Güzellik, Bakım ve Moda ile ilgili Kitaplar

Aysar_

İçim Garip, Sıfır Huşu
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2014
1.195
5.176
Merhaba.Bu konuda güzellik, bakım, moda, stil üzerine yazılmış kitapları paylaşmak istiyorum. Hem alıp okuduğum hemde almak istediğim kitapları burda bir başlık altında toplamak istedim.İlgilenenler olursa onlar içinde bir rehber olabileceğini düşünüyorum.Sizinde almak istediğiniz kitaplar ya da okuyup beğendiğiniz/beğenmediğiniz kitaplar var mı? Görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

1- Güzelim Güzelsin Güzel - Özge Ulusoy

0000000566402-1.jpg

Sayfa Sayısı: 184
Baskı Yılı: 2013
Yayınevi: Postiga

Not: Özge Ulusoy demiş ki; ' Emin olun ki bu kitabı ben yazdım. Güzellik taktiklerimi anlattım... Kimseye öğüt vermek haddime değil. Sadece bana neler yaptığım çok sorulduğu için yazdım. Kitabın tüm geliri de Koruncuk Vakfı’ndaki kimsesiz çocuklarımıza gidecek.'

2- En Güzel 21 Kadın ve Güzellik Sırları - Fatma Nilgün Meral

içerik.jpg

Sayfa Sayısı: 272
Baskı Yılı: 2008
Yayınevi: Epsilon Yayınları

''Farklı yaşlarda,farklı fizik tutarlılığında; ama hepsi de bir arada olan seçilmiş 21 kadın...
Hepsi çok güzel, dahası bir o kadar özel bu kadınların güzellik sırlarına bir göz atın bakalım,gece yatmadan önce sürülen nemlendiricinin ötesinde neler bulacaksınız...Ayrıca saçınızdan kıyafetlerinizdeki en küçük ayrıntıya, solaryumdan cilt bakımına,detox'tan masaja, estetikten dış güzelliğine kadar sağlıklı bir yaşam için uzman görüşleri ve tavsiyeleriyle sağlıklı bir yaşam için uzman görüşleri ve tavsiyeleriyle sağlıklı güzelliginize yeni bir bakış açısı getirecek olan bu kitapla önce kendinizi,sonra çevrenizi büyüleyecek.'' (Tanıtım Bülteninden)

3- Top Model Nasıl Olunur ? - Tülin Şahin

0000000388085-1.jpg

Sayfa Sayısı: 268
Baskı Yılı: 2012
Yayınevi: Doğan Kitap

Kitabın ismi sizi yanıltmasın.Aynı zamanda güzellik,bakım ve stil üzerine bir kitap. Arka kapağında denmiş ki; 'Tülin Şahin, bir modelin görüntüsüne sahip olmak isteyen tüm kadınlar için de güzellik, bakım, spor, kendi tarzını yaratma gibi konularda eşsiz ipuçlarını bu kitapta paylaşıyor.'

4- Siz: Güzellik Sırları - Mehmet Öz, Michael F. Roizen

0000000300135-1.jpg
Sayfa Sayısı: 472
Baskı Yılı: 2009
Yayınevi: Koridor Yayıncılık

Bunları biliyor muydunuz?
- İdeal ağız genişliğinin burun genişliğine oranının kaç santim olması gerektiğini,
- Kilo alımının gizli nedenlerini,
- Kullandığınız kozmetik ürünlerinin içeriğinde olması gereken yararlı ve olmaması gereken zararlı maddeleri,
- Cildinizi besleyen, kırışıkları gideren doğal besinleri,
- Saçınızı boyatırken, boyanın tehlikeli yan etkilerinden korunmanın ve mükemmel saç bakımının yollarını,
-Tırnaklarınızın sağlığınız konusunda neler söylediğini,
- Estetik ameliyatlarının bilinmeyen yönlerini,
- Vücut yapınıza göre ne tür elbiseler seçmeniz gerektiğini,
- Düşük enerjili ve mutsuz olmanın görünümünüzü nasıl olumsuz etkilediğini,
- Peki ya ön dişlerinizin uzunluğu genişliğinin kaç katı olmalı?

Ve bunun gibi daha birçoğu... Güzellik konusuna bir de en sağlıklı ve güvenilir yol olan bilimsel açıdan yaklaşmayı deneyin. Saçlarınızdan cildinize, dişlerinizden ayak tırnaklarınıza kadar vücudunuzun her bölümünü farklı besinler, vitaminler, kremler, jeller, egzersizlerle nasıl güzelleştirebileceğinize dair öneriler sunuyorlar. Bunun yanı sıra güzelliğinize katkıda bulunması için kronik ağrılar, ruhsal dengesizlikler, enerji eksikliği ve stres gibi konularda alınabilecek önlemlere de değiniyorlar. - [Tanıtım Bülteninden]

5- Her Daim Fit - Tülin Şahin

0000000648759-1.jpg

Sayfa Sayısı: 96
Baskı Yılı: 2015
Yayınevi: NTV

''Dizi izlerken form nasıl tutulur? Diyet yapmak mı? Sağlıklı beslenmek mi? Hangi mutfak daha sağlıklı? Sürekli diyet şişmanlatır mı? Çikolata yemek serbest mi? Stres altında neler yenmeli?

Diyet, sağlıklı yaşam, spor ve güzellikle ilgili aklınıza gelen birçok soruya yanıt veren Her Daim Fit, ezber bozan önerilerle de dikkat çekiyor. Her gün tatlı ve çikolata yediğini söyleyen, kendini "tatlı canavarı" diye tanıtan Tülin Şahin, okuyuculara "Hamurişi, yağ ve tatlı yasak değil" diyor, ama bir şartı var! Her daim fit görünmek için herkesi spora, açık havaya ve dengeli beslenmeye çağırıyor.

Beslenme düzenini değiştirip hareket etmeye karar verenler ya da her yıl kilo alıp vermek yerine her daim fit görünmek isteyenler için yapılması gerekenler, Tülin Şahin'in tecrübeleriyle bu kitapta buluşuyor.'' [Tanıtım Bülteninden]

Son düzenleme:
6- Aysun Kaba İle Stilini Keşfet - Aysun Kaba

image.jpg

Sayfa Sayısı: 120
Yayınevi: Destek Yayınları

'' Bir moda yazarı ve stil danışmanıyım. Gerek köşe yazılarımda gerekse meslek yaşamımda çevremde şık insanlar görmek beni mutlu ediyor.

