Güzeller bi baksanız buraya(ayrılık)

Merhaba . Bence kurtulmuş olmanıza sevinmeniz lazım. Hepsini okudum. Sizi bayağı bir düşünceleri ile manipüle etmiş . Ve sağlıklı düşünceleri olduğunu sanmıyorum . Aynısını şu an beraber olduğu kişiye de yapar . Tohum aynı tohum . Nereye ekersen çiçek açmaz o
teşekkür ederim yorumunuz için 😌 ben hala beraber olmalarına bile şaşırıyorum. Gözümde öyle tahammül edilemeyecek biri. Gerçi ben ayrıldıktan sonra gerçeklerin farkına vardığım için şu an onunla asla olmam diyorum. Daha olgun ve değişime açık anlayışlı insanla yapabilirmişim ben bu ilişki sayesinde nasıl birini istediğimi öğrenmiş oldum 😌

Evlenirler de. Sen sadaka ver böyle bir heriften kurtulduğun için ve bir daha adını bile anma leş bu adam resmen çöp 🤮
Evlenirlerse Allahtan bolca sabırlar diliyorum o kıza. Çıkarları uğruna gitti o kıza. Belki aşıkta oldu bilemem ama. Aşık olsa bile adamın ciğerini biliyorum. Cicim aylarında iyi olur sonrasında ne olacağı belli. Ama inşallah mutlu olur. Kıza üzülürüm çünkü yoksa o adi insana üzülmem aksine sevinirim.

Evlenirlerse Allahtan bolca sabırlar diliyorum o kıza. Çıkarları uğruna gitti o kıza. Belki aşıkta oldu bilemem ama. Aşık olsa bile adamın ciğerini biliyorum. Cicim aylarında iyi olur sonrasında ne olacağı belli. Ama inşallah mutlu olur. Kıza üzülürüm çünkü yoksa o adi insana üzülmem aksine sevinirim.
Bunları bildiğin halde ufacık bir üzüntü barındırmaman gerek içinde bitti gitti şükür et 🙏 mutluluklar canım

2,5 senelik ilişkimde bir mesajla beni aldattığını söyleyip terk etti, üstelik yalan söyleyerek itirafında bile. Beni aldattığını söylediği gün iş arkadaşıyla sevgililiğinin 2.günüymüş kızda beni biliyordu bu süreçte. Evlenecektik aileleri tanıştırma aşamasındaydık ben tanışmıştım hatta o da bir kısmıyla tanışmıştı. Aldattığını söylemeden 2 hafta öncede 2 günlük tatile gitmiştik detaylı anlatıyorum ki ne kadar aşk dolu bir adam vardı karşımda sadece 1 gecede değişti.

Aslında 1 gecede değişmedi, ikili oynuyordu sadece. İşin özeti şu; yanındaki dibindeki adam bile seni kandırıp seninle oynuyor uzaktaki seni çatır çatır harcar...

Aradan 1 sene geçti, ben onu unuttum gitti o kızla nişanlı evlenecekler. 4 aydır hayatımda biri var çok mutluyum, beraber yurt dışına gideceğiz 1-2 sene içerisinde... Bazen her şerde bir hayır vardır lafına çok inanıyorum. O adamdan kurtulmanın da bi sebebi var, o yüzden üzülüp kendini yıpratma. Bende zamanında çok ağladım ama şimdi geriye dönüp baktığımda "değmezmiş" diyorum.

Kendini üzme, bir canın var doya doya yaşa. Daha iyilerine layıksın :) Ve inan bana tam umudu kestiğin yerde yeniden aşık olabildiğini fark ediyorsun... Ve evet, yeniden sevecek ve sevileceksin...

teşekkür ederim yorumunuz için 😌 ben hala beraber olmalarına bile şaşırıyorum. Gözümde öyle tahammül edilemeyecek biri. Gerçi ben ayrıldıktan sonra gerçeklerin farkına vardığım için şu an onunla asla olmam diyorum. Daha olgun ve değişime açık anlayışlı insanla yapabilirmişim ben bu ilişki sayesinde nasıl birini istediğimi öğrenmiş oldum 😌
Umuyorum her şey gönlünüzce olur 😊

2,5 senelik ilişkimde bir mesajla beni aldattığını söyleyip terk etti, üstelik yalan söyleyerek itirafında bile. Beni aldattığını söylediği gün iş arkadaşıyla sevgililiğinin 2.günüymüş kızda beni biliyordu bu süreçte. Evlenecektik aileleri tanıştırma aşamasındaydık ben tanışmıştım hatta o da bir kısmıyla tanışmıştı. Aldattığını söylemeden 2 hafta öncede 2 günlük tatile gitmiştik detaylı anlatıyorum ki ne kadar aşk dolu bir adam vardı karşımda sadece 1 gecede değişti.

