Gözleriniz İçin Farklı Makyaj Teknikleri

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.103
1.941
Göz makyajınıza önem veriyor ve farklı teknikler denemek istiyorsanız, önerilerimize bir göz atın...

Eyeliner ile farklılık
Gözlerinize belirgin bir anlam katan eyeliner’ i farklı şekillerde uygulamaya ne dersiniz? Bunun için öncelikle göz kapaklarınıza açık tonlarda bir far uygulayın.

Ardından kirpik diplerinize siyah krem eyeliner ile kalın ve dışa doğru sivri bir çizgi çekin. Tercih ettiğiniz herhangi bir renk far ile eyelinerin üzerinden hafifçe geçin. Sonrasında bakışlarınızı iki kat maskara ile güçlendirin.

Metalik bir dokunuş

Altın, gümüş veya bakır renklerinden teninize uygun olanını seçin. Esmer veya hafif bronz tenliler için altın far oldukça güzel duruyor. Altın renkli farınızı bir fırça ile göz kapağınıza dağıtın ve ince bir çizgi halinde eyeliner sürün.

Aynı göz farını göz altlarınıza da fırça ile dağıtarak uygulayın. Kirpik diplerinize koyu gri başka bir renk far ile gölgelendirme yapın ve iki kat rimel uygulayın. Böyle bir göz makyajı için dudaklarınıza açık bir pembe rengi kullanabilirsiniz.

Kışkırtıcı dumanlı mavi
Mavi tonlarında iki farklı göz farını birbiri ile karıştırın ve göz kapağınıza uygulayın. Göz çukuruna koyu renkte olanı ile gölgelendirme yaparken, kaş kemiğinize daha açık renkte olanını sürün.

Koyu lacivert ya da kahve tonlarında ışıltılı bir göz kalemini göz çizginizin içine uygulayın. Alt kirpik diplerinize yine koyu tonlarda bir mavi renk far sürün ve son olarak kirpiklerinizi rimelleyin.mahmure