Evet! İnanıyorum. Modadan anlamayan, stili olmayan insan yoktur, henüz bunu keşfedememiş insan vardır. İster kadın, ister erkek olalım, hepimizin içinde şık giyinmeyi, güzel görünmeyi isteyen biri var. O kişi, yaşadığı çevrenin, işinin, okulunun ya da oturduğu semtin yıldızı olmak ister. İşte bu kitabın satır aralarında, içinizdeki o "ben"sözüne kulak vermeniz için ipuçları veriyorum. '' (Tanıtım Bülteninden)

7- Kim Korkar Hain 40'tan - Aysun Kaba

0000000567721-1.jpg

Sayfa Sayısı: 160

''Stil danışmanı ve köşe yazarı Aysun Kaba "Kim Korkar Hain 40'tan" kitabıyla hem stil sahibi Hem de güzel olma sırlarını veriyor.

Haydi cesur olalım ve itiraf edelim her kadın için yaşlılık tam bir kabus. Yaşlılığın düşüncesi bile kadınları çıldırtıyor. 40, 50 ve 60'larımızda, yüzümüz ve vücudumuzda daha önce fark etmediğimiz farklılıkları keşfetmeye başlıyoruz. Yaşlılık lekeleri, kırlaşmış, seyrelmiş saçlar, mimik çizgileri, sarkık göğüsler, örümcek damarlar, başparmak çıkıntıları gibi berbat şeyler...

"Peki ne yapacağız?", "Bu kabustan nasıl kurtulacağız?" sorularına cevap olarak Aysun Kaba, "Yaşlanmayla savaşacağız ve harika görünüp güzel yaş alacağız." diyor.

Stil Danışmanı Aysun Kaba "Kim Korkar Hain 40'tan" isimli kitabında; 10 kat daha iyi, 10 kat daha hafif ve 10 yıl daha genç görünmenin hızlı ve kolay yollarını sunuyor, ipuçlarını bizimle paylaşıyor.

Ciltten makyaja, saçtan giyim stiline, gardırobunuzda neler bulunması gerektiğinden güzellik kürlerine, kadın giyiminin trendlerinden ayakkabı seçimine, doğru kombinden erkekler için giyim önerilerine kadar hemen her şey bu kitapta. Her zaman genç, modern ve elegan görünmek için izleri takip edin...

"40 yaş, kendimizi bulduğumuz, ne istediğimizi ve ne hissettiğimizi bildiğimiz, en önemlisi de kendimizi keşfettiğimiz bir yaş. Stilimizin oturduğu, sadelikle, doğallıkla içselleştiğimiz, ruhumuzun beslendiği yaş. Bunu inanarak söylüyorum, her şey yeni başlıyor. Eğer ben bunu yapabiliyorsam, siz de yapabilirsiniz. Daha genç görünmek, daha iyi hissetmek aslında tamamen bizim elimizde... İnandığımızda bu savaşı da kazanacağız. Sayfalar ilerledikçe yeni bir hayatın keşfini yapmış olacaksınız. Haydi hiçbir şeyi umursamadan sadece kendimizi sevme zamanı..." (Tanıtım Bülteninden)

8- Moda Dönek Bir Tanrıçadır - Aysun Kaba

0000000674233-1.jpg

Sayfa Sayısı: 144

"Fransız kadınlarının adeta yıllara meydan okumasını ve hayatları boyunca genç, enerjik ve tarz sahibi görünmesini sağlayan önemli uygulamaların bir çoğunu çözdüm ve kendime de uygulamaktan, denemekten hiç çekinmedim. Bu kadınlar eski zamanlardan beri dünyanın en kıskanılası, en çekici ve en şık kadınları diye anılıyorlar malumunuz. Günümüzde hala asalet, zarafet ve şıklık denince akla ilk gelen fotoğraf Fransız kadınları oluyor. Peki bu cazibeleri nerden geliyor?"

Moda, değişiklik gereksinimi veya süslenme özentisiyle toplum yaşamına giren geçici yenilik olarak olarak tanımlanırken bir diğer anlamı da, belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlüktür. Moda insanların yönettiği değil, dünya akışının şekillendirdiği bir akımdır…

Aysun Kaba, Moda Dönek Bir Tanrıçadır dediği bu kitabında stil sahibi olmanın ve moda'nın ipuçlarını veriyor. (Tanıtım Bülteninden)

9- Sil Baştan Derin Güzellik - Dermantoloji - Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

0000000270358-1.jpg

Sayfa Sayısı: 180
Yayınevi: Doğan Kitap

Yeniden " Yaşasın Hayat" Diyebilmek İçin....Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile Sil Baştan serisini oluşturan 3 kitaptan biri olan Derin Güzellik - Dermantoloji ile Cildinizin Yaşlanmasını Kontrol Edin... Cilt ve cilt yaşlanması, cilt bakımı hakkında merak ettiğiniz herşey...Cilt yaşlanması önlenebilir mi? Kozmetik dermatoloji nedir? Cilt yaşlanmasında genetik mirasın etkileri, cildi yaşlandıran en önemli faktörler ve selülit problemi...Dengeli ve çeşitli bir beslenme planı ile cilt yaşlanmasını kontrol etmenin, cildinizi korumanın, genç kalmasını sağlamanın yolları ve güzel yaşayıp güzel yaşlanmanın yolları... (Tanıtım Bülteninden)

10- Yaşının İyisi Ol - Şah Yaycı

0000000442273-1.jpg

Sayfa Sayısı: 208

''Estetik ve Güzellik Dünyasının Maestrosu Şah Yaycı'nın İlk Kitabı "Yaşının İyisi Ol" İyi Yaş Almanın Sırlarına Işık Tutuyor

Estetik ve Güzellik Dünyasının Maestrosu Şah Yaycı, "Yaşının İyisi Ol"
kitabıyla yaşımızın iyisi olmamız için bize ışık tutuyor.

Şah Yaycı güzelliğin etrafımıza yaydığımız bir duygu, bir his olduğunu, bunun da yaşımızın iyisi olmayla doğrudan ilgisi bulunduğunu anlatıyor.

İlk gençlikten, ömrümüzün süreceği ileri yaşlara dek doğru güzellik ve estetik bilinci için rehber niteliğinde olan bu kitap bize güzel ve bakımlı görünmenin sırlarını anlatıyor.

Yani 15 yaşı ve üzeri, kadın-erkek herkese hitap ediyor.
Hangi yaşta bizi neler beklediği, kendimizi nasıl korumaya almamız ve doğru estetik/güzellik bilinci için neler yapmamız gerektiği konusunda adım adım ayrıntılı ipuçları veriyor.

