Günümüz beslenme uzmanları

Cokokuyanbilir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2020
1.235
2.188
30
Herkese merhaba
Benim derdim değil ama beni çok sinirlendiren birşey var. Bildiğiniz üzere H.. ile başlayan bir şirket var ben kısaca modern saadet zinciri diyeyim.
Tanıdığım bir kişi bu yolla kilo vermeye başladı ve 1 ayın sonunda epey verdi. Daha sonra kendisini beslenme uzmanı olarak görmeye ve yine kendisi gibi zayıflamak isteyen insanlara danışmanlık yapmaya karar verdi. Seminerlere gidiyor, alkışlar eşliğinde plaket vs alıyor. Yanı ben izlerken şoklar içinde kaldım. Öyle bir ambians var ki.
Bu kişi kilo verirken de danışmanlari her gün gün de 2 3 kez arayıp her gün tartı resmini isteyen insanlardı.
Kendisi bu 1 ayın sonunda insanlara şunu ye bunu yeme, şu ürünü kullan diye danışmanlık yapmaya başladı. Evet epey kilo verdi ama sağlıklı olduğuna inancım 0. Ve biraz araştırma yaparak bunun son derece sağlıksız bir yöntem olduğunu doğruladım.
Geçen gün de çok samimi olmadığım bir arkadaşımın yine 1 aylık bir kilo verme sürecinden sonra danışmanlık yaptığını insanlara direktifler verdiğini gördüm. Sohbet ederken bu markanın ürünlerini çocuğuna dahi kullandirdigini söyledi. Hayretlrr içinde dinledim cocuk 3 yaşında. Sağlık bakanlığı onayı var mı diyorum Fda onaylı diyor. E göster onayı diyorum kem küm ediyor.
Bir de beni ikna etmeye çalışıyor. Benim umrumda değildi ama insanlar bunu çocuklarına kullandıracak kadar gözü dönmüş olabilir mi diye sinirlendim.
Belki kullananlarınız varsa kızacaktır. Ama bana son derece tehlikeli geliyor.

😐Kilolariyla başı dertte olan, mutsuzluk hisseden herkes Malesef bu yola "kör" başvurur. Umarım bir an önce yasaklanır veya bilinçsiz ve sağlıksız bir yöntem olduğu ortaya dökülür.

Herkese merhaba
Benim derdim değil ama beni çok sinirlendiren birşey var. Bildiğiniz üzere H.. ile başlayan bir şirket var ben kısaca modern saadet zinciri diyeyim.
Tanıdığım bir kişi bu yolla kilo vermeye başladı ve 1 ayın sonunda epey verdi. Daha sonra kendisini beslenme uzmanı olarak görmeye ve yine kendisi gibi zayıflamak isteyen insanlara danışmanlık yapmaya karar verdi. Seminerlere gidiyor, alkışlar eşliğinde plaket vs alıyor. Yanı ben izlerken şoklar içinde kaldım. Öyle bir ambians var ki.
Bu kişi kilo verirken de danışmanlari her gün gün de 2 3 kez arayıp her gün tartı resmini isteyen insanlardı.
Kendisi bu 1 ayın sonunda insanlara şunu ye bunu yeme, şu ürünü kullan diye danışmanlık yapmaya başladı. Evet epey kilo verdi ama sağlıklı olduğuna inancım 0. Ve biraz araştırma yaparak bunun son derece sağlıksız bir yöntem olduğunu doğruladım.
Geçen gün de çok samimi olmadığım bir arkadaşımın yine 1 aylık bir kilo verme sürecinden sonra danışmanlık yaptığını insanlara direktifler verdiğini gördüm. Sohbet ederken bu markanın ürünlerini çocuğuna dahi kullandirdigini söyledi. Hayretlrr içinde dinledim cocuk 3 yaşında. Sağlık bakanlığı onayı var mı diyorum Fda onaylı diyor. E göster onayı diyorum kem küm ediyor.
Bir de beni ikna etmeye çalışıyor. Benim umrumda değildi ama insanlar bunu çocuklarına kullandıracak kadar gözü dönmüş olabilir mi diye sinirlendim.
siz yazinca baktim fda approved degil ki!

bence burada da halki kandiriyorlar. fda standartlarina uygunuz demisler kendi web sitelerinde. yani fdain adini geçirip uygun olduklarini soyluyorlar ve duzgun okumayan fda onayli sanıyor. hos kac kisi acip okuyordur ki zaten. toplantilarda ne soylenirse o.

Herkese merhaba
Tanıdığım bir kişi bu yolla kilo vermeye başladı ve 1 ayın sonunda epey verdi. Daha sonra kendisini beslenme uzmanı olarak görmeye ve yine kendisi gibi zayıflamak isteyen insanlara danışmanlık yapmaya karar verdi. Seminerlere gidiyor, alkışlar eşliğinde plaket vs alıyor. Yanı ben izlerken şoklar içinde kaldım. Öyle bir ambians var ki. Bu kişi kilo verirken de danışmanlari her gün gün de 2 3 kez arayıp her gün tartı resmini isteyen insanlardı.
Bunlar beslenme uzmanı değil anca şarlatan olabilriler. Bunlara kananlara da üzülmüyorum ben. Bilgiye ulaşmak çok kolay insan azıcık araştırır madem çok sağlıklı über mükemmel bir şey, sahibi neden aşırı alkol ve antidepresandan ölmüş???

