Güvensizlik

adventurerpassenger

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2016
1.219
1.594
39
Genel olarak etrafimdaki tüm insanlara güvensizlik yaşıyorum...çok guvendigim kisilerin bile durup dururken triplerini söyleme dedigim seyleri söylediklerini görünce soguyorum ...kopariyorum iliskimi...annemden zaten hakkaniyetsiz ve sırf birilerini kaybetmemek ugruna dogruyu savunamadigi icin sogudum ve görusmuyorum...artık sadece yüzeysel iliskiler kurmak istiyorum insanlarla sadece geyik siradan konular gibi...eskiden ne kadar saf oldugumu farkettikçe daha da büyüyorum...benim gibi hisseden bayanlar var mi acaba bu uzaklasma durumunun ceremesini cekiyolar mı, pismanlikları var mı onu merak ediyorum..zira ben artik ailemi bile kaybetmekten korkmuyorum...

Tüm insanlara karşı değil, sadece kazık yediğim insanlara karşı güvensizlik yaşarım.
Herkes kendini yaptıklarıyla hakettiği yere koyar.
Başkasının hatasını bir diğerine kesmem yani.

Sizde durum farklı sanırım.

Ben güvenemediğim insanlarla geyik de yapamam ama.
O nasıl olur bilemedim.

Tüm insanlara karşı değil, sadece kazık yediğim insanlara karşı güvensizlik yaşarım.
Herkes kendini yaptıklarıyla hakettiği yere koyar.
Başkasının hatasını bir diğerine kesmem yani.

Sizde durum farklı sanırım.

Ben güvenemediğim insanlarla geyik de yapamam ama.
O nasıl olur bilemedim.

Güvenmedigin insanla geyik yapılır ilişki yüzeysel tutularak özel şeyler paylaşılmaz sadece...mesela çok arkadaşımız vardır ama güvenip özel seylerimizi anlattigimiz dostumuz azdır yani...

Benim ilk gördüğüm sevgi saf ve çıkarsız karşılıksız sevgiydi o yüzden annem ve babama çok şey borçluyum
Sonrasında karşılaştığım olumsuz olayları yorumlama güvenme mal etme konusunda ön yargılı güvensiz olmadım hak edene hak ettiği kadarını verdim
Herkes etrafında güveneceği insanlara ihtiyaç duyar

Benim ilk gördüğüm sevgi saf ve çıkarsız karşılıksız sevgiydi o yüzden annem ve babama çok şey borçluyum
Sonrasında karşılaştığım olumsuz olayları yorumlama güvenme mal etme konusunda ön yargılı güvensiz olmadım hak edene hak ettiği kadarını verdim
Herkes etrafında güveneceği insanlara ihtiyaç duyar

Evet duyar ama o insanlara da guvenmemesi gerektigini yasadigi olaylar sonucunda anlayabilir...kısacası guvenilecek cok az insan var...

Güvenmedigin insanla geyik yapılır ilişki yüzeysel tutularak özel şeyler paylaşılmaz sadece...mesela çok arkadaşımız vardır ama güvenip özel seylerimizi anlattigimiz dostumuz azdır yani...

Ben hayatımda yüzeysel ilişkileri pek kuramıyorum.
Ya çok içimi açıyorum ya da çok kapalı oluyorum o zaman geyik bile yapamıyorum.
Çünkü yanında geyik yapacak kadar iyi hissetmiyorum :)
İşte onlar selam, günaydın, iyi akşamlar olarak kalıyor.

Hadi diyelim, kimseye güvenmedik hepsi ile geyiklik iletişim kurmayı da başardık.
Bu ilişkiler bizi mutlu edecek mi?

