Grmce, Gelin - Gelin, Grmce..

tuttifuritti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2009
22
0
merhaba arkadaşalar kafama takılan bir sorun var görümcemle ilgili sizinlede paylaşmak istedim.
1 ay sonra düğünüm var. Bir yandan hazırlıklarla uğraşırken diğer yandanda görümcemin bana söylediği şey kafama takılıyor . Bana söylediği şu bende düğünde beyaz bir elbise giyeceğim elbisemi aldım bile bende dedimki iyi bakalım gelin görümce polemiğine sokma bizide dedim konu kapandı çokda önemsemedim sonra kime söylesem herkes ayıpladı bu ne görgüsüzlük görümcenin yaptığı çok ayıp kendisi evlenmiş herşeyi tam anlamıyla yaşamış sana neden böyle bir saygısızlık yapıyor bu ne kıskançlık içindemi kaldı gelinlik giymek duvakta taksın bütün tanıdıklarım bu şekilde yorum yaptı ben ilk başlarda çok takmamıştım böyle söylelince açıkcası takmaya başladım huzursuzlanıyorum bu durum karşısında. şimdi düşünüyorumda neden böyle bişey yaptıgörümcem siz olsanız görümcemin bu yaptığını nasıl karşılardınız? görümcemmi hatalı burda? yoksa ailemin söyledikleri doğrumu gerçekten?

a.s
merhaba arkadaşalar kafama takılan bir sorun var görümcemle ilgili sizinlede paylaşmak istedim.
1 ay sonra düğünüm var. Bir yandan hazırlıklarla uğraşırken diğer yandanda görümcemin bana söylediği şey kafama takılıyor . Bana söylediği şu bende düğünde beyaz bir elbise giyeceğim elbisemi aldım bile bende dedimki iyi bakalım gelin görümce polemiğine sokma bizide dedim konu kapandı çokda önemsemedim sonra kime söylesem herkes ayıpladı bu ne görgüsüzlük görümcenin yaptığı çok ayıp kendisi evlenmiş herşeyi tam anlamıyla yaşamış sana neden böyle bir saygısızlık yapıyor bu ne kıskançlık içindemi kaldı gelinlik giymek duvakta taksın bütün tanıdıklarım bu şekilde yorum yaptı ben ilk başlarda çok takmamıştım böyle söylelince açıkcası takmaya başladım huzursuzlanıyorum bu durum karşısında. şimdi düşünüyorumda neden böyle bişey yaptıgörümcem siz olsanız görümcemin bu yaptığını nasıl karşılardınız? görümcemmi hatalı burda? yoksa ailemin söyledikleri doğrumu gerçekten?
SEN NİYE DÜŞÜNÜYORSUNKİ KENDİ GÖRGÜSÜZLÜĞÜ KENDİ REZİL OLACAK SONUÇTA O SENİN GECEN OLACAK VE GÖZLER SENİN ÜZERİNDE OLACAK GÖRÜMCENDE AYIPLANDIĞIYLA KALIR OTURUR AŞAĞIYA. BOŞVERRRRR SEN KENDİNLE İLGİLEN

a.s
SEN NİYE DÜŞÜNÜYORSUNKİ KENDİ GÖRGÜSÜZLÜĞÜ KENDİ REZİL OLACAK SONUÇTA O SENİN GECEN OLACAK VE GÖZLER SENİN ÜZERİNDE OLACAK GÖRÜMCENDE AYIPLANDIĞIYLA KALIR OTURUR AŞAĞIYA. BOŞVERRRRR SEN KENDİNLE İLGİLEN

yaa nebilim bütün çevrem öyle söyleyince takmaya başladım bende ister istemez

bence hoş bişey değil tabi,
ama çok da takılma,her düğünde gelinin kim olduğu zaten bellidir.
Boş ver o da gönlünü eğlesin,gamyoncuiremsu

bence hoş bişey değil tabi,
ama çok da takılma,her düğünde gelinin kim olduğu zaten bellidir.
Boş ver o da gönlünü eğlesin,gamyoncuiremsu