Türkiye'nin yedi bölgesinin etnik özelliklerinin haritasını tek tek çıkarıp nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyor. Akdeniz, Doğu Anadolu, Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Marmara Bölgesi'ndeyseniz nelere dikkat etmelisiniz, biliyor musunuz?

Bu kitapta iyi yaş almak için nasıl yastık kullanacağımızdan tutun da ne yiyip içerek, ne tür egzersizler yaparak kendimizi zinde ve dinç tutacağımıza dek çeşitli bilgiler var.
Sadece bunlar mı?

Ameliyatlı-ameliyatsız estetik müdahalelere dair bilgiler edinmek ve kendimizi bir ameliyat masasında bulmadan önce nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmek için mutlaka bu kitabı okumalısınız.

Kitabın içinde estetik müdahalelerin içeriğini anlatan bilgileri kaçırmayın.
Yaşın ilerlemesiyle yaş alıyoruz, ama yaşımızın tüm güzelliklerini hem ruhumuzda hem bedenimizde sergileyebiliyor muyuz? Neyi doğru, neyi yanlış yapıyoruz?
İşte "Yaşının İyisi Ol" kitabı tam da bu nedenle yazıldı.'' (Tanıtım Bülteninden)

11- Bizimlesin - İvana Sert

0000000402492-1.jpg

Sayfa Sayısı: 168

"Ben kusursuz değilim! Kimse kusursuz değil, benim farkım kusurlarımı nasıl örteceğimi bilmek.İstedim ki siz de kendinizi tanıyın, güzel yerlerinizi öne çıkarın ve kusurlarınızı örtün. Unutmayın herkes stil sahibi ve şık olabilir!

Her kadının kendi stilini yaratıp güzel olabileceğine yürekten inanıyorum. Çünkü güzel olmasını bildikten sonra her kadın güzeldir...

Kendini sevmek, kendine güvenmek, kıyafeti en iyi şekilde taşımak ise stil sahibi olmanın temel unsurlarıdır.

Bu kitapta tüm bunları anlatırken, kendine yakışanı bilmek, hangi bölge nasıl kapatılır, hangi bölge nasıl vurgulanır, vücudunuzu nasıl tanırsınız, hangi renkler birbirine gider, yüz şeklinize en uygun makyaj nasıl yapılır gibi birçok konuda size temel bilgi vermeye çalıştım. Hatta kadınların yaş aldıkça güzelleştiğine inandığım için kitapta sadece genç kızların değil, yaş almış kadınların da yararlanacağı bilgilere yer verdim. Stil sahibi olmayı parayla satın alamazsınız. Aslında paraya da çok fazla ihtiyaç yoktur.

Kendinizi, vücudunuzu tanıyıp doğru kombinasyonları yaparak giyinirseniz, üstelik kendinize olan güveninizle de giydiklerinizi doğru taşırsanız hem şık, hem de stil sahibi olursunuz.

Şimdi açın gardırobunuzu, giymediğiniz kıyafetlerden arının ve yeni stilinizle gözleri kamaştırın!" - İvana Sert (Tanıtım Bülteninden)

12- Kadınım Güzelim - Nilüfer Pazvantoğlu

0000000212183-1.jpg

Sayfa Sayısı: 187
Baskı Yılı: 2006
Yayınevi: Selis Kitaplar

'' Anahtar kelimemiz "güzellik"... Binlerce yıldır hepimiz onun peşindeyiz. Üstelik yaşımız kaç olursa olsun hiçbirimiz ondan vazgeçmek niyetinde değiliz. Çünkü kadın olarak her yaşta kendimizi iyi ve güzel hissetmek istiyoruz. Hürriyet gazetesinin Kelebek ekindeki "Kadınlık Halleri" köşemde, hem neredeyse 11 yılı bulan ve çeşitli kadın dergilerinde edindiğim tecrübelerden, hem de sizlerin bana ulaşan önerilerinden besleniyorum. Dolayısıyla elinizde tuttuğunuz bu kitabı, arkadaşların birbirlerine verdiği güzellik öğütleri olarak algılamanızı arzu ediyorum. Zaten sayfaları çevirdiğinizde de anlaşılmaz teknik bilgiler yerine doğal ve yalın bir dille temel güzellik ve bakım detaylarıyla karşılaşacaksınız.Cildin temel bakımından, kremlerin içeriklerine, bilmediğimiz güzellik terimlerinin anlamlarından güneşten korunmaya kadar birçok farklı detayı bulabileceğiniz kitabın, sizin doğal bir güzellik rehberiniz olmasını diliyorum. Her farklı konuya ilişkin mutlaka bir de doğal reçete bulacaksınız. Tüm bu reçetelerin hazırlanmasında kullanacağınız doğal ürünleri eczanelerde, aktarlarda ya da marketlerde bulabilirsiniz. '' (Tanıtım Bülteninden)

13- Kendi Stilini Yarat - Rüzgar Mira Okan

0000000570897-1.jpg

Sayfa Sayısı: 235
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

''Kendi Stilini Yarat, stilini oluşturmak, vücut tipini ve şeklini öğrenmek, yapılan ortak hatalardan kaçınmak, akıllı ve doğru parçalardan oluşan bir yatırım gardırobu yaratmak isteyen hem kadın hem de erkeklerin pek çok ipucu bulabileceği şekilde hazırlandı.

Günlük yaşamda şıklığın formüllerine bu kitapla ulaşırken, dikkat edilmesi gereken tüyolar ve giyinme metotları ile gelecekteki "siz"i belirleyeceksiniz. '' (Tanıtım Bülteninden)

14- Siz : Genç Kalın - Prof. Dr. Mehmet Öz ve Prof. Dr. Michael Roizen

0000000268179-1.jpg

Sayfa Sayısı: 420
Yayınevi: Koridor Yayıncılık

'' Doktorlarımız Öz ve Roizen çok satan SİZ serisinin yeni kitabı Genç Kalın: Yaşam Sürenizi Uzatma Kılavuzunuz ile geri döndüler. Engin bilgileri ve eğlenceli üsluplarıyla doktorlarımız, yaşlandıkça sistemlerimizin kaçınılmaz görünen çöküşünü nasıl yenebileceğinizi gösteriyor. Bilimin genç kalmak için yakın zamanda 14 günlük şaşırtıcı bir programla sonuç verdiğini keşfettiği Temel Yaşlandırıcılar hakkındaki bilgilendirici açıklamaları, mükemmel bir zindelikle uzun yaşamamızı olanaklı kılabilir. Keyifli bir yolculuğa kendinizi hazırlayın çünkü "garanti sürenizi uzatmak" hastalıklardan kurtulmak demek değil, daha ziyade zarifçe yaşlanmayı hayal etmesi zor hale getiren zayıflığı önlemekle ilgili.