Genel olarak etrafimdaki tüm insanlara güvensizlik yaşıyorum...çok guvendigim kisilerin bile durup dururken triplerini söyleme dedigim seyleri söylediklerini görünce soguyorum ...kopariyorum iliskimi...annemden zaten hakkaniyetsiz ve sırf birilerini kaybetmemek ugruna dogruyu savunamadigi icin sogudum ve görusmuyorum...artık sadece yüzeysel iliskiler kurmak istiyorum insanlarla sadece geyik siradan konular gibi...eskiden ne kadar saf oldugumu farkettikçe daha da büyüyorum...benim gibi hisseden bayanlar var mi acaba bu uzaklasma durumunun ceremesini cekiyolar mı, pismanlikları var mı onu merak ediyorum..zira ben artik ailemi bile kaybetmekten korkmuyorum...
bu sadece sizin için geçerli bir durum değil
insanlar kazık yiye yiye olgunlaşıyor
bu hayatta benim çok sevdiğim ama arkamdan iş çeviren dediokdu yapan tipleri saysam sayfalara sığdıramam
ilişkileri merhaba merhaba düzeyinde tutmak sırları kimseye vermemek az konuşup etraftakileri dinlemek gerekiyor sanırım

bak canım insan bu dünyada kendine bile güvenemez yapmıyacagım dediğin birseyi yapabilrisin. karsıdaki insanada aynen böyle. yani her insan herseyi yapabilir bunu bilemk önemli yinede ilişkiyi koparmamak lazım.

Malesef insanlar çok sahte olmuş, birbirlerinin arkasından atıp tutup yüz yüze nasıl iyi davranıyorlar görünce şaşırıp kalıyorum. Bende kendi ailemle mesafeliyim bu yüzden . Birkaç gerçekten güvenebileceğim insan var etrafımda, diğerlerini resmen idare ediyorum

Ben hayatımda yüzeysel ilişkileri pek kuramıyorum.
Ya çok içimi açıyorum ya da çok kapalı oluyorum o zaman geyik bile yapamıyorum.
Çünkü yanında geyik yapacak kadar iyi hissetmiyorum :)
İşte onlar selam, günaydın, iyi akşamlar olarak kalıyor.

Hadi diyelim, kimseye güvenmedik hepsi ile geyiklik iletişim kurmayı da başardık.
Bu ilişkiler bizi mutlu edecek mi?

Yok ben öyle degilim...özel seylerimi paylasmadan cok rahat geyik yaparım ....keske dost deyip de özelimi anlattigim insanlarla arkadas seviyesinde kalsaydim...arkadaş in dost out:super: benim icin artık...

Yok ben öyle degilim...özel seylerimi paylasmadan cok rahat geyik yaparım ....keske dost deyip de özelimi anlattigim insanlarla arkadas seviyesinde kalsaydim...arkadaş in dost out:super: benim icin artık...

Bu ilişkilerde mutlu da oluyorsanız sorun yok o zaman.
Ama ben etrafımda güveneceğim insanlar olsun isterim yaa.
Benim için inanç ve güven ciddi bir ihtiyaç sanırım :S

Malesef insanlar çok sahte olmuş, birbirlerinin arkasından atıp tutup yüz yüze nasıl iyi davranıyorlar görünce şaşırıp kalıyorum. Bende kendi ailemle mesafeliyim bu yüzden . Birkaç gerçekten güvenebileceğim insan var etrafımda, diğerlerini resmen idare ediyorum

Aynen ben de...ama ben idare etmiyorum...tamamen siliyorum...umrumda da olmuyo...ailem dahi olsa...

Kimse dört dörtlük değil ki, kusur ararsanız herkeste bulursunuz birşey. Ya hep ya hiç tarzı yaklaşımlar sizi yorar bence. İnsanız sonuçta heran herşeyi doğru yapamayabiliriz. Bazen kendimiz için doğru olanı yaparken bu başkasına güven vermeyebilir. Sizin de doğru davranamadığınız durumlar olmuştur mutlaka ve olacaktır. Anneniz bir konuda hakkaniyetli davranmamıştır ama mesela başka konularda birçok iyi özelliği vardır. Neden hepsini çöpe atasınız ki? Hayat biraz esnek olmaya değer çünkü bizim de birgün bu esnekliği görmeye ihtiyacımız olabilir.