Aslında 1 gecede değişmedi, ikili oynuyordu sadece. İşin özeti şu; yanındaki dibindeki adam bile seni kandırıp seninle oynuyor uzaktaki seni çatır çatır harcar...

Aradan 1 sene geçti, ben onu unuttum gitti o kızla nişanlı evlenecekler. 4 aydır hayatımda biri var çok mutluyum, beraber yurt dışına gideceğiz 1-2 sene içerisinde... Bazen her şerde bir hayır vardır lafına çok inanıyorum. O adamdan kurtulmanın da bi sebebi var, o yüzden üzülüp kendini yıpratma. Bende zamanında çok ağladım ama şimdi geriye dönüp baktığımda "değmezmiş" diyorum.

Kendini üzme, bir canın var doya doya yaşa. Daha iyilerine layıksın :) Ve inan bana tam umudu kestiğin yerde yeniden aşık olabildiğini fark ediyorsun... Ve evet, yeniden sevecek ve sevileceksin...
Nasıl böyle değişebiliyorlar ben anlamıyorum. On gün önce senden başkası olmaz senden vazgeçemem deyip. Başka bi seçenek çıkınca nasıl böyle dönebiliyorlar. Onunla görüşürken bana da çok güzel talipler geldi ama ben bi an olsun düşünmedim bile.
Sizin hayatınıza başkası girmeden tam olarak unutmuşmuyunuz peki? Biz ayrılalı 4 ayı geçti çok çok iyileştim bunun farkındayım ama hala aklıma geliyo. Bazen saplanıp saatlerce düşünüyorum. Yada hala profiline baktığım oluyor acaba düğünleri olmuşmu diye. Onu istemşyorum ama hala tam olarak hayatımdan çıkarabilmiş değilim.
Buraya yazdığım gün her şeyden ümidimi kesmiştim perişan bir haldeydim. Şu an dimdik ayaktayım sevip sevebileceğini dair ümidim var. ama tam olarak geçmiyo. Birini sevmeden de geçmeyecek gibi.

Yarısında bıraktım hıkaye cok tanıdık cunku yasadım demıyorum ama bu tıplerı bılıyorum. Bırıncısı senınle alakası yok adamın yapısı bu, evlensenız aynı evde de bunları yasardınız uzak mesafeydı ben sunu demesem olurduyla olmuyor ınan karakterı bu, ıkıncısı adam asırı komplekslı muhtemeln evlensen hayatın zından olurdu sımdı guzel olurdu belkı dıyorsun ama sureklı aynı evde bunları yasadıkca nasıl kaçsam dıye dusunecektın emın ol, ucuncusu adam bu kızla evlenebılır zaten boyle tıpler evlılık ıcıngorusur cunku hıcbır kadın bunları cekmez bu tıplerı yanı e kadınlarda ne ıster cıddı ılıskı ısteyen erkek, elınde baska kozu yok gorustugu ıle cıddı dusunur hatta evlenır. Son olarak da o kızlada bunları yasıyordur emın ol eger evlenırse daha da beterlerını yasayacak okız allahyardım etsın, sen belkı ıkı seneye asırı guzel bıevlılık yapıp cool kocanın kollarındauyırlen o kızcagız bumanyak yuzunden gece yataga gırıp aglayarak uyuyacak, adam saygısızlasacak cunku evlendıkce sen daha fragman gordun, asıl filmi evlenınce yasatacaktı

