Erkek İnfertilitesi Grade 3 Varikosel + TSH Yükseliği

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

in_cim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2016
900
506
Merhaba Arkadaşlar,

Eşime Grade3 Varikosel teshisi konuldu. Sperm değerlerimiz 1milyon ve 3 milyon arasında değişiyor.

Yaşım :34 Amh en son 2,77 idi.

Tam Tüp bebege karar verdik şuana kadar bende hiç sorun yokken TSH yüksekliği çıktı ( 5,84 ) ve 3cm kist görüldü.

En iyi ihtimalle Şubat ayındaki regl ile sürece başlayacağız.

Biz vakit kaybetmemek adına direkt tüp bebek yapalım dedik ama bu değerlerle yapılmıyor o zaman varikosel ameliyatı mı olsak dedik.

Ameliyar sonrası değerleri düşenler igördükçe de o düşünceden de uzaklasıyoruz.

Kısır döngü içerisindeyiz , Fikirlerinize ihtiyacım var ?

Varikosel Ameliyatı olup 6 ay geçtikten sonra mı tüp bebek yaptırsak , yoksa ameliyatı beklemeden uygun olursam Şubat \mart gibi mi tüp bebek yapsak ?

Merhaba Arkadaşlar,

Eşime Grade3 Varikosel teshisi konuldu. Sperm değerlerimiz 1milyon ve 3 milyon arasında değişiyor.

Tam Tüp bebege karar verdik şuana kadar bende hiç sorun yokken TSH yüksekliği çıktı ( 5,84 ) ve 3cm kist görüldü.

Biz vakit kaybetmemek adına direkt tüp bebek yapalım dedik ama bu değerlerle yapılmıyor o zaman varikosel ameliyatı mı olsak dedik.

Varikosel Ameliyatı olup 6 ay geçtikten sonra mı tüp bebek yaptırsak , yoksa ameliyatı beklemeden uygun olursam Şubat \mart gibi mi tüp bebek yapsak ?
Uygun olursan tüp bebek yaptır. Ama inşallah inşallah hamile kalırsın tüp bebegede gerek kalmaz🥰 çevrende çok tüp bebek yapmaya giderken hamile oldugunu öğrenen arkadaşlarım var Allah dan ümidini kesme

Merhaba Arkadaşlar,

Kesinlikle varikosel ameliyatı olsun eşiniz ve biz sizinle şuanda aynı durumdayız , eşimde varikosel çıktı bende de TSH yüksek çıktı değerim 4 idi . Doktorum da dediki tüp bebek düşünsen bile eşin ameliyat olmadıktan sonra sperm kalitesiz kalıcak varikosel hep bir engeldir aslında dedi . Bizde dün ameliyatı atlattık şükür 🙏 korkmayın , öyle ilk 2 gün agrısı oluyor çok çabuk atlatıyorlar . Bana da ilaç yazdı TSH düşsün diye kullanıyorum. 3 veya 6 ay sonra hamilelik haberi almazsanız işte o zaman gelin dedi doktor . Ama inanın etrafımda bu ameliyatı olupta güzel sonuç almayanı henüz görmedim ben , bence kesinlikle olun bu ameliyatı zaten çok çabuk atlatılıyor hem zaten olmazsanız ciddi boyuttu kısırlığa neden oluyor maalesef ben çok araştırdım çok üstünde durdum ama ne yazıkki çok önemli bir ameliyatmış aslında varikosel hem bir engelmiş spermin gelişmesine üremesine , hareket felan hep engel oluyormus . Bende 2 yıldır çocuk istıyorum ne yaptıysak bulamadık sebebini en sonunda eşimde böyle ameliyat olunca biz şükür ettik daha 🙏 🙏 bakalım güzel sonuç alırsam kesinlikle yazıcam tekrar .. sizde kesinlikle ameliyatı olun derim 🙏

Kesinlikle varikosel ameliyatı olsun eşiniz ve biz sizinle şuanda aynı durumdayız , eşimde varikosel çıktı bende de TSH yüksek çıktı değerim 4 idi . Doktorum da dediki tüp bebek düşünsen bile eşin ameliyat olmadıktan sonra sperm kalitesiz kalıcak varikosel hep bir engeldir aslında dedi . Bizde dün ameliyatı atlattık şükür 🙏 korkmayın , öyle ilk 2 gün agrısı oluyor çok çabuk atlatıyorlar . Bana da ilaç yazdı TSH düşsün diye kullanıyorum. 3 veya 6 ay sonra hamilelik haberi almazsanız işte o zaman gelin dedi doktor . Ama inanın etrafımda bu ameliyatı olupta güzel sonuç almayanı henüz görmedim ben , bence kesinlikle olun bu ameliyatı zaten çok çabuk atlatılıyor hem zaten olmazsanız ciddi boyuttu kısırlığa neden oluyor maalesef ben çok araştırdım çok üstünde durdum ama ne yazıkki çok önemli bir ameliyatmış aslında varikosel hem bir engelmiş spermin gelişmesine üremesine , hareket felan hep engel oluyormus . Bende 2 yıldır çocuk istıyorum ne yaptıysak bulamadık sebebini en sonunda eşimde böyle ameliyat olunca biz şükür ettik daha 🙏 🙏 bakalım güzel sonuç alırsam kesinlikle yazıcam tekrar .. sizde kesinlikle ameliyatı olun derim 🙏

Cevabınız için teşekkür ederim.

