Haddini bilmeyen kaynana­čśá

Aybush

Pop├╝ler ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Temmuz 2019
7.328
12.106
31
E┼čin seni savunmu┼č ├Âzba─člar─▒na gereken cevab─▒ vermi┼č ├╝zerinden g├╝nler ge├žmi┼č neden b├╝y├╝t├╝yorsun kafanda? Kendine zarar verirsin odak noktan onlar olmamal─▒.

Pink25

Mini─čimm..
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 A─čustos 2014
306
126
Ne bi├žim bir ├╝slup bu ya nas─▒l insanlar var.. Hem konu┼čmuyor e┼činiz hem 3 cocuk hemde deyimi yerindeyse edepsiz. Kabul etmek zorundasiniz sanki hem size sayg─▒lar─▒ yok hem evine gelsin e tabi oglunun evi uyuz oluyorum bu kafalara ger├žekden takilmicak gibi de─čil.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
─░┼čte bu sacmal─▒klar y├╝z├╝nden mesafe cand─▒r. Yani bu nas─▒l bir y├╝z g├Âz olma ┼čeklidir ki kad─▒n sana hayvan bilmem ne diyor. Pes ger├žekten uzak durun
Bende bir bilsem. Eve cagirmadik gelin burda kal─▒n demedik ya ona kinlendi.

Nilce20

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 Temmuz 2020
226
248
36
Bundan 2 hafta ├Ânce ya┼čanan bir konu ve ben bunu tak─▒nt─▒ haline getirdim ve hayat─▒m─▒ olumsuz etkiliyor. Bana bir ak─▒l verin l├╝tfen.

Gencenlerde konu a├žm─▒┼čt─▒m halima g├Âr├╝mcemin o─člu ├žay d├Âkt├╝ can─▒m ├žok s─▒kk─▒n diye. Bu olaylardan sonra g├Âr├╝mcem gitti kaynanam da babas─▒ hasta oldu─ču i├žin bac─▒s─▒na gitmi┼čti. Aradan 3 4 g├╝n ge├žmi┼čti ki tam da hafta sonu yasa─č─▒n─▒n oldu─ču g├╝n g├Âr├╝mcem ve e┼činin kavga etti─či haberi geldi. 2 saatlik uzakl─▒kta oturuyorlar. Neyse bunlar taksi ile yola ├ž─▒km─▒┼člar. Kaynanam esimi arad─▒ o─člum ablan bir hata yapm─▒┼č napalim falan diye. Bende kabul etmedim zaten asgari ├╝cretle ge├žiniyoruz her halimize ┼č├╝k├╝rler olsun ama bu devirde ├žok ├žok zor. Bende kabul etmedim 3 ├žocukla gelmesin dedim. Teyzeeigile annesinin yan─▒na gitmi┼čler. 2 hafta kadar orada kald─▒lar. Bu arada g├Âr├╝mcem ├žok ├žok b├╝y├╝k bir yanl─▒┼č yapt─▒ ve e┼čimde bu zamana kadar her┼čeyinu kapatt─▒m affettim yeter art─▒k benim ├Âyle bir ablam yok dedi ve o da istemedi. Aradan bir ka├ž g├╝n ge├žti kaynana arad─▒. Ho┼č hergun aray─▒p e┼čimi s─▒k─▒┼čt─▒r─▒yordu zaten. O g├╝n olanlar oldu. Onlar─▒n kuyruk ac─▒s─▒ vard─▒ ger├ži o y├╝zden bana sard─▒lar. Kaaynanamla e┼čim konu┼čurken kaynanam diyor ki " bunun burda durmas─▒ yanl─▒┼č di─čer karde┼čleri kabul ediyor o─člum" dedi. Arkas─▒na "o kar─▒na s├Âyle ailesine bir┼čey demesin ona iyi demem onun i├žin iyi olmaz" dedi. Bunu duyunca bende kay─▒┼č koptu. " Sen kimsin bana napabileceksin sen otur kendi pisliginle u─čra┼č, ben siz de─čilim" dedim. Bana " ben sana bir┼čey demiyorum hayvan ┼čerefsiz" dedi. E┼čimde "ne sa├žmal─▒yon anne melek ├Âyle ┼čey yapmaz siz ├Ânce oturun kendinize bak─▒n sen bir o iki bizim insan i├žine ├ž─▒kartacak y├╝z├╝m├╝z├╝ b─▒rakmad─▒n─▒z" dedi. Telefonu y├╝z├╝ne kapatt─▒ annesinin. Kaynana hemen di─čer o─člunu aram─▒┼č. Onlar esimi ariyorlar birs├╝r├╝ olay yaratt─▒. G├Âr├╝mcem hemen bana msj atm─▒┼č "senin amac─▒n ne senin evine...." Gerisini okuyamadan hemen sildi. Bende " niye siliyorsun?" Dedim. " Muhattap olmaya gerek yok, haddini asiyorsun, benim anneme nas─▒l b├Âyle konu┼čursun" diye devam eden msj att─▒. Bende " haddini a┼čan sizsiniz muhattap olmazsan olma, annen bana napabilirki bana b├Âyle konu┼čuyor" dedim " neyse ya" yazm─▒┼č. E┼čim de ┼čuan konu┼čmuyor bizim ailemize, evimize, mutlulu─čumuza zarar verecekler hi├ž gerekleri yok dedi. Kaynanam birde bana senin nolacagin belli de─čil ├žok g├╝venme diye bana tehdit vari konu┼čtu. Ha ┼čimdi g├Âr├╝┼čm├╝yorum ama ger├žekten sinirim ├žok bozuldu bu olanlara hep d├╝┼č├╝n├╝p kendimi mutsuz ediyorum. Yani bana hayvan ┼čerefsiz nas─▒l der hala yediremiyorum kendime. Onun derdi buraya gelmekti k─▒z─▒n─▒ ├žocuklarla buraya b─▒rak─▒p kendi kocas─▒n─▒n yan─▒na gidecekti. O da olmay─▒nca bana sald─▒rd─▒.
Ne terbiyesiz insanlarm─▒┼č. O insanlar size iftira bile atabilecek potansiyele sahip bence dikkat edin. Uzak durun muhattap olmay─▒n heryerden engelleyin. B├Âyle pislik insanlarsan her┼čey beklenir kendi pisliklerini size ss bula┼čt─▒rmak isterler. E┼činizin yan─▒nda olmas─▒ g├╝zel. ─░n┼č mutlulu─čunuz daim olsun