Yarısında bıraktım hıkaye cok tanıdık cunku yasadım demıyorum ama bu tıplerı bılıyorum. Bırıncısı senınle alakası yok adamın yapısı bu, evlensenız aynı evde de bunları yasardınız uzak mesafeydı ben sunu demesem olurduyla olmuyor ınan karakterı bu, ıkıncısı adam asırı komplekslı muhtemeln evlensen hayatın zından olurdu sımdı guzel olurdu belkı dıyorsun ama sureklı aynı evde bunları yasadıkca nasıl kaçsam dıye dusunecektın emın ol, ucuncusu adam bu kızla evlenebılır zaten boyle tıpler evlılık ıcıngorusur cunku hıcbır kadın bunları cekmez bu tıplerı yanı e kadınlarda ne ıster cıddı ılıskı ısteyen erkek, elınde baska kozu yok gorustugu ıle cıddı dusunur hatta evlenır. Son olarak da o kızlada bunları yasıyordur emın ol eger evlenırse daha da beterlerını yasayacak okız allahyardım etsın, sen belkı ıkı seneye asırı guzel bıevlılık yapıp cool kocanın kollarındauyırlen o kızcagız bumanyak yuzunden gece yataga gırıp aglayarak uyuyacak, adam saygısızlasacak cunku evlendıkce sen daha fragman gordun, asıl filmi evlenınce yasatacaktı
Bilmiyorum sanki bana böyle davranan kişi şimdiki nişanlısına bambaşka davranıyo gibi hissettiğim zamanlar oluyor ama genel olarak aynı kafada devam ettiğini tahmin edebiliyorum.
Dediğiniz gibi ciddi düşünmek lafıyla bağlıyorlar. Bu kızda şöyle düşünmüştür “iki ayda hemen nişan istedi demek ki beni çok beğendi beni çok seviyo” diye düşünüp kanmış olabilir. Yani belki aynı şeyleri yaşamıyordur çünkü artık aileler arada olduğu için bu kadar ileriye gidemiyodur belki daha ılımlı davranıyordur.
Bende şimdi böyle yapıyorsa evlenince ne yapar diye çok düşündüğüm oldu. Hatta bi kere ilk gece konusu açılmıştı arkadaşlarımla. Anlayış önemli vs şeklinde konuşuyorduk. Kendi kendime düşünmüştüm ben ilk gece istemesem kesin zorla gönlümü yapmaya çalışır yada bana küser hiç anlayışla karşılamaz diye. Aslında o zamanda ne olduğunu anlamışım da seviyorum ayağına görmemezlikten gelmişim.
Ama inşallah o kızcağız ağlamaz ne hayaller kurularak evlilik yapılıyor. Ağlayacak biri varsa o adi herif ağlasın.
Bir dokunup bin ah işittiniz 😅

Nasıl böyle değişebiliyorlar ben anlamıyorum. On gün önce senden başkası olmaz senden vazgeçemem deyip. Başka bi seçenek çıkınca nasıl böyle dönebiliyorlar. Onunla görüşürken bana da çok güzel talipler geldi ama ben bi an olsun düşünmedim bile.
Sizin hayatınıza başkası girmeden tam olarak unutmuşmuyunuz peki? Biz ayrılalı 4 ayı geçti çok çok iyileştim bunun farkındayım ama hala aklıma geliyo. Bazen saplanıp saatlerce düşünüyorum. Yada hala profiline baktığım oluyor acaba düğünleri olmuşmu diye. Onu istemşyorum ama hala tam olarak hayatımdan çıkarabilmiş değilim.
Buraya yazdığım gün her şeyden ümidimi kesmiştim perişan bir haldeydim. Şu an dimdik ayaktayım sevip sevebileceğini dair ümidim var. ama tam olarak geçmiyo. Birini sevmeden de geçmeyecek gibi.

Sevgilimi çok seviyorum fakat bende geçmişi hatırlıyorum. Ara ara aklıma geliyor çünkü biz "haksızlığa" uğradık. Haksızlığa uğradığımız için hayatımız boyunca hep içimizde kalacak ve geçmişi hiç unutmayacağız. Hiç unutmayalım ki zamanında yediğimiz bu kazık bizi gelecekte güçlü kılsın. Eski sevgilisini hatırlaman ona karşı hislerin olduğu anlamına gelmiyor, sadece biz bize yapılana sindiremediğimiz için geçmişi ara ara düşünüyoruz.

Hayatındaki insana odaklanınca geçmişe gitme seansın azalıyor. Ben eskiyi unutabilmiş değilim çünkü unutmak için sevmedim. Sende unutma, geçmişini unutma ki hatalarından ders çıkar, geleceğindeki kişiye daha net gidebil.

