Gyno-ferro demir ilacı..

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
kullanmaya başladık günde 8 damla. yalnız yan etkilerinde kabız yapar diyor aranızda kullanan varmı kabız yaptımı ? birde tadı acı olduğundan kızım sevmedi sizler nasıl alıştırıp veriyorsunuz taktik lütfen :ecrin_bebek:

canım ben başlamadım daha dr 6. aydan sonra dedei hoş o dr u değiştirdim bakalım yeni dr yarın gidcez ona sorcam ver derse başlarım bende

benimki ferrum.dr.4. ayda başla dedi.ablam sağ.ocağında hemşire oda kullanma dedi.1-2 kezverdim.şimdşi vermiyorum.

alıştırmak için meyve suyuna karıştırabilirsin. 4. aydan itibaren bebeğin demir depoları boşalmaya başlıyor. bebekten bebeğe değişiyor tabi kimine gerek olmazken kiminde çok gerekli olabiliyor. o yüzden en iyi kararı doktoru verecektir.

bize doktor 3 aylıkken başlattı kilo alımı az diye çok zor içiyor kızım çay kaşığına koyup boğazına doğru döküyorum arkasından 1-2 kaşık su veriyorum kabızlıkta yapmadı şükür

bizde kabızlık denmez ama etkiledi günde 2 kez dolu dolu yapıyordu şimdi 1 e düştü vede miktarı az, çocuk onun sıkıntısını yaşıyor gündüzleri malesef, tadını bizimkide sevmiyor bende sevmedim zaten mecburen veriyorum içiyor napalım ama bizim kullandığımızın adı ferro sanol

ben yanlış yazmışım bizimkide ferro- sanol
gyno ferro da demir ama kullandığımızdan değil :)

canım benim oğlumda hiç sevmemişti...
hatta kusuyodu... dr bize ferrum verdi onun tadı çok güzel...
onu verdiğim zaman tekrar istiyo...

canım yan etkilerinde kabızlık yapıyor diyor ama bizim öyle bi sorunumuz olmadı...

bugün hiç kaka yapmadı kızım :KK43:
4 ayda ilk defa oldu demirden mi az emiyor ondanmı?

canım dr um bizede verdi meyve püresinin içine damlatıp verirsen ii olur dedi.hem zaten benim kızım da sevmedi tadını meyve püresiyle tadını anlamadığı için içiyo canım sende deneyebilirsin

bende bir arkadaşımdan duymuştum, doktoruma sordum kızım sadece anne sütü aldığı için gerek olmadığını söyledi. ayrıca bağlı olduğumuz sağlık ocağından da vermediler..

neden şu sağlık uzmanları aynı görüşte olmaz bilmiyorum..
bi doktorun dediğini diğeri onaylamıyor.. olan arada bize oluyor

canım sende sütünü bir çay kaşığına sağ önce 4 damlasını damlat ver sonrada 4 damla daha verirsin buda olur ama ferrumda verebilirsin tatlı olduğunu bende duymuştum canım

dr bizim demirin dozunu artırdı sabah 8 damla akşam 8 damla dedi , kan tahlili yaptırmıştı demir eksikliği yok ama meyilli dedi o yüzden 2 ay boyunca bu dozda alıcak demiri sonra günde bire inecek dedi, ama ben başka bir doktora daha sorucam doktorların % 80 i 6. ayda başla derken benimki hem erken başalatıp hemde meyilli diye neden günde ikiye çıkardı anlamadım yazık çocuğuma kakasını yapamıyor zaten iyicemi perişan olsun

X