Gunler kaldi bosanmama.. Cok sancili :(

Esrar içen aşırı problemli bir adamla çok bile uğraşmışsın. Kendin de bu adamdan baba olmayacağını anlamışsın boş yere vakit kaybetme

benim canimi en cok acitan iki senedir okadar ugrasmama ragmen hicbiseyi anlamamasi..
anlamiyo ya bildigin kafasi basmiyo, insan ailesinin baskisi yuzunden neden esinden vazgecerki ? hic aramayan sormayan kardesleri simdi ortaya cikmislar ve okadar destekliyolarki onu bosanmasi icin zaten ilk bastan beri bunun icin ugrasiodular istedikleride oldu!
kına yaksinlar bir taraflarina zaten aileleri soz konusu olunca iclerinden bir canavar cikiyor

kendi fikri kendi karari kendi sozu hicbizaman olmadi.
yonetilmeye cok aliskindi.
bagimli degilde ben cok isteyerek cok severek evlendim ve son ana kadar cabalamayi birakmadim.. ugraslarimin karsiligini alamamak cok uzdu sadece beni.. aliskanligim ozlemim var biraz.. tuhaf geliyo bilmiyorum inanasim gelmiyo ayrilcagimiza belki bosandiktan sonra anlicam tamamen bittigini

esrar kullanan biriyle evliliğin düzeleceğini, mutlu olacağını sanma..

ya varya üni de bi arkadaşım vardı.. çocuk bunu istemez o peşinde koşar dururdu. Kaç kere çocuk bıraktı ailem seni istemiyo dedi, ben bile çocuğa doldum bizim kız peşinden koştu durdu. Nişanlandılar nişan attılar ayrıldılar çocuk çekti gitti Almanya ya.. sonra bizimki yalvar yakar evlendi... ve hayatı zehir. Çalışmıyor da o kadar üniversite okudu onlar da boşa gitti. Hikaye tamamen onun hikayesi gibi geldi bana. Kızıyoruz ama bazen insanın gözü hiçbişey görmüyo demekki. Yoksa aklı başında hiç kimse kendini bu hallere sokmaz.

Okurken çok kötü oldum.
Allah sabır güç kuvvet versin.
Umarım acınızı hemen atlatabilirsiniz ve umarım cok daha mutlu olursunuz.

Kizlarr Merhaba uzun zamandir bu siteyi takip ediorum hep baskalarinin derdini okurdum hic aklima gelmezdi birgun kendimin yazicagi.. Biraz uzun olabilir onerilerinize gercekten ihtiyacim var
Benim evliligim 2 sene surdu oda hep benim cabalarimla gecen aya kadar yurutebildim.

Esimle tanistigimda okadar ince okadar deger veren biriydiki iliskimizin adi konulsun diye ailemle tatile gittigimizde kendide ailesiyle kalkti bizim yazligimiza tanismaya geldiler hersey guzel basladi aileler iyi anlasti tatil bitti geri donduk nisan yaptik ondan sonra basladi hersey..

ailesi benim onlarla birlikte yasamami istedi ben istemedim cunku bu devirde artik kim kaynanayla yasiyo benim kendi annem bile abilerim evlendiginde hemen ayri ev tutturdu ayri olsun tatli olsun diye israrla beni yanlarina istediler orda problem oldu altin alinacak beni goturmeden kendi istediklerini aldilar ordada sorun cikti ablasi surekli yonetme pesindeydi abileriyle ilk tanistigimda beni aglattilar gittime pisman etmistiler bu nisanlilik doneminde aslinda cogu sey belli olmaya baslamisti ama benim gozlerim kordu evlenince hallolur duzelir biz birbirimizi sevdikten sonra gerisi onemsiz diye dusundum ayrilma noktasina geldik aileler istemiyodu ben direndim cunku esimin asla sesi cikmiyodu oyle boyle evlendik..

