Guguk kuşu 2 aydır bizimle

Karpediyem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
37
25
32
Guguk kuşu ya da kumru net bilemiyorum. Gu gu ötüyor sürekli. Balkona yuva yaptı, korkutmamak için yaklaşmıyorum, bakmıyorum bile. Ama 2 ayı geçti burada. Beyaz yumurtaları var foto attım. Bazen gidiyor saatlerce gelmiyor. Bazen başka kuş geliyor o gidiyor. Sanki nöbetleşe gibi. Gu gu ötüyor diğerini çağırıyor sanki...
Ama dediğim gibi 2 ayı geçti pisliyorlar ortalığa artık sıkıldım.
Ayrıca internette 21 gün kuluçka süresi yazıyor, bizimkinin yumurtaları hala duruyor. Ne yapmalıyım?

Benim balkonuma da yuva yapmislardi
Yumurtalar var yazık dokunamayayim dedim.
İlk yaz bu şekilde geçti
6 yılı geçti bu evdeyim hala aynı yere yuva yapmaya geliyorlar
Geçen sene panjurlar vardı cikarttirdim.yuva yapmıyorlar artık ama gelip bakıyorlar panjur olsa yuva yapacaklar.

Yuvayı yikmayin.yavru varsa onlar kış zamanı yavruları alıp gidecekler.ama önümüzdeki sene de yuva için gelirler o zaman yuva yaptiklari yeri kapatın.

Benim balkonuma da yuva yapmislardi
Yumurtalar var yazık dokunamayayim dedim.
İlk yaz bu şekilde geçti
6 yılı geçti bu evdeyim hala aynı yere yuva yapmaya geliyorlar
Geçen sene panjurlar vardı cikarttirdim.yuva yapmıyorlar artık ama gelip bakıyorlar panjur olsa yuva yapacaklar.

Yuvayı yikmayin.yavru varsa onlar kış zamanı yavruları alıp gidecekler.ama önümüzdeki sene de yuva için gelirler o zaman yuva yaptiklari yeri kapatın.
Hiç yavru çıkmadı ki yumurtadan 2 aydır. Yumurtalar boş kuş da boşuna uğraşıyor gibi geliyor bana

Hiç yavru çıkmadı ki yumurtadan 2 aydır. Yumurtalar boş kuş da boşuna uğraşıyor gibi geliyor bana
O yumurtalarin boş olduğunu onlar anlar canım.
Bizden de hiç yavru cikmadi ama sonuna kadar beklediler.
Sonra onları aşağı attılar boştu kışa doğru yuvayı bozup gittiler.ama her sene mutlaka aynı yere gelirler.
Biraz daha sabret.onlar tamamen gidince o yuva yapılan yere çare bul kapat orayı.

O yumurtalarin boş olduğunu onlar anlar canım.
Bizden de hiç yavru cikmadi ama sonuna kadar beklediler.
Sonra onları aşağı attılar boştu kışa doğru yuvayı bozup gittiler.ama her sene mutlaka aynı yere gelirler.
Biraz daha sabret.onlar tamamen gidince o yuva yapılan yere çare bul kapat orayı.
Teşekkür ederim 🙏

Yuva yapmak için buldukları çerçöpe bakınca içim acıdı :/

Kumruysa, onlar dişi-erkek dönüşümlü oturuyorlar yumurtalara. Biri geliyor, diğeri beslenmeye gidiyor.
2 aydır aynı yumurtaların durduğuna emin misiniz? Boş yumurtaları anlayıp yuvadan atıp kırıyorlar çünkü.

Ben farkli bir sey soyleyecegim bu bir deneyim:) gecen sene yaklasik 4 yumurta yaptilar hadi bozmiyim diye balkona girip temizleyemedim yikayamadim balkonu. Her hafta biri gelip yapiyordu. Ucsun diye bekledim falan. 2 ay gecti boyle. Bir baktim bitlenmisiz. 2 defa evi ilaclattim kafayi yiyecektim. Evde kalamadik once sonra odalarda yatamadik. Umarim boyle olmaz sizinki

Bozmak istesem desteğe gerek yok. Yazdım yine yazayım.
Kuluçka süresi 21 gün yazıyor internette bizimki 2 ayı geçti. Gerçekten konu hakkında bilgisi olan ne olduğunu bilir yazar.
Yok gayet bariz destek arıyorsunuz. 2 ay durmuşlar 2 ay daha dursunlar ne zararları var size? Yumurtalar boş ya da dolu ne önemi var? Biri size yumurtalar kesin boş dese bozacaksınız yuvayı belli ki? Yavrusu olmayan kuş can değil mi? Yuvalarını ellerinden almak hakkınız mı?

Yuva yapmak için buldukları çerçöpe bakınca içim acıdı :/

Kumruysa, onlar dişi-erkek dönüşümlü oturuyorlar yumurtalara. Biri geliyor, diğeri beslenmeye gidiyor.
2 aydır aynı yumurtaların durduğuna emin misiniz? Boş yumurtaları anlayıp yuvadan atıp kırıyorlar çünkü.
Evet ağaç dalı ne bileyim hiç bir şey bulamamış ben de ilk gördüğümde çok üzülmüştüm.
Yuvadan aşağı itip kırıyorsa yerde yumurta yok, yumurtayı götürüp başka yere atıyorsa bilemiyorum.
Yorumlarda insanlar beni cani ilan ettiler resmen 🤦🏻‍♀️ ilk defa kuş yuva yapıyor bu kadar uzun sürmesi ilginç geldi neyse bekleyeceğiz bakalım.

Yok gayet bariz destek arıyorsunuz. 2 ay durmuşlar 2 ay daha dursunlar ne zararları var size? Yumurtalar boş ya da dolu ne önemi var? Biri size yumurtalar kesin boş dese bozacaksınız yuvayı belli ki? Yavrusu olmayan kuş can değil mi? Yuvalarını ellerinden almak hakkınız mı?
Şuraya yazdığım iki cümleden kişiliğimi okumaya çalışıyorsunuz. Evet sıkıldım yazdım oraya ama dediğiniz gibi biri olsaydım düşünmeden bozardım yuvayı. İlk defa bir kuş yuva yapıyor, bilgim yok konu hakkında internette yazandan başka... Burda daha önce tecrübesi olanlara soruyorum bakınız az önce biri bu sebepten bitlendiğini evi ilaçlatma gereği duyduğunu yazmış. Bunu okudum diye yuva bozmaya gitmeyeceğim ben ama siz konuşuyorsunuz?

Şuraya yazdığım iki cümleden kişiliğimi okumaya çalışıyorsunuz. Evet sıkıldım yazdım oraya ama dediğiniz gibi biri olsaydım düşünmeden bozardım yuvayı. İlk defa bir kuş yuva yapıyor, bilgim yok konu hakkında internette yazandan başka... Burda daha önce tecrübesi olanlara soruyorum bakınız az önce biri bu sebepten bitlendiğini evi ilaçlatma gereği duyduğunu yazmış. Bunu okudum diye yuva bozmaya gitmeyeceğim ben ama siz konuşuyorsunuz?
Hıhı 😒

X