Sevgilimi çok seviyorum fakat bende geçmişi hatırlıyorum. Ara ara aklıma geliyor çünkü biz "haksızlığa" uğradık. Haksızlığa uğradığımız için hayatımız boyunca hep içimizde kalacak ve geçmişi hiç unutmayacağız. Hiç unutmayalım ki zamanında yediğimiz bu kazık bizi gelecekte güçlü kılsın. Eski sevgilisini hatırlaman ona karşı hislerin olduğu anlamına gelmiyor, sadece biz bize yapılana sindiremediğimiz için geçmişi ara ara düşünüyoruz.

Hayatındaki insana odaklanınca geçmişe gitme seansın azalıyor. Ben eskiyi unutabilmiş değilim çünkü unutmak için sevmedim. Sende unutma, geçmişini unutma ki hatalarından ders çıkar, geleceğindeki kişiye daha net gidebil.
Unutmamak var unutmamak var benim ki bazen acıda veriyor hala. Ama henüz 4 ay olduğundan sanırım oda. Bir Çin atasözü “yarım kalan herşey bir kora benzer, alev alması kolay olur diyor.” Buda bi yarım kalmışlık sanki beklemediğin anda bu darbeyi almak. Düşünceler aklıma geldiğinde kendimi salsam düşüncelerle derinlere insem depresyona tekrardan girermişim gibi geliyor ama buna izin vermiyorum.
Ama bunun tam olarak ilacı tekrardan sevmek. Kalbim başkası için attığında bu düşünceler gelse bile artık canım yanmayacak bence. Yeni ilişkiniz de çok çok mutlu olursunuz inşallah.☺️ Bu insanlarında yaşattıklarını yaşamalarını istiyorum.

Güzel ablalarım güzel dostlarım.Bi çoğunuz benden büyük olabilirsiniz. 28 yaşındayım. Lütfen uzun deyip okumamazlık yapmayın. Müsait bi zamanınızda okuyun en azından. 🙏Başlıktanda anlaşılacağı üzere bir ayrılık sancısı yaşıyorum. Terkedildim.8 aylık ilişkim vardı. Nişan yapmayı düşünüyorduk.Konu açmamın amacı ise ilişki içerisindeyken benim ona karşı soğuk olmamın sebeplerinden aklıma gelen bir kaçını yazacağım. Bitmiş bişey için bu kadar uzun yazı ne demeyin içimden atamıyorum.Kendimi suçlamaktan yoruldum artık. Bunlar ve bunun gibi şeyler yüzünden ben hep kendimi mutsuz hissediyprdum ve sıcak davranasım çok gelmiyordu. Ama seviyordum da.Birde sizler okuyun;

Öncelikle ilişkimizin başlarında o sosyal medyadan gelen istekleri bile bana söylüyordu. “Bitanem şöyle birisi istek atmış ama sildim haberin olsun.” Gibi. Bi kaç kere söyleyince bende “söylemene gerek yok zaten gerekeni yapıp siliyorsun” dedim. Aradan biraz zaman geçti sana hiç istek gelmiyor mu dedi. Bende “geliyo ama zaten siliyorum diye söyleme gereği duymadım” dedim. Aman Allahım bi patladı. Mesaj üzerinden konuşuyoruz bu sırada.Umursamaz umursamaz davranma demek ki benim için önemli ki sana söylüyodum illa sende mi söyle demem gerekiyo dedi. Ayağını denk al. Saçma saçma konuşup durma benim karşımda gibi laflar söyledi. Şok oldum. Tanımadığım etmediğim rastgele atılan bi istek yüzünden bu kadar tartışması çok tuhafıma gitti. Bi kaç saat tartıştık “tepemin tasını arttırma”gibi laflar etti. Neyse ondan sonra ki zamanlarda tartışma olmasın diye gelenleri söyledim. Bi kerede tanımadığım biri tanışalım diye mesaj atmış söylemeyecektim ama belki o deniyordur diye söyledim kim o adını ver falan dedi tatsızlık çıkmasın diye söylemek istemedim. Baskı yaparak söylettirdi. O kişiye istek atmış ama kabul etmemiş etse mesaj atacakmış. Çok ergence geldi bana. Sonuçta sosyal medya kullanıyorsan istek gelmesi normal. Baktım bu konu yüzünden sürekli tartışacağız kapattım hesabımı.