Vücut yaratılmış en büyüleyici makinedir ve hiç kimse ondan bahsederken Prof. Dr. Mehmet Öz ve Prof. Dr. Michael Roizen'dan daha merak uyandırıcı ve açıklayıcı olamaz. Çoğu insan vücudun yaşlanmasını arabanın yıllanmasına benzetir: Ne kadar yaşlanırsak bozulmamız o kadar kaçınılmaz olur. Çoğumuzun inandığı şey, kırklı yaşlardan itibaren zihnimizde, gözlerimizde, kulaklarımızda, eklem yerlerimizde, atardamarlarımızda, cinsellik içgüdülerimizde ve hayat kalitemizi belirleyen diğer bütün sistemlerde yavaş ve sabit bir çöküş yaşadığımızdır. Ancak Dr. Roizen ve D.r Öz'e göre bu tamamen bir yanılgı.'' (Tanıtım Bülteninden)

15- Giyimde Renklerin Uyumu - Hasan İbicioğlu

0000000605608-1.jpg

Baskı Yılı: 2014
Yayınevi: Hayat Yayıncılık

'Bu Kitapta;
Güzel Giyinmenin Aslında Hiç De Zor Olmadığını,
Parayla Da Pek İlgisinin Olmadığını Fark Edeceksiniz.

Farklı olmak, insanlarda doğuştan itibaren fizyolojik ve psikolojik olarak var olan bir özelliktir ve bu özellik, aslında her insanda hayat boyu devam eden bir ihtiyaçtır. Cesaret etme, problem çözme becerisi, entelektüel ve duygusal zekâ gibi özellikler, toplumdaki diğer insanlardan farklı olma isteğinin gerektirdiği, hemen her insanda sürekli kendisini hissettiren güdülerdir.

Güzel giyinmekse, insanın farklı bir birey olma ihtiyacının en somut yansımalarındandır. Ne var ki, günümüzde insanların en büyük sıkıntılarından biri, güzel giyinmeyi bilmemeleridir. Bunun da en büyük nedeni, renk uyumunu sağlayamamalarıdır. Bu kitapta güzel giyinmek için renk uyumunun nasıl sağlanacağına ilişkin bilgilerin yanı sıra, uygulamalı resimler de bulacaksınız. Ayrıca, farklı renklerin insanlar üzerinde oluşturduğu psikolojik etkileri derinliğine anlayacaksınız. Çevirdiğiniz her sayfada, güzel giyinmenin aslında hiç de zor olmadığını ve parayla da pek ilgisinin olmadığını fark edeceksiniz.' (Tanıtım Bülteninden)

16- Ekolojik Güzelliğin Kitabı - Erkan Şamcı

0000000650257-1.jpg

Sayfa Sayısı: 128
Yayınevi: Hayykitap

''Güzelleşmek isteyen kadınlar mutfağa! İhtiyacınız olan bütün malzeme buzdolabınızda, raflarınızda… Asırlardır kullanılan en etkili güzellik formülleri ve bakım ürünleri Erkan Şamcı'nın kitabında. Evde uygulaması kolay tariflerle cildinize zarar vermeden bakım yapmanın mutluluğunu yaşayın! Kimyasalları cildinizden uzaklaştırın.

İçinde bolca maydanoz, limon, yoğurt, patates, süt, yulaf ezmesi, krema, zeytinyağı olan bir kitaptan bahsediyoruz. Yemek kitabı dersiniz değil mi? Hiç ilgisi alakası yok. Güzellik reçeteleri veren bir kitap bu.

Burnumuzun ucunda duran mutfak malzemeleri biraz onunla, biraz bununla karıştırılınca, belli bir şekilde uygulanınca dünyanın en etkili bakım ürünlerine dönüşebiliyor.

Kitapta verilen tariflerde hiçbir karışıklık yok, son derece basit. Bir örnek: "Karpuzun suyunu çıkar, peçeteyle yüzüne sür. Yaz aylarında yüzünü nemlendirsin." Yazılanları ev koşullarında, evdeki araç gereçle uygulaması kolay. Zaten elinizin altında olan malzemelere belki aktardan alacağınız bir iki bitkiyi veya yağı ilave edeceksiniz.

Kitap güzelliğin içten geldiğini vurgulayarak hayat biçimimizden, uyku düzenimizden, hatta kumsalda yürüyüş yapmamızdan bile bahsediyor. Mutlulukla güzelliğin genelde kol kola yürüdüğünü hatırlatıyor. Tepeden tırnağa bakımlı ve güzel olmak için masum malzemelerle birçok tarif paylaşıyor.'' (Tanıtım Bülteninden)

17- Ben Ne Giydiğimi Biliyor muyum? - Özlem Çakır

0000000302905-1.jpg

Sayfa Sayısı: 146
Baskı Yılı: 2009
Yayınevi: Epsilon Yayınları

''Türkiye'nin ilk imaj ve iletişim danışmanı olan Özlem Çakır, sade üslubu ile bir rehber niteliği taşıyan kitapta, bir parçası olduğu iş hayatında, sosyal ortamlarda, kendi katıldığı etkinlik ve davetlerde gördüklerinden yola çıkarak giyim kültüründe özellikle uygun giyim konusunu ele alıyor.

Kitapta, profesyonel iş yaşamı için uygun giyimden, iş yemekleri, iş seyahatleri, iş davetleri ve şirket baloları için uygun giyime; televizyon programlarında uygun giyinmekten, mahkeme ve cenazelere; yazlık mekânlardaki düğünlerden, kışın kapalı mekânlardaki giyime; sinagog düğünlerinden, lise ve üniversite mezuniyet balolarına, uygun plaj ve tekne giyiminden, protokolün olduğu davetlere, yurtdışı seyahatlerinde Çin'den Amerika'ya, İngiltere'den, Arap ülkelerine kadar uygun giyimin çerçevesi çiziliyor.

Ayrıca toplantı ve davet saatlerinin, mekân özelliklerinin uygun giyimi oluştururken ne kadar önemli olduğu vurgulanırken, kişinin vücuduna ve renk tonlamasına uygun giyinmesinin de önemi örneklerle gösteriliyor.

