Görümcemin abisine beni şikayet etmesi

Bunların derdi her gittigin yeri rapor etmen. Izin gunlerinde ve hrr buldugun boslukta onlarla beraber olman. Sana meraklı olduklarından degilde, ustun olmak istediklerinden. Benim ugrayasım varsada ugramam bu baskıyla.
Nasılda güzel anladınız beni. Uğrayasım varsada uğramıyorum gidesim varsada gitmiyorum baskıdan. Ya ilk zamanlar izin günümde hiç rahat bırakmadılar. Kürtler gibi gelinide bırakmıyoruz dediler. Bilerek ve isteyerek yapıyorlar. Eşim gelmicek diye beni savunduğundada bağırıyorlar karışma bize diye. Az önce geldi kapıya kapı kilitliydi yumurta istedi maşallah akşam oldu dedi laf sokarak. Sanane arkadaş ya istersem 3 de kalkarım. Gelin ne rahat diye mi kıskanıyor anlamıyorum. Sinirimden tek kelime edemedm.

Haklısın uzaktaykende aynılar. Bi kere gidince aramadım diye anneme şikayet etmiş aramadı beni diye. Anlamıyorum ya anlamıyorum neden böyleler ? Benden ne istiyorlar ? Ben öyle sesini çıkartan biri değilim yani kalkıpta ailesiyle aralarında muhabbete karışmadım ama keşke karışssaymışım. Eşim onların tam tersidir o yüzden eşime hep laf ederler. Çok yıpratıcı tabi ama annen nasıl konuşuyor dediğimde öylesne ya şaka der erkekler böyle değil midir? Hiç unutmam kaynanam bi kere karsını savunan bi akrabası için oğlum gibi değildir o salaktır karısına laf söyletmez dedi. Laf söylemesi hoşuna mı gidiyor yani ne çirkin ya. Eşimede kızamıyorum sorar bana herşeyi bardağı makineye koy dediğimde güler kızma tamam der. Narindir kırmak istemiyorum. Takip edilmek canımı sıkıyor ister izinliyimdir ister değilim kesin benim adıma plan yaptılar kanarya çalışcak dediler beni sürükleyemediler ondan sinirleri.
Arama her zaman arayı seyrek tut,bunlardan ne kadar uzak olursan o kadar iyi evliliginin selameti için.Eşin aradığında formaliteden selam söyle tamam.Aramadin derse eşimle konuşuyorsunuz ya anne ben de evdeyim haberinizi alıyorum o yüzden gerek görmedim dersin.Neden böyleler biliyor musun bunlar çok kıskanç,dedikoducu, acik arayan tipler..Baksana kızıyla oturup gelininin dedikodusunu bile yapan ise gitti mi, izinli mi,kacta geldi diye başka konulari yokmuş gibi aralarinda konuşan tipler birbirlerini dolduruyorlar resmen.Sen de aman saygısızlık olmasin diye alttan aldıkça bunlar aman ne kadar saygılı kiz degil de korkak çekimser görmüşler.O yüzden mutlaka dişini göster.Kavga et tartış demiyorum ama sana bir laf söylediklerinde lafı gediğine öyle bir koy cevabını ver ki bi daha cesaret edemesinler.İstersen bunu eşin yokken yap esimin bana tavrı değişir diyorsan.Mesela kapına gelmis hem kendi isi düşmüş geliyor hem laf sokuyor.Orasi senin evin istediğin saatte uyur istediğin saatte kalkarsın.Insan sabah çok erken saatte kalkıp öğlene doğru tekrar da yatabilir bunun icazetini mi onlara verecekmişsin.Bir de iki kişiler sadece kayinvalideyle de mücadele etmiyorsun ki bir de görümce var onlar iki kişi.Deli tarafını göstermezsen bunların şerri kötü olur..Sana bisey yapabileceklerinden degil ama sürekli laflariyla sözleriyle rahatsiz ederler.Yani çok ince olup çok nezaketli davranma bunlara bunlar saygıdan anlayacak tipler değiller bunlara eli maşalı biri lazimmis yine sanslilarmiski senin gibi biri cıkmış karşılarına