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
E┼čin seni savunmu┼č ├Âzba─člar─▒na gereken cevab─▒ vermi┼č ├╝zerinden g├╝nler ge├žmi┼č neden b├╝y├╝t├╝yorsun kafanda? Kendine zarar verirsin odak noktan onlar olmamal─▒.
Tak─▒nt─▒ hastal─▒─č─▒m var. Yani bo─čaz─▒m d├╝─č├╝mleniyor yediremiyorum kendime.

damlacross

├çi├žekli yollara...­čÄł
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Kas─▒m 2020
640
2.971
Hemde hi├ž. K─▒z─▒m─▒n do─čum g├╝n├╝nde bir bebek alm─▒┼čt─▒ pahal─▒ da bir bebekti o adamla birlikte gidip alm─▒┼č o adam─▒n paras─▒yla bende kald─▒rd─▒m ├ž├Âpe att─▒m. Ben daha iyilerini al─▒r─▒m k─▒z─▒ma in┼čallah o pisliklerin paras─▒n─▒n gere─či yok ├žocu─čumun onunla oynamas─▒n─▒ da istemedim.
Allah─▒m ya ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆB├Âyleleri her ┼čeyi yapar aman uzak durun Allah korusun

damlacross

├çi├žekli yollara...­čÄł
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Kas─▒m 2020
640
2.971
Tak─▒nt─▒ hastal─▒─č─▒m var. Yani bo─čaz─▒m d├╝─č├╝mleniyor yediremiyorum kendime.
E┼čine ├žok konusunu a├ž─▒p darlama bence konu┼čulmu┼č kar┼č─▒l─▒kl─▒ d├╝┼č├╝nceler s├Âylenmi┼č b─▒rak─▒n olay burda kals─▒n

