Gün geçmiyor ki olaylar durulsun

Yok canım kpye güvenip dönmedim tabiki adam geldi aslan kesildi bana kızım ben kimseye bırakmam seni torunumu vs vs. Eşim diyorki kurban olayım ailenin yüzüne bakacak yüzüm yok ben o insanlara nasıl bunu yaptım derim . Bir ağlama zirlama gözyaşı . Bebeğin besiginin fotosunu çekiyor atıyor bana bak herşey yarım kaldı . Daha sayamadığım birsuru şeyler bende inandım döndüm ne
bileyim essek kafam vallahi

Canim önemli olan laflar degil davranislar. Esin sen döndügünden bu yana durumlari düzeltmek adina hangi adimlari atti?

Düzeltmek sizin göreviniz mi? Ya da bir başarı mı olacak? 5-10 yıl içinde herşeyi düzelttiğinizi varsayalım, siz aynı siz mi olacaksınız? Yoksa yorgun ve yılgın bir kadın mı olacaksınız? Değecek mi, yoksa keşke enerjimi çocuğuma ve kendime mi harcasaydım diyeceksiniz?

Bakın, daha doğmadan bir çocuğun bir ebeveyn eksikliği ile büyümesinin zor olduğunu biliyorum. Kız kardeşimde tecrübe ettik bunu, ki kendim de iki çocuk annesiyim. Ama sağa sola saldıran, ateşe veren insanlardan bahsediyorsunuz. Korkutmuş sizi, tehdit altında olduğunuzu düşünüyorsunuz. Yani gerçekten mantıklı mı?

Kaldı ki eşiniz borsada orda burda para kaybettiyse bu işlerden anlamıyor. Vur kaç yapıp az zamanda çok kazanmaya çalışırken batırmış her şeyi. Buna da devam edecek. Şimdi dursa ilk fırsat gördüğünde acaba deyip tekrar deneyecek. Tam her şey bitti derken, tekrar mücadele etmeye hazır olacak mısınız?
İnanın hiç gücüm yok . Dediginiz gibi şimdiden yoruldum yildim artık . Sürekli sorunlardan kaçan korkak bir eş pislik ailesi . Kizkardesiniz şuan nasıl hayatını yoluna koyabildimi peki ? Ben mesela ayrıldıktan sonra bu şehirden gitmek istiyorum ama çocuk var ortada yine pislik çıkarıp çocuğumu göreceğim diyip göndermez beni biliyorum . Bu adam benim ayağıma bağlı bir ip gibi resmen

Hamilelik ayrılma kararı aldığınız da mı oldu dönünce mi merak ettim
Aldigimda oldu canım . Hatta tedavi görüyordum hersyeden habersiz sonra alan karşıma çıkaracak ya bunun banka hesaplarına bir bakayım dedim ( normalde tel sifreliydi . Telinde bir problem oluştu şifre koyunca kapanıyor . Neyse bende fırsat bu fırsat dedim bı baktım kredi ) hemen anında tedaviye ara verdim ama olan olmuştu malesef aldiramadimda imza vermem dedi . Ki benim hatam yüzünden onun caninada kiyamazdim zaten

İnanın hiç gücüm yok . Dediginiz gibi şimdiden yoruldum yildim artık . Sürekli sorunlardan kaçan korkak bir eş pislik ailesi . Kizkardesiniz şuan nasıl hayatını yoluna koyabildimi peki ? Ben mesela ayrıldıktan sonra bu şehirden gitmek istiyorum ama çocuk var ortada yine pislik çıkarıp çocuğumu göreceğim diyip göndermez beni biliyorum . Bu adam benim ayağıma bağlı bir ip gibi resmen
Göndermez derken? O saatten vasfı ne ki göndermez? Uzaklaştırma kararına bakar.

Kızkardeşim hamile iken boşanmaya karar verdiler. Bir şans daha denediler, olmadı, yeğenim 1 yaşından küçüktü boşandıklarında. Kız kardeşim tek başına baktı, yetiştirdi bebeğini. Şimdi 8 yaşında muhteşem bir çocuk. Babasını tanıdıkça kardeşime iyi ki babam bizimle yaşamıyor diyor.

Biz, annem ve babam her zaman kardeşimin arkasındaydık. Aileniz arkanızdaysa, bebeğiniz okula gidecek yaşa gelene kadar onlarla yaşarsınız, sonra ister devam edersiniz ister çocuğunuzla düzeninizi kurarsınız. Nafakanızı alır, gerekirse uzaklaştırma çıkarırsınız.

Herşeyin yolu yordamı var, ama yapmaya istek gerek :) Kolay değil zor. Ama neyi seçecekseniz onun sonuçlarını yaşayacaksınız. Şu noktadan sonra, yaşayacağınız her şey sizin seçiminiz.

Göndermez derken? O saatten vasfı ne ki göndermez? Uzaklaştırma kararına bakar.

Kızkardeşim hamile iken boşanmaya karar verdiler. Bir şans daha denediler, olmadı, yeğenim 1 yaşından küçüktü boşandıklarında. Kız kardeşim tek başına baktı, yetiştirdi bebeğini. Şimdi 8 yaşında muhteşem bir çocuk. Babasını tanıdıkça kardeşime iyi ki babam bizimle yaşamıyor diyor.

