Gül ve Rozasea Hastalığın Psikolojik Ağırlığı

Rozasea man

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2012
75
15
öncelikle bu konuda buraya baya yazılar yazıcam deneyimler vs..eger varsa gül hastası arkadaslarda onlarda ek ilave yapıp konuyu renklendirebilir..

öncelikle en baştan başlayalım 17 yasınızdasız böyle deli kanlı böyle karizmatik nasıl desem deli dolusunuz arkadaslarınız vs var ama bir günün akşamı yüzünüzde bir kaşıntı oluyor dışarıdasınız aynayada bakmıyorsunuz tabi arkadasın diyor aa güneş dokundu sana sanırım kızarmışsın diyor eve geliyorsun akşamı oluyor hemen annenin kremlerine sarılırsın erkek isen nemlendiri tarzı yada ablanın kremlerine bayan isen zaten vardır senin kremlerin vs fark etmiyor..erkek için geçerli bu neyse sürüyorsun çokta panik yapmıyorsun okula gitmem diyorsun 2 gün sonrada hafta sonu zaten diyorsun 4 gün dışarı çıkmam artık geçene kadar diyip basını yastıga koyuyorsun neyse gündüz oluyor kaşıntı durmuş ama kızarıklık hala duruyor oluyor 2 ci gün oluyor krem devam uyanıyorsun hafif hafiflemiş gibi geliyor neyse bir daha yastık koyuyorsun sabah oluyor yine hafiflemiş oluyor 4 gün oluyor yine koyuyorsun yine hafiflemiş sonra diyorsun ne geçmez şeymiş la diyorsun.. okula gidiyorsun gittigin gün güneşlidir..havası hemen kızarmışsındır ayna bakarsın neyse eve gelirsin hemen doktorun yolu tutarsın annenle babanla her kim varsa evde doktor bakar birşey anlamaz güneşte kalmışsın vs ama dikkat etmezsen egzama olursun gibi bişi der verir bir kaç pişik kremi gönderir neyse geçmez kaşıntı vurur sanki güneş yapıyor demeye başlarsın neyse bir daha gidersin doktor kremleri degişir sonra bakarsın doktoru begenmezsin başka doktora gidersin özel hastanelerden bahsediyorum oda güneş kremi yazar hasass cildin var der sana..neyse onun verdikleri daha kötü yapar..böyle olmaz dersin iyi hastane lazım neyse bulundugunuz ilde cilt üzerine en iyi devlet hastanesin kapısını çalarsın..beklersin sıranı neyse girersin sıra sana gelmiştir daha kapıdan girerken doktor kaşın altından sana bakmıştır oturur oturmaz anlar gül hastasındır..neyse anlatırsın durumu doktor belki başka rahatsızlıgın için geldigini düşünür neyse dersin yüzüm böyle böyle oda der zaten hımm evet fark ediliyor neyse sana diger doktorların verdigi güneş kremi temizleme jelleri yazar sen dersin skk baglı nie ilaç vermio neye dersin krem yazsanız bu ürünler kozmatik ürünler iyi gelmiyor doktor der bu hastalıgın tıpta tedavisi yok malesef ama lazer olucaksan yardımcı olabilirim der..aslında doktorda üzülmüştür gözlerinden okuyabilirsin..neyse nabız 130 a vurmuş şekilde muhayene odasından çıkıp elindeki kagıttaki eczaneleri ararsın neyse ilaçları almak istersin dünya paradır..elin boş gelirsin eve neyse baban annen alır arkadasların sana msj atar napıyorsun ya görünmüyorsun der nerelerdesin der iyi ya napim rahatsızdım dersin neyse sevgilin vardır sürekli der aldatıyormusun beni der hiç ilgisizsin hastayım dersin hadi hadi yeme beni der neyse yüzün resmini atarsın aaaa der şok olur..neyse google arama motorundan gül hastalıgı görsellerine bir bakarsın nabız bu sefer bırak 130 gelmesini 160 sınırına gelmiştir el ayak titrer neyse panik olursun..neyse o gece uyku haramdır sürekli aynaya bakarsın sürekli wc gidersin malum vucut bir heycan yaşadı su içersin yemekten herşeyden kesilirsin günler böyle geçer okula gidiceksin normalde 7 de kalkman gerekken artık 1 saat önce kalkıp duş alman gerek duş alınca kızarıklık 1 saatte geçicektir..sonra tanrıya isyanın başlar..neden ben dersin ? heleki bu yaşta dersin ? neden güneş dersin ? bulutlu hava olsa die dua etmeye başlarsın..neyse arkadasların yine arıyordur görüşelimmi cumartesi gloria da kahve çay içeriz der dersin abi sonra..neyse sevgilin der canım pazar sahile gidelim mi der güneş dokunuyor hop nabız yine 120 gelir ne desem die akşam görüşsek dersin yada hava durumuna bakıp bulutlu bir havayı seçmek istersin kız arkadasın