Güzel giden bi ilişkide kadın da alttan alıyor mudur ?

Güzel giden bi ilişkide kadın da alttan alıyor mudur ?

• Ankete Katılan
    63

SayYouLoveMe

Sonuc istemiyorsak nedenleri yok edelim..
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2021
1.099
3.305
Güzel giden bi ilişkide kadında alttan alıyor mudur ? Kadınlar da ilişkinin güzel gitmesi için bazı şeyleri yutmalı mıdır bazen kavga çıkmasın diye susmalı mıdır ? Bahsettiğim yutmalı dediğim şeyler tabiki aldatma şiddet değil daha genel geçer şeyler
Konuyu kapatıp susmak,üzerini kapatmak gibi değilde iki taraf da gergin ise tartismanin buyumemesi adına o an için bir tarafın susması daha yerinde olur.
Sonrasında ortam yatistiginda o konu tekrar gündeme gelir ve daha saglikli konuşulur.Buna alttan alma olarak nitelendiriyorsaniz evet derim.
Aksi bir durum var ise hayır derim.

Wurstria

Akıp giden hayatı kimse için durdurmayın.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
9.339
13.842
Bilmem.
Bilgi vermemişsiniz.
Anket sorusu olmuş tam 😅
Hiçbir şey tek taraflı değildir.

GeyikliGece

gider geyikli gecede uyurduk...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016
10.230
28.671
Konu acik degil, net yorum yapamam.

Yani beni aldatti ama alttan alayim gibi bi durum olamaz.
Ama mesela esim evle cok ilgili degildir, bir eksik veya sorun varsa cogunlukla farketmez, ben calismadigim o calistigi icin alttan alirim sorun yapmam.

Ayrica 2 yetiskin bir iliskiye basliyor. Bambaska hayatlar yasayip gelmis iki kisi. Mutlaka iki taraf da bazi seyleri alttan aliyor ve fedakarliklar yapiyor cunku ayni ana babadan olan kardesimizle bile bambaskayiz. Ortak noktalar olsa da bir yabanciyla ayni hayati yasamak kolay degil, iki taraf da emek veriyor. Yoksa ya yurumuyor ya bi taraf surekli eziliyor.

mutlucicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2019
762
1.202
28
Sevdiğiniz bir insanın sınırlarını ve gerçekten o anda sınırlı olup olmadığını anlıyorsunuz. Gözlerinden bile anlaşılıyor kırıldı mı cidden canını mı acıttıniz. Sadece kadın erken ilişkisinde degik bu bütün ikili ilişkilerde böyle. Geçinmeye gönlü olan bir şekilde alttan alıyor. İlişki de hep tek taraf alttan alsa bu ilişki olmaz diğeri umursamıyor sizde hastalık derecesinde bağlı olursunuz. Biz eşimle uzun yıllardır birlikteyiz. Kim ne zaman alttan alır bilmiyorum ama gerginsem hatali bile olsam sakinlesen biri oluyor karşımda. Tartışma veya sorun esnasında onun o an yasanip biteceğini bilecek olmak bile rahatlatıcı. Sürekli kavgalar ayrılırız bakla bitiyorsa eğer ki sevgiliyken daha sık oluyor bu sakin kalmak mümkün değil evet ama denemek gerekiyor. Bence bu alttan alma işleri evlenince daha rahat yürüyor. Ortada pek alttan alınacak bir şey kalmıyor

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
6.423
27.904
Bunu cinsiyetle sınırlamak doğru olmaz bence
Ne sürekli erkeğin alttan aldığı ne de sürekli kadının alttan aldığı bir ilişki sağlıklı değildir
Her iki taraf da o anki şartlara göre farklı zamanlarda alttan alabilir
Ben geçen alttan almıştım şimdi sıra sende gibi bi durum hesaplanmaz zaten
Bazen ben alttan alırık bazen eşim alttan alır
Bir şekilde ilişki yürür

Eşim hiç alttan almasa, o da eşim olarak kalamazdı büyük ihtimalle

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-12-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
6.423
27.904
Erkekle birlikte kadın da alttan almalı mı alttan almak nasıl bişey nasıl zamanlarda olmalı nasıl yapılır iş işten geçtikten sonra toparlamaya çalışmak alttan almak mıdır
Şuna da kendimce cevap vereyim
Insanların bazen ters günleri olur
Normalde vermeyeceği tepkiyi o günün ruh haliyle verebilir
Bunu şiddet anlamında söylemiyorum tabi ki
Bazen gereksiz terslemek veya sinirlenmek gibi
Öyle durumlarda birbirimizin üstüne gitmeyiz
Gidersek kavga çıkar ve işin özünde o gerginliğin kaynağı birbirimiz değiliz
Zaten gerginlik geçince hangi taraf o gün kötüyse gider durumu anlatır, özür diler, sorun çözülür
Veya bazen sorarız bugün canını sıkacak bir şey mi oldu diye

Her kızgınlık anında sen kimsin, nasıl sinirlenirsin bik bik konuşsak o iş yürümez bence
Her hareketi de kişisel algılamamak lazım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-12-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sunshine1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
2.479
1.930
23
Evet ben küçük bişeyde bile hemen parlıyorum ve hiç alttan alan yapım yok alttan almak ne demek onu bile tam bilmşyorum Buda zarar veriyor ilişkime
Bende sizin gibiyim. Hep parlarım alttan almam tamam demem hatamı kabul etmem. Eskiden öyleydi :) zamanla törpüledim ama karşılıklı anlayış olunca ilişkiler daha güzel oluyor. Alttan almamaktan kastım şu mesela eşim burası dağılmış neden dikkat etmedin dediğinde “ of bazen görmüyorum her yeri düzeltmek zorundamıyım” diye savunma mekanızmam devreye giriyor. Tüm çocukluğum savunma mekanızmamla geçti. Artık eşime tamam hayatım dikkat ederim diyorum çünkü diğer türlü bişey demedim ki neden kızıyorsun bende sana yardım ediyorum tek sen iş yapıyormuşsun gibi davranma diyor. Ee haklı. Zamanla törpülenir :)

M e g g

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2009
22.386
85.930
O zaman kadının hiç alttan almadığı kavga çıkarsa çıksın dediği bi ilişki tarzı da olmaz o zaman değil mi
Ben kızdığım şeylerde kavga çıkarsa çıksın demişimdir çünkü sonra tepki vermediğim için kendime kızacağımı bilirim. Neye kızdıysam kavgasını ederim. Aman ağzımızın tadı bozulmasın tarzında hareket etmem.

CoffeCoffe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2015
1.496
1.696
eşim çok gerginse o an evet alttan alırım, ama devamında sakinleştiğinde muhakkak konuşurum, aynı anda yükselmek iki tarafı da istemediği şeyler demeye itebilir....

Güzel giden bi ilişkide kadında alttan alıyor mudur ? Kadınlar da ilişkinin güzel gitmesi için bazı şeyleri yutmalı mıdır bazen kavga çıkmasın diye susmalı mıdır ? Bahsettiğim yutmalı dediğim şeyler tabiki aldatma şiddet değil daha genel geçer şeyler

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2189 gün geçti.

runib

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
520
635
bence yanlış oylama kadın değil bazen erkeke te alttan almalı , biz eşimle durumlara şartlara göre alttan alıyoruz. şartlar kime uygunsa o alttan alınmalı. erkekke streslidir çok yoğundur kadına sayı fazla düşebiliir . hata yı kim yaptıysa gibi gibi

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :73.8 Kg. Şimdiki Kilom :71.000 Kg.