balayina gittik dondukten sonra kaynanam her gece gorumcem her gece gelmeye basladilar esim gece calistigi icin ve bana durmadan laflar sokmaya basladilar sacma sapan seyler soyleyp durdular ornek vermem gerekirse biyerin agirinca ogluma sakin soyleme yoksa senden bikar eger o disari cikarsa nereye gidion deme kiskanma yoksa istemez seni daha yeni evliyim ve psikolojik siddet baslamisti biz nereye gidersek kayinvalidede gelmek zorundaydi benim ailemin yanina gittigine olamazdi gorumcem gelip beni korkuturdu derdiki ya senin evinde acaba biseymi var cok korkuyorum buraya gelince su bu neyse,

ufak tefek tartismalarimiz basladi esimle her tartismayi gitti annesine ablasina abilerine anlatti evde igne dusse onlarin haberi olurdu beni cok kirardi cikar giderdi 2 saat sonra annesi ablasi abisi gelirdi onlara hesap vermek zorunda kalirdim niye tartistigimizin ama esim ortada hic olmazdi 6 7 ay oyle gecti sonra benim kendi ailemi aramaya basladi kavgalarda kizin boyle yapio soyle yapio benimde hatalarim vardi illaki ama evin icinde kalmasi benim icin en dogrusuydu o herkese herseyi anlatirdi ve hep suclu beni cikarirdi tek basima onlara karsi kendimi savunmak zorunda kalirdim bende buyu oldunu soylerdiler hocalara gittiler benim icin neden bukadar cok tartisiyoruz diye cok tuhaf geliyodu bana kayinvalidenin bana verdigi yastiklarin icinden dugumlu ipler buldum yunler birbirlerine dikilip dugumler atilmis cok korkunc seylerdi esime soyledigimde gostermistim hatta annem niye oyle bisey yapsin dedi bana inanmadi.

bana 2 sene icinde belki 20den fazla kez bavul toplattirdilar ailemin evine dondum ne ariyo ne soruyo ben ariyorum ne olucak ne biticek diye ablasi telefona cikiyo ve bana eve gelmiceksin biz istemiyoruz seni kal orda gelme hep bu sekil esimle konusturtmuyolar her seferindede okadar defol git istemiyorum seni deyip gitmeme ragmen hep geri ben dondum keskede donmeseydim..

1 senelikken kayinvalide benim bi kac altinimi alip bozdurduktan sonra ve ben bunu ogrendikten sonra onlarla tamamen iplerimi kopardim esimede yeter artik ya ben ya onlar dedim cunku 1 seneyi bana 40 sene gibi yasattilar

esim onlarin doldurusundaydi hep annesi ne derse oydu karinin yanina git derse gelirdi gitme derse annesiyle birlikte uyurdu benim ailem yapici olmaya calisti hep benim hatirim icin tek kelime etmediler keske etseymisler esim benim yanimda oldu o donem ve ben bi sure gitmedim konusmadim ailesiyle ama o sirada bile ablasi annesi abisi kuzenlerini bizim oglanin aklina girin onu bosattirin diye soyluyomuslar esim kendide duydu saga sola benim hakkimda gelin bizi eve almyo biz naptikki oglumu aldi elimden iyi cikmadi deyip duruyomus herkese karsi cok kotuleyip cok iftiralar attilar ama ben hep sustum sadece esime soylerdim ben cok uzuluyorum bunlari duydukca icimden atamiyorum derdim.

bi arefe gunu inadimi kirip neyse buyuktur annesi babasidir diye gittim el opmeye okadar yasattiklarina ragmen ondan sonra zaten hooop hersey tekradan basladi yemedigim hakaretler esimle tartistigimizda esimin evden gitmesi gidip benim gecenin 3 4unde onu annesigilin evden almam cok rezil durumlar bi erkegin yapicagi seyi ben yapiyorum ama hepte cabaliyorum mucadele ediyorum olur duzelir hersey rayina oturur diye evliligimi yikmak istemiyorum onlarin esime baski yapmasina ragmen bunu birak bunla evli kalamazsin sirf sevdigim icin katlandim gerci psikolojimde iyi degildi benden cok aglardi kendini tokatlardi sacini cekerdi yoluyodu her kavgada annesine kosardi saatlerce gelmezdi benim yanima sonra beni arayip geleyimmi dediginde bende cildirirdim saatlerce dort duvar arasinda kalirdim.