artık aşkım demiyordur..sana kızgındır sende böyle hastayım diyemiyorsun belki geçer 2 ay sonra felan die neyse pazarda ekersin kız arkadasını akşam çıkamıcanı söyler tripli yüzüne kapar..erkeksen aglayamazsın..bayansan aglarsın tabi..neyse bulutlu gün kız arkadasınla görüşürsün hep bulutlu yagmurlu günler neyse kız arkadasın derki :) yaa işte ismin ne ise artık fark ettinmi hep yagmur yagıyor buluştugumuz gün yada havası bozuk oluyor der içinden dersin ahh ahhh bir bilsen içimi dersin evet ya dersin neyse kız arkadsın sık sık kızardın felan der neyse kız arkadsaın havalı gençtin ya yakışıklı yada güzeldin ya ona göre havalı birisi ile çıkıyorsundur mutlaka sonra bu kızarıklık sevgtilin hep gözüne takılır oda yüzüne söylemez alerjiktir belki geçer düşüncesi ile bir süre seninle çıkmaya devam eder sonra yavaş yavaş sogumaya başlar acaba bir bulaşıcı hastalıkmı kaptı die sakın üstüne durmayın gitsin...bunu ben yaşadım o senin beyaz dünyanda gelmişti şimdi hayat sana kırmızı..sonra diger arkadaslarını silersin havalı olanları elinde en samimi bir kaç arkadas kalır.yoldaşların onları bırakma..neyse artık biraz tercübe edinmişsindir artık hastalıgında kontrol altına alıyorsundur artık pek kimse fark etmiyordur gül hastası oldugunu böyle takılıyorsundur yeni yeni arkadaslar edinirsin tekrardan ama bu zaman zafında okulu felan bırakmışsındır artık hayalinde ne üniversite ne başka birşey herşey beyinde degişmiştir..ben napıcam kaygıları vurmuştur artık sana ailene dersin ben okul istemiyorum kızmaya başlarlar ne var yüzünde birşey yok onlar bilemez abi o hastalıgı nasıl zordur..neyse aile fena üstüne gelir okumuyorsan çalışcaksın der sana erkek isen bayan isen çalışmak istemiyorsanda evlenceksin baskıları vardır..cahil bir ailenin bir çocugu isen tabi..neyse çalışmayı denersin onuda yapamazsın güneş maffeder seni neyse kara odana çekilmişsindir odanda bir bilgisayar bir televizyon vardır birde müziklerin alkolde alamazsın sigaraya yüklenirsin o esnada..alkol denersin bakarsın yüzüne dokunur ama sigara etki yapmadıgını fark edersin sigara devam edersin..neyse çevrendekiler komşu sülale dügüne gidersin okulu bıraktıgını söylersin aaa neden derler kötü yapmışsın derler ahhh ahhh gel içime sor dersin bişi demezsin neyse aradan 1 yıl geçer okulu bıraktıgını herkez bilir..artık sana çalışmıyormusun derler hayır dersin artık çevrendeki insanlar seni serseri gibi ön yargılı olurlar işte bu dönem çok kötüdür bazı yaşını almış büyük insanlara saygından birşey demek istemezsin buda bunun bilincinde olurda sana argo kelimeler kullanır çalışmayan adamdan sayılmaz gibi..vs erkek isen bayanda bilmiyorum nasıldır..erkek gözü ile yorumluyorum..neyse sen hepsini yutarsın ama bir yandan sana zor günde böyle davrananları beynine kayıt edersin..neyse intihar dönemin gelir artık sürekli nette farklı kremler ararsın aa bu krem iyi gelir şu krem iyi gelir derken gerçekten biraz olsun seni idare edicek kremler bulursun ama para yoktur alıcak ailede vermez işsizsin boş adamsın yaa sapa saglamsın tek yüzünü bahane ediyorsun onlar için ..saglam tartışmalar yaşarsın annen olsun babanla annen babanı fişekler yada erkek isen bayan gül hastası isen durum yine aynıdır anne her zaman evde babayı fişekler baba çalışırdır dünyadan bir haberdir birde eve gelip böyle sorunlarla ugraşmak istemez..anne ful evdedir senin evde olup temizledigi lavoboya su damlatmanı tahamül edemez..anne ya öyle demez demeyin bunları yaşayın bilmiyorum kültürlü bir ailenin çocugusunuzdur farklıdır cahil bir aileden bahsediyorum sofraya hep birlikte oturmaktan kaçarsınız yine kavga olucak die ayrı yemeye özen gösterirsiniz neyse toplu yiyim ara sıra dersiniz kardesiniz anne baba akşam yemegine oturursunuz yemek yersiniz ama lokmalar bogazınızda adeta sayılır..ben gereksiz biriyim bu evde gibi düşünürsünüz neyse yasınız 17 den 19 gelir artık babanız sizle konuşmaz surat yapayım düzeltsin kendini die düşünür.. babanız