Gözde kılcal damar çatlaması?

Astoria

for whom the bell tolls... time marches on.
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
17.147
52.905
31
Edit: Konu 1 yıl önce açıldı arkadaşlar biri hortlatmış, yeni gibi yazmayın. :)

Merhaba arkadaşlar

Yeri burası değil biliyorum ama sağlıktan dolayı hemen cevap alırım diye buraya yazmak istedim. Mune beni affet nolursun :)

Kızlar gözümün iris kısmının hemen üstünde mercimek büyüklüğünde kanlanma var. Kılcal damar çatlaması sanırım bu. Yarın Pazar, göz hastanelerinde doktor bulur muyum bilmiyorum muhtemelen Pazartesi gitmem gerekecek ama bu giderek büyür diye korkuyorum. Aynaya tesadüf bakmasaydım fark etmeyecektim korktum görünce de. Kendi kendine geçer mi bu, nasıl geçirebilirim? Başına gelen varsa yardımcı olabilir mi rica etsem?

Son düzenleme:
Geçmiş olsun astoria bir darbe falan almadiysan yorgunluktan kaynaklanabilir bir acile gitsen en azından .Biraz dinlenmis siyah çay yorgunluğa ve kızarıklara iyi gelebilir ama yinede sabah ilk iş acil olsun insallah kötü birşey yoktur...

Geçmiş olsun astoria bir darbe falan almadiysan yorgunluktan kaynaklanabilir bir acile gitsen en azından .Biraz dinlenmis siyah çay yorgunluğa ve kızarıklara iyi gelebilir ama yinede sabah ilk iş acil olsun insallah kötü birşey yoktur...

Acile gitmeyi düşündüm ama ağrı falan hiçbir şey yok o kadar acillik insan varken meşgul etmek istemem doktorların da canı burnunda zaten. Özel göz hastanelerine gideyim demiştim ama ben de panikledim şu an başıma ilk kez geliyor. Çok sağol canım umarım yoktur kötü bir şey.

Geçmiş olsun Astoria benim de başıma gelmişti. Göz kapağını kaldırınca görünüyordu, ben de tesadüf görmüştüm. Doktora gittiğimde stresten, uykusuzluktan, ani tansiyon değişimlerinden olabilir demişti. Damla vermişti sadece sonra da geçmişti zaten.

Göz yorgunluğundan büyük ihtimalle :KK66: bir iki gün gecmezse dr a git canım mutlaka ağrı yok diyorsun gecer muhtemelen

Geçmiş olsun Astoria benim de başıma gelmişti. Göz kapağını kaldırınca görünüyordu, ben de tesadüf görmüştüm. Doktora gittiğimde stresten, uykusuzluktan, ani tansiyon değişimlerinden olabilir demişti. Damla vermişti sadece sonra da geçmişti zaten.

Çok teşekkür ederim rahatladım şu an. :) Keşke benim de göz kapağımı kaldırınca görünseydi, korkunç gözüküyorum tüm gözümü kaplayacak diye korkuyordum ksjdjf. Göz doktoruna gideyim de damla yazsın bari herhalde kendi kendine geçmiyor. Tekrar teşekkürler canım :)

Göz yorgunluğundan büyük ihtimalle :KK66: bir iki gün gecmezse dr a git canım mutlaka ağrı yok diyorsun gecer muhtemelen

Tek korkum tüm gözümü kaplaması. Bir de böyle bir olayı ilk kez görüyorum, kimse de beni görmedi bugün. Aynaya bir baktım şok geçirdim ahaha. Teşekkür ederim geçer umarım. :)

Tek korkum tüm gözümü kaplaması. Bir de böyle bir olayı ilk kez görüyorum, kimse de beni görmedi bugün. Aynaya bir baktım şok geçirdim ahaha. Teşekkür ederim geçer umarım. :)
Ben eşimden antremanlıyım gözleri ileri derecede bozuk lens kullanıyor gözü yorulunca kızarıyor zaman zaman

Çok teşekkür ederim rahatladım şu an. :) Keşke benim de göz kapağımı kaldırınca görünseydi, korkunç gözüküyorum tüm gözümü kaplayacak diye korkuyordum ksjdjf. Göz doktoruna gideyim de damla yazsın bari herhalde kendi kendine geçmiyor. Tekrar teşekkürler canım :)

Geniş bi alanda mı bayağı? Yani ilk gördüğünle şimdiki arasında fark var mı canım arttı mı? Ya da baş ağrısı var mı? Herhangi bir tansiyon problemin var mı?Bunlar da önemli çünkü hani belki benimkiyle aynı durum olmayabilir.

