Hacettepe önlisans bölümleri (meslek yüksekokulları) Hacettepe Beytepe kampüsüne girebiliyor mu?

SukunetMevsimi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2020
82
58
Evet arkadaşlar bunu nerden öğrenebilirim bilmiyorum. Bu sene Hacettepenin önlisanslarından birine kayıt yaptırmayı düşünüyorum.
Önceden bir lisans mezunu ve halen meslek sahibiyim. Bu bölüme sürekli gidip gelmeyeceğim. Ancak hacettepe’nin yüksek okulları hep meşhur beytepe kampüsü dışında müstakil tek başına binalar.
Ben bu yüksekokullardan birine kayıt yaptırsam tıp hariç tüm fakültelerin olduğu Beytepe kampüsüne girebilirmiyim? Bu önemli benim için? Rektörlük sıhhıye yerleştikesinde. Mezun olduğum üniversite de de bizim kampüsümüz farklıydı 3 kampüs vardı ama sadece kendi fakültemize ve rektörlüğün olduğu kampüse girebiliyorduk. Diğerine giremiyorduk.

Kampüse girilebiliyor mu derken ders almak amaçlı mı yoksa mesela beytepeyi merak ediyorsunuz o yüzden ara ara gidip etkinliklere konferanslara vs katılmak için mi?

Seç kodlu dersleri alabilirsiniz o yüzden demiştim. Hacettepe mezunuyum biliyorum. Ayrıca öğrenci kartınızla elbette istediğiniz vakit beytepeye kütüphaneye her şekilde girebilirsiniz tek şart elinizde öğrenci kimliğiniz olması. Hangi yerleşkede ders gördüğünüz önemli değil ☺️

X