Göz kapağı ameliyatı Ve sonrasında yaşadığım sıkıntılar

180210

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2018
208
88
37
15 Aralık'ta dr ozan bitike alt göz kapağı estetiği oldum göz altlarıma da göbeğimden aldığı yağlardan koydu ama dört aydır ne göz kapaklarımla ne de göz sağlığımla ilgili sorunlarım bitmedi göz altlarıma koyduğu yağlar eşit erimedi ve elmacık kemiklerime doğru aktı aylarca göz altlarımın altındaki kalıp gibi yağlarla dolaştım iki ay işe gidemedim sol alt göz kapağım büzüldü dört aydır ağrısı sızısı geçmedi alt göz kapağımdaki gerginliğe bağlı sol üst göz kapağım bir miktar düştü sol üst göz kapağı çizgim neredeyse kayboldu sağ göz kapağım eskisine göre daha gevşek bu sebeple iki gözüm arasında belirgin asimetri oldu sol gözüm daha küçük sağ gözüm daha büyük sol göz kapağım resmen gözüme yapıştı sürekli gözümün üzerinde baskı var estetik görüntüsünü geçtim göz sağlığım bozuldu kendisi hiçbir şekilde gözlerimin son durumunu kabul etmedi sol üst göz kapağım düştü dedim ve resimlerini kendisine gösterdim benim yaptığım ameliyatla Alakası yok dedi uzun bir süre yukarı bakamadım çünkü yukarı her baktığımda sol kaşım kasıldı yağlar aşağı aktı eşit erimedi dedim sana öyle geliyo dedi iki gözümün arasında asimetri var dedim senin duyu organlarını algılamanla ilgili psikolojik problemin var dedi yaşadığım şehirde gittiğim doktorların hepsi aynı şeyi söyledi sol alt göz kapağının iç yüzeyinde kısalmaya bağlı olarak göz kapağın büzülmüş dedi ama ozan bey bunları da kabul etmeyerek onlar göz doktoru bu ameliyatı yapamadıkları için kusur buluyorlar dedi Türkiye'nin bir çok şehrinde gerek oküloplastik cerrahlarla gerekse plastik cerrahlarla görüştüm ozan beye gönderdiğim ve göz kapaklarım da oluşan sıkıntıların resimlerini ve videolarını gönderdim bir çoğu düzeltmenin zor olacağını söyledi ve bana çeşitli doktor isimleri önerdi bir kısmı gel ben düzeltirim dedi kendisi de benim göz kapaklarım bu şekilde iken gözlerimi bu hale siz getirdiniz iyileşme süreci doldu düzeltin diye üzerine gidince bana duyu organlarımı algılamamla ilgili bir bozukluk tanısı koyarak üçüncü ay kontrolüne bile beni kabul etmedi ve bütün iletişim mecralarından engelledi farklı numaralardan aradım onları da engelledi ben cerrahi hemşireyim 32 yaşındayım gözlerimde olan değişiklikleri farkedemeyecek kadar bilinçsiz değilim ameliyatı yapana kadar herşey güzel ama sonrasında sorun çıkınca demekki hastalar böyle engelleniyor ben şimdi burada gözlerimin ameliyat öncesi halini ve sonrası halinin fotoğraflarını göstericem elbet gözlerimi düzeltecek bir hekim bulurum gerçi kime güveneceğimi de şaşırdım ilk resim ameliyat öncesi gözlerimin şekli ikinci ve üçüncü resim ameliyat sonrası yağların aktığı resim dördüncü resim ameliyat sonrası gözlerimde oluşan belirgin asimetrinin resmi beşinci resim sol üst göz kapağımın düştüğü resim