Cidden çok mu önemsiz böyle şeyler ? Beni çok etkiliyor huzursuz ve aksi oluyorum. Birileri izin günlerimi nereye gittiğimin hesabını soruyor. Kahvaltı hazirlicaksın diye emir veriyor. Sonuç aynı yere çıksada farklı olay ve mevzular yaşıyorum ve bazen normal durumlarda bile yeter artık demek istiyorum. Bunu dememek içinde konu açıp soruyorum. Siz bu stresi bilemezsiniz. Ağliyordum hergün işe gideyim diye. İzin günüm gelmesin nolur yine bişey çıkıcak sormicaklar bana nereye düştüm Allahım kurtar diyordum. Yaptığımız yediğimiz herşeye yorum yapıyordu görümcem saçlarımı yoluyordum. Şuan daha iyi de olsam bu seferde koymuş olduğum mesafe şikayet ediliyor.
=)
Düğün günü görümcem "fotoğraf çekimine ne gerek var, çok gereksiz" dedi, tam da fotoğrafçıya doğru giderken yolda hem de. "Tamam, in arabadan, gelme o zaman" dedim. Bir daha sınırı geçmedi, ben de bir daha ters bir cevap vermedim.

O an sussam, duymazlıktan gelsem devamı gelecekti.

Ancak siz bunu yapamazsınız, yanlış bilmiyorsam aile apartmanı ( ya da onların dairesi).
Sayılmanız için, ayrı bir aile olduğunuzun anlaşılası için kendi yağınızda kavruluyor olmanız lazım, uzakta olmanız lazım.

Arama her zaman arayı seyrek tut,bunlardan ne kadar uzak olursan o kadar iyi evliliginin selameti için.Eşin aradığında formaliteden selam söyle tamam.Aramadin derse eşimle konuşuyorsunuz ya anne ben de evdeyim haberinizi alıyorum o yüzden gerek görmedim dersin.Neden böyleler biliyor musun bunlar çok kıskanç,dedikoducu, acik arayan tipler..Baksana kızıyla oturup gelininin dedikodusunu bile yapan ise gitti mi, izinli mi,kacta geldi diye başka konulari yokmuş gibi aralarinda konuşan tipler birbirlerini dolduruyorlar resmen.Sen de aman saygısızlık olmasin diye alttan aldıkça bunlar aman ne kadar saygılı kiz degil de korkak çekimser görmüşler.O yüzden mutlaka dişini göster.Kavga et tartış demiyorum ama sana bir laf söylediklerinde lafı gediğine öyle bir koy cevabını ver ki bi daha cesaret edemesinler.İstersen bunu eşin yokken yap esimin bana tavrı değişir diyorsan.Mesela kapına gelmis hem kendi isi düşmüş geliyor hem laf sokuyor.Orasi senin evin istediğin saatte uyur istediğin saatte kalkarsın.Insan sabah çok erken saatte kalkıp öğlene doğru tekrar da yatabilir bunun icazetini mi onlara verecekmişsin.Bir de iki kişiler sadece kayinvalideyle de mücadele etmiyorsun ki bir de görümce var onlar iki kişi.Deli tarafını göstermezsen bunların şerri kötü olur..Sana bisey yapabileceklerinden degil ama sürekli laflariyla sözleriyle rahatsiz ederler.Yani çok ince olup çok nezaketli davranma bunlara bunlar saygıdan anlayacak tipler değiller bunlara eli maşalı biri lazimmis yine sanslilarmiski senin gibi biri cıkmış karşılarına
Ben genelde nezaketli bi insanımdır yani korkarım lafımla kalp kırmaktan. Rahatım diye mi kıskanıyor acaba oh yatıyor öğlene kadar ne ala koca da yardım ediyor keyfe bak mı diyor ? Tabağım kalmış aşağıda kaç gündür uğramadınız kaldı bunlar diyor. Uğramadıysak üst kattayız ver :) kuzeni geldi çay demledim 2 çaydanlık bi tanesini görmüş söyleniyordum sana az demlemiş diye dedi ooo kendi çapında dedikodu yaptın demek dedim güldüm. Bilmiyorum canım valla bakalım ne olucak. Çözüm dedğiniz gibi pat pat cevap vermek. Keşke ne alaka anne kapıyla akşam olmanın diye tersleseydim. Diyemiyorum işte bazen tıkanıyor burda aman ağzımızın tadı kaçmasın diyorum. Eşimle konuşsam mı ? Laf sokuyorlar her fırsa söyleniyorlar ben rahatsız oluyorum diye ? Ama bunun onla ne alakası var benimle alakalı bi durum biyandan da bilsn istiyorum