ilk başlarda hiç takmadım çevremden gelen yorumlar sayesinde kafama takmaya başladım görümcemde bilmiyor sanırım ne yaptığını

cnm bencede takma bu olay çok oluyo genelde çok duydum
bu senin düğünün beyaz giycek olan kişi sensin eğer da giyerse o yadıganır,
hiç takma için rahat olsun

ya anlamıyorum insanları. neden beyaz giyme gereği duyarlarki. hiç hoş değil. zaten gözler gelinin üzerinde olacak. en güzel gelindir düğünde kimse yarışamaz. görümcen beyaz giyip sırıtacak ve herkes ayıplayacak. şöyle düşün bırak hiç takma onu ayıplasınlar. sen bol bol göbek at oyna. sakın yüzünü asma o gün senin günün prensesler gibi olacaksın. sakın kendini üzüp görümcenin giydiği için moralini bozma.

bu ne görgüsüzlük yaa bide görümce üstelik bırakta kızcağız anlının akıyla taşısın beyaz gelinliğini sen niye gölge edip kızı üzüyosun kendinide rezil ediyosun hiç takma canım sen o gece çok güzel olucaksın görümcende eleştirilir ancak rezil olmuş bir şekilde döner evine sen mutluluğunun tadını çıkar

Ne yaparsa yapsın, ister kasıtlı ister değil, ne giyerse giysin, beyaz ya da siyah, o gecenin yıldızı sen olacaksın..

Çünkü sen gelinsin..

Sakın takılma..

Ama herkes de onun kasıtlı giydiğini düşünecek, bırak o düşünsün..

Benim görümcem de beyaz giymişti..
Valla hiç öyle düşünmek de gelmedi aklıma...
Biraz da çevrenizden duyduklarınızla gaza gelmişsiniz.Boşverin herkesin her dediğini duymayın. Zaten bu gelin görümce ilişkisi çok hassastır. Daha evlenmeden aranızı bozmayın. Nasıl olsa evlendikten sonra birbirinize güceneceğiniz daha çççoooookkk şeyler yaşayacaksınız..
Elbisenin rengine çok da takılmayın..

Bu kadar takılmayın lütfen bunlar basit konular...
Sonuçta sen görümceni tanıyorsun, ii niyetli olup olmadığınıda tahmin edebilirsin...
Belki kötü niyetli değildir, sadece düşünememiş olabilir....

zavallı evlenesi varmış ondan

sahtesini yaşayacak o gün beyaz giyerek

:roflol:

Salla gitsin, millet seni degil görümceni ayiplar..

hem ben olsam böyle seyleri hic kafama takmam, o günün tadini cikaririm..

Sonucta sen yanlis bir sey yapmiyorsun..

görümcesi basbaya kasıtlı yapıyor işte rekabet içinde kıskançlık göstergesi başka renk yok sanki kötükedihüso

taktığın şeye bak ben sna başımdan geçeni anlatayımda gül biraz benim görümcem nişanımda benim elbisemin aynısından almış giymek için allah bana bunu bir şekilde gösterdi yeni bir kıyafet diktirdim kendime nişanda suratını görmen lazımdı çok eğlenceliydi ben görümceleri hiç dikkate almıyorum onlar zurnanın son deliği çünkü kaydirigubbakcemile3

Öyle basit bir konu ki. Kafana takmaya değmez bile güzelim. Başka sorun olmasın yeter. Ne giyerse giysen boşverrrr. Yıldız sen olacaksın bu bir gerçek :)) Şimdiden mutluluklar dilerim.

taktığın şeye bak ben sna başımdan geçeni anlatayımda gül biraz benim görümcem nişanımda benim elbisemin aynısından almış giymek için allah bana bunu bir şekilde gösterdi yeni bir kıyafet diktirdim kendime nişanda suratını görmen lazımdı çok eğlenceliydi ben görümceleri hiç dikkate almıyorum onlar zurnanın son deliği çünkü kaydirigubbakcemile3

hahaha zurnanın son deliği ama gelinimizle rekabet içinde ayy nasıl sinirlendim görümcene tuttifuritti çok görgüsüz kızz

X