Göz kapağı düşüklüğü için cold plasma deneyimim

kendimi_seviyorum

Guru
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
1
0
Merhabalar,
Sizlere göz kapağı düşüklüğü nedeniyle yaptırdığım cold plasma uygulamasından bahsetmek istiyorum. Cilt doktorunun da olduğu bir güzellik merkezindeki güzellik uzmanı yaptı uygulamayı. Öncelikle yapılırken acı oluyor ama önceden kremle uyuşturulduğu için dayanılamayacak seviyede değil. Esas beni rahatsız eden yanık kokusu oldu. Bile bile cildimi yaktırdım. Daha sonrasında 10 gün 2-3 saat aralıklarla bepantol ve güneş kremi sürüyorsunuz. İlk 4 gün gözlerime yumruk yemiş gibiydim. 10. günde normale yakın bir hale geldi gözlerim. Fakat ondan sonra 1 ay boyunca 2'şer saat aralıklarla güneş kremi kullanılması gerekiyor. Ben o aşamada biraz ihmal etmişim ve cildim de lekelenmeye meyilli bir cilt olduğu için bazı bölgelerde kahverengi noktalar oldu. 3 seans yapılması gerektiği söylenmişti. Bu kadar zor ve lekeye neden olan bir işlem olduğu için devam etmeyeceğim. Başka bir cilt doktoruyla lekelerimle ilgili konuştum. Cold plasma uygulamasının benler için iyi olduğunu, onun haricinde cildi bile bile yaktırmanın zararlı olduğunu söyledi. Şimdi lekeler için başka bir tedaviye başladım. Durduk yere başıma iş açtım. Kimseye de tavsiye etmiyorum.

X