'Ben Ne Giydiğimi Biliyor muyum?' içeriğiyle devlet adamlarından, iş adamlarına, öğrencilerden, sosyal yaşamı çok renkli kişilere, profesyonellerden, iş, özel ve sosyal yaşamında görüntüsü ve görgüsüyle de fark yaratmak isteyen kişilere kadar geniş bir hedef kitleye hitap etmektedir.'' (Tanıtım Bülteninden)

18- 1000 Soruda Güzellik - Jenny Hare

0000000324793-1.jpg

Baskı Yılı: 2010

''Elinizdeki kitap, güzellikle ilgili en sık sorulan ve kadınların kafasını en çok kurcalayan 1000 sorunun yanıtını sunuyor. Cilt tipinizi tanımlama ve doğru ürünleri seçme, mutfağınızdaki güzellik, beden tipinize göre giyim tarzı, acil durum güzellik tüyoları, güzelleştiren gıdalar, doğayla barışık seçenekler, fitness rejimleri ve daha güzel saçlar, tırnaklar, ayaklar ve beden hatlarına kavuşma gibi konulardaki sorularınıızn yanıtlarını bulacaksınız. Yazar, evdeki çözümlerden acil durum tavsiyelerine, cilt bakımından estetik cerrahideki son teknolojilere kadar güzellikle ilgili her yaştan kadının merak ettiği her konuyu aydınlığa kavuşturuyor.

Konu Başlıkları:

-Beş dakikada SOS
-Ürünleri tanıyın
-Araçlar ve teknikler
-Makyaj yapımı
-Kendinize bakım yapın
-Cerrahi müdahale
-Mutfak dolabı çareleri
-Alternatif cevaplar
-Etkilemek için giyinin
-Seyahat tavsiyeleri
-Mitler ve ıvır zıvır '' (Tanıtım Bülteninden)

19- Modanın Tüm Öyküsü - Marnie Fogg

[Çevirmen: Emre Gözgü]

0000000619550-1.jpg

Sayfa Sayısı: 576
Yayınevi: Hayalperest Yayınevi

''İnsanlar dış dünyaya kendilerini daima şık, güzel ve kendinden emin bir biçimde göstermek ister. Kendini ifade etmenin yolları olan kişisel bakım ve süslenme, insanlar için nefes almak kadar doğal etkinliklerdir. Bu noktadan hareket eden Modanın Tüm Öyküsü, kapsamlı, etkileyici ve illüstrasyonlarla dolu olan yapısıyla modayı seven herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır.

Bu büyüleyici kitap moda tarihinin tüm önemli alanlarında gezinmektedir: Klasik Yunan ve Roma dönemi, Çin-Tang Hanedanlığının saray kıyafetleri, Japon kimonolarının ortaya çıkışı, Kolomb öncesi Amerika kumaşları, Rönesans, Restorasyon ve Romantik Çağ kostümleri, Belle Epoque ve Art Deco, spor giyim, hazır giyim, haute couture, İngiliz erkek giyim devrimi, Japon sokak modası ve daha nicesi. M.Ö. 500'lü yıllardan günümüze modanın aldığı tüm görünümlerle ilgili çok önemli bilgiler içeren bu ansiklopedik referans kaynağı, belli stillere ait önemli giysilere detaylı bir şekilde ışık tutmaktadır. Ayrıca bir tasarımcının veya bir stilin moda tarihini nasıl etkilediğini gösteren moda ikonlarının profilini çizmekte; gündelik giyim üzerine etkide bulunan kültürel ve tarihsel olayları açıklamakta ve teknik gelişmelerin modaya nasıl yön verdiğini göstermektedir.

Modanın Tüm Öyküsü, özgün malzeme tercihlerinden aşırılık ve savaş yıllarında yaratılan tasarımların önemine kadar, her şeyi açıklamaktadır. Babür İmparatorluğunun saray kıyafetleri ve 19. yüzyılın çemberli krinolin eteği karşısında şaşıracak, klasik takımın kesimini ve mini eteğin politik sonuçlarını keşfedecek, vatkanın neden bu kadar önemli hale geldiğini öğrenecek ve son teknoloji dokuma malzemelerinin arkasındaki inanılmaz bilimi anlayacaksınız.

Başından sonuna Modanın Tüm Öyküsü, dünyanın en etkili tasarımcılarına olduğu kadar alışılmadık fikirlere ve modayı yeni mecralara yönlendiren eksantrik hamlelere de yer vermektedir. En eski zamanlardan beri erkekler ve kadınlar giysi denemeye çok heveslidir. Bugün moda eskiye nazaran çok daha heyecanlı ve ulaşılabilir olmuştur. Modayı seviyor ve hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız Modanın Tüm Öyküsü'nden başka bir yere bakmayın.'' (Tanıtım Bülteninden)

20- İmaj ve Stil Koçluğu - Şahika Güler

0000000576438-1.jpg

Sayfa Sayısı: 170

''Bu kitap, imajın ne demek olduğunu bilen, öğrenmek isteyen, etkili bir imajın nelere vesile olacağının farkında olan ve bunun için de göz alıcı bir imaja sahip olmak isteyenler için hazırlandı.

Londra ve Milano'da aldığı profesyonel imaj danışmanlığı eğitimiyle alanında uzmanlaşan Şahika Güler, temel olarak imaj kavramından imaj danışmanının yaptığı işe ve bunun hayatınızı nasıl kolaylaştıracağına, renk ve vücut analizinden aksesuar seçimlerinize, vücut tiplerinin belirlenmesinden hangi vücut tipinin nasıl giyinmesi gerektiğine, sosyal etiketin öneminden protokol yemeklerine ve gardırop planlamasına kadar imaj, moda ve iletişimle ilgili aradığınız pek çok bilgiyi kendi kişisel deneyimleriyle harmanlayarak anlatıyor.'' (Tanıtım Bülteninden)

21- Doğal Güzelliğin Sırrı - Suna Dumankaya

0000000342179-1.jpg

Sayfa Sayısı: 340

''Suna Dumankaya'nın verdiği güzellik sırlarıyla her yaşta bakımlı, güzel, sağlıklı ve zinde kalın. Tamamı doğal malzemelerle hazırlanmış bu formüller hem pratik hem ekonomik…

Suna Dumankaya'nın ellerimiz, ayaklarımız, yüzümüz, saçlarımız, göğüslerimiz ve vücudumuz için ayrı ayrı hazırladığı 300 tane güzellik formülüyle; sivilceler, akne ve beyaz noktalara, selülit, çatlak ve sarkmalara, Saçlarınızın beyazlamasından ve dökülmesine, cildinizin aşırı kurumasına ya da aşırı yağlanmasına,Yüzünüzün cansız ve lekeli görüntüsüne, Ve daha pek çok sorununuza çare bulacaksınız.

Onlarca maske, tonik, krem, losyon tarifinin yanında afrodizyak bölümündeki reçeteleri uygulayın, enerjiniz ve zindeliğiniz artsın. Doğal ve yan etkisiz yöntemlerle kendinizi çok daha güçlü hissedin.

