Gundelik hayat bu kadar yorucu olmamalı

En buyuk kk

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
3.433
11.130
Arkadaşlar merhabalar. Her hafta yeni bir sorun isimli şikayet köşemi bir süredir ihmal etmişim. Gerçi geçen hafta konumu açtım ve tekrar o ritmi yakaladım çok şükür. Ama burası da benim küçük şeylerden şikayet alanım be dostlar. En azından bu ne biçim konu diye düşünen basıyor eksiyi kapatıyor sekmeyi.

Benim sorunum yorgunluk ve yoğunluk. İsyerinde zaten bir sürü beklenti var. Mesela 5 senedir aynı seyi aynı şekilde yapmışlar sırf ben geldim diye diyor ki müdürlerimden biri artık sen geldin bu değişecek artık çok daha aktif olacağız senden şunu da bekliyoruz bunu da bekliyoruz. Ağzımdan tabi efendim önümüzdeki ay şunu şunu planlıyoruz yapacağız lafı çıkıyor ama yani... 6 kisilik bir takımı yönetmeye başladım. Basta herkesle tek tek toplantı yapıp sorunlarınız neler bana anlatabilirsiniz dedim. Takimda nedense değişik bi beklenti yaratmisim sanırım yanlışlıkla şimdi o sorunları çözmemi bekliyorlar 😃 öte yandan fark ettim ki is dışındaki arkadaşlarıma dostlarıma da tutamayacağım sözler veriyorum. Sana şunu araştırayım. Sana bunu yapayım. Senin için şununla konuşayım. Senin şu konudaki tezini okuyup duzelteyim. Hepsi de çok sevdiğim insanlar yani. Ama eve gelince pilim bitmis oluyor yüzümü bile yıkamadan koltuğa serilip siyasi podcastler dinleyerek uyuyakalıyorum. Gün içinde insanlarla konuşmak beni çok yoruyor. İnsanları sevsem de bu değişmiyor. İçe kapalı biri olduğum için iletişim genelde enerjimi tüketiyor. Mesela bazen arabada çok sevdiğim mudurumle yolculuk yapıyoruz. Bana soru soruyor cevap veresim gelmiyor. Müzik dinlemek istiyorum. Yani gün içinde farklı kişilerle iletişimde olmak filan sanırım bana göre değil. Mecburen yapıyorum ama aslinda yalnız olmayı tercih ederim sanırım. Icedonuk (introvert) olup gunluk hayatta sosyal olması gereken arkadaşlar mutlaka anlayacaktır.

Enerjimi artırmak için spora başladım. Online diyetisyene gidiyorum. 3 kilo verdim 3 haftada. Kan testi yaptırdım mesela ama sonucu almaya bile evin 2 adım ötesindeki asmye gidemedim. Bir yandan ajanda tutmayı hiç aksatmiyorum her gün yapılacaklar listem belli. Sabah en geç 6 bucuk 7de kalkıyorum. Yoga meditasyon soğuk bir duş ise götürecek sefertasimi hazırlama. Gün sonunda ise pilim bitmiş oluyor. Etrafıma bakıyorum kimse bu kadar şikayetçi değil millet gayet becerikli. Uyuşuk muyum diye korkuyorum. Bir de çocuk filan olsa ne yapardım.

bu bizde var maalesef. yetisme tarzindan mi nesilden mi bilmiyorum.

benim simdi turkiyede hicbir isim yok bos geziyorum bir de gunde 3-4 saat bilgisayardan ise bakiyorum. gece eve gelip yattigimda sanki tas cekmisim gibi kendimi dusa sonra yataga zor atiyorum. ne yaptim abi ben yani hicbir sey. boyle basim agriyor, insanlarin konusmasi bile beni yoruyor. okuldayken yine ayniyim, en azindan o zaman dogru durust bir seyler yapiyorum da yoruluyorum ama.

babam da sabah 6da kalkar spor+dus+kahvalti sonra ise gider butun gun calisir, aksam vaktinde cikabilirse arkadaslariyla gorusur veya ata binmeye gider veya tenis oynar. eve gelir kitap okur, yazilacak yazilarini halleder, gorusmelerini yapar, kardeslerimle oynar. gece yatarken hala enerjiktir. yas 72.

ama soyle bir sey var ben gun icinde cok plansizim, herkesle muhatap oluyorum. babamin plani bellidir, ornegin randevu disinda babasinin oglu gelse bakmaz. veya yolda arkadasimi gordum dur onunla bir oturayim demez, isi neyse ona gider. cok bolunmez yani. belki de bu yuzden yorulmuyordur her seyi planli oldugu icin.

