Göz yaşlarınızı israf etmeyin.. boşanan ayrılan ezilen ve üzülen tüm hanımlar için ❤️

mucizelerbenibulur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2016
5.750
11.407
30
Göz Yaşlarınızı İsraf Etmeyin

İyi bir insan olmak yetmez bazen hayatta. Eğer doğru bir yürekle yanlış bir insanı seviyorsanız; iyi olmanızın hiçbir ehemmiyeti yoktur o insanın gözünde. Sizin aklınız onun gözlerindeyken; onun tek derdi sizin yerinize daha varlıklı, daha gösterişli birini bulup bulamayacağının muhasebesindedir. Çünkü ne de olsa artık siz onun için çantada kekliksinizdir. Fakat siz bu şeytani fikri çok sonraları fark edersiniz ama iş işten çoktan geçmiştir…

Bu tip insanlar sizi son ana kadar kandırırlar. Siz onu terk etmeye kalktığınızda; sanki sizi gerçekten seviyormuş gibi: ‘Ne olur beni bırakma, sensiz yapamam!’ derler. Siz ise dibine kadar yalan olan bu feryadı yine gerçek zanneder ve son anda bir daha kandırılırsınız. Aslında o insanın derdi sizin ondan vazgeçmeniz değildir. Onun gizli hesabı, sizin onu terk etmenizi değil; onun sizi terk etmesini sağlamaktır. Çünkü kibir, şeytanın en sevdiği günahtır. Tüm yalan ve ihanetlerine rağmen atmaya kıyamadığınız o insan, sizi daha ilk fırsatta yerle yeksan eder.

Şu üç günlük dünyada varsın kandırsınlar sizi. Aldatsınlar, kanınızı emsinler, hayallerinizi katletsinler, umutlarınızı mahvetsinler… Sadece boş verin siz. O kalbi kararmışlara kaptırdığınız vaktinizi ömrünüzün sadakası sayın. Aldırmayın aldatıldığınıza; ağlamayın kandırıldığınıza. Nasıl olsa sizin alnınız ak olacak Allah’ın huzurunda. Hem biz, ‘Aldatanlar bizden değildir!’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz unutma. Yapanın yanına kar kalmayacak bir hesabın derdini beyhude yüklenmeyin siz. Unutmayın ki, size gözyaşı döktürenler bir gün mutlaka hıçkırıklara boğulacaklardır. Siz sadece sizi yoktan var edene iltica edin; canınızı yakan da kendi canının yanacağı günü beklesin. Ve ne kadar dara düşerseniz düşün, asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Düşünün bir kere: Derdiniz ne kadar büyük olursa olsun, ‘Allah kuluna yetmez mi?!’

Kaybettikten sonra gözyaşı döktüğünüz o insanın aslında kurtuluşunuz olduğunu fark edin. Ve şükredin halinize. Size umut verip hayaller kurduran ve sonra sizi yarı yolda bırakan o insanı ise sadece sahibine havale edin. Sakın kin bile beslemeyin ona. Çünkü emin olun o buna bile değmeyecektir. Değse zaten yaptığı yanlıştan hemen döner ve sizi sarıp sarmalardı. Sizi yaralayan o zavallıya acıyın ve unutun onu sadece. Ne de olsa yar bildiğiniz o insan bir nankördür. Ve nankörlerin en büyük özelliği: ‘Her şeyin fiyatını bilip; hiçbir şeyin kıymetini bilmemeleridir!’

Ve artık takılıp kalmayın düne. Üstüne bir çizik çektiğiniz o ismi artık çöp kutunuzda bile barındırmayın. Yüreğinizi bir kıymet bilene emanet edip yeniden tutunun hayata. Dün döktüğünüz gözyaşları için yarın zaten pişman olacaksınız. Öyleyse bugününüzü kaptırmayın o kıymet bilmezlere. Size kötülük edemeyecek kadar Allah’a aşık bir yüreğe yaslayın yüreğinizi. Sevin, sevilin ama asla, üç kuruşluk insanlar için bir damla göz yaşı bile dökmeyin. Çünkü o kalbi kararmışlar, kendilerine nasip olmayan göz yaşlarını sizde görünce; bunu bile kendilerinden sayarlar. Yiyin, için, dua edin. Hatta ağlayın ama ne olur göz yaşlarınızı israf etmeyin!..

ERGİN CAN

© CopyrightOl

Alıntıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalniz sunu merak ediyorum ilahi adalet var mutlaka ama konu ben degilim yakin bir arkadasim birni cok sevmisti oglan bunj sadece cinsel onje gibi gordu hic deger vermedi kiz cok agladi uzuldu.
Simdi sosyal medyadan bakiyorum oglan evlenmis gayet mutlu aile profili ciziyor o kiz arkadas yillardir kayiplarda hani diyorum ilahi adalet

Yalniz sunu merak ediyorum ilahi adalet var mutlaka ama konu ben degilim yakin bir arkadasim birni cok sevmisti oglan bunj sadece cinsel onje gibi gordu hic deger vermedi kiz cok agladi uzuldu.
Simdi sosyal medyadan bakiyorum oglan evlenmis gayet mutlu aile profili ciziyor o kiz arkadas yillardir kayiplarda hani diyorum ilahi adalet
AYnen hani ADALET ? Kesinlikle katılıyorum size

Cok guzel az once nisnalisndan ayrilmis bir arkDas vardi nickini unuttum keske o da okusa belki biraz ici sogur.
Yazida da belirtildigi gibi can yakan cani yanacagi gunu beklesin.herkes tanimadigi birnin intikamini alir buna da ilahi adalet denir

Elbet gelir yapışır yakasına. Eden bulur zaten bu böyledir. İnşaallah görür bahsettiğin arkadaşta. ❤️

Canım sosyal medya resmen bir senaryo yalan düzeni ..
Kaç arkadaşım var 150 -200 bin takipçileri var kendilerini iyi gösteriyorlar bizzat şahidim.
Sofralar kurdurup eşimin süprizi diye paylaşan mı dersin,
Kendine alıp kargolatıp eşimin süprizi diyen mi..
Ne ararsan var orada.Birini biliyorum çocuğu üzerinden prim yaptı 70 bin kadar takipçisi var eşiyle özel hayatı bile yok halbuki ama sosyal medyada nasıl mutlu aile tablosu hediyeler çiçekler pastalar..Bizzat bilmesem inanacağım.
Yani orada gördüğüne inanma. Ben evliyken herkes bize özenirdi nasıl tatlılar nasıl benziyorlar nasıl yakışıyorlar aşıklar vs diye.
Neler yaşadım o dört duvar ve ben bilirim.
Aheste aheste çıkacak ama o kadar eminim ki.
"Can yakan canı yanacağı günü beklesin."

Yazı çok güzel, yazanın da alıntılayanında yüreğine sağlık yalnız alıntı yazıları uygun bölüme taşımamız gerekiyor ve yazılarda link vermiyoruz, hele de bu linkler üyelik isteyen site linkleriyse.

Farkında değilim. Emek çalmak gibi olmasın diye bu şekilde paylaşım yaptım. Sizin de yüreğinize sağlık ablacığım ❤️

X