Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bi de nacizane tavsiye bence en güzeli kendimiz video izleyerek notlar alarak kendi kendimize öğrenip deneme yanılma yöntemiyle bulmak :KK70: ben öyle yaptım onlarca sayfayı takip edip youtube izleyerek. Cevabını bulamadigim noktalarda sordum. Yani bence isin eğlenceli kısmı bu öğreticiliği yanında🤩

N nscckts sag olsun bir sürü sey gönderiyor bende öncelikle cisem cakirin ilk videolarından başlayıp izleyin derim.burada ürün istisareleri yapacağımız zamanlar daha güzel olur. Ben inanıyorum ilgisi olan burdaki herkesin öğrenme potansiyeli fazlasıyla var..
Rutin işlemleri yaz ayına denk gelince sadece yazın yapılacaklara odaklanamadım. Bu işe yeni başlayanların önce sadece cilt bariyerini korumak ve yeni leke oluşumunu önleme üzerine gidip, yavaş yavaş diğer içerikleri artırması gerekiyormuş. Birden bütün sorunlara savaş açılamıyormuş.

Watson bu sabah karta 200tl yi yüklemiş. İkili temizleme yada düzenli b3 vitamini cildimi biraz kurutuyor, o yüzden sanırım hyalüronik asiti rütinime eklemem gerekecek.
Purest markanın göz serumunu düzenli kullanan güneş kremini göz altına nasıl kullanıyor? Tarif edebilir mi? Sabah ve akşam mı kullanıyorsunuz serumu? İçeriğinde C vitamini olduğu için gözaltını gündüz nasıl koruyorsunuz, göz altı kremi üzerine güneş kremi sürülüyor?

Videolar genel serumlar üzerine ve ne zaman kullanacağı hakkında sanırım.

Göz altı serumunu hal edebilirsem kapatıcı adımına geçmem gerekecek.
Şu an elimde olan NOTE marka kapatıcı ve daha önceki yıllar herkesin memnun kaldığı maybelline marka göz altı kapatıcı bir süre sonra gözlerimi rahatsız ediyor. Bir iki yıl önce sephore den aldığım beni rahatsız etmemişti. Tek makyaj rutine göz altı kapatıcı sür (çünkü rahatsız ediyor) ve ruj. Pandemi dönemi evde oturunca onu da yapamadım.

Watson bu sabah karta 200tl yi yüklemiş. İkili temizleme yada düzenli b3 vitamini cildimi biraz kurutuyor, o yüzden sanırım hyalüronik asiti rütinime eklemem gerekecek.
Purest markanın göz serumunu düzenli kullanan güneş kremini göz altına nasıl kullanıyor? Tarif edebilir mi? Sabah ve akşam mı kullanıyorsunuz serumu? İçeriğinde C vitamini olduğu için gözaltını gündüz nasıl koruyorsunuz, göz altı kremi üzerine güneş kremi sürülüyor?

Videolar genel serumlar üzerine ve ne zaman kullanacağı hakkında sanırım.
Ben 1 haftadır kullanıyorum purestin göz serumunu. Güneş kremini göz altıma hiç uygulamadım. Uygulamak lazım mı? Göz yakmaz mı? N nscckts

Niacinamide yani B3 vitamini (o kısmı tam anlamadım belli bir oranda B3 vitamini içeriyor sanırım.) yaz kış kullanılabilen diğer bütün içeriklerle anlaşabilen bir asit türü olmuş oluyor. O yüzden bunu yazın kullanmamızda bir sakınca yok. Sabah ve akşam kullanıyordum devam edeceğim. Sadece arada süre bekleniyor mu o kafama takıldı. Sürüp heme güneş kremi sürülebiliyor sanırım. Birinci sınıf olarak bu kadar yapabiliyorum.:bicak:

Ben 1 haftadır kullanıyorum purestin göz serumunu. Güneş kremini göz altıma hiç uygulamadım. Uygulamak lazım mı? Göz yakmaz mı? N nscckts
Ben dün serumu ilk kez kullandım, sabah cesaret edemedim. Hafif gül kokusu var ve içeriği şekerimsi. Parmağım dudağıma değince şeker tadı aldım. :dondurma: Yenilebilir bir ürün gibi de geldi bir yandan. Para verdim yemem lazım durumuna geçmem inşallah.:KK70:

Ben dün serumu ilk kez kullandım, sabah cesaret edemedim. Hafif gül kokusu var ve içeriği şekerimsi. Parmağım dudağıma değince şeker tadı aldım. :dondurma: Yenilebilir bir ürün gibi de geldi bir yandan. Para verdim yemem lazım durumuna geçmem inşallah.:KK70:
Valla benim hiç gül kokmuyor sen ne aldın ki 😊 hele tadına hiç bakmadım

