Gün geçmiyor ki buraya ailemle ilgili bir konu acmayayim

Ben art niyet görmedim.
Devir artık o kadar kötü ki bindin mi indin mi diye sormaları çok doğal . Hem mülakata rahat rahat hazırlanır gidersiniz be var bunda ?

Benim kız kardeşim de 25 yasında her iş çıkısı ya beni ya annemi arar annem cıktım der.

Bu konuda siz çok abartıyorsunuz gibi geliyor bana.
Tavuk suyu ben senı gorunce karnım acıkıyo😬

Evlenmeden önce aynı şekilde benim ailem de böyle bunaltıyordu beni. Ne zaman ki evlendim çocuk sahibi oldum hala aynı şekilde aramalarına veya karışmalarına ragmen hak vermeye başladım.Tek başıma çocuk büyütüyorum ailemden uzak ve şuan umursamaz olsalar, kendi bilir deseler gerçekten üzülürdüm. Ki evlat sahibi olunca ben de daha fazla üzerlerine düşer onlara hak verir oldum. Siz de biraz fazla dolmuşsunuz. Artık çoğu şeyleri size batar olmuş.Üzmeden kırmadan dediginizi yapabilirsiniz bence.

Arkadaşlar sorun gene ailemin beni insandan saymaması. Her aradıklarında mutlaka sinirlendiriyorlar. Öğretmenlik mülakatım olacak. Şehir değişikliği yaptığım için eskiden oturduğum şehirde olacak buraya 3-5 saat arası değişiyor mesafe. Otobüsüne göre. Bugün aradılar mülakatın ne zaman diye sordu babamla annem dedim işte şu tarihte 1 gün önceden gidersin abinde kalırsın di mi dediler.Hayır sabahtan biner giderim dedim. Mülakatım
öğleden sonra çünkü saat 13.30 da , ben buradan 7 de binsem 12 de orada olsam taksi bulamasam dolmuşla gitsem bile yetisirim her türlü. Otogarla okul yakın semtlerde çünkü. Bizimkiler başladı işten izin al demeye ya diyorum izin alamam vermezler (izin alırım ama almak istemiyorum ücret kesintisi oluyor) iş çıkışı bin o zaman dediler işten 7ye doğru çıkıyorum en yakın otobüs saat 10 da eee evden otogara gitmek için taksi kullanacağım mecbur. Gecenin köründe orada olsam oradan tekrar taksiye binip abimin evine gitsem birsürü masraf. Ve yolda ikide bir beni darlayacaklar neredesin binerken haber ver inerken haber ver şöyle yap böyle yap. Neyse diyor ki bunun şakası olmaz illa bir gün önceden bin git. Ya ben kendimi sizden daha çok düşünüyorum dedim. En sonda dedi ki kendin mi gideceksin kardeşinle mi gideceksin ? Orada çıldırdım ya 25 yaşındayım eskiden oturduğum semtte sınava gireceğim kardeşim ne alaka ? Hani desem ki arabası falan var o yüzden diyorlar yok. Ben kendi başımın çaresine bakamam Diye diyorlar. Kendim giderim kardeşim ne alaka dedim Keşke bana söylemeseydin diyo bir de babam ya hem kendileri soruyor irdeliyor hem de cevabı beğenmeyince keşke söylemeseydin oluyor. Bir de gıcık olduğum başka bir şey tam kapanmada maaş alamadık malum bunu da daha önce 2 kere sordu çalışmadığını günlerin ücretini alabilecek misiniz diye hayır dedim. Bugün tekrar sordu. Sanki inadına inadına soruyor gibi geliyor
Sanirim fazlaca israrci bi aileniz var ve siz bundan bunalmissiniz. Sorduklari seyler klasik anne baba sorulari ama oncesini bilemeyiz tabi sizi neden sinirlendirdi

Ben sizi tanıyorum konularınızı.. hem meslektaşız (bende çocuk gelişimciyim) hemde aileler aynı kafada. Herkes ailenize hak vermiş evet iyi niyetliler ama o kadar doldurdular ki bizi her şey batıyor

Seni en iyi ben anlayabilirim
Gercekten soyluyorum

Bende daha 2 gun oncesinden konu actim burdan aldigim tavsiyeleri uygulamayi deniyorum

Suan pazar aksamindan beri annemi aramiyorum paylasimlarini takip etmiyorum senden biraz uzaklasmak istiyorum demek icin

