Güçlü kadın olmak..

papatyasevilir

Canım kendim♥️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2013
1.520
437
Benim en zayıf yanım( ben son 2 senedir böyle görüyorum), sıcakkanlı, kanaatkar,kin tutmayip yumuşak yüzlü olmam.. Kendimden önce hep birilerini düşünürüm.Hatta kendimi zorlarim kabul görülmek için Amma....30 yaşından sonra bir şeyler oldu bana artık samimiyete inanmıyorum yeni tanığım insanların yarısından fazlası,açık aramak, yaralamak derdinde.. Bu saatten sonra ne kadar değişirim bilmem ama hiçbir şey yapmamak da bana yeterli gelir..Yalnız olmak yalnız hissetmekten daha kolay olmalı.En son olarak şunu anladım ben en çok kendimi sevmiyormuşum.Once kendini ilk sıraya almakmiş sır..Burdan özellikle 20 li yaşlardaki ben lere (!) Sesleniyorum... (Söz Alıntıdır)

Eklentiler

• Screenshot_20201231-140118~2.png
    Screenshot_20201231-140118~2.png
    593,6 KB · Görüntüleme: 152
Güçlüydünüz artık salıverdiniz mi güçsüzdünüz artık güçlü olmaya mı karar verdiniz orayı anlamadım. Ha güçlü olmak yazdığınız şeyler değil o ayrı

Sıcakkanlı olmak, kin tutmamak neden zayıf taraf olsun?
Diğer yazdıklarınızda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Güçlü olmak yalnız olmak mıdır?

Güçlü kadın olmak nedir, kurallarini kim belirlemistir?

Ben neden sevmiyorum güçlü kadın ifadesini 😒

Son düzenleme:
Herkese yaranmak güç değildir ama kimse anlamasa da san kötülük yapan ya da kuyunu kazan ya da küçük tebessümlerle laf sokan insanlara cevap vermeyip üstüne onlara iyilik yapman bence güçtür her insanın harcı değildir. Hırslarından arınman gerekir vs. Haa özgüvenin düşük olduğu için değil sen öyle istediğin icin ise öyledir. Diğer türlüsü olmaz. Ama bana bir şey yaptı ben de dünyayı dar ettim demek güç göstergesi sayılmaz pek de. Sizin derdinizi pek de anlamadım sizinki güven düşüklüğünden geliyor sanırım.

Bir şeyler yaşayıp bir sonuçlara varmışsınız ama o işler öyle olmuyor.
20-25-30 yaşlarımda güçlü birey tanımlarım farklıydı.
33 yaşındayım, yine farklı.
anne olmadan önce farklıydı, anne olduktan sonra farklı.
Hayatımdaki kişiler değiştikçe farklılaştı.

değişmeyen şey şu,
gücünüzü bencillikten ve altı boş özgüvenden alıyorsanız, 3 gün falan sürüyor :)
Bir yolculuk gibi dusunun. Dinamik bir süreç hayat, iniş çıkış olacak. Siz buna uyum Sağlamaya ne kadar hazırsanız, o kadar rahatlarsınız.
çok sert olursanız kırılır, çok yumuşak olursanız dağılırsınız.
dengeyi unutmayın.
iyi niyetli olun, saf olmayın.
Çok sevin ama sevginiz gözünüzü kör etmesin
Fedakarlık yaparken karşılık beklemeyecek kadarını yapın.
Yalnızken de güçlü olursunuz ama birlikteyken daha kolay güçlü olursunuz :)

Bir şeyler yaşayıp bir sonuçlara varmışsınız ama o işler öyle olmuyor.
20-25-30 yaşlarımda güçlü birey tanımlarım farklıydı.
33 yaşındayım, yine farklı.
anne olmadan önce farklıydı, anne olduktan sonra farklı.
Hayatımdaki kişiler değiştikçe farklılaştı.

değişmeyen şey şu,
gücünüzü bencillikten ve altı boş özgüvenden alıyorsanız, 3 gün falan sürüyor :)
Bir yolculuk gibi dusunun. Dinamik bir süreç hayat, iniş çıkış olacak. Siz buna uyum Sağlamaya ne kadar hazırsanız, o kadar rahatlarsınız.
çok sert olursanız kırılır, çok yumuşak olursanız dağılırsınız.
dengeyi unutmayın.
iyi niyetli olun, saf olmayın.
Çok sevin ama sevginiz gözünüzü kör etmesin
Fedakarlık yaparken karşılık beklemeyecek kadarını yapın.
Yalnızken de güçlü olursunuz ama birlikteyken daha kolay güçlü olursunuz :)
Peki hocam arada bir saflık yapıp bazen de sert olursak, bizi güçlü kadın olmaktan men ederler mi?

güçlü kadın tanımınız ne burada tam olarak ya da genel olarak?
güçlü kadın daha doğrusu güçlü insan olmak çok övülecek bir şey mi tam anlayamıyorum. yerine göre güçlü, yerine göre en güçsüz ben olurum herhalde.
bende sıcakkanlı, kin tutmayan bir insanım, eğer güçlü olmak başka türlü oluyorsa güçlü olmak için ne yapmalıyım yapımı mı değiştireceğim?
herkesin samimiyetsiz gelmesi bence normal bir şey değil hatta bunalımda bile olabilirsiniz, mutlaka insanın cevresinde her şeyini paylaşabildiği bir dostu vardır. ama siz kendinizi böyle mutlu hissedecekseniz tabi öyle olsun ama buna güçlü kadın değil de mutlu kadın diyelim Hoppa

Benim en zayıf yanım( ben son 2 senedir böyle görüyorum), sıcakkanlı, kanaatkar,kin tutmayip yumuşak yüzlü olmam.. Kendimden önce hep birilerini düşünürüm.Hatta kendimi zorlarim kabul görülmek için Amma....30 yaşından sonra bir şeyler oldu bana artık samimiyete inanmıyorum yeni tanığım insanların yarısından fazlası,açık aramak, yaralamak derdinde.. Bu saatten sonra ne kadar değişirim bilmem ama hiçbir şey yapmamak da bana yeterli gelir..Yalnız olmak yalnız hissetmekten daha kolay olmalı.En son olarak şunu anladım ben en çok kendimi sevmiyormuşum.Once kendini ilk sıraya almakmiş sır..Burdan özellikle 20 li yaşlardaki ben lere (!) Sesleniyorum... (Söz Alıntıdır)
Burada dert nerde ?

Guclu kadin tanimiyla bence hepimizi birseyler olmaya yapmaya zorluyorlar gibi hissediyorum. Ben guclu bir kadınmiyim bence evet ama zaman zaman zayifta olabilirim zorlanabilirim kazik yiyebilirim kin tutmam vs vs hayatta stabil olamazsin guclu kadin terimine cok takilmamak lazim bence

X