Çocuklar için geçmiş olsun.
Evet işte topiğe yazan kişilerin bilgi seviyeleri aynı değil şuan . Köy okulu gibi, 5. sınıfta var, birinci sınıfta. :halay:
Ben daha birinci sınıfım.
Teşekkürler evet değil tabiki ama izlenip de hatta bikac kez yeri gelecek anlamayacaksın kafanda sürekli başka işlerle uğraşırken dönüp duracak oturtmaya çalışacaksın not alacaksın ödev yapar gibi bakacaksın bi bakmışsın derece ile mezun olmuşsun :) yaptım oldu:KK70: ben belki de kişisel olarak hep kendim bilinmeyeni merak edip üstüne giderek çözmenin hazzını sevdiğim için pek yardım almadım.Mottom su ; takip ettiğim o kadar kişi doktor degil eğitimini almamış hattâ çok farklı kulvarlardan ilgi duyup öğrenmişler bi noktaya gelmişler benim neyim eksik:KK70:

Niacinamide yani B3 vitamini (o kısmı tam anlamadım belli bir oranda B3 vitamini içeriyor sanırım.) yaz kış kullanılabilen diğer bütün içeriklerle anlaşabilen bir asit türü olmuş oluyor. O yüzden bunu yazın kullanmamızda bir sakınca yok. Sabah ve akşam kullanıyordum devam edeceğim. Sadece arada süre bekleniyor mu o kafama takıldı. Sürüp heme güneş kremi sürülebiliyor sanırım. Birinci sınıf olarak bu kadar yapabiliyorum.:bicak:
Zaten asit denilen her şey bildiğimiz asitlerden değil meyvelerden üretilen asitler mesela aha çeşitleri yanlış hatırlamıyosam ve aslında asit dediğimiz çoğu şey de vitamin.

Niacinamide mesela b3 vitamini
Retinol/ retinal a vitamini
Ferrulic asit denilen sey e vitamini
Lascorbik asit c vitamini gibi..

Niasin sadece saf cvit ve kimyasal soyucu dediğimiz aha/bha lar ile üst üste kullanılmaz. Cvit sabah niasin akşam sürülebilir. Ya da akşam exfoliye yaptın sabah niasin sürebilirsin dikkat edilecek nokta üst üste olmasın.benim bi kere yanıp kızardı.

Onun dışında niasin çoğu rutinde olacak joker ürün eğer acelem varsa sabah okula giderken çok bekleyemiyorum âmâ genelde max 20 dk bekleyin diyolar ürün aralarında iyice emilsin güzel çalışsın diye

SVR markanın kini kullanıyorum daha bir hafta felan oldu sanırım, güneş kremi üzerinde topaklanmıyor ama elinde sürdüğün zaman kremin topaklandığını fark edebiliyorsun.
Ben de 3gün oldu başlayalı ama ben yüzüme yediremiyorum güneş kremini serumdan mı kaynaklı anlamadım herzaman kullandığım krem öyle olmuyordu öncesinde.

Her üründen sonra 15 20 dk beklenmesi gerekiyor galiba cilt emsin diye.

Rutin işlemleri yaz ayına denk gelince sadece yazın yapılacaklara odaklanamadım. Bu işe yeni başlayanların önce sadece cilt bariyerini korumak ve yeni leke oluşumunu önleme üzerine gidip, yavaş yavaş diğer içerikleri artırması gerekiyormuş. Birden bütün sorunlara savaş açılamıyormuş.
Aynen vala. Bir günde o kadar çok şey yapıp o kadar çok şey okuyorum ki herşey birbirine karışıyor. Ben o videoları dinlerken bile bir yandan başka işler yapıyorum. Bir de hepsi serum şeklinde bendekiler. Tam anladım rutin oluşturdum derken burda bişeyler paylaşıldıkça iyice karışıyor. Niacinamide konusunda ben de sizin gibi düşünüp tekrar baktım. Yoksa elbette araştırdım, okudum, ss ler aldım. Neyse zamanla oturacak inşallah. Yardımcı olan herkese teşekkürler 🌸
N nscckts aynı şeyleri tekrar etmekten haklı olarak yoruluyor. Hocam idare et bizi vala nereye yetişeceğimi şaşırıyorum. Kafam çorba gibi :olamaz:kızlar sayenizde azımsanmayacak kadar çok şey öğrendim emin olabilirsiniz

Ben de 3gün oldu başlayalı ama ben yüzüme yediremiyorum güneş kremini serumdan mı kaynaklı anlamadım herzaman kullandığım krem öyle olmuyordu öncesinde.
Kuruluktan öyle oluyor olabilir mi. Güneş kreminden önce nemlendirici sürüyor musunuz. Benim cildim kuru, nemlendirmeden ben de yediremiyorum bazı ürünleri.

