Güzel ve zayıf olmak her şey midir?

Redemerald

Nişantaşı Çucuğu
Kayıtlı Üye
29 Mart 2016
105
197
İyi geceler kk nın zeki ve güçlü kadınları :)
Bu saatte aklıma takılan bir konuyu sizin de görüşlerinize açmak istedim. Zira uzun süredir kafamı kurcalıyor ve zihnimin alt üst olmasına sebep oluyor.

Ergenliğimden beri kilo problemim oldu. Kiloları boyuna aldım verdim, hatta geçen hesapladım ki toplamda alıp verdiğim kilolar 80’i buluyor. Nitekim hiçbir şekilde istediğim görüntüye ulaşamadım. Görüntümün ve fazla kilolu olmamın insanların beni istediğim kadar sevmemesi ile çok bağdaştırdım. Uzun bir süre sevgilim dahi olmadı. Kendimi ilişki yaşamaya layık görmüyordum.

Çevresi geniş insanlara hep gıptayla baktım. Bir organizasyon yaptığımda sırf ben çağırıyorum diye gelecek olan bir sürü insan hayal ettim. “insanlar beni sevsin” takıntısı had safhadaydı belli bir yaşa kadar. Ama sessiz bir yapım var genel olarak ve dışa dönük de değilimdir çok. Yani hayalimdeki ben aşırı sosyal cıvıl cıvıl bir tipken, kendi karakterim sessizdir. Sonuç olarak üniversite bitene kadar bu hayallerim gerçekleşmedi. Bu şekilde hayatı olan tüm tanıdıklarım güzel ya da yakışıklıydı. Ortalama tipte olanlar da dışa dönük ve baskın karakterliydi.

Üniden sonra çevremdeki bir iki arkadaşım da kayboldu zaten çeşitli sebeplerden.

Daha sonra bu takıntıyı atlattım. Artık aşırı güzel olayım, herkes beni sevsin, beğensin takıntısından büyük oranda sıyrıldım. İşe başladım. Yaptığım iş ve sorumluluk bilincimle mutlu olmak istedim.

Fakat farkettim ki, iş hayatında da sevilmedim. İlk başladığımda kimseye bir kabalık yapmamama rağmen terslendim. Yaptığım iş takdir edilmedi. Benimle aynı işi yapan hatta benden daha başarısız olan kişiler takdir gördü, üstleriyle araları iyi oldu. Bu kişilerin ortak özellikleri tabii ki güzel olmalarıydı. Kilo problemlerinin olmamasıydı.

Bir süre yurtdışında yaşadım. İngilizce anadilim gibi oldu. Sonra geri geldim. Büyük bir şirkette işe başladım. Bu sefer dış görünüşüme yatırım yaptım. Kilo verdim. Cilt bakımına gittim. Sosyal hayatım mucizevi şekilde değişti. Selam vermeyen insanlar selam verir oldu. Arkadaş grubum oldu bir anda.

İş değiştirdim. Bir süre sonra kiloyu yine saldım. Bi baktım, verimli çalışıyor olmama rağmen yine sevilmiyorum. Görmezden geliniyorum. Üstüne bir de üstlerimden haksızlığa uğruyorum. Yine benimle aynı konumda olan fakat iş yapmayan kişiler daha çok takdir görüyor. (Kilolu değiller. Kilolu olan da çok dışadönük ve aktif) Muhatap alınıyorlar.

Oysaki bana bu yılki maaşımda eksik zam yapıldı.

Ben hiçbir zaman aşırı dışa dönük ya da baskın bir insan olmayacağım. Karakterimde bu yok. Bazılarınız özgüven problemi diyecektir ama inanın zayıfladığımda da kiloluyken de aynı davranıyorum. Tavırlarımda değişiklik yok. Kibar ve seviyeli bi insanım. İnsanlarla kolay kolay yakınlık kuramıyorum. İş ilişkilerini resmi tutmayı tercih ediyorum sadece.

Merak ediyorum arkadaşlar. Var mı böyle bir şey? Zayıf ve güzel olduğunuzda insanlar tarafından daha mı çok tercih ediliyorsunuz? Ya da yaptığınız hatalar daha mı çok tolere ediliyor? Sadece özel hayat değil profesyonel ilişkileriniz de mi kolaylaşıyor? Görüşleriniz nelerdir? Cidden buna göre tekrar tipimi değiştirme çabasına gireceğim.

Bu sefer de eğer yeterince zayıflayıp güzelleşmezsem iş hayatında istediğim başarıya ulaşamayacakmışım korkusu başladı çünkü. Saçmalıyor muyum? Bana bir akıl verin.:KK43:

Sadece kilo probleminiz varsa verin kiloları bundan sonra da almamaya dikkat edin. Biliyorsunuz kilo vermek sadece güzellik için değil sağlık için de önemli. Bir de güzel ve zayıf olmak bu sahte zamanda ruhsuzluk çağında evet herşeydir. İnsanlar duygularına değil de gözlerine hitap edeni arayıp isterler hep. Onlara saygı gösterirler. Maalesef bu böyle.

