Günlük Yogam, Diyetim, Pilatesim, Temizliğim

Ankee

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2012
7.333
25.253
Arkadaşlar merhaba,
Geçen yıl doğum yaptım ve doğum yaptıktan sonra 4. ayda neredeyse tüm doğum kilolarımı vermiştim.
Bu esnada bazı epey üzücü olaylar yaşadık ailecek.
Son 4 kilom kaldığında işe başladım, ondan sonra iş-bebek-üzüntüler derken verdiğim tüm kiloları cumburlop aldım.
İnanılmaz ama gerçek.
Aslında konu tam kilo da değil, bu bölümde de fazlaca göreceğiniz üzere salmışlık.
İşe saçımı taramadan, yataktan kalkmış topuzumla gidip tüm günü öyle geçirdiğim günlerin sayısı epeyce fazla.
Ev desen aldı başını gidiyor, anca çocuğun alanlarını temizliyorum mecburen.
Aralarda bir yere taşındık sonra memnun kalmadık geri döndük falan filan böyle bir düzenimiz bozuldu ondan sonra ben de toparlanamadım.
Her neyse olan oldu diyerek buraya günlük rutinlerimi neler yaptığımı yazarak kendimi her gün motive etmeyi planlıyorum.

Evet Her diyet pazartesi başlar salı biter ama ben cuma başlatarak hayat rutinim haline getirmek için totem yaptım :p
Benimle beraber yapmak isteyen buyursun. :KK200:

düzenleme: 06.11.2021 tarihinde 63,00 kilo ile başladığım diyetimde 12.11.2021 tarihi itibariyle 60.80kg olarak devam ediyorum :dua:

düzenleme2 : 19.11.2021 tarihi itibariyle kilo 59.60 :KK24:

düzenleme3: 26.11.2021 tarihi itibariyle maalesef verememişim hala kilom 59.60 :cry:

düzenleme4: 03.12.2021 tarihi itibariyle 59.10kg, 500 gram daha gitmiş :KK71:

düzenleme5: 10.12.2021 tarihi itibariyle 58.60 kg. 500 gram daha gitmiş :KK70:

düzenleme6: 24.12.2021 tarihi itibariyle 2 haftadır veremediğim sabit kaldığım kilomda 58.30 u gördüm. Bu hafta çok daha azimliyim, olacak umarım...

düzenleme7: 07.01.22 tarihi ve hatta 31.12.22 itibariyle 57.20 yim. Covid oldum ama yılmadım, kilomu sabit tuttum şükürler olsun :dua:

düzelneme8: 02.02.22 tarihi itibariyle hastalıklara rağmen 56.50 yim.

Son düzenleme:
Başlangıç kilom 63
Hedeflenen Kilo 52

Bugün uzun zamandan önce ilk defa erken kalkıp saçlarımı toplayıp makyajımı yapıp işe geldim.
Dün yıkayıp kurutttuğum tüm çamaşırları yerleştirdim.
Şimdi işe geldim sütle yulafımı yedim
Bugünün Hedefi 1,5 lt en az su içmek.
İşte de işlerimi biriktirmeden yapmak.
Daha az telefon, sosyal medya, daha çok iş.
Haydi bakalım :KK49:

Merhaba. Ben de tam bu konuyla ilgili başlık açacaktım. Sana katılayım devam edeceksen yazmaya😊

edeceğim tabi ki :halay:
hafta sonu yazamadım çok yoğun bir hafta sonuydu ve biraz sosyal medya orucu yaptım.
amaaa
* üşenmeden kişisel bakımlarımı yaptım
* bir spor olarak yüzmemi aksatmadım
* en sonunda tüm abur cuburlardan/ekmekten/misafirliğe gittiğimizde pasta börekten kendimi uzak tuttum.

çok mayışıp öğlen uyuyorduk hafta sonları ve bu hafta sonu uyumadım. Çocuğum uyurken ben de uyumak yerine yemek yaptım.
Ve dinç olabilirim diye kendimi motive ede ede gerçekten dinç kalabildiğimi fark ettim ve bu çocuğumla olan ilişkilerime bile yansıdı :KK200:

Her gün yazacağım Essilaam Essilaam , umarım yararlı olur herkese...