Hangi serumunu kullanıyorsun. caffein solution c vitaminli olan mı? Ben onu sabah akşam kullanıyorum. Üzerine ayrı nemlendirici. Güneş kremini gözaltlarıma da sürüyorum. Ama o hiç gül gibi kokmuyor 🤔

Kuruluktan öyle oluyor olabilir mi. Güneş kreminden önce nemlendirici sürüyor musunuz. Benim cildim kuru, nemlendirmeden ben de yediremiyorum bazı ürünleri.
Seruma başlamadan önce öyle olmuyordu çok rahat sürülüyordu serumdan sonra böyle oldu.cildim kuru değil gece nemlendiriyorum gündüz güneş kremi nemlendirdiği için ihtiyaç duymuyorum

Teşekkürler evet değil tabiki ama izlenip de hatta bikac kez yeri gelecek anlamayacaksın kafanda sürekli başka işlerle uğraşırken dönüp duracak oturtmaya çalışacaksın not alacaksın ödev yapar gibi bakacaksın bi bakmışsın derece ile mezun olmuşsun :) yaptım oldu:KK70: ben belki de kişisel olarak hep kendim bilinmeyeni merak edip üstüne giderek çözmenin hazzını sevdiğim için pek yardım almadım.Mottom su ; takip ettiğim o kadar kişi doktor degil eğitimini almamış hattâ çok farklı kulvarlardan ilgi duyup öğrenmişler bi noktaya gelmişler benim neyim eksik:KK70:
Motton harika.:halay:
Geçen haftadan bu yana iş ile sıkıntımız var bölüm olarak, toplantı üzerine toplantı yapılıyor, ne yerdeyiz ne de gökte.
Düzgün bir gerekçe olmadan ve süreç hakkında herhangi bir bilgilendirme verilmeden, gerekli alt yapı oluşturulmadan vb. yer değiştirmemiz isteniyor. Gidilecek yer için benzin parası şu an 2400tl gibi tutuyormuş.
Şikayet etmemeyeyim, evrene pozitif mesaj yollayayım dedikçe küçük emrah moduna sokuluyorum yemin ederim.:KK70:

Ben de notlar oluşturmaya çalışıyorum ciltle ilgili, belki sınıf atlaya atlaya giderim. Kırk yılın başı kopya çekip ilerleyeyim, dedim, o da olmadı.:kızgın::confused:

Hangi serumunu kullanıyorsun. caffein solution c vitaminli olan mı? Ben onu sabah akşam kullanıyorum. Üzerine ayrı nemlendirici. Güneş kremini gözaltlarıma da sürüyorum. Ama o hiç gül gibi kokmuyor 🤔
Evet o, netten watson dan aldım, gül kokusu var, demin de tadına baktım evet şeker tadı var.:sus:
Hemen dilimi iyice yıkadım tabi, kullandığım ürünlerin tadına bakmıyorum yanlış anlaşılmasın. :KK45:Dün elim ağzıma deyince fark etmiştim.

Zaten asit denilen her şey bildiğimiz asitlerden değil meyvelerden üretilen asitler mesela aha çeşitleri yanlış hatırlamıyosam ve aslında asit dediğimiz çoğu şey de vitamin.

Niacinamide mesela b3 vitamini
Retinol/ retinal a vitamini
Ferrulic asit denilen sey e vitamini
Lascorbik asit c vitamini gibi..
Niasin sadece saf cvit ve kimyasal soyucu dediğimiz aha/bha lar ile üst üste kullanılmaz. Cvit sabah niasin akşam sürülebilir. Ya da akşam exfoliye yaptın sabah niasin sürebilirsin dikkat edilecek nokta üst üste olmasın.benim bi kere yanıp kızardı.

Onun dışında niasin çoğu rutinde olacak joker ürün eğer acelem varsa sabah okula giderken çok bekleyemiyorum âmâ genelde max 20 dk bekleyin diyolar ürün aralarında iyice emilsin güzel çalışsın diye
exfoliye nedir diye önce bir anlamına baktım. :confused:
Diğer kısımlara okuya okuya aşına olmuşum.

"Niasin sadece saf cvit ve kimyasal soyucu dediğimiz aha/bha lar ile üst üste kullanılmaz. Cvit sabah niasin akşam sürülebilir. Ya da akşam exfoliye yaptın sabah niasin sürebilirsin dikkat edilecek nokta üst üste olmasın.benim bi kere yanıp kızardı."

bu bilgi kullanmak için son baharı bekleme gerek sanırım. Geç uyanınca 20 dakika bekleme süresi uzun olur benim açımdan, direkt mutfağım güneş alıyor, çocuklara kahvaltı olayına giriyorum. Ama gece beklemem de sorun olmaz.
Diğer cilt soyucu kuvvetli asitlerde 10 dakika denildi, bekleme süresi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X