Siz şişman ve mutsuz ya da zayıf ve zarif birileri olunca çevrenizde sadece görünüşü nedeniyle farklı bakış açısı hissediyor musunuz kendinizde?
Evetse, o zaman başkalarına hak veriyorsunuzdur.
Hayırsa, kendinize haksızlık edip zayıflarla/şişmanlarla kıyaslamayın.

Aşırı kilolu obez seviyesinde değilim. Ama fazla kilom var. Çok fazla denedim. Diyetisyenlere paralar döktüm. Olmuyor.

Şu an tek çarem mide ameliyatı gibi duruyor. Çünkü kilolarım insanlarla karakterim ve zekam arasında etten bir duvar oluşturuyormuş gibi hissettirmeye başladı. Bu durumdan çok sıkıldım.

Bir yandan da kabullenesim gelmiyor. Bu kadar basit olmamalı diyorum. :KK43:

Deneyiminizi yok saymak amacinda asla degilim ama ben hic katilmiyorum ya. Sisman (hatta bi ara obezdim) ve biraz utangac, ice donuk sayilabilecek, biraz da ozgivensiz bir insanim. Ortaokulda filan zorbaliga ugradim. Ama universitede ve isyerinde hep cok sevildim cok arkadasim oldu patronlarim ustlerim hep cok sevdi beni. Ama sansima is ortamim oyleydi, kimse kimsenin ayagini kaydirmiyordu, sicak bi ortam vardi. Acaba ortaminiz mi cok sekilci? Eger oyle bi is ortamiysa psikolojinizin bozulmasi cok normal... :KK43:

Siz şişman ve mutsuz ya da zayıf ve zarif birileri olunca çevrenizde sadece görünüşü nedeniyle farklı bakış açısı hissediyor musunuz kendinizde?
Evetse, o zaman başkalarına hak veriyorsunuzdur.
Hayırsa, kendinize haksızlık edip zayıflarla/şişmanlarla kıyaslamayın.

Ben kesinlikle farklı bakış açısı hissetmiyorum. Karşımdaki konuştuktan sonra karar veririm. Ama sanki diğer insanlar böyle düşünmüyor gibi geliyor.

Ya benim baya obez olan arkadaşlarım var nasil göründükleri zerre umrumda değil.Tek ilgilendigim yanlarında nasıl hissettiğim ne kadar iyi vakit geçirdiğimdir.

Bir de arkadaş grubumuzda biri var çok güzeldir ve de zayıftır ama biraz sessiz ve içe dönük biri.Sohbet edebilmek çok zordur bu kızla. Açıkçası sırf bu yüzden her yere cagirmayiz çağırmak istemeyiz.

Demem o ki bence olay tamamen enerji meselesi.Dis görünüş tamam elbette ilk izlenim için önemli ancak sonrasında muhabbet, tavırlar, kurulan ilişki , paylaşımlar önemlidir bence.

Deneyiminizi yok saymak amacinda asla degilim ama ben hic katilmiyorum ya. Sisman (hatta bi ara obezdim) ve biraz utangac, ice donuk sayilabilecek, biraz da ozgivensiz bir insanim. Ortaokulda filan zorbaliga ugradim. Ama universitede ve isyerinde hep cok sevildim cok arkadasim oldu patronlarim ustlerim hep cok sevdi beni. Ama sansima is ortamim oyleydi, kimse kimsenin ayagini kaydirmiyordu, sicak bi ortam vardi. Acaba ortaminiz mi cok sekilci? Eger oyle bi is ortamiysa psikolojinizin bozulmasi cok normal... :KK43:

Sektörüm biraz şekilci sanırım. Kendini pazarlamanı gerektiriyor. Keşke dediğiniz sıcak ortama denk gelebilsem bir yerde.

Aşırı kilolu obez seviyesinde değilim. Ama fazla kilom var. Çok fazla denedim. Diyetisyenlere paralar döktüm. Olmuyor.

Şu an tek çarem mide ameliyatı gibi duruyor. Çünkü kilolarım insanlarla karakterim ve zekam arasında etten bir duvar oluşturuyormuş gibi hissettirmeye başladı. Bu durumdan çok sıkıldım.

