Günlük Cilt Bakımı Neler Yapıyorsunuz Gelin Paylaşalım...

Niloyatospikk

Believe in yourself
Pro Üye
23 Ocak 2016
30.326
45.763
Kızlar merhaba,

Forumda aradım aradım cilt bakımı ile ilgili aktif topik bulamadım.

Cilt bakımını çok seviyorum. Ama belli ürünlerle rutin işlemler yapsam da daha neler yapabilirim merak ediyorum. Sizlerin seçenekleri nedir? Neler kullanıyorsunuz? Günlük haftalık aylık ne bakımları yapıyorsunuz veya yaptırıyorsunuz? Her zaman ilgimi çeken alışveriş merkezlerinde cilt bakımı ile ilgili reyonları çok seviyorum. Özellikle sabun değişik değişik kokular resmen sabunlara bakarken hangini alsam diye kararsız kalıyorum. Gelin birlikte paylaşalım aynaya baktığımda kendimi ferahlamış hissediyorum. İşin ehli olanlar da yazarsa çok sevinirim. Uzun yazdım biraz ama benim gibi olanlar varsa yazdıklarımı anlayacaktır. Bekliyorum...

Son düzenleme:
Niveanın ferahlatıcı toniklerini kullanıyorum. Günlük şu yuvarlak yüz temizleme pamuklarıyla yaptığımda cildim inanılmaz temiz oluyor. 2 dünde bir Garnier kömür maskesi var siyah onu yapmaya çalışıyorum. Ama belli bir rutini tutturamıyorum. Gece yatarken de cilt rengini dengelesin diye Achromin diye bir krem aldım onu kullanıyorum. Geçen gün şu cilt bakımı yapan yerlerden bi yer ile görüştüm ciddi rakamlar istiyorlar. Yaptıran var mı yaptırıp memnun kalan?

Memnun musunuz hepsinden uzun süredir mi kullanıyorsunuz? Merhaba bu arada
evet canım çok memnunum başka bişey yapmama gerek kalmadı bazı zamanlar madecasol bepantol ve hametanı karıstırıp da gece yatarken sürüyordum oda ciltteki ölü hücreleri atarak yeni cildi tazeliyor onu çok yapmıyorum ara ara yapıyorum.

evet canım çok memnunum başka bişey yapmama gerek kalmadı bazı zamanlar madecasol bepantol ve hametanı karıstırıp da gece yatarken sürüyordum oda ciltteki ölü hücreleri atarak yeni cildi tazeliyor onu çok yapmıyorum ara ara yapıyorum.
Bepanthol biliyorum memnunum ondan ama Madecassol güvenle kullanılır mı ondan biraz korkuyorum karıştırıp karıştırıp bişeyler yapanlar var o yüzden o kremden biraz çektim kendimi açıkçası

Selam tospikim. Bol katılımlı olsun topikin. Kullandığım belli bir marka olmuyor o anki duruma göre alıyorum ürünleri ama hep dermokozmetik alıyorum. Foreo kullanıyorum günlük o nedenle peeling yapmıyorum. Makyaj yazın yapmıyorum o nedenle zaten çok kirli olmuyor yüzüm. Güneş kremini yaz kış kullanıyorum başka bi şey yok 💖

Sabun duş jeli olarak kullanan arkadaşlar memnun kaldığınız bir ürün var mı?

Duş jeli için genelde sınırlı markalar var.

marseillais duş jeli süt olanından çok memnunum çok temiz kokusu var diğer kokuları da güzel sabun olarak farmasi inci tozu sabununu kullandım bi ara güzeldi prüzsüzleştiriyor.

Selam tospikim. Bol katılımlı olsun topikin. Kullandığım belli bir marka olmuyor o anki duruma göre alıyorum ürünleri ama hep dermokozmetik alıyorum. Foreo kullanıyorum günlük o nedenle peeling yapmıyorum. Makyaj yazın yapmıyorum o nedenle zaten çok kirli olmuyor yüzüm. Güneş kremini yaz kış kullanıyorum başka bi şey yok 💖
Hoşgeldin canımmm
Güneş kremi ne kullanıyorsun? Makyaj yazın ben de çok yapmıyorum ama yine de gece yatarken ciltten inanılmaz kir çıkıyor.

Bepanthol biliyorum memnunum ondan ama Madecassol güvenle kullanılır mı ondan biraz korkuyorum karıştırıp karıştırıp bişeyler yapanlar var o yüzden o kremden biraz çektim kendimi açıkçası
bişey olmuyor merak etme eczanelerde ssaılıyor zaten zararlı olsa satmazlar 3 ünü kaıştırıp haftada 1 kere kullanmanız lazım haftada 2 kez kullananlar var ben de pimpirikli olduğum için haftada 1 yapmanda sakınca görmüyorum.

bişey olmuyor merak etme eczanelerde ssaılıyor zaten zararlı olsa satmazlar 3 ünü kaıştırıp haftada 1 kere kullanmanız lazım haftada 2 kez kullananlar var ben de pimpirikli olduğum için haftada 1 yapmanda sakınca görmüyorum.
Tek başına kremden değil de karışım yapmaktan korkuyorum diyebilirim. Yüzüm yandı deri soyuldu falan dediler bi korktum yani

Kuru ve hassas bir cilde sahibim. Özellikle de güneş cildimi mahvediyo resmen. Evde aloe vera çiçeğim var 2 güne 1 cildime sürüyorum. Her gün yatarken de Neutrogena Hyaluronik Asit tonik ile cildimi nemlendiriyorum. Yaz kış da solante leke karşıtı güneş kremi kullanıyorum.

Maalesef yapmıyorum aslında kendime alışkanlık haline getirsem çok iyi olcak ama...buarada cildim asiri derece kuru yüzüme nemlendirici sürdüğüm zaman dahada mafoluyor sanki alerji gibi kızarık oluyo.. kışn soğuktan dahada kuruyor şimdi Farmasi inn aynisefa yüz kremini aldım ama şimdilik çok ihtiyacm olmadı kyllanmak için...benim içinde önerileri olan varsabeklerim

Hoşgeldin canımmm
Güneş kremi ne kullanıyorsun? Makyaj yazın ben de çok yapmıyorum ama yine de gece yatarken ciltten inanılmaz kir çıkıyor.
Güneş kremi la roche kullanıyorum canım. Eczanede satılan okyanus özlü bir sabun vardı nulera mı neydi adı o çok güzel temizliyor mesela. Tüm kiri alıyor sanki

Maalesef yapmıyorum aslında kendime alışkanlık haline getirsem çok iyi olcak ama...buarada cildim asiri derece kuru yüzüme nemlendirici sürdüğüm zaman dahada mafoluyor sanki alerji gibi kızarık oluyo.. kışn soğuktan dahada kuruyor şimdi Farmasi inn aynisefa yüz kremini aldım ama şimdilik çok ihtiyacm olmadı kyllanmak için...benim içinde önerileri olan varsabeklerim
Benim de kuru bazen ben de üşeniyorum yapmaya ama yapınca aradaki farkı görünce çok mutlu oluyorum. Özellikle şu çantalarında kremle gezenlere hayranım. Bi şunu beceremedim.

Tek başına kremden değil de karışım yapmaktan korkuyorum diyebilirim. Yüzüm yandı deri soyuldu falan dediler bi korktum yani
şöyle söyleyim karışım yapmak daha iyi direk yüze lokal olarak uygulamak cilde zarar verebilir madecasol cildi tazelerken bepantol onarıyor hametan da zaten bebek popolarına bile kullanılıyor pişik önleyici kızarmaya karşı az miktardan birer tutam kadar kullanmanız yeter

X