Güzelliğimizi ve canlılığımızı yansıtan cildimizde zamanın etkilerini azaltmak elimizde... Cildimizin yaşlanmasını ve kırışmasını önlemenin en pratik yolu doğada... Bitki bilimi ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya'dan mucizeler yaratan doğal formüller bu kitapta... '' (Tanıtım Bülteninden)

22- Orta Yaş El Kitabı - Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu

0000000421527-1.jpg

Sayfa Sayısı: 296
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

'' 65 yaşında tenis oynamak ile koroner bypass ameliyatı olmak arasındaki farkı yaşam tarzınız belirler!
Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, bu kitapta ORTA YAŞ'ın ne olduğunu, bizi nelerin beklediğini, orta yaşta görülen durumlarla nasıl başa çıkabileceğimizi esprili bir dille anlatıyor:

"Yazılarımı yazarken gereksiz bilimsel detaylardan ve deyimlerden kaçınmaya çalıştım. Amacım kimseye ne kadar bilgili olduğumu göstermek veya ders vermek değil; orta yaş döneminde gündeme gelen önemli konuları ana hatlarıyla gözden geçirmek, hastalıkların, tedavilerin ve sağlıklı yaşamın basit mantığını benim perspektifimden sizlere aktarmaktır."

-Herkesin kendinden pek çok şey bulabileceği bir kitap.
-Unutmayın, bugün sağlığına zaman ayırmayanlar ileride o zamanı hastalıklarına ayıracaklardır.
-İnanın "taksimetreyi" yavaşlatmak ve hatta geriye çevirmek mümkün!
-Bu kitap, isteyenler için çok önemli bilgiler ve mesajlar veren, yaşam değiştirebilecek bir kaynak... (Tanıtım Bülteninden)

23- Kadının 100 Vazgeçilmezi - Nina Garcia

0000000339056-1.jpg

Sayfa Sayısı: 296
Baskı Yılı: 2010

''Kullanılmayan giysilerle dolup taşan bir gardırop yerine içindeki her parçanın işinize yaradığı fonksiyonel bir gardıroba sahip olmak istemez misiniz?

Moda otoritesi Nina Garcia, kendi stillerini belirlemeleri konusunda kadınları cesaretlendirir, hatta onlara yol gösterir. Nina, modada renklerin, tasarımcıların, markaların değişebileceğini ama modanın belkemiğini oluşturan yüz parçanın asla değişmeyeceğine inanır. Bu yüz parçanın hepsi de birer moda klasiğidir.

Moda meraklılarının kesinlikle hoşuna gidecek olan bu 100 maddelik liste bir yapılacaklar, alınacaklar, 'asla'lar veya 'mutlaka'lar listesi değil. Sizi çılgınlar gibi alışveriş yapmaya yönlendirecek maddeler yerine daha uzun vadede kullanabileceğiniz, işlevsel ve şık giysilerle dolu bir gardıroba sahip olmanıza yardımcı olacak fikirlerle tanışacaksınız. Yani aslında bu kitap sizin için bir başlangıç noktası olacak.

Şıklığıyla Göz Kamaştıran Kadının 100 Vazgeçilmezi arasında minik siyah elbiseden saç örgüsü kazağa, bikiniden takım elbiseye, trençkottan beyaz gömleğe kadar pek çok klasik parçanın yanı sıra kaftan, kürk, egzotik deri çanta gibi iddialı parçalara da yer veriliyor. Kot pantolon ya da kemer gibi oldukça sıradan veya hayvan deseni ya da kırmızı ruj gibi fazlasıyla cesur parçaları kullanmanın inceliklerine değiniliyor. Ufacık detayların çok büyük farklar yaratabileceği giyim konusunda işin uzmanına danışmak istiyorsanız Nina Garcia'nın listesine mutlaka göz atmalısınız.

Nina Garcia, ünlü Project Runavvay şovundaki kusursuz duruşu ve acımasız moda eleştirileriyle tanınmıştır. Sektörde seçkin bir otorite olan Nina, Marc Jacobs'tan Elle'e ve Maria Claire'e kadar birçok moda dergisinde ve çeşitli modaevierinde çalışmıştır. Aslen Kolombiyalı olan Garcia, şu an New York'ta yaşamaktadır.

Ressam, heykeltıraş ve ilüstratör Ruhen Tolcc/o'nun en bilinen çalışmaları Vogue, Harper's Bazaar, Details, Paper, Visionaire, L'Uomo ve New York Times'ta yayınlanmıştır. '' (Tanıtım Bülteninden)

24- Güzellik - Gençlik Yüz Yogası / Lourdes J. D. Çabuk

0000000261681-1.jpg

Yayınevi: Kaknüs Yayınları

''10 Yaş Gençleşmenin Sırlarını Keşfedin Kadın erkek hepimiz, 30-35 yaşımızdan itibaren yüzümüzdeki ilk sarkma ve kırışıklık belirtilerini fark ederiz. Kaşlar yavaş yavaş düşmeye başlar; alında ve boyunda çizgiler, gözler ve ağız çevresinde kırışıklıklar belirir. Çare nedir? Estetik ameliyat mı? Botoks gibi uygulamalar mı? Bu kitapla neşter altına yatmadan, tamamen doğal yöntemlerle 10 yaş gençleşmenin sırlarını keşfedeceksiniz.

Kitabın yazarı Lourdes Çabuk 58 yaşında, 4 çocuk ve 6 torun sahibi. Lourdes, en az 25 yaş genç gösteriyor. Yüz yogasına, dördüncü çocuğunu dünyaya getirdikten sonra başlamış ve bugüne kadar egzersizleri düzenli olarak yapmaya devam etmiş. Uzun yıllardır İstanbul Nişantaşı'ndaki merkezinde yoga dersleri veriyor. Öğrencileri arasında televizyon ve sinema camiasının ünlü isimleri de var. Lourdes'i, sık sık katıldığı televizyon programlarından ve verdiği seminerlerden tanıyoruz. Kitapta tanımlanan 17 yüz egzersizi, size nefes tekniklerini de kullanarak yüz kaslarınızı çalıştırmanın yolunu gösterecek.

a) Egzersizi gösteren tam sayfa, renkli fotoğraf,
b) Egzersiz sırasında hangi kasların çalıştığını gösteren yüz anatomisi çizimi,
c) Egzersizi adım adım tarif eden, açık ve net direktifler sayesinde yüz yogası hareketlerini en doğru şekilde uygulama imkânına sahip olacaksınız. Günde 15 dakikanızı bu egzersizleri yapmaya ayırırsanız birkaç ay içerisinde 10 yaş gençleşmeniz mümkün.

