GÜÇLÜ KADINLAR--Güzel bir yazı

sonsuzluk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2006
20
0
GÜÇLÜ KADINLAR

Güçlü kadınlar vardır,her işlerini kendileri halletmeye çalışan.Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen.Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler.Evdeki tüm tamirat,tadilat işlerinden anlarlar.Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler.Faturalarını kendileri yatırırlar.Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar.Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler.Özgürlüğü severler,dik durmayı da,güçlüdürler çünkü…
Aşık olduklarında hissederek yaşarlar.Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler.Sevdiklerine problem çıkarmazlar.Bütün gün çalışıp durduktan sonra,akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde,hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan,o her neredeyse onun olduğu yere giderler.
Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan,yansıtmazlar çünkü.Para var mı,işyerinde sıkıntı mı oldu,birine canı mı sıkıldı,hiç bunlarla yormazlar birlikte oldukları erkeği.Çünkü istemezler kimse onlara acısın.
Sonra da bir bakarlar ki,bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz.Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür.Eskaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar,bu sefer de sorunlu kadın,kaprisli kadın,tahammül edilmez kadın damgasını yerler.Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar! Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini,içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.
Sonra bir dosttan,eşten,ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış.Erkekler çok severler böyle kadınları.Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok duygusunu okşar erkeğin.Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.
Mesela fatura filan yatıramazlar,anlamazlar çünkü.Nerden yatırılır onu da bilmezler.Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar,çünkü taşıyamazlar onca torbayı.Hep yorgun olurlar,bütün gün spor salonları,kuaför,o mağaza,bu mağaza gezerler.Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar.Akşam eşleri eve geldiğinde,bugün nereye yemeğe gidelim,diye sorarlar.En kötü ihtimal dışardan yemek söylerler.Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar,pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere.Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar.Huysuzluk da ederler,ama bu erkeğin hoşuna gider,çünkü kadın ona muhtaçtır,söylenmeyen güçlü kadının aksine,Hiçbirşeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar.Pek teşekkür etmezler,kıskançlık krizlerini de severler.Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar.Erkekler bu kadınları asla terk edemezler.Çünkü o güçsüz,kırılgan bir kadındır.Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur.Koruyup kollanmalıdır her an o!
Zayıf kadınlar hiç çökmez,buruşmaz ve yıpranmazlar.Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır.Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar.

AYLİN KOTİL SARIGÜL
 
S

SENACE

Ziyaretçi
PAZARLAMA STATÜSÜNDE ŞÖYLE BİR SÖYLEM VAR.
" Kendini satmayı bileceksin"
MESELA NE YAPACAKSIN HEP ÖVÜNÜCEKSİN, ATILACAKSIN, ÜRETMESENDE OLUR.
BU GÜÇSÜZ KADINLAR DA BÖYLE KENDİLERİNİN FARKLI YÖNLERİNİ ORTAYA ÇIKARIYORLAR. HEP ERKEĞİN SİNESİNE İHTİYAÇ DUYAN BİR KADIN GÖRÜNTÜSÜ ÇİZİP ASLINDA KUKLA EDİYORLAR KENDİLERİNE.
YOKSA KADIN KADINDIR. HERBİRİ FARKLI DUYGULARINI ÇIKARIR ORTAYA. SONUNDA DA KİME GÖRE, NEYE GÖRE KİM KAZANIR BİLİNMEZ....
PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SONSUZLUK
 

Aysecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2006
1.128
4
Cok guzeldi tsk, guclu olmak cok guzel ama basarabilene, herkesin guclu kadin olabilmesini isterdim.
 

pegasus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
151
6
54
güçlü kadınları herkes taşıyamıyor ama ben başkalarına sığınıp aptal gibi görünmektense( orda yazılanlardan iki kat daha fazla güçlü biri olan ben
) böyle kimseye ihtiyaç duymadan güç timsali olarak yaşamayı tercih ederim
 
X