Annemle yasayan kardesim annemle kusmusunuz diye aradi annemin yaninda, yooo kus degilim dedim hadi neyse isim var kapatiyom dedim kapattim

Kardesim Bana geldi annemi aradi goruntulu bebegimi gosteriyo iste, odadan ciktim. Tlfnu kapatana kadar gelmedim
Simdilik bu sekilde gidiyorum
Bende tavsiyeleri buradan aldim
Sandriyon sen varya birtanesin.
Allah yardımcın olsun,Allah rahata erdirsin
#sandriyon

Sandriyon sen varya birtanesin.
Allah yardımcın olsun,Allah rahata erdirsin
#sandriyon
Cok tesekkur ederim, senin enerjini destegini okadar iyi hissediyorum ki :KK68:
Ama ben dun bise yaptim :KK43:
Annem hastaliklari olan birisi, iste depresyon, diyabet, tansiyon, kolestorol, vs vs
Bi kac zamandir bi cay iciyodu tansiyonuna iyi geliyodu, gecenlerde bana turk marketine benden once gidersen al demisti.
Bende turk marketine gitmistim, saglik sonucta dedim msj attim. Neydi senin kullandigin cay marketteyim dedim.
Saatler sonra msjimi gordu cvp vermedi :KK43:
Sonra duyum aldim abimleymis
Kendi bilir, ben iyilik baabinda yazmistim. Bidahada bekle yazarim

Arkadaşlar sorun gene ailemin beni insandan saymaması. Her aradıklarında mutlaka sinirlendiriyorlar. Öğretmenlik mülakatım olacak. Şehir değişikliği yaptığım için eskiden oturduğum şehirde olacak buraya 3-5 saat arası değişiyor mesafe. Otobüsüne göre. Bugün aradılar mülakatın ne zaman diye sordu babamla annem dedim işte şu tarihte 1 gün önceden gidersin abinde kalırsın di mi dediler.Hayır sabahtan biner giderim dedim. Mülakatım
öğleden sonra çünkü saat 13.30 da , ben buradan 7 de binsem 12 de orada olsam taksi bulamasam dolmuşla gitsem bile yetisirim her türlü. Otogarla okul yakın semtlerde çünkü. Bizimkiler başladı işten izin al demeye ya diyorum izin alamam vermezler (izin alırım ama almak istemiyorum ücret kesintisi oluyor) iş çıkışı bin o zaman dediler işten 7ye doğru çıkıyorum en yakın otobüs saat 10 da eee evden otogara gitmek için taksi kullanacağım mecbur. Gecenin köründe orada olsam oradan tekrar taksiye binip abimin evine gitsem birsürü masraf. Ve yolda ikide bir beni darlayacaklar neredesin binerken haber ver inerken haber ver şöyle yap böyle yap. Neyse diyor ki bunun şakası olmaz illa bir gün önceden bin git. Ya ben kendimi sizden daha çok düşünüyorum dedim. En sonda dedi ki kendin mi gideceksin kardeşinle mi gideceksin ? Orada çıldırdım ya 25 yaşındayım eskiden oturduğum semtte sınava gireceğim kardeşim ne alaka ? Hani desem ki arabası falan var o yüzden diyorlar yok. Ben kendi başımın çaresine bakamam Diye diyorlar. Kendim giderim kardeşim ne alaka dedim Keşke bana söylemeseydin diyo bir de babam ya hem kendileri soruyor irdeliyor hem de cevabı beğenmeyince keşke söylemeseydin oluyor. Bir de gıcık olduğum başka bir şey tam kapanmada maaş alamadık malum bunu da daha önce 2 kere sordu çalışmadığını günlerin ücretini alabilecek misiniz diye hayır dedim. Bugün tekrar sordu. Sanki inadına inadına soruyor gibi geliyor
29 yaşındayım sınav mülakat benzeri şeyleri bir kenara bıraktım herhangi bir yere giderken babam kendi arabasıyla bıraktı. Bunu beni kontrol etmek için yaptığını düşünmüyorum geç kalmayım otobüslerde rezil olmayım çaresiz kalmayım diye yaptığını biliyorum. Sabah binseniz arabanın lastiği patlasa motoru arızalansa vs olsa nasıl yetişeceksiniz diye hesap ederek bir gün önceden gidin diyorlar bence.

