Haddini bilmeyen kaynana­čśá

BirGonca06

Atat├╝rk'├╝n Kad─▒n Askeri ­čĺť
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Aral─▒k 2020
616
835
Namus diy bir┼čey yok bunlarda ger├žekten. Bir tek e┼čim do─čru d├╝zg├╝n ├ž─▒km─▒┼č o aileden. ├çok ┼č├╝k├╝r. Bide ben ├Âyle konu┼čtum diye kaynanan─▒n tansiyonu ├ž─▒km─▒┼č hastanelik olmu┼č bay─▒lm─▒┼č falan.
Oldu! Kendi her hadsizli─či ├žirkefli─či yaps─▒n, cevab─▒n─▒ al─▒nca ay─▒ls─▒n bay─▒ls─▒n hastanelik olsun. ­čśá­čśá Allah─▒m hepimizi korusun ├Âyle insanlardan. ─░nsan b├Âyle bir durumda ay─▒b─▒n─▒ ├Ârtmeye ├žal─▒┼č─▒r, i├žine kapan─▒r, sa─ča sola sald─▒rmaya g├╝c├╝ var da cevab─▒ hazmetmeye mi g├╝c├╝ yetmemi┼č. Sak─▒n y├╝z vermeyin. Ay ├žok sinirlendim ben burada :sinirli:

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 68 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 165 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :93 Kg. ┼×imdiki Kilom :84.7 Kg.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Hakl─▒s─▒n─▒z sinirleriniz bozulmu┼č do─čal olarak ve insan bo┼čverip i├žinden atam─▒yor bunu. Ama l├╝tfen o ├žirkef aileden uzak durun. Bu ├žirkinli─čin ortas─▒nda sizin gibi d├╝┼č├╝nen, ger├že─či g├Ârebilen ve sizi korumaya ├žal─▒┼čan bir e┼če sahip oldu─čunuz g├╝zelli─činin de fark─▒nda olun l├╝tfen. Sizde yanl─▒┼č g├Ârd├╝─č├╝m tek konu di─čer bir mesaj─▒n─▒zda sorun ├ž─▒karmadan gelseydi kabul ederdim gibi bir c├╝mleniz var. ├ť├ž ├žocu─ču ile kocas─▒n─▒ aldatan bir g├Âr├╝mceyi, ├žocuklar─▒n─▒, bundan utan─▒p saklayaca─č─▒na size sald─▒ran aileyi evinize, hayat─▒n─▒za ald─▒─č─▒n─▒zda size herhangi bir ┼čekilde zarar vermeyeceklerini mi san─▒yorsunuz. G├Âr├╝mce sizin k─▒z─▒n─▒z m─▒ ki yapt─▒─č─▒ ├žirkinliklere ra─čmen kendi d├╝zeninizi bozup eve alacaks─▒n─▒z? Annesinin evine gitsin, yoksa annesiyle ev tutsunlar yoksa anas─▒yla bir otele yerle┼čsinler. Yapt─▒klar─▒ndan utanmay─▒p bir de size sald─▒r─▒yorlar hadsizli─čin de bu kadar─▒na hayret. Bence hi├ž g├Âr├╝┼čmeyin bu insanlarla. E┼činizi de devaml─▒ i┼čleyin bunu. E┼činize onlar gibi d├╝┼č├╝nmedi─či, onlar gibi olmad─▒─č─▒ i├žin kendisiyle gurur duydu─čunuz─▒u belirtin s─▒k├ža.
├çok ┼č├╝k├╝r e┼čimden yana s─▒k─▒nt─▒m yok. Eve al─▒r─▒m derken yani bunlar hi├ž olmadan ben il de oturuyorum onlar il├žede mesela gezmeye gelseler falan hadi bir nebze kabul├╝m ama b├Âyle bir durumda kesinlikle kabul etmem. Hadi benim evimden annesi gibi ka├ž─▒p giderse ben ne yapar─▒m o ├žocuklarla.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Oldu! Kendi her hadsizli─či ├žirkefli─či yaps─▒n, cevab─▒n─▒ al─▒nca ay─▒ls─▒n bay─▒ls─▒n hastanelik olsun. ­čśá­čśá Allah─▒m hepimizi korusun ├Âyle insanlardan. ─░nsan b├Âyle bir durumda ay─▒b─▒n─▒ ├Ârtmeye ├žal─▒┼č─▒r, i├žine kapan─▒r, sa─ča sola sald─▒rmaya g├╝c├╝ var da cevab─▒ hazmetmeye mi g├╝c├╝ yetmemi┼č. Sak─▒n y├╝z vermeyin. Ay ├žok sinirlendim ben burada :sinirli:
E┼čim duyunca tansiyonun ├ž─▒k─▒p bay─▒ld─▒─č─▒n─▒ falan gebersin kendilerin bizi insan i├žine ├ž─▒kartacak halimizi b─▒rakmad─▒lar dedi. ─░nan─▒n ├Âlse hi├ž ├╝z├╝lmem.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
E┼činiz yan─▒n─▒zda ne kadar g├╝zel. Bu kay─▒nvalideler de zaman─▒nda hi├ž gelin olmam─▒┼č gibi ya ├žok tuhaf ger├žekten. Siz ┼čunu yap─▒n bence. O kad─▒n─▒n g├Ânl├╝ndeki nefreti RabbÔÇÖim als─▒n, yerine muhabbet koysun g├Ânl├╝ne diye bol bol dua edin. ─░nan─▒n dua etmek ├žok rahatlat─▒yor insan─▒. S├╝rekli ÔÇťBesmeleÔÇŁ ├žekin. E┼činiz yan─▒n─▒zda en g├╝zeli de bu­čĹĆ­čĆ╝­čĹĆ­čĆ╝­čĹĆ­čĆ╝
├çok ┼č├╝k├╝r. Benden ailemden uzak olsunlar da naparsa yaps─▒nlar.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
E┼čin seni yeterince koruyor ailesine kar┼č─▒ sakinle┼č ve en az d├╝zelde muhatap olup hayat─▒na bak.. sana g├╝venip mi evi terk ediyor gitsin anas─▒nda kals─▒n hayret b┼čey annesi uyan─▒k belli
Uyan─▒k de─čil ├žok ├žok cahil. Ne konu┼čacak napacam hicbirsey bilmiyor b─▒rak─▒p gitmi┼č ┼čimdi de o─člum o─člum k─▒z─▒m k─▒z─▒m diyor