çok sinirli bir insandı. Bi kere sinir krizi geçirmiş. Sesini hiç yükseltmedi ama yükseltebilirim ilerde sinirliyim diye saklamadan peşin peşin söyledi. Bide sürekli sen şunu yaparsan bende yaparım o zaman gibi karşılıklı söylemleri vardı.

Herşeyini bana anlatırdı bu hoşuma giden bişeydi ama bazen uygun bulmadığım şeyler olurdu. Mesela ailesinden dayısını abisini babasını amcasını galesizler sahtekarlar gibi ne yapıp ne ettiklerini herşeyi anlatırdı. Ben daha onları tanımadan hepsine karşı bi önyargım oluşmuştu. Sadece annesine toz kondurmazdı. Hatta çocuğumuzun adını annemin adını koysak yada evlenince annem bizle kalsa ne dersin falan demişti.
Evlenince herşeyi beraber yapıp heryere beraber gidecekmişiz ben tek başıma annemgile bile gelemezmişim kendisi bırakabilirmiş.
İşin yoksa dışarı çıkma derdi. Çıksamda tek çıkmamı istemezdi. Tek çıkacaksan evde otur diyodu.Sosyal medyada hocalarımın bile beni takip etmesine izin vermezdi. Özgüvensizdi birbirimizi görmeden önce hep sen beni beğenmezsin derdi. Sen bana zaman ayrımazsın bana az ilgilisin falan derdi. Sürekli fotoğraf atmamı isterdi bende sıkılmıştım dkka başı atmaktan biraz geç atıyodum hep bana söylettirmesen kendin atsan geç atıncada geç attım diye trip atması.
Kendisinin evlilikte olmasını istemediği bazı şeyler vardı en başta bunu konuştuk anlaştık.”Şimdi tamam diyip sonra yaparsan benim dünyam yıkılır, ama seninki de sağlam kalmaz” gibi bi cümle kurmuştu. Ben tehtid mi ediyorsun bu nasıl laf diye ters çıkmıştım. Bu normal bi laf mı sizce ben mi abarttım.

Ama ben uyardıktan sonra o hoşuma gitmeyen lafları bidaha hiç ağzından duymadım aylarca. Çok ilgili sadık evcil tatlı dilli olması beni bağladı ona. Gelelim sonuca ayrıldıktan iki hafta sonra yeni birisini buldu ve şu an sevgilisi var. Hemen birini bulması çok zoruma gitti gururuma dokundu. Ayrılalı 2 ay olacak ilk iki hafta ağladım zırladım çok kötüydüm. Şimdi biraz toparladım ama aklımdan bir dakika olsun çıkmıyor. Çok fazla kilo verdim. Acaba bizim ki uzak mesafe olduğundan ve daha çok mesajlaştığımız için mi ve yeni olduğumuzdan o heveslemi böyle kısıtlamalar yapıyodu böyle konuşmalar tartışmalar oluyodu. Çünkü mesajda daha cesaretli oluyo insan. Kendimi şimdiki sevgilisiyle kıyaslıyorum o atanmış ben hala atanmaya çalışıyorum tabi onunla aynı yerdeler sık sık görüşüyorlardır böyle tartışmaları olmuyodur diyorum. Sadece bana mı böyleydi o kıza çok iyi davranıyosa diye düşünüyorum.Ve hemen evlenmek isteyen biriydi yakın zamanda nişanları olur kesin. Diken üstünde söz-nişan yaparlarsa diye bekliyorum. Yaparlarsa ben nasıl toparlarım diye düşünüyorum. Bende soğuk davranıyodum kendime sende suçlusun oda artık olmıyo deyip bırakıp gitmesi normal diyorum. Ama böyle kıskanç olması sürekli ağzıyla ilgi istemesi beni uzak tutuyordu ondan.Yarım kalmışlık hissi var. Kendimi hiç bi işe veremiyorum ben bu haldeyken onlar mutlu mutlu konuşup hayaller kuruyorlar. Yeni birisini hayatıma almadan bu düşüncelerden kurtulmam imkansız mı? Önüme bakmak istiyorum ama aklım hep onlarda. Beni hemen silip başkasıyla yola çıkması, bu travmayı atlatamıyorum. Beni yargılamayın lütfen.keşke beynimi duygularımı yönlendirebilsem.

- Güncellemeyi buraya eklememişim. Nişanlandılar.
Kurtulmussun bence sen de önüne bak takma

X