben hamile oldugumu ogrendim. Bu sirada onun ilk cocugu 2 benim ise 8 yasindaydi.4 ay sonrada gelinimizin hamile oldugunu ogrendik ve onun ilk cocuguydu.ayni zamanda ucumuzunde ay farkiyla cocuklarimiz dogdu.kim kimden ozendi de gorumce gelin birbirimize nispet mi yaptik diye dusunmek hic aklimiza bile gelmedi?hepimiz sevindik.ayrica 7 aydir istiyomussunuz olmadi diye hemen niye boyle karalar bagliyorsunuz?benim cocuklarimda istedigimde olmadi,istegimin uzerinden 1.5yil geçtikten sonra oldu.ama biraz fesatlik yapiyorsunuz kusura bakmayin.esinizle aglasmak yerine moral verip sevinmesine destek olmaliydiz.hassasiz deyip biraz ajitasyon yapmissiniz.gunumuz sartlarinda cogu kisinin cocugu biraz bekleme suresinden sonra oluyor.pat diye istiyorum ertesi gun hamileyim diyeni gormedim.gorumce sana bu yuzden soylememistir.hassasim deyip zaten sevinmek yerine agladiginiz icindir.bende ilk kardeslerimle paylastim bu arada.

Görümcenizde değilde sizde hata var bence.
Çok ince düşünüyorsunuz.
Hiçbir şey yokken ortada sorun yaratmayın bence. Bu şekilde stresli olursanız çocuk çalışmalarına olumsuz yansır.
Rahat olun.

X