BirGonca06

Atat├╝rk'├╝n Kad─▒n Askeri ­čĺť
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Aral─▒k 2020
616
835

├çok ┼č├╝k├╝r e┼čimden yana s─▒k─▒nt─▒m yok. Eve al─▒r─▒m derken yani bunlar hi├ž olmadan ben il de oturuyorum onlar il├žede mesela gezmeye gelseler falan hadi bir nebze kabul├╝m ama b├Âyle bir durumda kesinlikle kabul etmem. Hadi benim evimden annesi gibi ka├ž─▒p giderse ben ne yapar─▒m o ├žocuklarla.
Yani!! Aman sak─▒n! Ka├žsa da kalsa da u─črasa da tehlikeli insanlar belli. Kap─▒n─▒z kapal─▒ olsun daima onlara.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 50 Kg. ile 68 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 165 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :93 Kg. ┼×imdiki Kilom :84.7 Kg.

flamefire

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Aral─▒k 2018
7.420
6.257
Valla biz seziyorduk zaten ├ž├╝nk├╝ hareketleri ├žok farkl─▒yd─▒. K─▒z─▒m─▒n do─čum g├╝n├╝nde cebinde be┼č kuru┼č paras─▒ yoktu kuzenimle bulusacagim diye gitti pahal─▒ da bir bebek alm─▒┼č e┼čim dedi bunun paras─▒ yoktu nerden ald─▒ diye. Her┼čey ortaya ├ž─▒k─▒nca adam demi┼č zaten ben ald─▒m diye. Ha kendinin ay─▒b─▒ beni ilgilendirmez ama beni mevzuya dahil etmeleri beni deli etti. Ben e─čer laf├ž─▒ bir insan olsam bu ailede herkes katil olur. Nelerini biliyorum y├╝zlerine g├╝l├╝p arkalar─▒ndan her┼čeyi diyorlar. Kaynana denen insaninda kuyruk ac─▒s─▒ vard─▒. E┼čim bana d├╝┼čk├╝n onu cekemiyorlar. Evime cagirmadim diye b├Âyle yapt─▒lar.
Bosver uzak dur .Kim ne mok yerse yesin

slyvia242

Mom to be
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ocak 2021
304
249
31
sen otur kendi pisliginle u─čra┼č, ben siz de─čilim" dedim.
Bana " ben sana bir┼čey demiyorum hayvan ┼čerefsiz" dedi.
Yan─▒ ikinizde terbiyesizlik etmi┼čsiniz. Evine almak zorunda elbette degilsin. Ama aranizda ya┼čanan sayg─▒s─▒zl─▒k. Esin yarin bir g├╝n ailesinin taraf─▒na d├Ân├╝p seni kap─▒ya koymak isteyebilir kald─▒ ki ┼čimdiden huzurunuz ka├žm─▒┼č. Anneme ne bi├žim konu┼čuyorsun dememi┼č ┼čimdilik. Bence demeliydi.