=)
Düğün günü görümcem "fotoğraf çekimine ne gerek var, çok gereksiz" dedi, tam da fotoğrafçıya doğru giderken yolda hem de. "Tamam, in arabadan, gelme o zaman" dedim. Bir daha sınırı geçmedi, ben de bir daha ters bir cevap vermedim.

O an sussam, duymazlıktan gelsem devamı gelecekti.

Ancak siz bunu yapamazsınız, yanlış bilmiyorsam aile apartmanı ( ya da onların dairesi).
Sayılmanız için, ayrı bir aile olduğunuzun anlaşılası için kendi yağınızda kavruluyor olmanız lazım, uzakta olmanız lazım.
O lafı söyleyince terslemedi mi sizi ? Ben desem görümcem ağzıma tükürür. Gelmem gidin incem arabadan aa terbiyesiz der. Çirkefler tıkandım. Daire onların olabilir ama düğünü eşim yaptı arabasıyla altınlarımı herşeyimi 35 bin taksitle evlendik birlikte ödedik. Aileler evleri varken evlatlarına verebilir ben başımı mı eğmeliyim ? Eğiceksem cidden gidicem burdan. Bu evde oğullarıda yaşıyor ben onlardan ev istemedim sormadım da kiraya da çıkardım eşim var evimiz memlekette ev yaptık bizimkilere zaten dedi kendileri dedi burda oturun biz da rahatça gidelim memlekette eve diye. Evlerinde oturuyorm diye susmalı mıyım ?

Ben genelde nezaketli bi insanımdır yani korkarım lafımla kalp kırmaktan. Rahatım diye mi kıskanıyor acaba oh yatıyor öğlene kadar ne ala koca da yardım ediyor keyfe bak mı diyor ? Tabağım kalmış aşağıda kaç gündür uğramadınız kaldı bunlar diyor. Uğramadıysak üst kattayız ver :) kuzeni geldi çay demledim 2 çaydanlık bi tanesini görmüş söyleniyordum sana az demlemiş diye dedi ooo kendi çapında dedikodu yaptın demek dedim güldüm. Bilmiyorum canım valla bakalım ne olucak. Çözüm dedğiniz gibi pat pat cevap vermek. Keşke ne alaka anne kapıyla akşam olmanın diye tersleseydim. Diyemiyorum işte bazen tıkanıyor burda aman ağzımızın tadı kaçmasın diyorum. Eşimle konuşsam mı ? Laf sokuyorlar her fırsa söyleniyorlar ben rahatsız oluyorum diye ? Ama bunun onla ne alakası var benimle alakalı bi durum biyandan da bilsn istiyorum
Akşama kadar iş yapsan 2 dakika otursan bunlara batar😊Tabak da bahane,madem tabağın kalmış koy içine birşey çıkar yukarı.Eşin is çıkışı zili çalıp alsin tabak için gitme:) Sen kendini ağırdan sat o dedi diye gitme.Tabakla isi biten kendi biter,ben kimsede tabağım kalınca tabağını almaya geldim diye kapısına gitmiyorum bu kayinvalide de olsa değişmez:) Tabağı vermek isteyen oğluyla gün içersinde konuşmuyor mu oğlum geçerken sizin tabaklar bizde al diyebilir.Bence şuan eşime söyleme eşin yokken sen ver cevaplarını onlar seni eşine gidip şikayet ederse onlar suçlu olur😊Zaten esin huylarını biliyor merak etme.Ama asla kalp kırmayayım ayıp fln diye düşünme,gün gelir seni çok kırarlar o zaman patlarsin önceden cevabını vermedigin için kendine kızarsın.Onlar sana laf söyleyince usulünce sen de lafini sok hem rahatlayacaksın hem de yavas yavas o mesafe kendiliğinden oluşacak..

X