Eklentiler

• f00a728f-0237-45e0-b8e6-cd472ced5ebf.jpg
    f00a728f-0237-45e0-b8e6-cd472ced5ebf.jpg
    7,7 KB · Görüntüleme: 2.194
  • IMG_7689.JPG
    IMG_7689.JPG
    16,8 KB · Görüntüleme: 2.240
  • IMG_7691.JPG
    IMG_7691.JPG
    15,6 KB · Görüntüleme: 2.120
  • 4edfe418-04bc-43db-993f-6c8eeb32dc35.jpg
    4edfe418-04bc-43db-993f-6c8eeb32dc35.jpg
    8,8 KB · Görüntüleme: 2.192
  • ca74c554-66a3-4172-9650-834ee12f966b.jpg
    ca74c554-66a3-4172-9650-834ee12f966b.jpg
    12,7 KB · Görüntüleme: 2.444
Birçok göz kapağı estetiği yapan plastik cerrah Ve oküloplastik cerrahla görüştüm bir tanesi bile normal sıkıntı Yok demedi plastik cerrahların bir kısmı ben düzeltirim dedi bir kısmı düzeltmeye yanaşmadı oküloplastik cerrahların bir kısmı bu konu beni aşar diyerek bu konuda daha uzman gördükleri göz doktorlarını önerdi en son görüştüğüm oküloplastik cerrahta sinir harabiyetine bağlı göz kapağımda bu sıkıntıları yaşadığımı bunların telafisinin zor olduğunu yapacağı ikinci ameliyatın şikayetlerimi bir nebze düzelteceğini bunun içinse en az bir yıl beklememi söyledi ameliyatı yapan doktorum da kesinlikle sorun yok dedi ve üç ayın sonunda bana BODYFORM DİSFORMİK BOZUKLUK tanısı koyarak beni her yerden engelleyip takip tedaviden çıkardığını söyledi belki bir belki daha fazla operasyon geçirmem gerekecek bu operasyonlar da hasarı düzeltmeyecek bir nebze şikayetlerimi azaltacak burada yaşadığım sıkıntıları yazdığımda alakalı alakasız bana cevap yazıp insanların aklını karıştırmayın karalamayın diyen üyeler şimdi de aynı şeyleri söyleyebilirler mi acaba yaşadığım sıkıntıyı ben bilirim

Valla burda iyi yapilan ameliyatlari yazabildigimiz gibi kötü yapilan ameliyatlari da yazabilmeliyiz...doktorlari overken bisey olmuyosa yaptiklari yalnisları soylerken de kötu olarak algilanmamali...

Cok cok gecmis olsun arkadaşım...cok cok üzüldüm adina...amacinin doktor karalamaktan ziyade yaşadigin bunalimi oldugu gibi aktarmak oldugu cok belli...senin yasadigin magduriyetin farkli bi versiyonunu da ben yaşadim, seni anliyorum...eminim ki bu durumu duzelticek bi doktor vardir...ancak bu doktorun ankarada degil de istanbulda oldugunu duşünuyorum...

Teşekkür ederim düşüncelerin için tabiki brn kimseyi karalamıyorum bir hekimi karalamanın bana ne avantajı var ne dezavantajı çünkü bende sağlık çalışanıyım İstanbul Ankara Ve izmir de birçok hekimle görüştüm Ve hiç birisi bana sorun yok demedi ama doktorumun bana sorun yok normal diyip sonrasında bana psikolojik hasta tanısı koyup beni her yerden engellemesi meslek etiğine yakışan bir davranış değil tabiki de bazı üye arkadaşlar benim yazdığım herşeye Cvp yaZıp sanki ben hiçbir sorun yokken sorun yazıyormuşum gibi davranmaları Ve sürekli paylaşın görelim demeleri de hoş değil paylaştım görsünler şimdi ben ciddi sorunlar yaşadım çözüm arıyorum aslında çözüm buldum ama kafam karışık nasıl yapsam kime gitsem diye görüşmeye gideceğim bir kaç doktor daha var ama sanırım tercihimi bir oküloplastik cerrahtan yana kullanıcım

Teşekkür ederim düşüncelerin için tabiki brn kimseyi karalamıyorum bir hekimi karalamanın bana ne avantajı var ne dezavantajı çünkü bende sağlık çalışanıyım İstanbul Ankara Ve izmir de birçok hekimle görüştüm Ve hiç birisi bana sorun yok demedi ama doktorumun bana sorun yok normal diyip sonrasında bana psikolojik hasta tanısı koyup beni her yerden engellemesi meslek etiğine yakışan bir davranış değil tabiki de bazı üye arkadaşlar benim yazdığım herşeye Cvp yaZıp sanki ben hiçbir sorun yokken sorun yazıyormuşum gibi davranmaları Ve sürekli paylaşın görelim demeleri de hoş değil paylaştım görsünler şimdi ben ciddi sorunlar yaşadım çözüm arıyorum aslında çözüm buldum ama kafam karışık nasıl yapsam kime gitsem diye görüşmeye gideceğim bir kaç doktor daha var ama sanırım tercihimi bir oküloplastik cerrahtan yana kullanıcım
Akın banaz var. Mehmet mutaf ama çok palı. Banada dermisin kim iyi