Öyleyse yazıyorum.
*Günlük su tüketimimi artırmam lazım. Hedef tamam 5 büyük bardak içmek için hedef koymuştum fazlasını içtim.
*Uzun bi yürüyüş yaptım çok yorulmuşum. Annem geldiğinde yapıyoruz o çok sever bu planda yoktu.
* Benim en önemli hedefim sağlık üzerine açıkçası.
*Alışmak için 21 gün Sağlıklı beslenme, su içme ilk hedeflerim
Fazla hedef koyup sonra salmak istemiyorum :)

Öyleyse yazıyorum.
*Günlük su tüketimimi artırmam lazım. Hedef tamam 5 büyük bardak içmek için hedef koymuştum fazlasını içtim.
*Uzun bi yürüyüş yaptım çok yorulmuşum. Annem geldiğinde yapıyoruz o çok sever bu planda yoktu.
* Benim en önemli hedefim sağlık üzerine açıkçası.
*Alışmak için 21 gün Sağlıklı beslenme, su içme ilk hedeflerim
Fazla hedef koyup sonra salmak istemiyorum :)

suyu ben unuttum bak bugün iyi hatırlattın
günde su içiyorum zaten sıcak ve su içmeyi seviyorum ama ben de yarından itibaren kaç lt içmişim kontrol edeceğim 👍🏻

Öğlene kadar 3 büyük bardak su içtim. Sıcakta Pazara falan gittim onun etkisi de var. Sebze meyve yemeklik aldım. Biliyorsun benim hedefim şimdilik sağlıklı beslenme.

7 büyük bardak su içtim diyebilirim. Sağlıklı beslenme planımı da bozmadım 1. Gün tamamdır. Kaldı 20:)

Arkadaşlar merhaba,
Geçen yıl doğum yaptım ve doğum yaptıktan sonra 4. ayda neredeyse tüm doğum kilolarımı vermiştim.
Bu esnada bazı epey üzücü olaylar yaşadık ailecek.
Son 4 kilom kaldığında işe başladım, ondan sonra iş-bebek-üzüntüler derken verdiğim tüm kiloları cumburlop aldım.
İnanılmaz ama gerçek.
Aslında konu tam kilo da değil, bu bölümde de fazlaca göreceğiniz üzere salmışlık.
İşe saçımı taramadan, yataktan kalkmış topuzumla gidip tüm günü öyle geçirdiğim günlerin sayısı epeyce fazla.
Ev desen aldı başını gidiyor, anca çocuğun alanlarını temizliyorum mecburen.
Aralarda bir yere taşındık sonra memnun kalmadık geri döndük falan filan böyle bir düzenimiz bozuldu ondan sonra ben de toparlanamadım.
Her neyse olan oldu diyerek buraya günlük rutinlerimi neler yaptığımı yazarak kendimi her gün motive etmeyi planlıyorum.

Evet Her diyet pazartesi başlar salı biter ama ben cuma başlatarak hayat rutinim haline getirmek için totem yaptım :p
Benimle beraber yapmak isteyen buyursun. :KK200:
Tam benlik konu 😍 benim doğum Kilolarım gitti. Tabi ki ideal kilomda değilim ama şu an çokta kötü durumda değilim. Hatta 71 ile hamile kaldım şu an 64 kiloyum.

Ben ev toplama ve kişisel bakımda eşlik etmek isterim. Evden çalışıyordum geçen hafta ofise gitmeye başladık.

Saç , makyaj yapamıyorum. Yarın ilk işim makyaj , saç yapıp işe gitmek olacak. :)

Günaydın kızlar
dün sabah annemin doktor kontrolü sebebiyle evde çocukla kaldım sabah
normalde uyuyarak geçireceğim zamanı kalkıp banyo yaparak değerlendirdim.
Sonra güzel kahvaltı ettim çocuğum kalktı onu doyurdum vs işe geçtiğimde saat yine de erkendi.
İşte de baya işlerimi toparladım, yemek olarak pilavdan uzak durabildim.
5 gündür abur cubur/ tatlı yok şükür.
Akşam gelince evi topladım bulaşık makinesini yıkayıp/boşalttım/ çocukla ilgilen derken zaten yatma vakti geldi.
Su içiyorum ama kesinlikle arttırmam lazım, sanırım 1 ltyi geçemedim dün.
Bugün daha motiveyim. Makyajımı yaptım-suyumu yanıma aldım hadi bakalım.

Tam benlik konu 😍 benim doğum Kilolarım gitti. Tabi ki ideal kilomda değilim ama şu an çokta kötü durumda değilim. Hatta 71 ile hamile kaldım şu an 64 kiloyum.

Ben ev toplama ve kişisel bakımda eşlik etmek isterim. Evden çalışıyordum geçen hafta ofise gitmeye başladık.

