Günlük Ne Kadar Su İçiyorsunuz?

zeynep_90

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2021
8
6
33
ben bir türlü yeteri kadar su içemiyorum. Susamadığım zaman aklıma bile gelmiyor ama önemli ne öneririsiniz?

bende şişeyi doldurmazsam susadığımı hissetmiyorum ama şişemi doldurp önüme kokuyorum ve 3 litre içiyorum günlük tabi ekstra bardaktan içtiklerimi saymıyorum :-)

ben bir türlü yeteri kadar su içemiyorum. Susamadığım zaman aklıma bile gelmiyor ama önemli ne öneririsiniz?
Ben yanımda şişe olmasa kalkıp su içmem hiç şimdi 1,5 ltlik şişe aldım gördükçe içiyorum çok da iyi geldi eskiye göre daha çok su içiyorum artık

Vücut kilo oranına göre su tüketilmesi gerektiğini okumuştum bir yerde. Her 25 kiloya bir lt su tüketilmesi gerekmiş. 75 kilo birinin 3 lt tüketmesi gerek mesela. Ne kadar doğrudur aslı var mıdır bilmiyorum ama bana mantıklı geldi ☺️

Çok fazla !
Her 7 kg a bir bardak olacak şekilde ayarlamalısınız
63 kg a 9 bardak benim mesela

Normalde 3 litre hiç şişe falan doldurmadan ihtiyaçtan içerdim. Hamileyim ve 5 litre içiyorum bazen 6 ya çıkıyor kendimi frenliyorum içmemek için. Hayat benim için sürahi ve WC den ibaret şu an. Fazlası zarar maalesef. 35. Haftadayım Bebek 2.5 kilo benim aldığım kilo sadece “2”. Bu da nimeti diyeyim artık :)

tatlı desenli su şişem yanımda olmadığı ve dolu olmadığı sürece su içmiyorum

X