Çok geçmiş olsun
Bende sizinle aynı kaderi yaşıyorum
Bende hemşireyim
Aynen benim doktorum da üç tane profösör bana obsesif olduğumu söyledi
Kendimi daha iyi hissettmek için yaptırdığım bir ameliyat hayatımı zehir etti
Hangi dr a gitmeyi düşünüyorsunuz özelden paylaşır mısınız benimde ihtiyacım var
Umarım düzelir bugünler geride kalır
Ayn

15 Aralık'ta dr ozan bitike alt göz kapağı estetiği oldum göz altlarıma da göbeğimden aldığı yağlardan koydu ama dört aydır ne göz kapaklarımla ne de göz sağlığımla ilgili sorunlarım bitmedi göz altlarıma koyduğu yağlar eşit erimedi ve elmacık kemiklerime doğru aktı aylarca göz altlarımın altındaki kalıp gibi yağlarla dolaştım iki ay işe gidemedim sol alt göz kapağım büzüldü dört aydır ağrısı sızısı geçmedi alt göz kapağımdaki gerginliğe bağlı sol üst göz kapağım bir miktar düştü sol üst göz kapağı çizgim neredeyse kayboldu sağ göz kapağım eskisine göre daha gevşek bu sebeple iki gözüm arasında belirgin asimetri oldu sol gözüm daha küçük sağ gözüm daha büyük sol göz kapağım resmen gözüme yapıştı sürekli gözümün üzerinde baskı var estetik görüntüsünü geçtim göz sağlığım bozuldu kendisi hiçbir şekilde gözlerimin son durumunu kabul etmedi sol üst göz kapağım düştü dedim ve resimlerini kendisine gösterdim benim yaptığım ameliyatla Alakası yok dedi uzun bir süre yukarı bakamadım çünkü yukarı her baktığımda sol kaşım kasıldı yağlar aşağı aktı eşit erimedi dedim sana öyle geliyo dedi iki gözümün arasında asimetri var dedim senin duyu organlarını algılamanla ilgili psikolojik problemin var dedi yaşadığım şehirde gittiğim doktorların hepsi aynı şeyi söyledi sol alt göz kapağının iç yüzeyinde kısalmaya bağlı olarak göz kapağın büzülmüş dedi ama ozan bey bunları da kabul etmeyerek onlar göz doktoru bu ameliyatı yapamadıkları için kusur buluyorlar dedi Türkiye'nin bir çok şehrinde gerek oküloplastik cerrahlarla gerekse plastik cerrahlarla görüştüm ozan beye gönderdiğim ve göz kapaklarım da oluşan sıkıntıların resimlerini ve videolarını gönderdim bir çoğu düzeltmenin zor olacağını söyledi ve bana çeşitli doktor isimleri önerdi bir kısmı gel ben düzeltirim dedi kendisi de benim göz kapaklarım bu şekilde iken gözlerimi bu hale siz getirdiniz iyileşme süreci doldu düzeltin diye üzerine gidince bana duyu organlarımı algılamamla ilgili bir bozukluk tanısı koyarak üçüncü ay kontrolüne bile beni kabul etmedi ve bütün iletişim mecralarından engelledi farklı numaralardan aradım onları da engelledi ben cerrahi hemşireyim 32 yaşındayım gözlerimde olan değişiklikleri farkedemeyecek kadar bilinçsiz değilim ameliyatı yapana kadar herşey güzel ama sonrasında sorun çıkınca demekki hastalar böyle engelleniyor ben şimdi burada gözlerimin ameliyat öncesi halini ve sonrası halinin fotoğraflarını göstericem elbet gözlerimi düzeltecek bir hekim bulurum gerçi kime güveneceğimi de şaşırdım ilk resim ameliyat öncesi gözlerimin şekli ikinci ve üçüncü resim ameliyat sonrası yağların aktığı resim dördüncü resim ameliyat sonrası gözlerimde oluşan belirgin asimetrinin resmi beşinci resim sol üst göz kapağımın düştüğü resim
Çok geçmiş olsun .Bende kapak ameliyatı oldum ama bu kadar sıkıntı çekmedim Bir tarafında biraz düşüklük oluşmuş. Doktorun kabul etmemesi de ayrı bir dert.