Sayfaları okuyamadım

Ama burada yazdığını neden onlara söylemiyorsun

Yani “işten çıkınca geç olur, gece yollarda zaman geçirirsem hem siz hem ben tedirgin olurum” şeklinde

Ayrıca uykusuz kalırım diye de eklersiniz

Mesafenin içeriği vs önemli de bir önceki gün yarım gün izin alıp akşama gidip yatıp dinlenip ertesi gün daha rahat olmayı tercih ederim

Parayı da parasız kalıp söylemezsin diye tekrar tekrar soruyor seni düşündüğünden

sen nasıl öğretmen oldun diyesim geldi. bir de mülakata gidiceksin. branşın ne?

29 yaşındayım sınav mülakat benzeri şeyleri bir kenara bıraktım herhangi bir yere giderken babam kendi arabasıyla bıraktı. Bunu beni kontrol etmek için yaptığını düşünmüyorum geç kalmayım otobüslerde rezil olmayım çaresiz kalmayım diye yaptığını biliyorum. Sabah binseniz arabanın lastiği patlasa motoru arızalansa vs olsa nasıl yetişeceksiniz diye hesap ederek bir gün önceden gidin diyorlar bence.
benimkiler de öyle. hala peşimden gelirler sınav olsun mülakat olsun. ben gelmelerini istemesem bile gelirler. anlamadım sorun bizde mi

Bu konuda söyledikleri normal, hatta tecrübe sahibi herkesin söyleyeceği şeyler.
Buradan biri yazsa Karamella bir gün önceden yola çık, git diye hiç batmaz, teşekkür ederim der geçersiniz.
Ama aileniz olur olmadık her şeye karıştıkları için bu da onlardan biri gibi gelmiş size, ama değil, bu sefer değil.

Bu arada aksilik olursa otobüs açısından ve geç kalırsanız ömür boyu bu konudan kurtulamazsınız, olur olmadık her şey için "yine bizi dinleme de gör neler olacak, geçen sefer de dinlemedin, mülakatı kaçırdın" gibi laflar duyarsınız ve o da sinirleri daha çok yıpratır.

Dedikleri gibi yapın, gerekirse söylemeyin öyle yaptığınızı, ama 1 gün önceden gidin.

Ailenizle sanırım bir sıkıntı var benim babamda aynısı derdi ya kacirirsan işini sağlama al siz genel olarak ailenize karşı çok öfkeli siniz konularinizdan bu belli oluyor tabi aranizda ki sorunu bilemem ama çok büyük bir problem yoksa arada , anne baba nin o kadarcik birsey demeye de hakları olsun yani.

diğer konularınızı tam hatırlamadım şimdi ama bu yazdıklarınızda çok bir anormallik göremedim.
siz büyüdüğünüzü, kendi işlerinizi tek başına yapabileceğinizi göstermeye çalışıyorsunuz aileniz göremeyince sinirleniyorsunuz ama emin olun çoğumuzun ailesi böyle. abinden izin aldın mı vs soruları bana göre de yanlış ama onların yapısı bu. muhtemelen ne yapsanız da değiştiremeyeceksiniz. ben de evliyim, ayrı bir evim sorumluluklarım var ama annem hala her şeyime karışmaya çalışıyor, ne yaptımsa değiştiremedim. bence bir birey olarak görmemekten, yok saymaktan çok hala küçüklüğümüzdeki her şeyde onlara bağlı olalım istiyorlar, ne kadar büyüsekte en doğrusunu onlar bilir onların gözünde. o yüzden çokta bu konuyu sıkıntı haline getirmeyin derim şu yüzden şöyle yapacağım deyin bitsin

Böyle önemli bir konuda işten sonra giderdim ben de olsam. Mesela kaynim çok da küçük olmayan bir ilden otobüse binecekti gece aaa o da ne otobüs gelmedi. Oluyor böyle şeyler başka örnekler de gördüm. Otobüs de yolda bozulabilir sonra başka otobüsün gelmesini bekle ohoo. Bu da oluyor. Yani binerim 2 saat önce orda olur taksiye binerim vs gerçekleşmeyebilir. Gezmeye veya birini görmeye gitseniz aman ne olursa dersin de... Bence erken gidin abinizde kalın.

Sizin sınırlerınız bızulmul bıraz.Nırmal seyler soylemısler .Anne babaya adilik yapınca hayat hıc guzel gıtmıyor.Yapmayın

X