Kitabın ilerleyen sayfalarında "içinizden dışınıza doğru güzelleşmek" için ihtiyaç duyacağınız;
a) Nefes egzersizleri,
b) Bağırsak egzersizleri ve
c) Omurilik egzersizleri bölümü yer alıyor.

Bu egzersiz dizileri sayesinde, aslında vücudunuzun tamamına hitap eden "Güzellik Yogası"nı tam mânâsıyla uygulamayı öğreneceksiniz.

Kitabın "Gençlik Yogası" bölümünde ise karın, kalça ve göğüsler başta olmak üzere, vücudunuzu şekillendiren 7 adet estetik vücut egzersizi yer alıyor. Aynı zamanda bir çeşit "Yogaya Giriş" kitabı niteliğindeki bu eser, yoganın temel prensipleri hakkında bilgi veriyor. Klasik yoga hareket dizisi "Güneşe Selam"; geliştirilmiş, yeni yorumuyla sunuluyor. Yoga Felsefesi, Yoga Nefesi ve Meditasyon uygulama örneği, Şifa Veren El Pozisyonları ve Yoga Prensiplerine göre Beslenme bölümleri, öğrendiğiniz yüz ve vücut egzersizlerini tamamlar nitelikte.

Nasıl nefes alıp verdiğimizi ve kaslarımızın nasıl çalıştığını gösteren diyagramların yanı sıra, omurilik ve bağırsaklarımızdaki refleksoloji noktalarını gösteren şemalar, kitabı süsleyen zengin görsel malzemeler arasında sayılabilir.Doğal yöntemlerle güzellik ve sağlığa kavuşmak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun.'' (Tanıtım Bülteninden)

25- Cildinizi Keşfedin - Leslie Baumann
[Çevirmen: Nezih Karaca]

0000000407379-1.jpg

Sayfa Sayısı: 384
Yayınevi:
Epsilon Yayınları

''Cildiniz için neyin iyi olduğu hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şeyi unutun ve gerçeği öğrenin.

Bu kitaptaki anketi yapın ve dakikalar içinde on altı cilt tipinden hangisi sizin cilt tipinizi tanımlıyor, hangi maddelerden kaçınmalısınız, sizin için uygun olan cilt bakım markaları hangileri ve zaman-para tasarrufu yapmak için gerekli olan yeni uygulamalar neler, keşfedin. Çok satanlar listesine giren kitabının gözden geçirilmiş bu versiyonunda, dünyaca ünlü araştırmacı ve dermatolog Dr. Leslie Baumann en iyi cilt bakım ürünlerini almanız konusunda size yardımcı oluyor.

Onun tavsiye ettiği, her cilde uygun ürünlerin ayrıntılı listesini ve fiyatlarını bu kitapta bulabilirsiniz.

Hangi ürünün cildinize yararlı olduğunu, hangilerinin yararlı olmadığını ayrıntılı bir şekilde size sunan kişisel cilt tipi profiliniz Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için temizleyiciler, nemlendiriciler, bronzlaştırıcılar, fondötenler ve daha fazlası Problemli cildi ve yaşlanmayı önlemek için ipuçları Yüz bakımı, kimyasal peeling, Retin-A, Botoks ve Restylane enjeksiyonları gibi reçeteli ürünler hakkında çok önemli bilgiler.

Artık bir servet harcamadan mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kendinizi Dr. Baumann sizi muayene ediyor gibi hissedeceksiniz! '' (Tanıtım Bülteninden)

26- A'dan Z'ye Saç - Dermatoloji Uzmanı Dr. Yasemin Fatih Amato

0000000628019-1.jpg

Sayfa Sayısı: 200

'' Başımıza Gelecek En Güzel Şey: Saçlarımız! Modernleşen insan, yaşadığı şehre fark etmeden hapsolurken, görünen sağlık sorunları kadar görünmeyenlerle de baş etmek zorunda kalıyor. Ruhsal sorunlar, vücudumuzun görünen kısımlarında deformelere neden oluyor.

Saç kayıplarına bakıldığında şehir yaşamı, stres ve genetik faktörlerin başı çeken nedenler olduğunu görüyoruz. Dermatoloji Uzmanı Dr. Yasemin Fatih Amato, pratik yaşamda hastalarından gelen şikâyetleri ve gelişen yenilikleri harmanlayarak başat konusu "saç" olan bu kitabı elinden geldiğince gündelik dilin argümanlarını yansıtarak yazdı. Önemsiz gibi görünen saç sorunlarını öncelikle anlamaya, yaşanabilecek sorunları öngörmeye ve önlemler almaya yönelik çözümler sundu. A'dan Z'ye saçımızın oluşumundan kaybına kadar geçen süreçleri ayrıntılarıyla anlattı. Sadece kadınların değil, erkeklerin de bu kitaptan yararlanmasını istediği için, erkeklere özel konuları kaleme aldı. Bu kitabı okurken incecik ve küçücük bir saçın ne kadar büyük bir dünyası olduğunu göreceksiniz.'' (Tanıtım Bülteninden)

27- Cildiniz İçin Gençlik Sırları - Dr. Betül Şengör

0000000599682-1.jpg

Sayfa Sayısı: 155

''Cildiniz uyarılmazsa yaşlanır! Uykuda "güzellik" var... Cildinize hangi yaşta neler uygulamalısınız? Gençliğin sırrı hormonlarınızda! Cildiniz yediklerinizin aynasıdır. Gıdaların PH değerleri kiloyla birebir ilişkilidir. Güneşin cildimiz üzerindeki güçlü etkileri.Hepsi ve daha fazlası hakkında en güncel ve doğru bilgileri cildin uzmanından öğrenin.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Betül Şengör aradığınız her şeyi kolaylıkla bulmanız için alfabetik sırada hazırladığı bu eşsiz kaynak sayesinde cildinizin sağlığına ışık tutuyor.''
(Tanıtım Bülteninden)

28- Moda (Geçmişten Günümüze Giyim Kuşam ve Stil Rehberi) - Kolektif (Çevirmen: Duygu Özen)
0000000558088-1.jpg

Sayfa Sayısı: 480
Yayınevi: Kaknüs Yayınları

''Sade ya da sofistike, zarif ya da abartılı olsun giydiklerimiz, bizim kim olduğumuzu gösterir. Moda kitabı, 3000 yıllık moda tarihini 1500 resimli giysi örneğiyle tanıtan, geçmişten günümüze giyilmiş her şeyin kapsamlı bir rehberidir.

