Güneş Kremleri güneş kremi ve faktörleri ?

Güneş kremleri, bronzlaşma

zhra89

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
575
90
Arkadaşlar güneş kremini ne için kullanıyosunuz?
Güneş kremi üzerindeki faktörler ne anlama geliyor?
Nasıl bi cildiniz var ve kaç faktör kullanıyosunuz?
Bilginize ve deneyiminize güvenerek yazıyorum lütfen okuyup geçmeyin cevabınızı yazın.........

Ben çok açık tenliyim, güneş kremi şimdiye kadar hiç kullanmadım ama sanki yüzümde lekeler çıkmaya başladı güneş kremi almak istiyorum nasıl, ne, kaç faktör almalıyım bilemedim lütfen cevabınızı bekliyorum...:44:

Arkadaşlar güneş kremini ne için kullanıyosunuz?
Güneş kremi üzerindeki faktörler ne anlama geliyor?
Nasıl bi cildiniz var ve kaç faktör kullanıyosunuz?
Bilginize ve deneyiminize güvenerek yazıyorum lütfen okuyup geçmeyin cevabınızı yazın.........

Ben çok açık tenliyim, güneş kremi şimdiye kadar hiç kullanmadım ama sanki yüzümde lekeler çıkmaya başladı güneş kremi almak istiyorum nasıl, ne, kaç faktör almalıyım bilemedim lütfen cevabınızı bekliyorum...:44:

Artık güneş o kadar zararlıymış ki koruyucu krem sürmeden sakın çıkmayın diyor uzmanlar. Ben dışarı çıkarken kullanmıyorum. Alışkanlık sanırım.
Ama içinde koruyucu spf 15 olan fondoten fln kullanıyorum makyajda yaz kış. Yazın da denize falan gidince hiç öyle 30 faktör fln kullanmadım.
Bebekler için şart tabi. 30 faktör hatta daha fazla kullananlar var.
Hafif bronzluk vermesi için 10 faktör - 8 faktör iyi oluyor. Sakın yağ kullanmayın derim cildinize. hatta yüzünüze asla.
işte o cilt lekelerin sebebi hep o yağlar.

Artık güneş o kadar zararlıymış ki koruyucu krem sürmeden sakın çıkmayın diyor uzmanlar. Ben dışarı çıkarken kullanmıyorum. Alışkanlık sanırım.
Ama içinde koruyucu spf 15 olan fondoten fln kullanıyorum makyajda yaz kış. Yazın da denize falan gidince hiç öyle 30 faktör fln kullanmadım.
Bebekler için şart tabi. 30 faktör hatta daha fazla kullananlar var.
Hafif bronzluk vermesi için 10 faktör - 8 faktör iyi oluyor. Sakın yağ kullanmayın derim cildinize. hatta yüzünüze asla.
işte o cilt lekelerin sebebi hep o yağlar.

Bende spf 20 olan kış kremi kullanıyordum dışarı çıkarken ama çok yağlı yazın süremem, güneş kremi kullanmanın doğru olduğunuda biliyorum ama işte kaç faktör? gidipte +50 faktör mü alıyım yoksa +30 mu alsam bunu anlayamıyorum. Ben niveanın BB kremini aldım fondoten, nemlendirici, güneş koruyucusuda içinde diye ama hiç memnun değilim sivilce yaptı

Bence ürünü kullanmayı durdur sevgili Zehra, önce cildin toparlansın sonra başka bi marka denersin.
Güzellik uzmanları yüz için 30 faktör bile öneriyor ama bence gereksiz. 15 faktör fln gayet yeterli.
sadece koruyucu krem yağlandırabiliyor ürünlere dikkat etmek gerek.
şöyle düşün siyah tenli insanlar veya bebekler +30 ve 50 faktör kullanıyor.hiç etkilemesin güneş diye.
kar beyaz isen ve güneş etkisiz olsun istiyorsan çok yüksek kullanmalısın.
yoksa standart koruma için; 15 uygun
şöyle düşün spf sayısı arttıkça koruması artıyor.:KK37:

Bence ürünü kullanmayı durdur sevgili Zehra, önce cildin toparlansın sonra başka bi marka denersin.
Güzellik uzmanları yüz için 30 faktör bile öneriyor ama bence gereksiz. 15 faktör fln gayet yeterli.
sadece koruyucu krem yağlandırabiliyor ürünlere dikkat etmek gerek.
şöyle düşün siyah tenli insanlar veya bebekler +30 ve 50 faktör kullanıyor.hiç etkilemesin güneş diye.
kar beyaz isen ve güneş etkisiz olsun istiyorsan çok yüksek kullanmalısın.
yoksa standart koruma için; 15 uygun
şöyle düşün spf sayısı arttıkça koruması artıyor.:KK37:

hmmm anladım da yüksek faktör ne kadar yüksek olursa okadar zararlı yazıyo internette, düşük faktörde yüzümdeki lekeleri güneş lekelerini engeller mi diye düşünüyorum? Peki siz ne kullanıyosunuz acaba:44:

Ben Estee Lauder fondoten kullanıyorum. 15spf koruculuğu var.
makyaj yapmadığımda yaz ise yüzüme yine 15 veya 10 faktör ambre solaire kullanıyorum.
30 faktörlü vichy almıştım yüz için önerilen ; ama o kadar yüksek faktör bana gereksiz gibi geliyor.
Çünkü karbeyaz değil tenim. Senin karbeyaz ise 30 faktör kullan istersen çok iyi korur.

Teninin rengine ve hassasligina bagli. Faktör dedigin cildinin günese karsi kendi koruma süresini katlayan oran demek.
Mesela cildin güneste 10 dakika yanmadan kendini koruyabiliyorsa , 20 faktörde bu süre 20ye katlaniyor... ( 10 dakika carpi 20 ) 200 dakika oluyor yani...

Uzun süre gneste kalicaksan yüksek faktör kullanmak zorundasin.

Mesela ben esmerim, direk günese cildim rahatlikla 30 dakika dayanabilir yanmadan, bana 30-40 faktör gerekmiyor, cünkü 15 saat güneste kalicak halim yok.ama acik tenli insanlarin, bebeklerin ihtiyaci var.

Bide bu fondotenlerdeki SPFler yaniltmasin, onlar laboratuarlarda yogun kivamda ürün kullanilarak test edilen degerler, fondoten yüze dagildigina SPFide azaliyor.
Muhakkak ekstra koruma gerekiyor, fondoten yeterli degil.

Ben Estee Lauder fondoten kullanıyorum. 15spf koruculuğu var.
makyaj yapmadığımda yaz ise yüzüme yine 15 veya 10 faktör ambre solaire kullanıyorum.
30 faktörlü vichy almıştım yüz için önerilen ; ama o kadar yüksek faktör bana gereksiz gibi geliyor.
Çünkü karbeyaz değil tenim. Senin karbeyaz ise 30 faktör kullan istersen çok iyi korur.

işte ben çok beyazım yazın bile hiç güneşte kararmam süt gibi gezerim tam tersi kızarırım cildimde lekeler olur bu cildin güneşe karşı hassasyetini gösteriyo sanırım, ve benim acilen güneş koruyucu alıp daha fazla lekelenmemem lazım. Uzun bi araştırma sonucu drlarada başvurdum SEBAMEDi öneriyorlar, katkı maddesi en az olan ürünlerden biriymiş.

Teninin rengine ve hassasligina bagli. Faktör dedigin cildinin günese karsi kendi koruma süresini katlayan oran demek.
Mesela cildin güneste 10 dakika yanmadan kendini koruyabiliyorsa , 20 faktörde bu süre 20ye katlaniyor... ( 10 dakika carpi 20 ) 200 dakika oluyor yani...

Uzun süre gneste kalicaksan yüksek faktör kullanmak zorundasin.

Mesela ben esmerim, direk günese cildim rahatlikla 30 dakika dayanabilir yanmadan, bana 30-40 faktör gerekmiyor, cünkü 15 saat güneste kalicak halim yok.ama acik tenli insanlarin, bebeklerin ihtiyaci var.

Bide bu fondotenlerdeki SPFler yaniltmasin, onlar laboratuarlarda yogun kivamda ürün kullanilarak test edilen degerler, fondoten yüze dagildigina SPFide azaliyor.
Muhakkak ekstra koruma gerekiyor, fondoten yeterli degil.

Fondotene aslaa inanmayın burdanda söyleyelim herkese içindeki güneş koruyucu olanına hiç inanmamak lazım daha çok cidimi mahvetti

X