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Ne terbiyesiz insanlarm─▒┼č. O insanlar size iftira bile atabilecek potansiyele sahip bence dikkat edin. Uzak durun muhattap olmay─▒n heryerden engelleyin. B├Âyle pislik insanlarsan her┼čey beklenir kendi pisliklerini size ss bula┼čt─▒rmak isterler. E┼činizin yan─▒nda olmas─▒ g├╝zel. ─░n┼č mutlulu─čunuz daim olsun
Amin ├žok te┼čekk├╝r ederim. Onu da yapt─▒lar zaten hamile iken iftiralar─▒na u─čram─▒┼čl─▒─č─▒m da var.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
E┼čine ├žok konusunu a├ž─▒p darlama bence konu┼čulmu┼č kar┼č─▒l─▒kl─▒ d├╝┼č├╝nceler s├Âylenmi┼č b─▒rak─▒n olay burda kals─▒n
├ľyle yap─▒yorum. Konu┼čmamaya ├žal─▒┼č─▒yorum ama e┼čime bile g─▒c─▒k olmaya ba┼člad─▒m.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Ne bi├žim bir ├╝slup bu ya nas─▒l insanlar var.. Hem konu┼čmuyor e┼činiz hem 3 cocuk hemde deyimi yerindeyse edepsiz. Kabul etmek zorundasiniz sanki hem size sayg─▒lar─▒ yok hem evine gelsin e tabi oglunun evi uyuz oluyorum bu kafalara ger├žekden takilmicak gibi de─čil.
D├╝zg├╝n gelseler yine kabul ederim. Misafir r─▒zk─▒ ile gelir bir ┼čekil olur ama bunlar sayg─▒s─▒z. Gelirler herseyleri d├Âkerler sa├žarlar, evime b├╝t├╝n zarar─▒ verip giderler. Ben onlar─▒ ne hallere aliyorum hi├ž d├╝┼č├╝nmezler bile.

Aybush

Pop├╝ler ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Temmuz 2019
7.328
12.106
31
Bu durumunu a┼čmak zorundas─▒n sana zarar─▒ var. Psikolojiden olursun kalp hastal─▒─č─▒na yakalan─▒rs─▒n ┼čeker hastal─▒─č─▒na yakalan─▒rs─▒n Allah korusun.
Oh mu ├žektirirsin millete ­čÖä

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
─░yi demi┼čsiniz b├Âyle insanlar kendi huzurlari olmad─▒─č─▒ i├žin sizinkisinide bozarlar.
Bende ├Âyle d├╝┼č├╝n├╝yorum. E┼čimde fark─▒na vard─▒ ├žok ┼č├╝k├╝r de benim Ailem k─▒z─▒m ve sensin onlar yok art─▒k hayatimizda dedi.

Pink25

Mini─čimm..
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 A─čustos 2014
306
126
D├╝zg├╝n gelseler yine kabul ederim. Misafir r─▒zk─▒ ile gelir bir ┼čekil olur ama bunlar sayg─▒s─▒z. Gelirler herseyleri d├Âkerler sa├žarlar, evime b├╝t├╝n zarar─▒ verip giderler. Ben onlar─▒ ne hallere aliyorum hi├ž d├╝┼č├╝nmezler bile.
Aman mesafenizi koyun esinizede ├žok laf s├Âylemeyin kapat─▒n gitsin konuyu b─▒kmasin i┼čler tersine d├Ânmesin birde

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Bu durumunu a┼čmak zorundas─▒n sana zarar─▒ var. Psikolojiden olursun kalp hastal─▒─č─▒na yakalan─▒rs─▒n ┼čeker hastal─▒─č─▒na yakalan─▒rs─▒n Allah korusun.
Oh mu ├žektirirsin millete ­čÖä
Ay Allah korusun. Bunun i├žin yard─▒m almay─▒ ├žok istiyorum ama k├╝├ž├╝k ├žocu─čum oldugu i├žin ve pandemiden dolay─▒ hi├ž bir yere gidemiyorum.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Aman mesafenizi koyun esinizede ├žok laf s├Âylemeyin kapat─▒n gitsin konuyu b─▒kmasin i┼čler tersine d├Ânmesin birde
─░n┼čallah d├Ânmez. S├Âylememeye ├žal─▒┼č─▒yorum da bazen ka├ž─▒yor sanki a─čz─▒mdan.