bu bizde var maalesef. yetisme tarzindan mi nesilden mi bilmiyorum.

benim simdi turkiyede hicbir isim yok bos geziyorum bir de gunde 3-4 saat bilgisayardan ise bakiyorum. gece eve gelip yattigimda sanki tas cekmisim gibi kendimi dusa sonra yataga zor atiyorum. ne yaptim abi ben yani hicbir sey. boyle basim agriyor, insanlarin konusmasi bile beni yoruyor. okuldayken yine ayniyim, en azindan o zaman dogru durust bir seyler yapiyorum da yoruluyorum ama.

babam da sabah 6da kalkar spor+dus+kahvalti sonra ise gider butun gun calisir, aksam vaktinde cikabilirse arkadaslariyla gorusur veya ata binmeye gider veya tenis oynar. eve gelir kitap okur, yazilacak yazilarini halleder, gorusmelerini yapar, kardeslerimle oynar. gece yatarken hala enerjiktir. yas 72.

ama soyle bir sey var ben gun icinde cok plansizim, herkesle muhatap oluyorum. babamin plani bellidir, ornegin randevu disinda babasinin oglu gelse bakmaz. veya yolda arkadasimi gordum dur onunla bir oturayim demez, isi neyse ona gider. cok bolunmez yani. belki de bu yuzden yorulmuyordur her seyi planli oldugu icin.

Abi bir kişilik testi var 16 kişilik diye. Ben bu burç takıntımi bırakıp biraz ona baktım çok uyumlu olunca da biraz sardım. Ergen ergen işlere çok meraklıyım. Bak sen de ben de kesin Pyiz. Ben infp arabulucu kişilik çıktım. Senin de kesin p ile bitiyor. J ile bitenler çok planlı. Biz planlı degiliz hiç. Kafa toplu değil çok dağınık. Bu kafa ve ilgi dağınıklığı da beni çok yoruyor abi. Kesin bu dediğin bence. Tespit gibi tespit yaptın.

Içindekileri sal gitsin valla
Akisina birak herseyi
Ben onceden cok planli cok dakik duzenli biriydim aha simdi bi bebek gelmis peeeee
Randevularimi tlfn ajendama yaziyom
Camasirlari doldugu icin haftanin 4gunu yikiyom
Kuzenim dogum yapti hayirlicam cocuk 1aylik oldu daha arayamadim
Dayim hastanede yatiyo aricam daha arayamadim
Amaaaaan okadar saldimki anlatamam

Içindekileri sal gitsin valla
Akisina birak herseyi
Ben onceden cok planli cok dakik duzenli biriydim aha simdi bi bebek gelmis peeeee
Randevularimi tlfn ajendama yaziyom
Camasirlari doldugu icin haftanin 4gunu yikiyom
Kuzenim dogum yapti hayirlicam cocuk 1aylik oldu daha arayamadim
Dayim hastanede yatiyo aricam daha arayamadim
Amaaaaan okadar saldimki anlatamam

Ya evet çamaşırları makineye atmak bile bir iş değil mi, geçmiş olsun araması yapmak bile. Yani bunların hepsi bir iş gibi geliyor yani canım ciğerim anam babam olsa bile öyle geliyor.

Abi bir kişilik testi var 16 kişilik diye. Ben bu burç takıntımi bırakıp biraz ona baktım çok uyumlu olunca da biraz sardım. Ergen ergen işlere çok meraklıyım. Bak sen de ben de kesin Pyiz. Ben infp arabulucu kişilik çıktım. Senin de kesin p ile bitiyor. J ile bitenler çok planlı. Biz planlı degiliz hiç. Kafa toplu değil çok dağınık. Bu kafa ve ilgi dağınıklığı da beni çok yoruyor abi. Kesin bu dediğin bence. Tespit gibi tespit yaptın.

İşte o arabulucu kişilik sorun

Yani hallederiz ya da halletmeliyiz hissi

Bir şey ya siyah ya beyazdır ama sen gri isteyenler için önce siyahı güneşe koyup rengini açmaya çalışıyorsun olmadı mı şimdi de beyazı alıp kirletip gri yapmak istiyorsun

Ama gri isteyen senin dünya kadar emek verip oluşturduğun griyi istemiyor

Ya varsa gri vereceksin onlara ya da siyah ya da beyaz var istersen al, istemezsen sen bilirsin diyecek, çekileceksin

tartismaci ciktim :KK53:

burc vs demisken dogum haritana baktirdin mi hic? ama bayaa detayli boyle gelecek hakkinda biseyler soyleyen.