15 Aralık'ta dr ozan bitike alt göz kapağı estetiği oldum göz altlarıma da göbeğimden aldığı yağlardan koydu ama dört aydır ne göz kapaklarımla ne de göz sağlığımla ilgili sorunlarım bitmedi göz altlarıma koyduğu yağlar eşit erimedi ve elmacık kemiklerime doğru aktı aylarca göz altlarımın altındaki kalıp gibi yağlarla dolaştım iki ay işe gidemedim sol alt göz kapağım büzüldü dört aydır ağrısı sızısı geçmedi alt göz kapağımdaki gerginliğe bağlı sol üst göz kapağım bir miktar düştü sol üst göz kapağı çizgim neredeyse kayboldu sağ göz kapağım eskisine göre daha gevşek bu sebeple iki gözüm arasında belirgin asimetri oldu sol gözüm daha küçük sağ gözüm daha büyük sol göz kapağım resmen gözüme yapıştı sürekli gözümün üzerinde baskı var estetik görüntüsünü geçtim göz sağlığım bozuldu kendisi hiçbir şekilde gözlerimin son durumunu kabul etmedi sol üst göz kapağım düştü dedim ve resimlerini kendisine gösterdim benim yaptığım ameliyatla Alakası yok dedi uzun bir süre yukarı bakamadım çünkü yukarı her baktığımda sol kaşım kasıldı yağlar aşağı aktı eşit erimedi dedim sana öyle geliyo dedi iki gözümün arasında asimetri var dedim senin duyu organlarını algılamanla ilgili psikolojik problemin var dedi yaşadığım şehirde gittiğim doktorların hepsi aynı şeyi söyledi sol alt göz kapağının iç yüzeyinde kısalmaya bağlı olarak göz kapağın büzülmüş dedi ama ozan bey bunları da kabul etmeyerek onlar göz doktoru bu ameliyatı yapamadıkları için kusur buluyorlar dedi Türkiye'nin bir çok şehrinde gerek oküloplastik cerrahlarla gerekse plastik cerrahlarla görüştüm ozan beye gönderdiğim ve göz kapaklarım da oluşan sıkıntıların resimlerini ve videolarını gönderdim bir çoğu düzeltmenin zor olacağını söyledi ve bana çeşitli doktor isimleri önerdi bir kısmı gel ben düzeltirim dedi kendisi de benim göz kapaklarım bu şekilde iken gözlerimi bu hale siz getirdiniz iyileşme süreci doldu düzeltin diye üzerine gidince bana duyu organlarımı algılamamla ilgili bir bozukluk tanısı koyarak üçüncü ay kontrolüne bile beni kabul etmedi ve bütün iletişim mecralarından engelledi farklı numaralardan aradım onları da engelledi ben cerrahi hemşireyim 32 yaşındayım gözlerimde olan değişiklikleri farkedemeyecek kadar bilinçsiz değilim ameliyatı yapana kadar herşey güzel ama sonrasında sorun çıkınca demekki hastalar böyle engelleniyor ben şimdi burada gözlerimin ameliyat öncesi halini ve sonrası halinin fotoğraflarını göstericem elbet gözlerimi düzeltecek bir hekim bulurum gerçi kime güveneceğimi de şaşırdım ilk resim ameliyat öncesi gözlerimin şekli ikinci ve üçüncü resim ameliyat sonrası yağların aktığı resim dördüncü resim ameliyat sonrası gözlerimde oluşan belirgin asimetrinin resmi beşinci resim sol üst göz kapağımın düştüğü
merhaba çok geçmiş olsun, iyi ki buraya yazmışsın, ben de göz kapağı yaptırmak istiyorum hatta ozan bey ile de görüşmüştüm neyseki henüz yaptırmadım. Bir arkadaşım istanbul’da plastik cerrrah Nuri Çelik’e yaptırdı, bu dr sosyal medya kullanan bir dr değil, kkda da çok az yorumu var, ancak kk da göz konusunda diğer dr lar tarafından tavsiye edildiği konusunda yorum var, bence oküplastiye gitme, çünkü yağ sorunun da var ayrıca bu dr göz konusunda çok deneyimli ve yurtdışı seminerlerde adı geçen bir hoca, başına gelenlere çok üzüldüm, tekrar hata yapma temkinli ol, dediğim dr u bir araştır, sevgiler

Merhaba, umarım iyileşmişsinizidir. Ben de alt goz kapağı ameliyatından sonra, alt goz kapaklarımızın asağı cekme sorunu yaşadım. Siz cozum bulabildiniz mi? Bu konuda verebileceğiniz iyi bir doktor var mı?