Chickennova

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Temmuz 2016
5.368
8.810
├ľnce k─▒z─▒na baks─▒n, kendine baks─▒n kim kime iyi demez d├╝┼č├╝ns├╝nler.

Hi├ž g├Âr├╝┼čme bu insanlar ba┼č─▒na i┼č a├žar.

Bende ├žok problem ya┼čad─▒m evlilik arifesinde yeni evlendigim ilk ve ard─▒ndan gelen b─▒ ka├ž ayda.
Bakt─▒m olacak gibi de─čil, huzurum / yuvam kalmayacak hi├ž biri ile g├Âr├╝┼čm├╝yorum.
G├Âr├╝┼čmeyi de d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

Ayr─▒ca size mi d├╝┼čm├╝┼č 3 ├žocu─ču ile onlara bakmak. Kocas─▒n─▒ nas─▒l aldatmas─▒n─▒ bildiyse ba┼č─▒n─▒n ├žaresine bakacak.
Millete asalak gibi yap─▒┼čmakla olmaz.

Bunlar filim f─▒r─▒ldak ├ževirip sonra da geline ba─č─▒r─▒p ca─č─▒r─▒p, hakaret edip huzur ka├ž─▒r─▒p kendilerine yer a├žmak isteyen insanlar.

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 185 g├╝n ge├žti.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Yan─▒ ikinizde terbiyesizlik etmi┼čsiniz. Evine almak zorunda elbette degilsin. Ama aranizda ya┼čanan sayg─▒s─▒zl─▒k. Esin yarin bir g├╝n ailesinin taraf─▒na d├Ân├╝p seni kap─▒ya koymak isteyebilir kald─▒ ki ┼čimdiden huzurunuz ka├žm─▒┼č. Anneme ne bi├žim konu┼čuyorsun dememi┼č ┼čimdilik. Bence demeliydi.
Neden ki annelik mi yapm─▒┼č. E┼čim sevse anne olarak g├Ârse zaten konu┼čturmaz ama bana bir yarar─▒ yok benim ailem k─▒z─▒m ve sensin diyor hala da ├Âyle. Ayr─▒ca benim e┼čimle huzurum ka├žmad─▒ ├žok ┼č├╝k├╝r iyiyiz. E┼čim kimin ne oldu─čunu bilecek ak─▒la sahip oldu─ču i├žin.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
├ľnce k─▒z─▒na baks─▒n, kendine baks─▒n kim kime iyi demez d├╝┼č├╝ns├╝nler.

Hi├ž g├Âr├╝┼čme bu insanlar ba┼č─▒na i┼č a├žar.

Bende ├žok problem ya┼čad─▒m evlilik arifesinde yeni evlendigim ilk ve ard─▒ndan gelen b─▒ ka├ž ayda.
Bakt─▒m olacak gibi de─čil, huzurum / yuvam kalmayacak hi├ž biri ile g├Âr├╝┼čm├╝yorum.
G├Âr├╝┼čmeyi de d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

Ayr─▒ca size mi d├╝┼čm├╝┼č 3 ├žocu─ču ile onlara bakmak. Kocas─▒n─▒ nas─▒l aldatmas─▒n─▒ bildiyse ba┼č─▒n─▒n ├žaresine bakacak.
Millete asalak gibi yap─▒┼čmakla olmaz.

Bunlar filim f─▒r─▒ldak ├ževirip sonra da geline ba─č─▒r─▒p ca─č─▒r─▒p, hakaret edip huzur ka├ž─▒r─▒p kendilerine yer a├žmak isteyen insanlar.
Aynen ├Âyle yapmaya ├žal─▒┼čt─▒ ama bu sefer yapamad─▒. Hi├ž bir karde┼či, amcas─▒, halas─▒.... Sahip ├ž─▒kmad─▒ e┼či al─▒p g├Ât├╝rm├╝┼č geri ortal─▒kta kald─▒. Bizi sessiz g├Ârd├╝ler buraya kendimizi atal─▒m dediler ama beceremediler. Benimde k─▒z evlad─▒m var Allah kimselere ya┼čatmas─▒n ─░n┼čallah.