Antik Mısır'ın tuniklerinden ve altın halhallarından başlayarak Chanel ve Dior gibi efsanevi modaevlerini dolaşıp McQueen ve Prada gibi modern markalara kadar gelen bu göz kamaştırıcı kostüm ve elbise koleksiyonunda moda, insanlara ve yaşanılan yerlere ayna tutuyor. Milattan öncesinden başlayarak günümüze kadar gelip geçen başlıca dönemler, film kareleri gibi gözler önüne seriliyor. Moda, çağlar boyunca gerçekleşen kültür ve düşünce birikiminin bir ifadesi olarak sunuluyor. Sadece haute coture kadın elbiseleri değil, erkek giysileri, iş kıyafetleri ve günlük giysiler de zaman içinde gözlemlenen değişimlerle beraber gösteriliyor.

Marie Antoinette, Jacqueline Kennedy, Twiggy gibi önde gelen moda ikonları profil sayfalarında tanıtılıyor. Neoklasisizm, Uzay Çağı Modası, Grunge, Gotik gibi birçok stil, resim ve fotoğraflarla açıklanıyor. Çok çeşitli ülkelerden moda tasarımcılarının yanı sıra, Avrupa'da yaşayan Türk asıllı Rıfat Özbek, Hüseyin Çağlayan ve Erdem Moralıoğlu'nun uluslararası moda sektöründeki etkilerine de değiniliyor. Elbette ki kitabın odak noktasını, birbirinden güzel profesyonel moda fotoğrafları, illüstrasyonlar, meşhur ressamların tabloları, kumaş ve desen imajlarıyla görsel bir şölen oluşturuyor.'' (Tanıtım Bülteninden)

29- Cildinizi Kırıştırmayın - Deri Hastalıkları Uzmanı Alev Eken

0000000235615-1.jpg

Sayfa Sayısı: 272
Baskı Yılı: 2007
Yayınevi: Prestij Yayınları

''Cildiniz yaşınızı ele vermesin! Türkiye'de ilk defa bir akademisyen tarafından kaleme alınan güzellik ve bakım günlüğü kitabında Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Alev Eken
Yaşam boyu maksimum güzellik için Cilt bakım günlüğü öneriyor. Yaşantımızın her gününde sağlıklı, genç, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için, cilt bakımında en iyi
sonuçları sağlayacak programı başlatmak gereklidir.
Daha henüz çok erken veya artık çok geç demeden.'' (Tanıtım Bülteninden)

Canım emeğinize sağlık.O kadar iyi olmuş ki hep almak istediğim ama alamadığım ,
hatta unuttuklarımı bile hatırlattınız.En kısa zamanda olmayanları almak isterim.
(olanı da sadece Suna Dumankaya):KK45:
Herkes adına tekrar tekrar teşekkürler:KK19:

30. Evinizde Sağlık ve Güzellik - Aslıhan Koruyan Sabancı
[ Doğal Tarifler - Öneriler ]

0000000630244-1 (1).jpg

Sayfa Sayısı: 132
Dili: Türkçe
Yayınevi: Yazarın Kendi Yayını

2012 yılında Paris'te World Gourmand Cookbook Awards tarafından Sağlık ve Beslenme konusunda Dünyanın En iyi Yemek Kitabı ( 'Best Health and Nutrition Cookbook in the World' ) seçilen Glütensiz Gurme Lezzetler kitabının yazarı Aslıhan Koruyan Sabancı, yaşamınıza kolayca ekleyeceğiniz sağlık ve güzellik önerilerini ve doğal tariflerini içeren "Evinizde Sağlık ve Güzellik Doğal Tarifler-Öneriler" kitabını okuyucuları ile paylaşıyor. Resimler ile renklendirilmiş 129 sayfadan oluşan kitapta evinizde kolayca hazırlayıp uygulayabileceginiz tarif ve öneriler yer alıyor.

"Evinizde Sağlık ve Güzellik Doğal Tarifler-Öneriler" kitabı'nın diğer bir özelliği de tüm tariflerin glütensiz olması. Kitap bu özelliği ile Türkiye'de bir ilk!

Aslıhan Koruyan Sabancı kitabında tarif ve önerilerini altı bölüm içerisinde sunuyor.

Kitabın ilk bölümünde; kendinize vakit ayırın diyor. İkinci bölümde, cilt, saç ve vücut bakımı için ferahlatıcı maskeler, peelingler, masaj yağları, ağız, diş ve gözleriniz için rahatlatıcı bakımlar yer alıyor. Üçüncü bölümde doğal yağların mucizelerinden hem kendiniz hem de evinizin atmosferi icin yararlanın diyor. Dördüncü bölümde bol vitaminli içecek ve salata tarifleri yer alıyor. Kitapta ayrıca sağlık için yararlı öneriler ve tariflere de yer veriliyor.

"Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın sırrı ruh sağlığımıza ve fiziksel sağlığımıza düzgün bakabilmektir. Koşuşturma ile geçen hayatımızda biraz durup kendimize vakit ayırmak, sadece kendimize değil, ailemize ve çevremizdekilere de sağlık ve mutluluk katacaktır. Hazırladığım bu küçük cep kitabında benim kolayca uyguladığım, sizin de evinizde her gün kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı pratik tavsiye ve tariflerimi paylaşmayı amaçladım.'' - Aslıhan Koruyan Sabancı
(Tanıtım Bülteninden)

Not: Kitaptan şu video sayesinde haberim oldu. İzlemek isteyenler için ekliyorum.

31. Nesli'nin Güzellik Sırları - Neslihan Avşar

0000000704847-1.jpg

Sayfa Sayısı: 256
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Dokuz Yayınları

"Zaman sen geç, ben sonra yaşlanırım!" diyerek benimle bu yola devam etmeye hazır mısınız kızlar?

Klasik bir söz ama, "
Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır," sözü her zaman ispatıyla karşımıza çıkan bir durum. Kendimize ayıracağımız kısacık bir zaman ve yapacağımız bakımlar ile olduğumuzdan daha canlı, genç ve güzel görünmek elimizde.

Evinizde olan malzemelerle hazırlayabileceğiniz maskeler, gününüzün iyi geçmesini ve kendinizi motive etmenizi sağlayacak bakımlardır. Amacım kendinizi her zaman pozitif hissederek güzelliğinizi ön plana çıkarmak...

Sizlerle işin sırrını paylaşmak için bu harika kitabı hazırladım.

Benimle güzelliğin sırlarını keşfe çıkmaya hazırsanız, kitabın kapağını aralamanız yeterli!

@neslinin_guzelliksirlari

hfgh.jpg

X