Herkese merhaba
Uzun vadede zararlı olduğunu özellikle böbreklere zarar verdiği söyleniyor bu ürünlerin

Herkese merhaba
İçerıgının çok kotu oldunu bılıorum.Bıraktıgı anda alıolar .Arkadasım kullanmıstı .Zayıflamak ıstıosan bogazını tutacaksın .Baska turlu olmaz

Binlerce kere haklısınız. Allah aşkına kimse su ürünleri kullanmasin. Karaciğerinize bobreginize verdiğiniz zararı bir bilseniz yanına bile yaklaşmazdınız. Çok üzülüyorum Bu tarz konularda eğitimsiz insanların söz sahibi olmasına . Diyetisyen, doktor dururken bu neyin çabası neyin özgüveni ah bir anlasam .insan sağlığı bu ya ötesi var mı

Zararlari hakkinda yazilmis makaleler tezler görmüştüm. Ama kimin umrunda ki? Eskiden çaresizlik olarak görüyordum ama bu düpedüz cahillik. Kilo vermek bu kadar kolaysa gercek beslenme uzmanlari neden bunlari önermiyor diye insan düşünmez mi? Başına gelecekleri hakediyorlar ne yazik ki. Uzun vadede patlayacak bu marka da. Satıcıları da onca kişinin hakkına girmiş olacak. Yazik gerçekten.

Kullanan düşünsün zararlı mı zararsız mı bize ne ki?
Tabii ki bizi ilgilendiren bir şey yok temelde ama bazıları kilodan bıkmış, bazıları zor kilo veriyorum diyor, bazıları iradem yok diyor vs...Yani burdaki gibi anlatılan insanlar da tatlı dilli oluyor ve işte bu dedigimiz bazıları da buna hemen inanıyor. Sonra da kendini bilirkişi ilan ediyormuş ona da ayrı şaşırdım. Kendini geçtim çocuğuna da veriyormuş. Mesela 3 yaş çocuğuna uygun olmayan şeyler veren birini görsek sosyal hizmetleri arayıp ihmalkarlık var demez miyiz. Burdaki insan buna geçmiş işte. Paragraflar birbirine geçti ama anlatmak istediğim şey şuydu bu şekilde zayıflamaya çalışan insanları görünce belki haddimiz olmasa bile sağlıklı zayıflamayi, diyetisteyini, doktor kontrolünü, bu şekilde zayıflayan örnekleri anlatmalıyız sanırım.

Kullanan düşünsün zararlı mı zararsız mı bize ne ki?
Bize ne ki deyip yorum yapmanız :)
Beni rahatsız etti ve konu açtım. Küçücük bir çocuğun kendi iradesi dışında içinde ne olduğu bilinmeyen bir şeylerle beslenmesi kusura bakmayın ama benm canımı sıkar.

Ay onlar şaka gibi ya.Toplantılarında hepsi transa geçmiş gibiler.Kullanmayanları resmen sağlıksız besleniyor katagorisine sokuyorlar.
Yani sanki ölümsüzlük bulunmuş gibi. Birbirlerini alkışlıyorlar. Basari hikayelerini anlatıyorlar.
Şu pandemide otel kapatmışlar. Etkinlik yapmışlar. 1 tane maskeli yoktu içlerinde. Insan bu kadar umursamaz nasıl olur ki

Smootie gibi bir seye guvenerek saglikli zayiflayacagina inanan kisileri anlamiyorum. Ayni parayi bir diyetisyene versen senin alım gucune gore en kolay ulasabilecegin besinlerden bir liste yapmaya calisiyorlar zaten. Tabi bu sekilde istediginize ulasmak zaman ve irade gerektirdiginden insanlarin isine gelmiyor🤷‍♀️ prim verenlerde bence problem.

Bir bu değil ki şu süreçte insanlar kullandığı bağışıklık destekleyici gıdaları da birbirine tavsiye etmeye bayılıyor. Uygulayanlara sormak lazım.

Binlerce kere haklısınız. Allah aşkına kimse su ürünleri kullanmasin. Karaciğerinize bobreginize verdiğiniz zararı bir bilseniz yanına bile yaklaşmazdınız. Çok üzülüyorum Bu tarz konularda eğitimsiz insanların söz sahibi olmasına . Diyetisyen, doktor dururken bu neyin çabası neyin özgüveni ah bir anlasam .insan sağlığı bu ya ötesi var mı
Bağırsakların katı gıda sindirmeyi unuttuğu, bırakıldığı zamanda da katı gıda geçişinde sindirim yapamadığı için kilo artısı olduğunu okumuştum bende.
Bi krem alırken dahi onlarca yorum okuyoruz. Bunu alıp kullanan insanlar hiç mi araştırma yapmıyor aklım almıyor

Smootie gibi bir seye guvenerek saglikli zayiflayacagina inanan kisileri anlamiyorum. Ayni parayi bir diyetisyene versen senin alım gucune gore en kolay ulasabilecegin besinlerden bir liste yapmaya calisiyorlar zaten. Tabi bu sekilde istediginize ulasmak zaman ve irade gerektirdiginden insanlarin isine gelmiyor🤷‍♀️ prim verenlerde bence problem.
0 sporla ayda 8 kilo vereni gördüm. Ama adamda göbek olduğu gibi duruyordu. Bu kişi sonrasında 5 6 kg daha verdi ve vücudu sıska kalmasına rağmen o göbek gitmedi.
Dedim ki bunu kullanıyorsun ama hic kan test o yaptırıyor musun? Yok gerek yok ki dedi. Çok hızlı kilo verdin bi enzimlerine mi baktirsan dedim çok sağlıklıyım gerek yok sana şu vitamini satayım mi dedi :)

Bir bu değil ki şu süreçte insanlar kullandığı bağışıklık destekleyici gıdaları da birbirine tavsiye etmeye bayılıyor. Uygulayanlara sormak lazım.
Instagramdaki f..tea gibi zayıflama ürünleri ünlüler tarafından reklam ediliyor. Onlar bahsettiğim şeyden daha tehlikeliler çünkü bir çok seveni araştırmaya ihtiyaç duymadan kullanıyor

X