Chickennova

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 Temmuz 2016
5.368
8.810
Aynen ├Âyle yapmaya ├žal─▒┼čt─▒ ama bu sefer yapamad─▒. Hi├ž bir karde┼či, amcas─▒, halas─▒.... Sahip ├ž─▒kmad─▒ e┼či al─▒p g├Ât├╝rm├╝┼č geri ortal─▒kta kald─▒. Bizi sessiz g├Ârd├╝ler buraya kendimizi atal─▒m dediler ama beceremediler. Benimde k─▒z evlad─▒m var Allah kimselere ya┼čatmas─▒n ─░n┼čallah.
Bu karakter meselesi k─▒z o─član evlad─▒ fark etmez.
─░n┼čallah evlatlar─▒m─▒z g├╝zel karakterli iyi insan olurlar kar┼č─▒lar─▒na da g├╝zel karakterli iyi insanlar ├ž─▒kar.

Benim g├Âr├╝mcende ayn─▒ sizin gorumceniz gibi, bo┼čanmaya kalkt─▒ s├╝rekli e┼čimi ar─▒yordu yaz─▒yordu.

Benimde benzer b─▒ olay─▒m oldu.

O y├╝zden hi├ž duru┼čunuzu bozmay─▒n.
Kv nizle de g├Âr├╝┼čmeyin.
O nas─▒l b─▒ haraket madem a─čz─▒ndan ├ž─▒kan─▒ kula─č─▒ duymuyor. Sende onlar─▒ duyma g├Ârme.

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 185 g├╝n ge├žti.

slyvia242

Mom to be
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ocak 2021
304
249
31
Neden ki annelik mi yapm─▒┼č. E┼čim sevse anne olarak g├Ârse zaten konu┼čturmaz ama bana bir yarar─▒ yok benim ailem k─▒z─▒m ve sensin diyor hala da ├Âyle. Ayr─▒ca benim e┼čimle huzurum ka├žmad─▒ ├žok ┼č├╝k├╝r iyiyiz. E┼čim kimin ne oldu─čunu bilecek ak─▒la sahip oldu─ču i├žin.
bug├╝n ailesine s─▒rt─▒n─▒ d├Ânen yar─▒n size d├Âner bu i┼čler b├Âyledir

burcak86

hi├žbi┼če de─či┼čmesin
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Kas─▒m 2011
6.057
19.227
bug├╝n ailesine s─▒rt─▒n─▒ d├Ânen yar─▒n size d├Âner bu i┼čler b├Âyledir

Annesi k├╝├ž├╝c├╝kken b─▒rak─▒p ba┼čka adama gitmi┼č, ├žocuklar sefil olup orda burda b├╝y├╝m├╝┼čler, ┼čimdi kendisi gibi olan k─▒z─▒n─▒ gelinine yollamaya ├žal─▒┼č─▒yor. Bu aile mi cidden olmas─▒n daha iyi, ├žocukken yan─▒mda olmayan─▒ ┼čimdi anne diye ba─čr─▒na m─▒ basay─▒m? Siz de bi enteresans─▒n─▒z kendiniz b├Âyle anneyi ahlaks─▒z g├Âr├╝mceyi kabul edersiniz demek ki, biz sizin gibi de─čiliz ne yaz─▒k ki, sizin g├╝zel kalbinizden yok bizde.

denizardic

Yeni ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 ┼×ubat 2021
8
11
37
Bundan 2 hafta ├Ânce ya┼čanan bir konu ve ben bunu tak─▒nt─▒ haline getirdim ve hayat─▒m─▒ olumsuz etkiliyor. Bana bir ak─▒l verin l├╝tfen.