kahveye gider orada doldururlar sen bu çocugu şımartıyorsun derler babanıza annenizede günlere gidince kadınlar özellikle size düşman olup dost görünen komşularınız vardır yaa onlar annenizi o toplumda terletir ne iş yapıyor neden çalısmıyor vs gibi babanıza derler kötülük yapıyorsunuz ben olsam evden atardım o çocugu der şimdi böyle yapıyorsun ileride ne olucak derler babanıza bunu diyenlerde ayyaşdır kavede kahvecinin 8 saatlik bayat çayını afiyetle içen insanlardır..bunu diyen insanlar okeyden nevri dönmüş sezonluk iş yapandır hani böyle kültürlü insanlar degildir kültürlü olanlar soruyordu kulagıma gelirdi babanınızın adı her ne ise işte abi çalısmıyor ise vardır bir sorunu der o sorunu bulmak gerek der yoksa bir çocuk neden böyle olsun der sizde tebrik edersiniz bu adamı dersiniz gerçekten kültürlü insanmış neyse bu arada da kırmızı hayatınıza yeni arkadaslar edinmenin yoluna girersiniz sanal sitelerde erkek ise bayanlar ararsınız kız arkadas yada bayan iseniz erkekler ararsınız artık havalı degil ama dürüst olgun kişiler istersiniz..neyse tanıştıgınız kızlar sizi fiziki begenir bir kaç görüşür bırakır çalışmıyorsunuzdur onlarda gereksiz görür yada kırmızılıgınız fark ederler bidaki görüşmesinde geçer geçer kız sizle 4 defa görüşür bakar kırmızılık aynı oda size sallar..bunu sizin yüzünüze söylemez siz anlarsnınız.. neyse alttan alırsınız af edersin her dedigini yersiniz kıskançlık yapmazsınız her dedigine okey verirsiniz arkadas edinmek istiyorsunuz ya neyse böyle böyle 10 kişiden 1 tanesi uzun kalır oda olgun bayandır belkide oda sorunları vardır sizin sorundan degildir başka sorunları vardır evli ise eşi ile problemi vardır bekar ise daha farklı problemleri vardur.sizde gençsinizdir sohbet eder görüşürsünüz böyle gider neyse duygusal anlamda bir arkadasınız olmuş olur herşeyinizi paylaşırsınız iyi olan bayanlarda var olmayan paracı bayanlarda var faturamı ödeyemedim sen öde derler :) dilenci cinsinden senden faydalanmak isteyen bayanlar ama çok iyisi olur yeri ayrı olur param yok görüşemeye gelemiyorum dersin sana der gel sorun degil ben öderim der sonra sana deger veren birisinin olması artık seni intihardan uzaklaştırır yeniden hayata sarılırsın taki aynaya tekrar bakana kadar sonra aynaları kaldırmaya başlarsın odanda ... dişini fırçalarken bile aynaya bakmak istemezsin kızarıklık gözümde büyür diye öyle böyle gider hayat sonra iş bakarsın liseyi artık açıktanmı bitirirsin yada liseyi bitirmişsindir bu hastalıga kapılmışsındır..işleri özellikle avm gibi yerlerde bakarsın kapalı olsun mekan die yada park time yada gece işi gibi iş bulursun çalışmaya başlarsın patronunda seni çok sever gül hastası insanlar çok sakindir mütavazı zor buldukları iş oldugu için işe dört el ile sarılır patron der sen kalıcaksın fazla çalışcaksın der tamam efendim dersin skk yok sana der tamam efendim dersin hani her istedigine tamam dersin oda sever açık olayım..neyse ailen çalışıyorsun ya iyi davranır sana artık ailen gözünde bitmiştir ne yapsalar umrunda olmaz sana öyle baskılar hakaretler etmişler yaşın küçük olsa döverlerdi belkide yaşın büyük ya korkmuşlardır karşılık verirsen senin dövmenden :) neyse hayat böyle gelgit gider askerlik gelir o detayı sonra anlatıcam neyse askerlik yine alır götürür herşeyini zor buldugun işini zor buldugun kız arkadasını sonuçta bir buçuk sene birde askerlikte roza hastalıgın bakımı nasıl olucak kremler sokmak yasaktır skk baglı ilaçta yoktur doktor yazsın birtane kortizonlu kremle nasıl olucak nasıl temizligini yapıcam nasıl kremlenicem nasıl güneşe çıkıp spor yapıcam nasıl sogukta nöbet tutucam gül hastalıgın haklarıda yoktur muaf olsun askerlikten şeker hastası gibi degildir onlar gibi hakları yoktur..aaa ne var yüzünde benimde kızarıyor gibi derler ya. bilmezler kaçtane kremle kalıyor neler yemiyorum neler içmiyorum güneş yüzü bile görmemişsindir azıcık kızarıklık gitsin die neyse devamı sonra :)

Son düzenleme:
X