Geniş bi alanda mı bayağı? Yani ilk gördüğünle şimdiki arasında fark var mı canım arttı mı? Ya da baş ağrısı var mı? Herhangi bir tansiyon problemin var mı?Bunlar da önemli çünkü hani belki benimkiyle aynı durum olmayabilir.

İrisin yani göz çeperinin desem daha doğru olur herhalde hemen yanında mercimek büyüklüğündeydi baktım hala öyle. Ağrı da yapmadı, tansiyon problemim de yok. Son zamanlarda pcden makale okuyordum ondan mı oldu acaba zorladım mı diye düşündüm ama daha önce de çok pcden okuma yapmışlığım var hiç başıma gelmemişti ya.

İrisin yani göz çeperinin desem daha doğru olur herhalde hemen yanında mercimek büyüklüğündeydi baktım hala öyle. Ağrı da yapmadı, tansiyon problemim de yok. Son zamanlarda pcden makale okuyordum ondan mı oldu acaba zorladım mı diye düşündüm ama daha önce de çok pcden okuma yapmışlığım var hiç başıma gelmemişti ya.

Evet canım ya çok fazla pcye bakmaktan olmuş olabilir. Benim de bayağı uykusuz kaldığım bi dönemden sonra olmuştu. Biraz dinlendir gözünü ama yarın şiddetli baş ağrın olursa ya da böyle bi yere bakarken siyah noktalar görme gibi bi durum olursa acile gidersin. Şimdilik sanki benim durumla aynı gibi görünüyor. Ben de bi an görünce çok korkmuştum:) Sonra damla kullanınca bi kaç güne dağılıp geçmişti.

Geçmiş olsun canım haberle lütfen durumunu.

Yazarım canım çok teşekkür ederim ilgin için :)

Evet canım ya çok fazla pcye bakmaktan olmuş olabilir. Benim de bayağı uykusuz kaldığım bi dönemden sonra olmuştu. Biraz dinlendir gözünü ama yarın şiddetli baş ağrın olursa ya da böyle bi yere bakarken siyah noktalar görme gibi bi durum olursa acile gidersin. Şimdilik sanki benim durumla aynı gibi görünüyor. Ben de bi an görünce çok korkmuştum:) Sonra damla kullanınca bi kaç güne dağılıp geçmişti.

Ya nolur senin durumunla aynı olsun ksjdjf. Evde de şu gözyaşı damlalarından varmış onu damlattım ama işe yarar mı bir fikrim yok. Mutlaka doktora görüneceğim ama en azından içim rahatlasın. Çok sağol ya cidden çok yardımcı oldun bana. :)

Benimde olmuştu bir süre önce..çok öksürmekten olmuştu.
Sende de böyle bir durum oldu mu?Öksürük,aniden hızla hapşırma gibi basınca sebep olan bir durum?
Yinede bir göz doktoruna git ama.Gecmis olsun.

Benimde olmuştu bir süre önce..çok öksürmekten olmuştu.
Sende de böyle bir durum oldu mu?Öksürük,aniden hızla hapşırma gibi basınca sebep olan bir durum?
Yinede bir göz doktoruna git ama.Gecmis olsun.

Yok olmadı ya hatırlayamadım öyle ciddi bir öksürme hapşurma. Bilgisayara çok bakmaktan gözümü kuruttum herhalde ondan keşke damla damlatsaydım, ilk kez böyle bir şey yaşıyorum. Gideceğim zaten de Pazar günü acil dışında doktor bulacağımdan emin olamadım. Çok teşekkür ediyorum. :)

Benim göz içimde değil ama hemen alt derisinde oluştu birden bire dün gece! Çok aşırı baharatlı tavuk yedim , midem fenalaştı ve istifra ettim. Aynaya bakınca gözlerime inanamadim arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Gözlerimin çevresi şuan kırmızı boya ile boyanmış gibi bir sürü noktacik :KK43: geçer mi bunlar, nedir tedavisi?

Bebegimde olmustu ayni sey gozunu tirmalamisti tirnagiyla mercimek tanesi buyuklugunde kan oturmustu gozune uc dort gune gecmisti. Kendiliginden gecer merak etmeyin.

Yine de bir doktora görünün ama muhtemelen yorgunluktandır benim de migrenim tuttuğunda veya çok yorulduğumda oluyor. Ama göz tansiyonu vs de olabilir doktora görünmekte fayda var

X