Gencenlerde konu a├žm─▒┼čt─▒m halima g├Âr├╝mcemin o─člu ├žay d├Âkt├╝ can─▒m ├žok s─▒kk─▒n diye. Bu olaylardan sonra g├Âr├╝mcem gitti kaynanam da babas─▒ hasta oldu─ču i├žin bac─▒s─▒na gitmi┼čti. Aradan 3 4 g├╝n ge├žmi┼čti ki tam da hafta sonu yasa─č─▒n─▒n oldu─ču g├╝n g├Âr├╝mcem ve e┼činin kavga etti─či haberi geldi. 2 saatlik uzakl─▒kta oturuyorlar. Neyse bunlar taksi ile yola ├ž─▒km─▒┼člar. Kaynanam esimi arad─▒ o─člum ablan bir hata yapm─▒┼č napalim falan diye. Bende kabul etmedim zaten asgari ├╝cretle ge├žiniyoruz her halimize ┼č├╝k├╝rler olsun ama bu devirde ├žok ├žok zor. Bende kabul etmedim 3 ├žocukla gelmesin dedim. Teyzeeigile annesinin yan─▒na gitmi┼čler. 2 hafta kadar orada kald─▒lar. Bu arada g├Âr├╝mcem ├žok ├žok b├╝y├╝k bir yanl─▒┼č yapt─▒ ve e┼čimde bu zamana kadar her┼čeyinu kapatt─▒m affettim yeter art─▒k benim ├Âyle bir ablam yok dedi ve o da istemedi. Aradan bir ka├ž g├╝n ge├žti kaynana arad─▒. Ho┼č hergun aray─▒p e┼čimi s─▒k─▒┼čt─▒r─▒yordu zaten. O g├╝n olanlar oldu. Onlar─▒n kuyruk ac─▒s─▒ vard─▒ ger├ži o y├╝zden bana sard─▒lar. Kaaynanamla e┼čim konu┼čurken kaynanam diyor ki " bunun burda durmas─▒ yanl─▒┼č di─čer karde┼čleri kabul ediyor o─člum" dedi. Arkas─▒na "o kar─▒na s├Âyle ailesine bir┼čey demesin ona iyi demem onun i├žin iyi olmaz" dedi. Bunu duyunca bende kay─▒┼č koptu. " Sen kimsin bana napabileceksin sen otur kendi pisliginle u─čra┼č, ben siz de─čilim" dedim. Bana " ben sana bir┼čey demiyorum hayvan ┼čerefsiz" dedi. E┼čimde "ne sa├žmal─▒yon anne melek ├Âyle ┼čey yapmaz siz ├Ânce oturun kendinize bak─▒n sen bir o iki bizim insan i├žine ├ž─▒kartacak y├╝z├╝m├╝z├╝ b─▒rakmad─▒n─▒z" dedi. Telefonu y├╝z├╝ne kapatt─▒ annesinin. Kaynana hemen di─čer o─člunu aram─▒┼č. Onlar esimi ariyorlar birs├╝r├╝ olay yaratt─▒. G├Âr├╝mcem hemen bana msj atm─▒┼č "senin amac─▒n ne senin evine...." Gerisini okuyamadan hemen sildi. Bende " niye siliyorsun?" Dedim. " Muhattap olmaya gerek yok, haddini asiyorsun, benim anneme nas─▒l b├Âyle konu┼čursun" diye devam eden msj att─▒. Bende " haddini a┼čan sizsiniz muhattap olmazsan olma, annen bana napabilirki bana b├Âyle konu┼čuyor" dedim " neyse ya" yazm─▒┼č. E┼čim de ┼čuan konu┼čmuyor bizim ailemize, evimize, mutlulu─čumuza zarar verecekler hi├ž gerekleri yok dedi. Kaynanam birde bana senin nolacagin belli de─čil ├žok g├╝venme diye bana tehdit vari konu┼čtu. Ha ┼čimdi g├Âr├╝┼čm├╝yorum ama ger├žekten sinirim ├žok bozuldu bu olanlara hep d├╝┼č├╝n├╝p kendimi mutsuz ediyorum. Yani bana hayvan ┼čerefsiz nas─▒l der hala yediremiyorum kendime. Onun derdi buraya gelmekti k─▒z─▒n─▒ ├žocuklarla buraya b─▒rak─▒p kendi kocas─▒n─▒n yan─▒na gidecekti. O da olmay─▒nca bana sald─▒rd─▒.
Amaaaan bo┼čverin gitsin. Kaynanan─▒z kendisi ├žocuklar─▒n─▒ b─▒rak─▒p gitmi┼č ama ┼čimdi "anne" ├Âyle mi? Ayr─▒ca bo┼čanan g├Âr├╝mcenizin siz de ne i┼či var anne evi varken? Bir de ├╝st├╝ne 3 ├žocuk... Siz k├Ât├╝ bir laf etmemekle iyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z. terbiyenizi bozmay─▒n. B─▒rak─▒n ne halleri varsa g├Ârs├╝nler. E┼činiz de gayet do─čru davranm─▒┼č. Tabii ki size soracak, tabii ki anneniz size hakaret edince cevab─▒n─▒ verecek. O anneyse siz de e┼čisiniz. hakl─▒ olan─▒n yan─▒nda olmas─▒ gerekiyor.