ailesine cok yakin oturuoduk ve ben tasinmak istedigimi soyluyodum daha iyi olur bizim icin diye ama o hic orali olmadi burdan tasinirsam ben olurum deyip dururdu sanki fizana gidelim diyorum surekli tartismali kavgali annesinin hrzaman icinde oldugu bi evliligim vardi benle evli kaldigi icin ne ablasi ne abileri ne babasi artik ilgilenmiyodular nekadar igrenc bi durum..

tuhaf olanda beni evden gondermek isterdi agir kelimeyle git derdi ara babanlari gelsin alsinlar seni derdi aksamindanda gelip nooolur gitme diye yalvarirdi akli yerinde degildi sanki cok cocuk gibiydi..

cocuk hic dusunmedim cunku ona guvenmiyordum bugun beni boyle birakan yarin obur gun cocuklada birakir diye yapmadim.

ve gecen ay bardagi tasiran son damla son kavgamiz herzamanki sekilde suclayici sekilde hakeretler neden geldin sen hayatimda yokken ben daha rahattim daha birsuru sey ve bende dayanamayip artik ailemi aradim oda bana eger gidersen bu evlilik biter dedi bende nolucaksa olsun dedim bosverdim ve gelip beni aldilar 2 sene icinde mide agrisindan geberdim oldum oldum dirildim hastenelik oldum ve birkere bile gelmemistir yanima geldim geleli beni asla aramadi

gene ben aptal kafam onu aradim gel konusalim cozulsun hersey dedim gelmedi umursamadi beni kalktim eve gittim ve orda esrar kullandigini gordum utanmadan birde yanimda icti megersem bunu coktandir yapiodu ilk defa gordum nasil birsey oldugunu bahcedeki izmaritlerden anladim orda dank etti coktandir yaptigi

yine ugrastim yine denedim aileler icin yikmyalim dedim yazik olmasin ne istiosun ne yapmak istiosun dedm ve bana ben bosanmak istemiyorum ama eger bosanirsakta pisman olucam suandada pismanim dedi pismansan sende cabala sende biraz yapici ol biraz emek ver dedim ben artik yoruldum iki sene boyunca tek tarafli gercekten cok zor elimden daha fazlasi gelmiyo senin yapman gereken seyleri kadin halimle ben yapiorum dedim ve belli etti kendinin duzelmeyecegini ve ben ciktim tekrar geldim.

uzerinden 2 hafta gecti neyapmak istedini sormak istedim aradim telefonlarima cikmiyo geri donmuyo en sonunda cevap verdi ve yapamicani soyledi evliligin onu mahvettigini insanliktan cikardigini sorunlarin ustesinden gelemedigini cogu sucun onda oldugunu hayatimda hic yapmak istemedigim seyi yapicaz bende dedi kisacasi yani benden sana hayir gelmez dedi ben tabi aptalim aptalll hala daha duzeltmeye calisiorum olur duzelir sonradan pisman olmayalim bende senin ailenim su bu hicbirine kulak bile asmadi vicdansiz

okadar cok allaha yalvardimki o gece bana yol gostersin diye sonraki gun mesaj attim avukati aradim beni bugun bekliyo son kez soyle soyliceni ne mesaj geldi geri ne bi telefon.. oyle davayi actim bende.. eve gittim esyalarimi almak icin onada kagit gitmis ve kendide toparlanmaya baslamis bile tekrar annesigile donucek.. bana iceri girdigimde dedigi tek sey giderken anahtari birak iste orda gercekten anladimki ben bir hici sevmisim bos yere 2 senemi vermisim bos yere emeklerim bos yere cabalarim yaziklar olsun cunku zerre pismanligi yok!! ama yinede davayi benim acmama ragmen zor geciyor gunlerim saolsun ailem hep destek arkadaslarimda oyle ama bu aliskanlik varya iste o mahvediyor!! sizce en dogru olani yapmismiyim??

erkek olduguna eminmisin??? yapamiciimmm edemiiciim. Allahim bu adamlari nasil nerden buluyorsunuz...

kurtulduguna sükret...
Gerçekten çok üzüldüm.şuan bende Aynı durumlardayım.sadece mahkemeye verilmedi.insan boşanmak istemiyor ama erkekler o kadar rahat ki herşeyi kabul edip hemen kaçıyorlar.

X