şu anda kaç kilosunuz peki? ben de kiloluyum :KK43:

Ben kesinlikle farklı bakış açısı hissetmiyorum. Karşımdaki konuştuktan sonra karar veririm. Ama sanki diğer insanlar böyle düşünmüyor gibi geliyor.
Bence kendinizi böyle de güzel bulmalısınız.
Kendinizi güzel hissedeceğiniz kıyafetler giymek, güzel ve temiz kokular, mutlu bir yüz, gülümseyen bir çehre...
Bence siz zannettiğinizden çok daha güzelsiniz kiloluyken.
Tek sorun bunun farkında olmayışınız.

kemik yapınızdan dolayısı sıska olamayacak olabilirsiniz.zaten dümdüz zayıf olanlar bana hiç estetik gelmiyor, vücudunu sporla şekillendirmeye bak, hatların oluşsun dolgun vücut hatları güzel kadınlar çok çekici olur

Sorun kilo , zayiflik ve guzellik degil
Olay tamamen ozguven , insanin durusu , guleryuzu ile ilgili
Kendiniz demişsiniz mesafeli duruyorum diye bu yuzden insanlar yaklasmiyordur size

Kendimden ornek veriyim size , normalde sosyal ve civil civil bir insanimdir , calistigim isyerlerinde ki hepsi de kurumsal buyuk holdinglerdi hep cok sevilmisimdir ama bir iki tanesinde ortami sevmedigim icin oldukca mesafeli ve soguk durdum ve hic arkadasim olmadi , yoneticim beni gormedi vs vs
Dis gorunus is yerinde sandiginiz kadar onemli degildir , tam tersi guzel kadinin dusmani da cekemeyeni de cok olur

Ya benim baya obez olan arkadaşlarım var nasil göründükleri zerre umrumda değil.Tek ilgilendigim yanlarında nasıl hissettiğim ne kadar iyi vakit geçirdiğimdir.

Bir de arkadaş grubumuzda biri var çok güzeldir ve de zayıftır ama biraz sessiz ve içe dönük biri.Sohbet edebilmek çok zordur bu kızla. Açıkçası sırf bu yüzden her yere cagirmayiz çağırmak istemeyiz.

Demem o ki bence olay tamamen enerji meselesi.Dis görünüş tamam elbette ilk izlenim için önemli ancak sonrasında muhabbet, tavırlar, kurulan ilişki , paylaşımlar önemlidir bence.

Tabii İşte karakter meselesi de işin içine giriyor.

Ama güzel olup ortama davet edilmeyen birini cidden duymamıştım. Aşırı mı sessiz acaba?

Ben aşırı sessiz değilimdir. Ama dışadönük de sayılmam.

Sadece kilo probleminiz varsa verin kiloları bundan sonra da almamaya dikkat edin. Biliyorsunuz kilo vermek sadece güzellik için değil sağlık için de önemli. Bir de güzel ve zayıf olmak bu sahte zamanda ruhsuzluk çağında evet herşeydir. İnsanlar duygularına değil de gözlerine hitap edeni arayıp isterler hep. Onlara saygı gösterirler. Maalesef bu böyle.
👏🏻:KK50: Her harfine katılıyorum

Sektörüm biraz şekilci sanırım. Kendini pazarlamanı gerektiriyor. Keşke dediğiniz sıcak ortama denk gelebilsem bir yerde.

Sanirim o zaman oyunu kuralina gore oynamak daha iyi olabilir... isyerinde olmasa da bazi ortamlarda ben de sizinle ayni seyleri hissediyorum tamamen. Malesef bazi insanlar cok.yuzeysel. ama oyle olmayanlar da var bence, hepten insanliktan umidi kesmemek lazim :)

Sorun kilo , zayiflik ve guzellik degil
Olay tamamen ozguven , insanin durusu , guleryuzu ile ilgili
Kendiniz demişsiniz mesafeli duruyorum diye bu yuzden insanlar yaklasmiyordur size

Kendimden ornek veriyim size , normalde sosyal ve civil civil bir insanimdir , calistigim isyerlerinde ki hepsi de kurumsal buyuk holdinglerdi hep cok sevilmisimdir ama bir iki tanesinde ortami sevmedigim icin oldukca mesafeli ve soguk durdum ve hic arkadasim olmadi , yoneticim beni gormedi vs vs
Dis gorunus is yerinde sandiginiz kadar onemli degildir , tam tersi guzel kadinin dusmani da cekemeyeni de cok olur

Öyle mi diyorsunuz? Tam olarak çözemedim ben sanırım insan ilişkilerini.

Ben hiç rastlamadım kilolu olduğu için yaptığı işi beğenilmeyen, hor görülen kişilere. Evet görünüm önemlidir ama sizin bahsettiğiniz kadar değil.

Bence bu soğuk ve mesafeli olmanızdan kaynaklanıyor. Siz zayıfladığınızda insanlar tarafından kabul gördüğünüzü sanıyorsunuz ama kabul görmek değil, beğenilmek bu. Yani sadece dışınızı beğeniyorlar önemli olan içinizin beğenilmesi.

Kilo aldığınızda sizinle görüşmeyen insanlar zaten gerçek dostunuz olamazlar. Bunun için üzülmeyin hiç.

Kaç kilosunuz boyunuz kaç ?

Sağlığınız için yine kilo verin ama bunun yanında daha cana yakın, samimi ve güler yüzlü olmaya çalışın.

X