Saç , makyaj yapamıyorum. Yarın ilk işim makyaj , saç yapıp işe gitmek olacak. :)
Hoşgeldin H hamsigafa . Birbirimizi motive edelim.

Kızlar kilo konusuna çok takılmayın. Ama sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirebilmek önemli tabi. Ben şu an 160 boya 56 kilodayım. Ama kışın 50-51 kiloydum. Ve çok zayıflık da iyi değil. Biraz kilo iyidir☺

Sağlıklı beslenmede 2. Günü de güzel geçirdim. Yaramazlık yapmadım🙃
Ama artık çocuklarla yememeye karar verdim. Onları yedirirken ben arada ne yediğimi anlamıyorum. Tabağım bitiyor hiçbirşey yememiş gibi hissediyorum bazen☺

Kızlar abur cuburu kestim 1 haftada 1 kilom gitmiş :KK71:
sabah dayanamadım tartıldım ama nihai sonucumu pazartesi yazacağım :KK200:
Bugün covid 2. aşıyı olduk, yavrumun da 1 yaş kontrolü aşısı vs si vardı, bir de kan tahlili verdik of of ne ağladı biriciğim
sonuçlarımız fena değil şükür neyse ki.
stresten sabah sadece yarım simit azcık peynirle yediğimden işe geldiğimde saat 2 idi be köfte dürüm yedim :olamaz:
neyse su içmeye devam. Bir sürü iş birikmiş hepsini yetiştirdim ki saat daha 4 bile değil.
acı yok diyen rocky balboa gibi kendimi, uyku yok/rehavet yok/tembellik yok diye motive ediyorum.
Şimdilik durum bu kızlar bende

Merhaba arkadaşlar
dün yediğim köfte dürümden sonra akşam eve gelince sadece bir salata yedim, hellimli olduğundan ekmek yemedim.
Ve bol da su içtim. Şeker ihtiyacım iyice azaldı, yemekten sonra hiç ekstra bir şey aramıyorum. O eşiği geçtiğim için çok mutluyum. Artık eve gittiğimde "ne yesek" diye düşünmek yerine "ne izlesek, ne yapsak" diye düşünüyorum.
Yalnız iş çok yoğun olduğu için çok ev işi yapamadım. Eve gelince çok hareket edemedim bu 2 gündür açıkçası. Ancak işte çok hareketli olduğum için çok üstüne düşmüyorum.

Haftaya biraz yürüyüşe de başlamaya karar verdim, havalar da hafif serinlemişken :KK200:

Merhaba arkadaşlar
dün yediğim köfte dürümden sonra akşam eve gelince sadece bir salata yedim, hellimli olduğundan ekmek yemedim.
Ve bol da su içtim. Şeker ihtiyacım iyice azaldı, yemekten sonra hiç ekstra bir şey aramıyorum. O eşiği geçtiğim için çok mutluyum. Artık eve gittiğimde "ne yesek" diye düşünmek yerine "ne izlesek, ne yapsak" diye düşünüyorum.
Yalnız iş çok yoğun olduğu için çok ev işi yapamadım. Eve gelince çok hareket edemedim bu 2 gündür açıkçası. Ancak işte çok hareketli olduğum için çok üstüne düşmüyorum.

Haftaya biraz yürüyüşe de başlamaya karar verdim, havalar da hafif serinlemişken :KK200:
Ben de dünden beri yoğunum sağlıklı beslenmeyi bozmadım çok şükür. Dışarda olmam gerekti dün. 1 lahmacun yedim salata ve şalgamla. Aynen ben de aburcubur asitli içecek falan kestim. Suyumu içiyorum. Bir de regl haftasındayım. Enerjim az, verimli kullanmaya gayret ediyorum.
10 gün sonra işe başlayacağım. O zamana kadar beslenme düzenimi iyice oturtmak istiyorum.

Çok koşturmalı bir gündü. Sağlıklı beslenme ve su içme tamamdır👍🏻alıştım iyi gidiyor.
Hafta sonu evdeyim. Çamaşır, ütü, gardrop düzenleme, kıyafet kombinleme işleri yapacağım.
Biraz da kendime bakım yapacağım yazarım neler yaptığımı🥰

Ben sağlıklı beslenme ve su içmeye devam ediyorum.
Cilt bakımı adına birşeyler yapayım dedim. Peeling yapacaktım üşendim. Duş aldım. Nemlendiricimi sürdüm. Yüzüme masaj yaptım yeşim taşıyla.
Bu yüz masajını her gün yapmalıyım.
Botox randevum var yarın için🤭

X