Ha buzdolabı ha gelinim demiş

Bana da niyeyse mesafe koysa bile hep aklı kayınvalide de gibi geliyordu
Tek değilmişik bunu düşünen demek ki
Her konusu kayınvalidesi ilk konudan biliyorum ve çok itici. Tabiki konu sahibi haklı ama karşıda cahil bir kayınvalide var ve eşi de gayet makul bir eş. Ortada gidebilir ama hanımefendi sürekli takılı şekilde yaşıyor gibi....

Bana da niyeyse mesafe koysa bile hep aklı kayınvalide de gibi geliyordu
Tek değilmişik bunu düşünen demek ki
Aklım onda evet çünkü içimde kalan heveslerim icine attıklarim var lohusaligimi yeni anne olmanin sevincini yasayamadim insan bebeginin yebi dogdugu zamandaki fotograflarina bakarken ozlem duyar ah ne de çabuk buyudu der ben ozlem duyamiyorum sadece agliyorum o hallerini yasayamadan tafini alamadan buyudu cocugum

Her konusu kayınvalidesi ilk konudan biliyorum ve çok itici. Tabiki konu sahibi haklı ama karşıda cahil bir kayınvalide var ve eşi de gayet makul bir eş. Ortada gidebilir ama hanımefendi sürekli takılı şekilde yaşıyor gibi....
Hem psikolojik hem de fiziksel olarak çok yıprandım aşamıyorum karaciğer degerlerim altüst olmuş tamamen stresten saglığım bozuldu icime attıklarımdan

Aklım onda evet çünkü içimde kalan heveslerim icine attıklarim var lohusaligimi yeni anne olmanin sevincini yasayamadim insan bebeginin yebi dogdugu zamandaki fotograflarina bakarken ozlem duyar ah ne de çabuk buyudu der ben ozlem duyamiyorum sadece agliyorum o hallerini yasayamadan tafini alamadan buyudu cocugum
Ama böyle şeylerde iyi taraftanda bakmalıyız ... Siz böyle yaparak sadece kendinize, bebeğinize ve eşinize yapıyorsunuz... KVye üzgünüm ama birşey olmuyor.

Aşamıyorsanız yardım alın
Hayat tüm vaktinizi kayınvalide düşünerek harcamak için çok kısa
Bunları aşıp çocuğunu nasıl geliştirirsiniz ona odaklanın

K.validem denen şahıs en son görümcemin doğum günü hazırlıgi icin yardim istemişti etmem demistim.Ondan bir iki gun sonra fındık topladilar evlerinin yanında yarım dönüm kadar bir şey öglen 2 3 gibi baslarlarsa akşam 7 de bırakıyorlar tum gun değil yata kalka topluyorlar yani eskiden onlar fındık toplarken yemeklerini yapmaya giderdim gitmedim sabahtan aksama kadar toplasalar amenna ama sabah 11 de uyanip 1 2 ye kadar sune süne kahvaltı yapip çıkan 4 5gün findık isi suren insana hamallık yapamam aksamdan yapsin dedim kendimce zaten bebegim huysuz bi bebek ben evde wc ye zor gidiyorum esim isten gelip yemek yapiyor biliyorlar hic teklif etmedim cocuk dursa yapardim da demedim sonra asure isi oldu yardima cagirdi esim evdeydi utü isim vardi X cocuga bakacak ben utu yapacagim anne gelemem malum durmuyor X cocuga bakarken yapayim dedim.Dun domates sosu yaptık tam 16 kasa donatesten gittim hadi dedim o kadarda yapmayayım bana da oluyor sonucta diye yardim ettim.Ondan önceki gun hastanede anneannemle karsılasmışlar laf lafı acmış anneannem beni sormuş ne yapiyor diye valla bilmem ki sadiye abla geldigi görduğü yok ga buzdolabi ha o demis anneannem de sasirip neden oyle diyorsun demis baslamis hic bir seye katilmaz yardim etmez gunlerce fındık topladık bir corba karistirmadi yardima ararim isim var der ne oldu bilmem buzdolabi gibi duruyor ne sohbet var ne muhabbet torunu severken bile başımda hafiyelik yapıyor dik dik bakıyor korkumuza torun sevmeye meyve vermeye korkuyoruz bir şey olur da bizden bilir bizi paralar diye zaten 15 20 gunde bir kocasinin zoruyla geliyor belli demis anneannem de yapar düzelir sen üstune gitme benim torunum iyidir falan demiş bu sabah beni aradi kizim kaynanana neden oyle yapiyorsun diye uzulmus anneannem zaten kanser hastasi canini sıkmış kadının(kendisi senelerce rahmetli dedemin kahrini cekmis ezilmis eski kafada biri kadinin hizmet etmesini bekler oyle ogrenmis oyle yasamis öyle biliyor) ben böyle sacmalık görmedim sanki lohusalikta anamdan emdigimi burnumdan getiren beni insan yerine koymayan o degilmis bebegimi benden kaciran sahiplenen annemi evimde istemeyen saygisizlik eden o degilmis gibi bir de neden diye hayıflanıyor sizce bunu kendisiyle konusmalı mıyım bildigimi belli etmeli miyim ? Neden buzdolabı gibi olmayayım ? Esim bunları biliyor icinden ne geliyorsa onu yap yeter ki kavga cıkmasın gitnezsen gitme diyor
Fındıktan gelen paraya ortak değilseniz aşureyi ve kışlık ezmeyi yemiyorsanız yardım etmek zorunda değilsiniz

X