Sperm değerleniz nasıldı acaba ? Öncesinde sperm dondurma önerdiler mi ?

SGK varikosel ameliyuatını karsılamıyor. Siz hangi hastanede oldunuz doktoru önerir misiniz?

Ameliyat sonrası spermlerin sıfırlanma riskide varmıs o yuzden ameliyata biraz mesefaleyim aslında

Cevabınız için teşekkür ederim.

Sperm değerleniz nasıldı acaba ? Öncesinde sperm dondurma önerdiler mi ?

SGK varikosel ameliyuatını karsılamıyor. Siz hangi hastanede oldunuz doktoru önerir misiniz?
Sperm değerleri olarak bizim tek sıkıntımız spermlerin sayısı normal yüksekti fakat , hareketlilik çok düşüktü morfoloji de düşüktü . Bize doktor dediki varikosel engel oluyor isterseniz aşılama yada tüp bebek yapın ama asla sonuç alamazsınız çünkü bu bir engel kalitesiz spermler bunlar dedi . Kesinlikle önermem dedi sperm dondurma işlemini de çünkü zaten ameliyattan sonra çok daha değerler yükseliyor . Bazı insanların ki zaman alıyor bazılarının ki ise düzenli beslenme ile cok daha hızlı düzeliyor . Keçi boynuzunu da zaten ilk doktorum önerdi . Sonra araştırınca hemen uygulamaya geçtim ..

Varikosel ameliyatı tüm devlet hastanelerinde yapılıyor bizde Kocaeli Gebze’de oturuyoruz , Fatih devlet hastanesinde doktorun adı Aziz köksunay çok memnun kaldık . SGK karşılıyor bir kuruş dahi vermedik , bide mesela sana gün veriyorlar mesela çarsamba günü ameliyat dediler ama salı günü akşam 5 gibi gelin yatış dedi gittik kaldık ertesi gün çarsamba günü sabah 8 buçukta ameliyat gerçekleşti eşim 3 saat kaldı ameliyatta ama çıktığında çok az agrısı oldu doğal olarak ertesi gün taburcu ettiler persembe günü , eşim 2. Gün hemen ayaklandı yavaş yavaş yürüdü işte toparlanıyoruz artık . Korkmayın olur mu yapın kurtulun hemen Allah korusun kısırlığa sebep oluyor geç kalmayın derim açıkçası

Ameliyat sonrası spermlerin sıfırlanma riskide varmıs o yuzden ameliyata biraz mesefaleyim aslında
Doğrudur böyle bir riskte vardır elbet ama bu şekilde de zaten var olan spermi de yok ediyorsunuz ona bakarsanız her gün gittikçe daha da engel oluyor varikosel gerçekten öyle çok korkulacak bişey değişmiş bende sizin gibi endişeliydim aslında , çok düşündük ne yapsak diye ama doktorumuz çok güzel aydınlattı bizi .. Düzenli beslenin dedi sağlıklı şeyler tüketin dedi ve hareketsizlikte varikosele sebep oluyor dedi o yüzden spor yapın elinizden geldiğinizce dedi bize , bence içiniz ferah olsun korkmayın . Zaten çok da yol denemişsiniz ama sonuç anlamamışsınız. Şansınızı deneyin zaman kaybetmeyin derim . Sonrasında hemen 2 ay gibi süre verin kendinize deneyin normal yolla , baktınız bir sonuç yok hemen tüp bebek ile yola girin derim yine tabi siz daha iyi bilirsiniz

Benimde eşim varikosel ameliyatı oldu. Daha bir ay oldu ama aklımda hep bir şüphe ya daha düşerse diye. Ama hiç komplikasyon olmadı çok rahat atlattı şmdi vitamin kullanıyor. Sizin bu yazdklarınız bana çok iyi geldi inşallah en kısa zamaanda gebelik haberinizi paylaşırsınjz. Doktor gerçekten 3-6 ay sonra gebelik olmazsa mı dedi.

Tsh doğru doz ayarı ile 1 aylık ilaç tedavisiyle düzene giren bir şey. Dert edilecek bir şey değil.
O yüzden önceliğiniz varikosel olmalı diye düşünüyorum

X