Ben de her gün yorgunum.Günde 6 saat beden gücüyle calisiyorum.Sabah 6 da kalkiyorum.Ise bisikletle gidiyorum yarim saat sürüyor.Isten gelince kizimla ve is isleriyle ilgileniyorum.Arada spor yapmaya ugrasiyorum.Haftada iki üc gün yoga, iki üc gün de kosuyorum.Özellikle yaz aylarinda cok yorgun oluyorum.Sanirim sicaktan.

Sizin temponuz da cok yorucu anlattiginiza göre.Sabah erken kalkiyorsunuz.Bir cok insanla muhatap oluyorsunuz ki bence en zoru da bu.Bir de saniri sicak bir sehire tasinmistiniz.Bence saasy `in dedigi dogru.Daha planli olursaniz daha az yorulursunuz.Programinizin disina cikmayin.Bence sizde de Robin Hood sendromu var.Bu yönünüzü törpülemeye calisin.

Su ana kadar ki tüm konularinizdan haberdarim ve sempati duydugum bir üyesiniz.Kendinize deger vermegi ögrenmeniz gerekiyor.Önce siz sonra digerleri.Herkese yardim edemezsiniz, herkesi kurtaramazsiniz:)

.. konuyu açmaktan da kendimi alamadım.

Sevgili En buyuk kk En buyuk kk , yakin zamanda ulke degistirdin, ev degistirdin, is degistirdin, iklim degistirdin.
Yeni insanlar, yeni duzen, alismak, adapte olmak zor seyler aslinda.
Yorgun hissetmen normal bence.

Beslenme, uyku duzeni konusunda dikkat edebilirsin.
Kan degerlerin nasil, demir eksikligi, vitaminler hepsine baktir :))

Ya evet çamaşırları makineye atmak bile bir iş değil mi, geçmiş olsun araması yapmak bile. Yani bunların hepsi bir iş gibi geliyor yani canım ciğerim anam babam olsa bile öyle geliyor.
Attin yikattin onu cikarip sermesi var toplamasi katlamasi utusu var, sahi utu neydi ya hi evet bayramda ellemistim o sey :KK70:

İşte o arabulucu kişilik sorun

Yani hallederiz ya da halletmeliyiz hissi

Bir şey ya siyah ya beyazdır ama sen gri isteyenler için önce siyahı güneşe koyup rengini açmaya çalışıyorsun olmadı mı şimdi de beyazı alıp kirletip gri yapmak istiyorsun

Ama gri isteyen senin dünya kadar emek verip oluşturduğun griyi istemiyor

Ya varsa gri vereceksin onlara ya da siyah ya da beyaz var istersen al, istemezsen sen bilirsin diyecek, çekileceksin

Of evet Ya. Mesela bugün olanı söyleyeyim. Bir ile gittik. Yabancı bir müdürüm var biraz dan dun bir kadın. Bir de başka Turk bir müdürüm var o da pek konuşkan değil yasi da var. Kurum baskani ile görüşucez o arada onu beklerken baska bir departmanın başkanı bize eşlik etmeye geldi kadın genç ama yani önemli bi kadın. Bizimkiler kadının kim olduğunu anlamadılar mi nedir hiç konuşmuyorlar telefonlarına bakıyorlar filan 😃😃 Ben normalde pek konuşkan biri değilim 30 dakika boyunca kadına sorular sordum bizimkileri sohbete dahil etmeye çalıştım böyle ortam yumusasin diye kendimi paraladim. Mesela bu iki müdürün arası da bozuk. Ayni arabaya binmiyorlar filan birbirlerini cekistiriyorlar. Yemek boyunca espri yaptım ikisini birbiriyle konusturmaya çalıştım. Tükendim resmen. Bütün hayatım böyle geçiyor. 😃

Altı kişilik ekibi sen yönetiyorsan onlara sorunlarınız neler demeyerek başlayabilirsin kendini dinlendirmeye😂 Çünkü zittiri problemlerle her gün gelip kafa şişirdiklerini tahmin etmek hiç zor değil

Yok ya çok iyi hepsi çalışkan da insanlar ama ben böyle bir girisle yine tutamayacağı sözler veren konumuna düştüm yani.

X