Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Günlük saç dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Usagi_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2020
177
35
36
Mrb 20 yıldır belki daha fazla saç dökülmesi yaşıyorum.ben bir şey merak ettim saçı çok gür olmayan kulak memesi civarı uzunlukta saçları olanlar diyelim ki sabah taradınız aşağı yukarı ne kadar saç dökülüyor. Ya da banyoda ve sonra kuruturken.mesela kısa saçınız var ama temizlik yaptıktan iki gün sonra yerlerde saçlar oluyor mu? Sorularım garip gelebilir ama lütfen cevap verin . Kızımda da bu soru u yaşyacağım diye sürekli sayıyorum acaba onun dökülüyor mu normal mi anlamıyorum

Mrb 20 yıldır belki daha fazla saç dökülmesi yaşıyorum.ben bir şey merak ettim saçı çok gür olmayan kulak memesi civarı uzunlukta saçları olanlar diyelim ki sabah taradınız aşağı yukarı ne kadar saç dökülüyor. Ya da banyoda ve sonra kuruturken.mesela kısa saçınız var ama temizlik yaptıktan iki gün sonra yerlerde saçlar oluyor mu? Sorularım garip gelebilir ama lütfen cevap verin . Kızımda da bu soru u yaşyacağım diye sürekli sayıyorum acaba onun dökülüyor mu normal mi anlamıyorum
Saçlarım kısa bildiğiniz enseden aşağı inmeyen kulak izasını geçmeyen kısalıkta.
Bu kısalığı seçme sebebim sürekli dökülmesi,artık dökülmüyor, rahat tarıyorum.
Galiba bu saç modelini daha çok sevdim

Sabahlari çay icmeyi birakip, bir de demir hapi alinca anında kesiliyordu dokulme. Demir eksikliginden oluyor en cok. Takviye almayi dene. Su an benim dogum sonrasi oldugu icin demir fayda etmedi ama , feci dokuluyor. Suourdukten 10 dk sonra bile yerler saç hep

Valla kendimi bildim bileli saclarim dökülür. 34 yasindayim. Gitmediğim doktor kalmamistir. Yapmadığım test. En iyi doktorlara bile gittim. Vitamin degerlerim hep iyi cikmistir. Eksik olan deger yoktu hic. Tiroit, seker bunlarda noemaldi. Bir doktor bana bazi insanlarin sac diplerinin kuru oldugunu ve bu nedenle dis etkenlerden kolay etkilendigini soylemisti. Su cok icen biri degilim. Bu mesela dokulmeyi arttiriyor. Bol su içmek. Her gun sampuanla.yikamamak saci gerçek bitkisel yaglarla haftada 1 nemlendirmwk lazim. Ben hindistan c. Yagi kullaniyorum ise yarıyor. Bir de biotin takviyesi de etkili oluyor

Valla kendimi bildim bileli saclarim dökülür. 34 yasindayim. Gitmediğim doktor kalmamistir. Yapmadığım test. En iyi doktorlara bile gittim. Vitamin degerlerim hep iyi cikmistir. Eksik olan deger yoktu hic. Tiroit, seker bunlarda noemaldi. Bir doktor bana bazi insanlarin sac diplerinin kuru oldugunu ve bu nedenle dis etkenlerden kolay etkilendigini soylemisti. Su cok icen biri degilim. Bu mesela dokulmeyi arttiriyor. Bol su içmek. Her gun sampuanla.yikamamak saci gerçek bitkisel yaglarla haftada 1 nemlendirmwk lazim. Ben hindistan c. Yagi kullaniyorum ise yarıyor. Bir de biotin takviyesi de etkili oluyor
Benim de iki senedir dökülüyor önce dermatoloji sonra dahiliye gittim görünür nir şey yok.
Fön çektirince dökülmüyor işte ben de fön çektiriyorum iki günde bir.
Bir de uçlar sarı idi kestire kestire bir senedir daha yeni doğal rengim kaldı tam.
O saçmasapan sarımsı yerler de etkiliyordu bence birden kestirmek de istemedim.
Ama kızımın saçlarının dökülmesi olması gerektiği gibi. Hiç bendeki dökülme ona da geçer mi demedim çünkü bendeki de 35ten sonra başladı abarttım boyatmadı pandemi olana kadar ondan.

Sabahlari çay icmeyi birakip, bir de demir hapi alinca anında kesiliyordu dokulme. Demir eksikliginden oluyor en cok. Takviye almayi dene. Su an benim dogum sonrasi oldugu icin demir fayda etmedi ama , feci dokuluyor. Suourdukten 10 dk sonra bile yerler saç hep
Benim erkek tipi dökülmem var tepem açılıyor ama 2 yıldır tüm saçta azalma oldu dr her şeyi denedi bir kaç haftadır iyi gibi aylardır demir kullanıyorum. Bir de yeşil çay içmeye başladım

Saçlarım kısa bildiğiniz enseden aşağı inmeyen kulak izasını geçmeyen kısalıkta.
Bu kısalığı seçme sebebim sürekli dökülmesi,artık dökülmüyor, rahat tarıyorum.
Galiba bu saç modelini daha çok sevdim
Evet benm de öyle acaba kaç tel aşağı yukarı

Saç kısalınca dökülmez diye birşey yok dökülür ama kısa olduğu için göze batmaz. Günlük 100-150 tel normal kabul edilir fazlası ciddi dökülme var dmektir ve en önemlisi dökülenin yerine yeni saç çıkıp çıkmaması genelde erkek tipi dökülmelerde yeni saç çıkmaz bölgesel olarak kellik oluşur.
Önce kadın doğum, cildiye ve endokrinolojiye gidip tüm tahlilleri yaptırın. Vitamin eksikliği, hormonal sorun varsa tedavi ettirin. Herşey tas tamam ise genetiktir. Onu da azaltmak için çeşitli losyonlar ve içeriği güçlü şampuanlar var onlardan destek alabilirsiniz. Birde B vitamini ve kolajen kullanın muhakkak.

Arkadaşlar saç dökülmesi ciddi bir durumdur. Öncelikle hormonel değerlerinizi kontrol ettirin. Eğer tiroid hormonu rahatsızlığınız varsa mutlaka tedavinizi doktor kontrolünde sürdürün. Stresten dökülme varsa doğal saç bakım ürünleri özellikle kemik iliği saç maskesi öneririm. sevgiler ladies.

X