Biz, annem ve babam her zaman kardeşimin arkasındaydık. Aileniz arkanızdaysa, bebeğiniz okula gidecek yaşa gelene kadar onlarla yaşarsınız, sonra ister devam edersiniz ister çocuğunuzla düzeninizi kurarsınız. Nafakanızı alır, gerekirse uzaklaştırma çıkarırsınız.

Herşeyin yolu yordamı var, ama yapmaya istek gerek :) Kolay değil zor. Ama neyi seçecekseniz onun sonuçlarını yaşayacaksınız. Şu noktadan sonra, yaşayacağınız her şey sizin seçiminiz.
Göndermez derken şöyle hani ben çocuğumu göremiyorum başka şehire taşındı vs vs diye mahkemede pislik falan çıkarır ne bileyim oğlumu benden almaya çalışır diye korkuyorum

Esiniz borc yapti diye baba evine dönüyorsunuz. Kayinpederiniz sizi aliyor. Esiniz ise borcu inkar ediyor. Niye döndünüz ki o zaman? Esiniz borcunu kabul edip, babasindan para alıp kapatsaymis, bari öyle dönseymişsiniz. Baskalarinin para koparmak icin bunu yaptiginizi dusunmesi gayet normal yani.

Sorun kayninizin laf tasimasi, yengenizin psikopatligi degil, eşinizin dürüst olmamasi. Esiniz cikip borcum var desin, o zaman kimse kimseye laf söyleyemez

Esiniz borc yapti diye baba evine dönüyorsunuz. Kayinpederiniz sizi aliyor. Esiniz ise borcu inkar ediyor. Niye döndünüz ki o zaman? Esiniz borcunu kabul edip, babasindan para alıp kapatsaymis, bari öyle dönseymişsiniz. Baskalarinin para koparmak icin bunu yaptiginizi dusunmesi gayet normal yani.

Sorun kayninizin laf tasimasi, yengenizin psikopatligi degil, eşinizin dürüst olmamasi. Esiniz cikip borcum var desin, o zaman kimse kimseye laf söyleyemez
Yerden göğe kadar haklsiniz ben adam olmayacak birine kadınlık ettim. Birde tuttum çocuk verdim akılsız başın cezasını ayaklar çeker sözünü şuan yaşıyorum ve bebeğime yaşatıyorum

Yerden göğe kadar haklsiniz ben adam olmayacak birine kadınlık ettim. Birde tuttum çocuk verdim akılsız başın cezasını ayaklar çeker sözünü şuan yaşıyorum ve bebeğime yaşatıyorum
Keske geri donmeseydiniz. Neden geri döndünüz?

Yarim
Is yapmak iyi birsey degil.. o kapidan ciktiysan donmeyecektin ya da cikmayacaktin.. hayat ogretir birseyleri zamanla

Klasik . Düzelir ben düzeltirim benim sevgim onu iyilestirir . Ama onu iyilestireyim derken ben hasta oldum

Sorumsuz erkek sevgiyle duzelmez. Cocugu olacakmis, kenara dogum icin para koydu mu? 3 kurus fazla koyayim, belki ekstra bir ihtiyaç olur dedi mi? Flsy al bu para sende dursun, belki ben yokken dogum baslar, ne olur ne olmaz yaninda tut dedi mi? Ya boyle konulara gercekten cok üzülüyorum. Adam borsadan anlamadan kisayoldan zengin olmanin derdine düşmüş. Bebegim olacak bu para kenarda dursun dunyanin binbir türlü hali var demiyor. Bu adam düzelmez. Boyle hemen zengin olayim diyen adamlarin paçası borçtan kurtulmuyor, dikkat edin de dolandirilmasin bir yerlerde.

Klasik . Düzelir ben düzeltirim benim sevgim onu iyilestirir . Ama onu iyilestireyim derken ben hasta oldum

Sorumsuz erkek sevgiyle duzelmez. Cocugu olacakmis, kenara dogum icin para koydu mu? 3 kurus fazla koyayim, belki ekstra bir ihtiyaç olur dedi mi? Flsy al bu para sende dursun, belki ben yokken dogum baslar, ne olur ne olmaz yaninda tut dedi mi? Ya boyle konulara gercekten cok üzülüyorum. Adam borsadan anlamadan kisayoldan zengin olmanin derdine düşmüş. Bebegim olacak bu para kenarda dursun dunyanin binbir türlü hali var demiyor. Bu adam düzelmez. Boyle hemen zengin olayim diyen adamlarin paçası borçtan kurtulmuyor, dikkat edin de dolandirilmasin bir yerlerde.

Az önce eve geldi öğle arasına . Gittim konuştum bak yengengil yüzünden bu durumdayım dedim. Heryerden numaralarini engelle asla konuşma sana hicbirsey yapamazlar dedi . Bu konuları kapatalım artık yeter dedi ( bıkmis beyefendi ) sen zaten kendi evindesin boşver boş boş konuşur susar dedi vs vs. Babanın karşısında beni yalancı durumuna düşürdün dedim tamam birdaha sorduğunda evet kredim var ama az kaldı derim dedi. Özet olarak bu şekilde . Sadece bu konu değil tüm konularda zoru görse kaçar

X