Kimse dört dörtlük değil ki, kusur ararsanız herkeste bulursunuz birşey. Ya hep ya hiç tarzı yaklaşımlar sizi yorar bence. İnsanız sonuçta heran herşeyi doğru yapamayabiliriz. Bazen kendimiz için doğru olanı yaparken bu başkasına güven vermeyebilir. Sizin de doğru davranamadığınız durumlar olmuştur mutlaka ve olacaktır. Anneniz bir konuda hakkaniyetli davranmamıştır ama mesela başka konularda birçok iyi özelliği vardır. Neden hepsini çöpe atasınız ki? Hayat biraz esnek olmaya değer çünkü bizim de birgün bu esnekliği görmeye ihtiyacımız olabilir.

Hani her insanın öncelikleri vardır ya...etraflarindaki insanlarda aradıkları olmazsa olmazlar...kücük seylere ben takılmam hic ...ama guvenmek benim icin cok onemlidir...birine soyleme dedigim seyleri baskasindan duyuyosam o kisi benim iicin bitiyo direk...ayrica herkese ayrı konusan insandan nefret ederim...annem iyi bi insan ama zaaflari olan bi tip ...bazi insanlara zaaflari var ve ne kadar hata yapsalar da hep ustunu kapayip hatalarini örtuyo...bu durumu daha fazla kaldiramamaya basladim cunku bana da yansimaya basladi...ve sinirlerimi yipratmaya basladigi anda iletisimi kestim..pisman degilim..hatasini anlayip yuzume karsi soyleyene kadar da iletisim urmayacagim...dogruyu kabul etmek hakkaniyet duygusu benim icin olmazsa olmazlardan...bu ozellikler herkeste olmasi gerekirken mumla arar oldum ya boyle tipleri...tabiki ben de mukemmel degilim ama en azindan insanlari kaybetmek pahasina dogruyu her zaman soyleyebilen hakkaniyetli bi karakterim...sevdigim insanlari sonuna kadar korurum ama aynisini da karsidan beklerim...

Son düzenleme:
Aynen bende sizin gibiyim kimseye tahammülüm yok çok çabuk soğuyorum insanlardan o yüzden de çevremde de pek arkadaşım diyebileceğim kimse yok. Kimseye derdimi anlatacak kadar samimi bulmuyorum..

annem iyi bi insan ama zaaflari olan bi tip ...bazi insanlara zaaflari var ve ne kadar hata yapsalar da hep ustunu kapayip hatalarini örtuyo...bu durumu daha fazla kaldiramamaya basladim cunku bana da yansimaya basladi...ve sinirlerimi yipratmaya basladigi anda iletisimi kestim..pisman degilim..hatasini anlayip yuzume karsi soyleyene kadar da iletisim urmayacagim...dogruyu kabul etmek hakkaniyet duygusu benim icin olmazsa olmazlardan...bu ozellikler herkeste olmasi gerekirken mumla arar oldum ya boyle tipleri...tabiki ben de mukemmel degilim ama en azindan insanlari kaybetmek pahasina dogruyu her zaman soyleyebilen hakkaniyetli bi katakterim...sevdigim insanlari sonuna kadar korurum ama aynisini da karsidan beklerim...

Tabiki hepimizin hassasiyetleri ve kırmızı çizgileri var, olmalıdır da. Sizin nasıl ki güven konusunda hassasiyetiniz varsa, annenizin de mutlaka kendisi için gözettiği birşey var ki öyle yapmış. Kendimize göre endişelerimiz olabiliyor, öğrenilmişliklerimiz, uyumlu olma çabalarımız bazen zaaf yaratabiliyor. Yani çok insani şeyler aslında. Biraz daha çift taraflı bakabilmeniz adına söylüyorum bunları ve tabiki anne konusu hassas olduğu için yazdım. Fakat arkadaşlarınız konusunda birşey diyemem, size zarar veriyorsa tabiki mesafe koyarsınız doğru olan da budur.

X