Ben göz kapaklarından sıkıntı çekmiyorum ama göz altlarima yağ enjekte etti. Birnay oldu hala çok.sis korkuyorum geçmeyecek diye, şimdi sizi görünce daha da üzüldüm.

Eklentiler

• IMG_20210623_223349.jpg
    IMG_20210623_223349.jpg
    28,6 KB · Görüntüleme: 1.503
Bde goz konusunu cok arastiriyorum simdi benim bugune kadar vardigim kanı su, ozellikle goz altinda yapilan mudahalelerde iki sorun olusuyor goz altinda asagi dogru cekme oluyor ve yag enjeksiyonu yapincada sisme ve odem oluyor. Bu iki sorunu yasamayan arkadaslar ne tarz bir operasyon gecirdi yorum yapabilirlerse sevinirim cunku konu bence cok ciddi ve sıkıntı hep ayni.

Bde goz konusunu cok arastiriyorum simdi benim bugune kadar vardigim kanı su, ozellikle goz altinda yapilan mudahalelerde iki sorun olusuyor goz altinda asagi dogru cekme oluyor ve yag enjeksiyonu yapincada sisme ve odem oluyor. Bu iki sorunu yasamayan arkadaslar ne tarz bir operasyon gecirdi yorum yapabilirlerse sevinirim cunku konu bence cok ciddi ve sıkıntı hep ayni.
Göz altı çekme kirpik dibi kesili operasyonlarda oluyormuş. Benim kesisiz göz içinden yapıldı. Ersin Bey bu şekilde söyledi

Göz altı çekme kirpik dibi kesili operasyonlarda oluyormuş. Benim kesisiz göz içinden yapıldı. Ersin Bey bu şekilde söyledi
Evet bende oyle biliyorum goz icinden olanlarda sorun olmuyor diye. Sizin sorununuz bence yagenjeksiyonu ile ilgili olabilir sadece. Belki vucut kabul etmedi ama daha cok erken forumda okudugum hikayelere gore once sonuctan memnun olmayanlar daha sonra cok mutlu oluyor sonuctan biraz daha sabir 😘

Bugün düne göre çok farketti goz altım, sanırım hızlı bir iyileşme sürecine giriyorum. Bir de ananas hapı aldım o mu fayda etti bilemiyorum ama daha iyi hissediyorum

Çok geçmiş olsun
Bende sizinle aynı kaderi yaşıyorum
Bende hemşireyim
Aynen benim doktorum da üç tane profösör bana obsesif olduğumu söyledi
Kendimi daha iyi hissettmek için yaptırdığım bir ameliyat hayatımı zehir etti
Hangi dr a gitmeyi düşünüyorsunuz özelden paylaşır mısınız benimde ihtiyacım var
Umarım düzelir bugünler geride kalır
Ayn
Görünce merak ettim ben de bu sene göz kapağı estetiği olmak istiyordum. Ne gibi bir sorun yaşadınız ve tekrar operasyon geçirdiniz mi acaba?

Merhaba bende göz alt kapak operasyonu gecirdim alt göz kapagimim birinde (entropiyon) yani alt göz kapaginin asagi dogru cekilmesi durumunu yasiyorum,ayni problemi yasayan var mi ne yapicam bilmiyorum lütfen cevap? 3B4F3FBE-EC91-4700-8131-91714AD581F8.jpeg
58992953-A762-457D-9291-245310C46279.png

Geçmiş olsun. Doktorunuzun adı neydı? Ameliyatınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Alt göz kapağından kesi yapıldı mı? Eğer kesi olursa sarkma oluyo ama kesisiz olarak yapılan ameliyatlarda sarkma olmuyormuş sanırım. Çukurlaşma da meydana geldi mi?

X